Nedonošeňátka a jejich vývoj a trápení. Je jejich vývoj zpomalený?

moncicik
24. zář 2007

Ahoj chci si jen tak popovídat s maminkama co se jim miminka narodila předčasně zda je to znát že jsou dříve nebo zda je ten vývoj pomalejší než u donošených dětiček.
Rodila jsem na 36. týdnu a malý měl nezrálé plíce , to jsme dohnali v porodnici ale díky tomu že je nedonošenec tak teď lítáme po doktorech a po vyšetřeních a pořád ho pozorují zda se správně vyvýjí a tak, no není to nic příjemného.Takže bych ráda kdyby jste se podělily o vaše zkušenosti .Moc děkuji.Mona

mimi198
29. led 2010

Gucz tiez ti gratulujem k malinkemu, drzte sa nech ste zdravi a mate sa k svetu... vela stasticka.

mimi198
29. led 2010

inak , nas uz pustili domov s nemocnice. , liecime sa este doma a v pondelok ideme na kontrolu, ale co ma stale zaraza ze v nemocnici uz nemal vobec teploty a teraz doma ma kazdy den vzdy na vecer zvysenu teplotu taku ze 37,4 to uz po odpocitani no neviem ze ci to moze mat este s toho zapalu alebo to zase mame nejake na houby.. takze este nie som velmi nadsena s toho. nestretli ste sa s tym niekto ze preco mozu byt stale v kuse zvysene teploty? len tak na okraj. diki.

beatrice100182
29. led 2010

Gucz, zo srdca gratulujem!!!!!!
Ako sa uz pisalo, si moja nadej, ze druhe tehotenstvo bude OK 😉

stylly
30. led 2010

ahojky,.dlouho jsem tu nebyla,jak se máte?My už máme 3,5kg,...krásně baštíme a rostem 😉

andulka4
30. led 2010

ahoj holky
do fotoalba jsem přidala fotky z oslavy 2.narozenin a přidávám i video jak jsme museli několikrát foukat svíčky

https://www.youtube.com/watch?v=A2DitboXUOc
irasek
31. led 2010

andulko- výborné to je 😀 , hned při snídani jsem se zasmála. Každé ráno ať tam něco je 😵

deina
31. led 2010

Aky je zlaty. 😵 😵 A uplne krasne rozprava, sikulka.

kelila
31. led 2010

Ahojte,
prepáčte že som sa vám votrela do diskusie. Chcela by som vás požiadať o radu. Syn sa narodil v 35. týždni, bohužiaľ hypotrofický s pôrodnou váhou 1870g a dĺžkou 44 cm. Je plne kojený, aj napriek počiatočným obrovským problémom, napr. bol slabý aby sa prisal a ťahal, spočiatku aj odmietal jeden prsník. Môj problém je v tom, že dnes má 7 mesiacov, a zdá sa mi že stagnuje na váhe. Momentálne má 6100g, dĺžku asi 68 cm. Prvé tri mesiace priberal len na materskom mlieku dobre, hmotnostné prírastky boli aj cez kilo, tak od štvrtého mesiaca priberáme na váhe stále menej a menej, spočiatku len 450g mesačne, teraz len max. 300g. Vzhľadom že je kojený, sme začali s príkrmami len teraz. Moja pediatrička by mu hneď dávala všetko, vrátane mäsa, masla a múky.... avšak my sme začali ryžovou kašou a zeleninou, pretože ja som alergická, mám silnú potravinovú alergiu a aj atopický exém. Je u mňa bežné, že sa vyhodím aj z obyčajnej Lucky kojeneckej vody . Inak ja som sa snažila „naštopkať“ malého napr. odsajem mlieko a potom mu ešte po kojení dám fľašu, ale on sa totálne zgrcia. Vie presne kedy má dosť. Nevypije mi ani násilím viac ako 700ml mlieka. Inak je strašne spokojný, veselý, taký smejko, plače málokedy, vlastne iba keď ho dávam do spálne spať , a to len preto, že by sa len hral. S príkrmom je to tiež bieda, nezje viac ako 7 – 8 lyžičiek, a má dosť. Chcela by som sa vás spýtať na priberanie vašich bábätiek, doteraz som sa vyhýbala akémukoľvek porovnávaniu, ale začínam sa dosť trápiť. Ďakujem Vám vopred za odpovede, rady.

andulka4
31. led 2010

Kelila vůbec to neřeš. Každý kdo se narodí pod 2500g je hypotrofický. U vás je problém to že i kdyby byl donošený tak by byl drobný protože můj syn je v 30tt a měl 1900g při narození. Vůbec to nesrovnávej-každý přibírá jinak a pokud už se hýbe je jasné že nemůže donekonečna přibírat kilo měsíčně....to by zněj byla koule

jestli tě to uklidní napíšu ti naše váhové přírustky DO IP

kelila
31. led 2010

Ďakujem andulka4,
budem ti povďačná ak mi napíšeš do IP. Už si totiž pripadám ako psychopat, už som ho začala vážiť pred po kojení.... Asi si viete predstaviť ako na mňa tlačí okolie, a keď vidia napr. že iné deti v jeho veku vážia aj cez 8 - 9 kíl. Dnes napr. manžel mal " skvelý" nápad dávať mu UM ako prídavok po kojení, alebo začať s príkrmami v podobe výživ a instantných kaší. Ja sa nechcem dať zlomiť. Ale neviem teraz či mám vybočiť so svojej stratégie, začať s príkrmami opatrne alebo vlastne ako ďalej......

andulka4
31. led 2010

no tak od kamarádky roční dcera má 6500g a od druhé kamarádky syn má v 5ti měsících 9100g

prostě to neřeš!!!!!

nemůže přibírat jak prasátko měsíčně stále kilo!!!! hlavně že ho kojíš a je spokojenej 🙂
každý přece váží jinak 🙂

beatrice100182
31. led 2010

kelila, z priberania si nic nerob. Myslim, ze je to OK.
My sme spociatku priberali tak 200 g tyzdenne a tak od 4teho mesiaca sa to znižuje. V decembri sme pribrali uz len 600 g za mesiac, teraz za posledny mesiac uz len 300 g. U pediatricky sme boli vo stvrtok, aj som sa pytala na prikrmy (sme na MM) a povedala, ze az do skoncenia 6teho mesiaca nic. Ze pribera pekne, takze ak mam dost mlieka, ze este pockame. 😉

kelila
31. led 2010

Dakujem Vám, ste strašne zlaté. No hold začal ma trošilinku trápiť červík pochybností, že som urobila niektoré veci inak ako mi odporučila pediatrička. Ona je presvedčená, že som mala s príkrmami začať, keď mal 5 mesiacov, tda od narodenia malého, nie korigovaného veku, ale bližšie to nevedela odôvodniť, predpokladám, že je stará škola, keď mala také nápady, že dávať hovädzie mäso po troch týždňoch zavedenia príkrmu a tiež, že maslo dávať 7 mesačnému kojencovi. Ona vie o mojom silnom atopickom exéme, dokonca sama v poradni mi medzi rečou oznámila, že je tu 50% prognóza vzniku alergie, a to akejkoľvek.

Ale keby ste videli tie decká v kočíkoch v jeho veku, malý bude takýmožno keď bude mať rok....

irasek
31. led 2010

kelila, ahoj. Já tě zcela chápu, občas si také připadám jako psychopat, že řešim naší váhu. Pořád jsem v pohodě, ale to okolí, které komentuje, jak je Páťa drobný, mě k tomu dohání. (Holky tady vědí, občas si taky postesknu ☹ ).
V 19m. jsme se dohrabali na 10kg. Jí výborně a hodně, prostě nemůže přibrat, když hned po jídle někam běží 😀
Je zvláštní přístup Tvé lékařky, naše rozhodně jídlo neuspěchává a při alergii dokonce kamarádce doporučila začít s příkrmama až v 8. měsíci.
Do IP ti také můžu poslat naše přírustky, uvidíš, jsou dost podobné 😉

beatrice100182
31. led 2010

Tak na tom sme podobne asi vsetky, hold, prirodu neoklames.
Este k tomu porovnaniu, kamoskina dcerka, narodena v termine, o mesiac mladsia od nasej ma uz 8100g a my 5900 g. Takze, urcite neporovnavaj! 😉

kelila
31. led 2010

Myslela som si že som silnejšia. Že pôjdem cestou ktorú som si zvolila. Mám veľa toho naštudovaného,viem povedať prečo robím to tak a tak..... viem to druhým zdôvodniť. Tiež som vždy vedela, že nebudem porovnávať, koľko váži moje dieťa, či chodí, alebo ešte len lezie, či už rozpráva.... že to vlastne nebudem riešiť, lebo je môj poklad a je jedinečný pre mňa. Ale neviem čo ma to teraz popadlo, takto začať pochybovať. Ale moja pediatrička má jeden fakt úžasný argument, že sa mám zaoberať tým, čo som vyštudovala, a na to fakt nemám čo povedať, keďže to nebola medicína.... 😝 A že najhoršie mamy sú tie "internetové", to mi bolo povedané už v pôrodnici, keďže som si musela vydupaťmnohé veci, a nie som taká, že by som si nechala skákať po hlave...

kelila
31. led 2010

A keď mi ešte mnohí ( väčšina ) povedia, ktorí pozrú do kočíka, že aký je drobný... že ako taká zlatá malá bábika, tak to mám namiesto očí guľometné hniezda... Však on chudák mal inú štartovaciu čiaru ako takí troj štvorkiloví novorodenci. Tak to musím vysvetľovať... a dookola riešiť potom čo mu dávam, či moje mlieko a či UM, či mu moje stačí...a väčšina mi potom dáva super rady ako na to...

irasek
1. únor 2010

kelila- mě to taky říká většina lidí 😒 a dokonce už jsem i zaslechla, že je to "krásná holčička"...a dříve že je to"chodící miminko". Fakt bezva, úplně tě chápu..... Ale oni nám vyrostou, uvidíš 😀

irasek
1. únor 2010

pro vysvětlení: holčičkou ho prý ta paní nazvala proto, že je tak drobný, tak si to prostě myslela...
No nic, odjíždím za kámoškou, co má 9měsíčního kluka a pomalu budeme po něm "dědit" oblečky 😝 (dneska mu ještě vezu naše, ale v létě už nás má)

kelila
1. únor 2010

Ďakujem Vám všetkým dievčatá , ste mi dosť pomohli. Dúfam, že sa ku Vám môžem pridať. 😅 Irasek napíš mi prosím do IP vaše prírastky, budem vďačná....

maatkka
2. únor 2010

guuuuucz citala som ze ste uz doma tak gratulujem k navratu... citala som v januarovkach aj tvoj opis porodu - tak stalo to za to co? 🙂 maly je sladuuucky 😵 este raz velmi gratulujem k porodu v termine - super ste to zvladli!!!

andulka4
2. únor 2010

Gucz....taky jsem si to přečetla 😀 no a úplně jako bych četla o svém porodu.....já ho ale zaboha nemohla vytlačit /ale mne nenastřihli jen jsem se vevnitř roztrhla

no prostě paráááda 🙂 jsi moc šikovná

deina
2. únor 2010

Kelila, podla mna pribera tak akurat, to je normalne, ze teraz menej, uz sa ovela viac hybe. 😉 Naozaj sa tym netrap a rob tak, ako ty chces, nie pediatricka, je to tvoje dieta. To je naozaj rychle dat mu vsetko mozne uz teraz.

Tak idem si aj ja precitat Gucz. 😅

gucz
3. únor 2010

ahojte
ďakujeme Vám za blahoželania 🙂

máme sa dobre, Miško je zlaté bábenko, pekne sa kojíme, no sem tam ho bolí bruško, lebo si moc nechce odgrgnúť

ja mám ešte stále problém si sadnúť kvôli šitiu, dosť ma to bolí, tak moc k počítaču teraz nechodím. Inak som milo prekvapená, Laurinka na malého nežiarli, stále by ho len hladkala, bozkávala, no zlatá je. Po prebalení chodí vyniesť plienku do koša a tak podobne. No i tak musíme byť stále v strehu a dávať pozor. Mala som tu na pomoc mamu, no zajtra budem s deťúrencami prvý krát sama, tak som zvedavá ako to zvládneme

maatkka veru stálo to za to 🙂 😉 🙂

deina
4. únor 2010

Gucz, Misko je nadherny, zlate babetko. 😵 😵 Aky bol prvy den sama s dvoma detmi?

Nestretli ste sa niektora s tym, zeby babo prestalo robit nieco, co mu predtym slo vyborne? Mates sa mi nejako prestava pacit. 😖 Krasne pasol koniky, hlavicku dvihal vysoko, uz aj rucky vystieral (v laktoch) a odrazu nic. Snazi sa, trapi sa a nejde mu to. Dvihne tu hlavku len trosku, takto ju dvihal pred dvoma mesiacmi. 😨 Inak na nom nevidim ziadnu zmenu, stale rovnako papa, spinka, vyzera dobre, vesely je, ja neviem, divne... Ostatne je vsetko ok, hlavicka mu nepada dozadu, ked ho pritiahnem do sedu, ked mu chytim rucky, sam sa krasne taha do sedu, no ale toto...

andulka4
5. únor 2010

Gudz M je překrásný a malá je tedy pravá ženská 🙂
já jsem zvědavá jaké to bude u nás 🙂

irasek
5. únor 2010

Gucz- Míša je nádherný a Laurinka je opravdu Velká sestřička 😀

deina- to je divný, poradit neumím, páč Páťa, co se naučil, to dělal pořád dál, naopak se jen zdokonaloval 😒
Koukla jsem na fotky na FB a je mooooc pěkný a video s Míšou úžasné. ta jejich společná řeč nemá chybu.

My už se dva dny trápíme s teplotou, včera večer dokonce 39,2C ☹ Doktorka říkala, že neví, co to je, snad viroza, zuby, nachlazení...

deina
5. únor 2010

Chuda Patko, snad nebude chory. ☹

Dakujem. 🙂

Aj mne sa to zda divne. S Miskom to bolo tiez tak, ze ked uz nieco vedel, tak sa potom v tom zdokonaloval a nie, ze zabudol.

rohacka
5. únor 2010

Gucz - zlati su 😵

Deina - nam sa to stalo tiez. Kubko sa zacal otacat v 7.mesiacoch (nekorigovanych), potom asi na 2 mesiace prestal a uplne suverenne zacal znova v 9. mesiacoch z nicoho nic. Neviem, co to moze byt. Nedavno som citala k Vojtovke a roznym cviceniam, ze niekedy sa dietatko zasekne vo vyvoji, ked je pretazene. Mozno u nas bol tento pripad.

No, baby, tak u nas je to hotova katastrofa. Uz tretikrat sme dnes boli s detmi u detskej lekarky. V pondelok aj utorok s Dorotkou, lebo chytila uplne hroznu laryngitidu, museli sme davat aj 2 x tie hrozne hormonalne cipky, ale nedalo sa nic robit. Myslela som, ze sa zadusi 😢 . Az som vecer volala domov lekarke, co este mozem urobit. Kazala mi ist do nemocnice, alebo skusit ist na prechadzku. Nakoniec sme do nemocnice nesli, nastastie. V pondelok vecer uz mal aj Kubko horucku, no strasne, fakt som nevedela, ku ktoremu skor skocit. Odvtedy si hovorim, ze tretie babo uz ani za svet 😝 . A vcera vecer uz mal laryngitidu aj Kubko. Dnes sme boli opat s nim a s Dorotkou na kontrolu. Obaja maju laryngitidu + katar hornych dychacich ciest. No take strasne nadchy, ako teraz maju, este v zivote nemali. Totalne zapchaty nos, ktory sa neda nicim uvolnit. A nekonecne zachvaty kasla 😔 . Uz aj my obaja s manzelom sme nejaki nacati.... Od piatka minuleho tyzdna sme poriadne nespali, lebo stale sme niekoho ratovali (alebo aj oboch). Jaj, uz nech je leto........

deina
5. únor 2010

Rohacka, to mi je luto, to musi byt aj vycerpavajuce, aj velmi tazke. ☹ Chudence deti, drzim palce, nech sa im coskoro polepsi.

Pretazeny? Fakt neviem, trapi ma to. 😔 V druhej teme sa baby pytali, ci nebol ockovany, bol asi pred 2-3 tyzdnami, hexa a prevenar. Ja sa s nim asi zastavim u lekarky, ze ci je to ok alebo co mam robit.