Nedonošeňátka a jejich vývoj a trápení. Je jejich vývoj zpomalený?

moncicik
24. zář 2007

Ahoj chci si jen tak popovídat s maminkama co se jim miminka narodila předčasně zda je to znát že jsou dříve nebo zda je ten vývoj pomalejší než u donošených dětiček.
Rodila jsem na 36. týdnu a malý měl nezrálé plíce , to jsme dohnali v porodnici ale díky tomu že je nedonošenec tak teď lítáme po doktorech a po vyšetřeních a pořád ho pozorují zda se správně vyvýjí a tak, no není to nic příjemného.Takže bych ráda kdyby jste se podělily o vaše zkušenosti .Moc děkuji.Mona

nanya
18. pro 2009

tinuskaha no nevím, jestli můžu k normální očařce, co nejspíš nemá zkušenosti s předčasně narozemými dětmi 😒 a nebo se zkusit zeptat v Ostravě, kde jsme byli původně, ale ta nám navrhla, jestli nechcem do Orlové, odkud jsme, a já pitová souhlasila a jsme tam, kde jsme, a to mojí vinou. Nevím, jestli by nás ta v Ostravě vzala zpět, sice to je třičtvrtě hodinový dojezd, ale to mi je už jedno. Všude zkouším hledat, jestli vůbec musíme navštěvovat oční, když má očka vpořádku, ale nikde jsem se tohoto nedočela 😖 ☹ Už nevím, koho se zeptat.

tinuskaha
18. pro 2009

mne dr.povedala ze to 3 rokov bude sledovany.ak sa nic nezmeni.ak bude musiet nosit okuliare tak tam asi budeme chodit stale.my chodime k detskej ociarke nie je nejak specializovana na predcasne narodene deti.odporucili mi ju este v nemocnici vedeli ze je v mojom okoli najlepsia detska ociarka.ja by som tu ociarku vymenila.ja som tak urobila s mojou neurologickou,nebola som s nou spokojna.maleho vysetrila a nikdy mi nic nepovedala tak som si povedala dost.mam pravo na volbu a zmenu lekara.chcem pre svoje dieta to najlepsie.a to iste aj ty.tiez musim dochadzat dalej a nemame ani auto ale nech hlavne ze ma bude informovat o stave maleho

rohacka
18. pro 2009

Nanya - aj my chodime od narodenia k ocnej kazde 3 mesiace. Spociatku mu robila vysetrenie tiez tak, ze mu roztiahla ocka takym kovovym cimsi, bolo to uplne hrozne, ako plakal. Ale teraz mu robi bezne vysetrenie, len rukami mu otvara ocka. Ja by som na tvojom mieste jednoznacne zmenila lekarku. Ved je to tvoje dieta.... Ja som sa uz naucila bojovat za Kubkove prava a menila som uz vela lekarov, ked sa mi nepacil ich pristup. U nas na Slovensku mas pravo zmenit lekara raz za pol roka, neviem, ako je to u vas. Stale idem za obvodnou pediatrickou a poprosim ju, ci mi neda novy vymenny listok k inemu odbornikovi (ak chcem zmenit). A to, aby mal modriny alebo tak, to sa naozaj ani omylom nestalo. To je uplne strasne 😔

tinuskaha
18. pro 2009

rohacka pozeram ze si z presova.kde chodis ku ocnej?

irasek
18. pro 2009

nanya, ahoj. kamarádka chodí s chlapečkem (30tt) v Praze do Motola, což je pro Tebe dost z ruky ☹ . Nikdy si nestěžovala na přístup a už vůbec, že by měl od očařky modřiny. To mě příjde opravdu strašný, to bych brečela, kdybych se na to dívala. Určitě změň jí! Ta kámošky očařka taky není spec. jenom na nedonošence. Vždyť časem nikdo nepozná, kdy vykoukli na svět 🙂

deina- tak zase v noci tu? 😀

rohacka
18. pro 2009

Tinuskaha - Dr. Gresova (na Sekcove oproti poliklinike)

andulka4
18. pro 2009

Nanya taky chodíme k oční a taky nás tak vyšetřujou. Zřejmě jsi moc citlivá a neměla by jsi u toho vyšetření být.

gucz
19. pro 2009

ahojte
aj my sme chodili na očné. Malú tam vždy zabalili do takej látky, no i tak sme ju museli držať tri, teda 2 sestričky a ja a doktorka jej pozrela očká. Tiež jej ich roztvárala prstami, sem tam mala červené na viečkach ale inak sa nedalo. Prvý rok sme chodili často, potom už menej a ako dvoj ročnú ju vyradili. A tiež nemala žiadne problémy, ja si myslím, že je lepšie keď to odsledujú. A že pri tom dieťa plače a metá sa, no to je samozrejmé že sa mu to nepáči.....

andulka4
19. pro 2009

Gudz jak se cítíš? Už jsi 35tt to už jsi za vodou 😀

stylly
19. pro 2009

Dneska máme 2280g 🙂

andulka4
19. pro 2009

tak to už půjdete domů né?

stylly
19. pro 2009

andulka:Nepapáme tak jak bychom měli 😠 takže zatím nééé 😅

andulka4
19. pro 2009

jak to že nepapáte?
my s tím měli taky problémy, nechtěli mne pustit protože jsem nekojila ale jen odstříkávala a dávala do flašky.....byla to fuška musela jsem mu ten dudlík mačkat, byl tak slabý že ho nedokázal vůbec zmáčknout

gucz
19. pro 2009

andulka zatiaľ sa cítim celkom dobre, v útorok idem na poradňu, tak uvidím čo mi povie lekárka (ako vyzerá krčok). Ale teším sa, ešte tri týždne a budem sa cítiť akoby som vyhrala lotériu 😀 .

gucz
19. pro 2009

a čo Ty? už máš nejaké bruško? Ja mám už riadne brušisko, ale zdá sa mi stále menšie ako keď sa Laura narodila, tak to asi nebude taký valibuk ako bola malá.

andulka4
19. pro 2009

Gudz pro mne bude lotérie 34tt dokončený 🙂
jinak bříško stále nemám-jen špek
ale u Davida jsem ho taky měla až po 20tt tak uvidíme

poradnu mám až 29.12 tak už se těším

stylly
20. pro 2009

😀 Dneska máme 2,35kg 😀 😀 😀

argousek
20. pro 2009

gucz to je nádhera 😉 Já už začínám být pomalu nervózní. Už abych tam měla taky trojku na začátku. Jinak my jdeme zítra na podrobný utz a v úterý jdu k doktorce, tak jsem zvědavá. Jinak se cítím fajn. Teď jsem měla k obědu husu, tak to bude mít malej pěknej přísun kalorii 😀 😀 Akorát pořád tahám Adámka a říkám si, že bych to měla taky omezit. Ale jak mi nic není, tak nějak zapomínám, že jsem vůbec těhotná 😉

maatkka
20. pro 2009

Ahojte tehulkyyy aj ja na vas myslim a drziiim palce 😉
Gucz to je ale kraaasne cislo uz sa tesim na drobceka 😀

andulka4
20. pro 2009

Holky přidala jsem do alba vánoční foto a pupík v 18tt

gucz
20. pro 2009

argousek neboj, aj Ty budeš mať o chvíľu tú trojku na začiatku, ani nebudeš vedieť ako to ubehlo. No a s tým dvíhaním Adamka, ono Ti to časom začne samé od seba vadiť, keď to nebudeš zvládať, tvoje telo Ti to dá najavo neboj 🙂 . Ja už malú zbytočne nedvíham, ozaj len keď je to nutné, ani keby som chcela, tak sa mi to nedá. Už je aj hoci čo prepáčim, dúfam že ju nerozmaznám, ale nestíham jej 🙂

gucz
20. pro 2009

andulka krásne fotky 🙂

argousek
20. pro 2009

andulko krásné fotky 😉 A bříško už se pomalu rýsuje, viď 😀

beatrice100182
20. pro 2009

Ahojte, gratulujem tehulkam, nech to poriadne potiahnu!!!!
Chcem sa vas opytat, ake sikovne boli vase deticky. Nasa mala ma totiz 4 mesiace - korigovane bude mat 25. 12. presne 2 mesiace a co sa tyka jemnej motoriky sa jej velmi nechce. Velmi pekne pozera - vsetko musi vidiet, ked jej ukazujem hracku, pozera a otaca pri tom aj hlavicku. Ale este vobec nenatahuje rucky za hrackami, nesnazi sa ich chytit a ani si neobzera rucicky.
Zacina si aj zvatlat, uz jej to islo celkom dobre, ked som sa s nou rozpravala, zacala mi odpovedat. Poslednych par dni sa jej vsak ani rozpravat nechce - vyda len par zvukov za cely den 😖 A smiat sa este ani nesmeje, len usmieva. Tak neviem....
Co sa tyka hrubej motoriky, na brusku si krasne dviha hlavicku, uz aj na rovne rucicky - vyzera ako sfinga, ked tak pozera 😀 Ked je naha, aj sa pretoci z bruska na chrbatik. Ale ta jemna motorika, neviem, neviem.... Je to normalne?

gucz
20. pro 2009

bea myslím že tvoja malá je v pohode, však ešte nemá ani dva mesiace keď sa to tak zoberie... má čas. Naša v 4 mesiacoch ani poriadne hlavičku nedržala keď sme ju priťahovali za rúčky do sedu a teraz... by si neverila aký je to šinter.

deina
21. pro 2009

Ahojte tehulky, maminky. 🙂 Irasek, tu som. 😀 Odsavam. A Matej mi zase vymysla a nechce spat, vcera som ho dve hodiny uspavala, potom som sa uz nahnevala, ze toto nie je mozne, zhasla som svetlo, lahla si - a on zaspal. 😅 Aj teraz trosku pomrnkava, ale kym len pomrkava, necham ho...

Jooj a zase ma nejake blbe obdobie, nie a nie sa dojest. 😖 Bude tucny, ked bude hentak jest, zajtra musim nieco vyskusat... no ale co? Uz mi tak pekne papkal, po tom obdobi, ked jedol kazdu hodinu po troske, zacal jest 100ml 7x denne, taka akurat davka na jeho vahu a teraz? Des a hroza, presne ako Misko kedysi, ja neviem, co ti moji chlapi takto jedia, potom su z nich tuckovia.

Andulka, no nahodou, to uz nie je spek, to sa uz trosku rysuje brusko. 😉

Bea, ved malinka je sikovna, podla mna sa jej dobre dari podla toho, co pises.

lenk
21. pro 2009

Ahojj moje dcerka je též předčasně narozena. Jsou ji 1 rok a 5 měsicu. prosím co vše by tak staré ditě mělo umět?? hluvení atd::???dekují

andulka4
21. pro 2009

Holky dík....jojo bříško už se rýsuje 🙂

Lenk no já nevím co by měla umět, tabulky už dávno nečtu. Náš David už ve vašem věku 2měsíce chodil, mluvil a byl prostě ok 😀

dvojka
21. pro 2009

Andulko-já si Tě tipuju na chlapečka 😀 😵 Tvoje bříško mi to naznačuje 😀

Stylly-to je úplně suprová váha,takže vám ted brání v odchodu jen to že nechce baštit 😕 ,tak to přeju at se během několika dní rozpapá když už je takovej hezounkej 😵

deina-tebe teda obdivuju,zasednout k Pc v jednu v noci,vesele odstřikávat a ještě psát 😀 to je na metál 😎 😀 😎

andulka4
21. pro 2009

Dvojka taky si myslím že se nám ta holčička nepovedla 😒