Nedonošeňátka a jejich vývoj a trápení. Je jejich vývoj zpomalený?

moncicik
24. zář 2007

Ahoj chci si jen tak popovídat s maminkama co se jim miminka narodila předčasně zda je to znát že jsou dříve nebo zda je ten vývoj pomalejší než u donošených dětiček.
Rodila jsem na 36. týdnu a malý měl nezrálé plíce , to jsme dohnali v porodnici ale díky tomu že je nedonošenec tak teď lítáme po doktorech a po vyšetřeních a pořád ho pozorují zda se správně vyvýjí a tak, no není to nic příjemného.Takže bych ráda kdyby jste se podělily o vaše zkušenosti .Moc děkuji.Mona

deina
10. zář 2008

Kde ste vsetky? Odisli ste do druhej temy? 😕

gucz
10. zář 2008

ahojky tak ja som už tu, dnes sme boli u neurológa na kontrole. Pán doktor bol spokojný, že vývoj v norme (teda na 14 mesiacov akurát), malá sa ho najprv bála, potom mu ukázala ako chodí a keď sme išli preč, tak mu zakývala. Na kontrolu ideme až o 4 mesiace. Tajne som dúfala, že nás už odtiaľ vyradia, ale nie. No i tak som rada, že bol s malou spokojný.

gucz
10. zář 2008

a elinka asi nemá prístup k netu, išla do trnavy k rodičom (bude teraz jarmok)

susika
10. zář 2008

gucz - aj ja som minule dúfala, že už nebudeme chodiť. a teiž že pomaly prestaneme cvičiť, ked už ide na nohy...ale neurologičke ideme až za 3 mesiace, teda už len za 2, takže taká dlhšia pauza, chodili sme po 6 týždnoch. som zvedavá, čo povie.naposledy bola spokojná, našla tam vyložené hračk, tak dokina upratovala potom🙂)

gucz
10. zář 2008

🙂 , my sme aj teraz išli po 4 mesiacoch, predtým sme tiež chodili takto často. Počula som, že niektorý lekári si to chcú odsledovať aspoň do dvoch rokov, možno aj do troch. Len ma prekvapuje že nás už vyradili z poradne pre rizikových novorodencov, preto som si myslela že aj z neurológie. Okrem toho chodíme už len na kardiológiu (ideme až o rok malá má šelest a foramen ovale) a na očné. Tam mi vždy hovorili že je v poriadku a naposledy že má 3 dioptrie, tak neviem čo si mám o tom myslieť. Tam ideme v decembri, dúfam že sa jej to zlepší, lebo mám pocit, že vidí dobre a zbadá aj čo by nemusela 😉

gucz
10. zář 2008

teda predtým sme chodili tak často ako vy, po 6 týždňoch - 2 mesiacoch

deina
10. zář 2008

Ale skvele, ze bol lekar spokojny. 🙂

Misulo lozi, kraaasne. 😵 😵 Plazi sa, uz aj dopredu, taky je pritom srandovny, ako daky maly Indian. Najprv mu to slo len dozadu, teraz uz ide dopredu a chcel sa aj na stol vyliepat (dole, kde mame noviny odlozene), to mu este neslo, aj si hlavicku trosku udrel.

susika
10. zář 2008

super deina, vidíš, , že to ide. počkaj, ked ti začne loziť po štyroch. tie noviny radšej odlož🙂)moja malá ich zbožnuje a hlavne letákové🙂)a potom zapíja mliekom a samozrejme, že mlieko ich nemusí, tak potom idú pekne oboje späť odkial prišli

deina
11. zář 2008

Budem musiet vela veci preorganizovat. 😀 Ale je to take zlate, take plazenie. Som zvedava, kedy zacne aj stvornozkovat. Jedna znama nam prorokovala, ze coskoro, lebo sa velmi liepa dopredu, tak uvidime. Dokonca zacal aj sediet, pekne sam - sice sa sam neposadi (len z takeho pololahu), ale ked ho posadim (bez opory), sedi. Predpokladam, ze mu pomohlo cvicenie, posilnovali sme chrbatik. 😵

babulik22
11. zář 2008

ahojte,chcela by som sa opytat,ze do akeho veku sa chodi do rizikovej poradne.alebo je to individualne,ze ako sa dieta vyvija?vzdy sa nato zabudnem opytat doktorky.dakujem
deina: moja mala zacala stvornoskovat ked mala 8,5mesiaca.tiez sa tak liepala dopredu.kym na to naucila par krat padla dopredu na nostek 😅.dokina povedala,ze je to dolezite na posilovanie chrbatika.s lozenia si aj sadka teraz sa uz stavia aj na nozky na celu slapu.a potom si tiez sadne 🙂

deina
11. zář 2008

Nas maly si vcera hlavicku trosku udrel, ale neplakal, len zakrical (dost nahnevane). Tak ale nemozeme ich obalit vankusmi, ze? 😅

Ked som bola naposledy v poradni, boli tam aj trojrocne deti, ale tie chodili iba raz za rok. Tak asi u nas sleduju deti dlhsie.

gucz
11. zář 2008

Čauko u nás je to individuálne s tou poradňou, ale všetky baby čo sme boli spolu v nemocke tam boli naposledy keď mali detičky rok. Asi boli moc šikovné všetky. Ale videla som tam aj staršie detičky.

babulik22
11. zář 2008

dakujem Vam.s malou som nemusela ani k neurologovi,cvicenie,takze som zvedava co nam povedia.ale je vyhoda,ze jej beru krvicku,takze viem,ze je v poriadku 🙂
deina: ved to nemozme ich obalit 😅

gucz
11. zář 2008

ja som sa pádov a búchancov bála, ale malá je veľmi opatrna, kde sa aj drgne, tam viac nejde, alebo si dáva pozor. takže prilbu vyfasuje až keď s ňou bude plieskať puberta 😀

veravera
11. zář 2008

Ahoj maminky,
jsou tu nějaké nově narozená miminka - malá? Mám doma nějaké věci vel. 46, tak kdyby měl někdo zájem, můžete mi písnout do IP - pošlu fota. Mám holčičku narozenou o 5týdnů dřív s váhou 1,9kg. Už to ale krásně dohání 🙂
Ať Vám prckové dělají jen samou radost.
Hezký večer

deina
12. zář 2008

Krpec dnes objavil trieskanie hrkalkou o plavajucu podlahu - strasne ho to bavi. 😅 Len nech trieska, aj tak mame blba suseda pod nami. 😝 😀

gucz
12. zář 2008

deina daj mu hrkálky do oboch rúk, nech si to sused užije 😀

deina
12. zář 2008

No smola, mam iba jednu. 😀 Mala by som mu este kupit daky poriadny bubon, trubku a podobne veci.

gucz
12. zář 2008

radšej mu daj hrniec, nech ten trieska o zem 😀 😀 😀 , moja sa tak hrá u babky, tiež majú príjemnú susedu

deina
12. zář 2008

Len potom ti chudaci nad nami... ti sa asi nepotesia. 😀

A taky je podareny pri tom plazeni, tak mu furt tu hrkalku bucham o zem, nech sa za nou plazi.

gucz
12. zář 2008

Super no moja sa budí, tak bežím, nakúknem až po deviatej večer.pa

deina
12. zář 2008

Moj tiez, uz ho pocujem stazovat sa v postielke.

elize
13. zář 2008

jooj skoda, ze my byvame na prvom ☹ brala by som keby sme byvali nad susedou, ktora byva nad nami 😅 ta je veru velmi neprijemna. Dnes rano nam nervozne zabuchala, ze ci mal maly v noci nejaky koncert, pretoze nemohli kvoli nemu poriadne spat. Tak som jej poradila, nech ten spanok dozenie cez den, pretoze vecer koncert pokracuje a zrejme bude az do vtedy kym mu nevyjdu vsetky zuby. Ropucha jedna 😠 Dnes v noci bol Maxinko teda riadny certisko. Asi hodinu okolo tretej sme ho vobec nevedeli utisit. Jest a pit nechcel. Ronil krokodilie slzy. No des a hroza. Potom sa unavil a zaspal. Dnes som objavila druhy zub, tak mozno preto.

susika
13. zář 2008

ahojte. a musí sa dieťa posadiť samé z lahu? to sa aj dá? ved ja sama sa tak neposadím, iba horkoťažko a to mám sotva 50 kíl. znamená to slabé brušné svaly?my cvičíme vojtovku skor na chrbátik.loziť začala presne 9.5....

ked sme pri tých susedoch, tiež b som bola rada, keby tí blbečkovia nad nami, radšej bývali pod nami. malá ked ide na štyroch a má topánky, tak sa jej ráta, že to buchoce a buchoce aj náročky a tiež, ked začne trieskať po podlahe hračkkou 😀 😀 😀

elize - už sa teším, ked jej pojdu zuby.ešte stále len čakáme, nemá ani jeden a ani náznak...nám sa to dosť v tej spálni ozýva, a tak sa to bude super šíriť a asi aj mne budú zhora buchať, alebo ked sa ku nim pojdem sťažovať koli ich kraválu, tak mi to budú vyčítať....

deina
13. zář 2008

Tiez som nad tym rozmyslala, Susika, ved aj pre mna nie je lahke posadit sa z lahu. Sice som to ani neskusala, ale zda sa to byt tazke. 😅 Brusne svaly mi nehrozia...

Chuda Maximko, tie zubky vedia deti hrozne potrapit! Aj kamoskina mala sa strasne trapi uz niekolko dni a ona je este malicka, ma len 5 mesiacov, lezi si v kociku a place "mamamama..." ☹

ankam
13. zář 2008

ahojky Ja som tu nova ,ale mam tiez nedonosene babetko:Zatial si vas len citam

Susika-posadit sa z lahu-neznamena tak ako si to predstavujes........hi aj pre mna je to tazke,ale je to myslene tak ze si dietatko pomoze s rucickou tak ze sa troska prevali na bok a tak si hopka
Mne to tiez vysvetlovala lekarka-lebo sa mi to zdallo tiez cudne
😕

deina
13. zář 2008

Zevraj mnohe deti si sadnu zo stvornozkovania alebo statia, lebo im to je tak lahsie.

gucz
13. zář 2008

tak tak, nieje to že sa zdvihne ako zo sklapačky. Ale tak že sa dá nabok a podoprie sa rúčkou. Akurát teda že sa ničoho nepridržiava, ako napríklad tyčiek v postieľke alebo bokov káričky. Večšinou sa to dieťatko naučí až po tom ako začne chodiť po 4.
My sme boli dnes na tom jarmoku, ale bolo strašne zima. Lauruške sme tam kúpili novú čiapočku na zaväzovanie

deina
13. zář 2008

Aj my sme dnes nakupovali. 😅 Pomaly kupujem Misulovi jesenne a zimne vecicky a dobre som robila, lebo rano bola hrozna kosa. Cez den uz bolo pekne, prijemne. Misulo dostal dve nove ciapocky, jednu teplu vestu a este aj svetrik, no fesak to bude. 😅 😅 Baby v kocikoch budu za nim piskat. 😀

ankam
13. zář 2008

dievcata ak sa mozem spytat,preco ste rodili skor?