Nedonošeňátka a jejich vývoj a trápení. Je jejich vývoj zpomalený?

moncicik
24. zář 2007

Ahoj chci si jen tak popovídat s maminkama co se jim miminka narodila předčasně zda je to znát že jsou dříve nebo zda je ten vývoj pomalejší než u donošených dětiček.
Rodila jsem na 36. týdnu a malý měl nezrálé plíce , to jsme dohnali v porodnici ale díky tomu že je nedonošenec tak teď lítáme po doktorech a po vyšetřeních a pořád ho pozorují zda se správně vyvýjí a tak, no není to nic příjemného.Takže bych ráda kdyby jste se podělily o vaše zkušenosti .Moc děkuji.Mona

tamia
6. pro 2007

kotenko,
huráá,som rada, že malá je na tom lepšie. Za chvíľu pôjdete domkov. 🙂

kotenko
6. pro 2007

Tamia, dakujeme 😉

elize
6. pro 2007

Kotenko teším sa s tebou, uvidíš o chvíľu ju budete mať doma 😉

My už nie sme od pondelka v inkubátore a aj napriek tomu, že bol Max narodený v 32tt, má dva týždne a teraz váži 1900 g, nemá problém zdvihnúť hlavičku, zadoček a občas v postielke "cestuje" 😀 dokonca nemá problém prisať sa k prsíku. Včera takto spapal 20ml. Je však veľmi spavý a rýchlo sa pri dojčení unavý, tak zbytok mu dosondujú alebo ak vládze vypije to z fľašky.
Doktorka nám povedala, že ak bude všetko tak ako doteraz, mohli by sme si ho koncom budúceho týždňa zobrať domov 🙂 HURÁÁÁ 😀

kili
6. pro 2007

elize, len aby sa ti nenaučil na flašku. Ja viem, že na Antolskej budú ozlomkrky tvrdiť, že sa to nedá, aby sa dieťa naučilo na flašku, čo ma totálne vitáčalo. Normálne sa na mňa hnevali, že chcem kojiť svoje deti 😠 , že čo chcem, môžem byť rada, že sú v poriadku.

nissanek
6. pro 2007

Ahoj, tak se jdu zase poradit. Zacali jsme cvicit vojtu na predilekci hlavicky, tak jak nam to ukazala rehabilitacni sestra. Kristynka u toho ale vriska jak na lesy. Tak silny plac jsem u ni nikdy jeste neslysela. Rehab. sestra rikala, ze ji to neboli, ale spis je ji to neprijemne...no ja nevim, rev je to hrozny...jak je to u vas? Bude takhle plakat uz porad? Je to fakt hrozny a mne je ji dost lito...

kili
6. pro 2007

niss, ešte som nepočula, že by dieťa pri vojtovke nerevalo ako besné. Nezostáva nič iné, len to pretrpieť. 😔

nissanek
6. pro 2007

kili, tusila jsem to... ☹ no nejak to teda budemem muset zvladnout. Doufam, ze se ji to srovna aspon brzo...

lendy1
6. pro 2007

niss, ty děti opravdu nepláčí, že by je to bolelo, ale jsou naštvaný, že je manipuluješ do polohy v které nechtějí být a musí zapojovat svaly a něco "dělat" . Plakat bude, s tím nic nenaděláš, ale není to pláč z bolesti.
Naš Davča taky řve a pak si hrozně "stěžuje" - brblá, co to jako mělo být, že musel něco dělat 😀 A veř, že David řve jak tur, má ještě zvýšenou dráždivost, takže jakmile na něj jen šáhnu kvůli cvičení, tak je z něj pěkný hysterák...Ale musíš se nad to povznést a říct si, že to je pro dobro Kristýnky.
Jinak je tu velká diskuze o cvičení Vojtovkou a pak velmi zajímavá diskuze maminky, která kvůli tomu pláči chtěla přestat s vojtovkou-měli stejný problém jako vy-jestli chceš, můžu ti poslat odkazy na ty diskuze. Niss a jaký cvik cvičíte? Reflexní otáčení?

nissanek
6. pro 2007

lendy, určitě mi ty odkazy napiš, ráda se na ně podívám. Že bychom to přestali cvičit o tom neuvažuju, holt se na to budu muset povznést, jak říkáš. Ale už teď se mi honí hlavou, že mě za to nebude mít ráda, když jí takle trápím...že si mě spojí s tím cvičením...no snad je to blbost.
Cvičíme asi to reflexní otáčení jak píšeš. Stimuluju jeden bod na ramínku, pak za ouškem a pak asi u třetího žebírka pod protilehlou bradavkou.

lendy1
6. pro 2007

niss, tak tady je Cvičení Vojtovou metodou

https://www.modrykonik.cz/forum/show.php?vThrea...

a tady Zanechala jsem Vojtovy metody

https://www.modrykonik.cz/forum/show.php?vThrea...

+ ještě něco, co by tě mohlo zajímat:
https://www.modrykonik.cz/forum/show.php?vThrea...

https://www.modrykonik.cz/forum/show.php?vThrea...

Taky jsem si říkala to samé, co ty, ale vždy hned po pláči Davču uklidním a on se za chvíli chechtá na celý kolo. Myslím, že to bude v pohodě, že oni jsou fakt jen naštvaný, kdyby jim člověk způsoboval bolest, tak asi to v nich něco zanechá, ale tohle asi opravdu ne.
Tak ať vám to jde 😉

nissanek
6. pro 2007

lendy, díky, pročetla jsem si to a docela mě to povzbudilo, tak budem cvičit a cvičit a cvičit.... 😉

bobulka34
8. pro 2007

neviete mi poradit ci je synagis len na to urcite obdobie, alebo je to celozivotna ochrana proti tym virusom?

dominica
8. pro 2007

ja si myslím, ale to je len môj názor, že je to len na to určité obdobie, lebo je to sezonny vírus a vyskytuje sa najma v tých mesiacoch v ktorých to dieťa dostáva.
Čo mám papiere, tak tam píšu:
Ochorenie RSV má sezónny charakter, obyčajne sa vyskytuje v období od jesene do jari. Vaše dieťa potrebuje jednu injekciu Synagis každý mesiac pošas sezóny RSV na ochranu pred týmto vírusom.
Z tohoto mi vyplýva, že tá jedna injekcia chráni dieťa asi na ten jeden mesiac a preto je tých injekcíí 5, aby to chránilo dieťa počas celých 5 mesiacov, kedy je najvačší výskyt RSV.

elinka27
9. pro 2007

ahojte chcem sa poradit, maly sa mi nebudi na jedlo, ale ked ho sama preberiem tak od hladu place a vypije tych 50-65ml.V nemocnici nam ich kazali budit vzdy kazde 3 hodiny, aby vraj neschudol.Tak ja mam teraz stres aby mi neschudol.CHcem sa opytat ci ma niekto podobny problem, lebo moj sa niekedy zobudi presne za 3 hodiny a inokedy spi aj dlhsie ako 3hodiny tak ho radsej zobudim, myslite si ze mam este chvilku pockat kym sa nezobudi sam?

nissanek
9. pro 2007

my jsme Kristýnku budili každé tři hodiny tak do třetího týdne. Jakmile se začala budit sama, tak jsme přestali, i když taky se pak stalo, že v noci zaspala i 5 hodin. To u nás ale byla na návštěvě porodní asistentka Konigsmarková, která mě podpořila v nebuzení tím, že pry žádné zdravé miminko dobrovolně hlady neumře. Takže pokud se ti Jakubko už většinou vzbudí sám, tak bych už nebudila.

sofik
9. pro 2007

Ahojky elinka27. Mne malu zo zaciatku tiez v porodnici budili kazde 3 hodiny ale akonahle som prisla domov tak som ju nechala spinkat kolko chcela. Dietatko sa ti na hlad zobudi samo. Ak to bude vsak dlhsie ako 6 hodin tak ho skus zobudit. moja mala sa pravidelne do 4 hodin prihlasila o mliecko.

elinka27
10. pro 2007

len ked je predcasny tak by mal aj priberat,aspon tak mi povedali v nemocnici a preto to do nho liali kazde 3 hodiny, tak sa bojim ze ked ho necham dlho spat tak bude mat menej davok a nebude prospievat.On totiz nevypije viac ako 60ml.A problem je ze nedokaze tahat z prsa je lenivy,ale zasa uz sa na jedlo budi castejsie co som si vsimla,ale niekedy sa stane ze sa aj zobudi ze je hladny ale ked ma tahat zaspi

sofik
10. pro 2007

To je jasne ze ti prevazne spi pretoze je este malicky. Daj mu trocha casu aby sa z toho dostal.

petris
10. pro 2007

Ahojky!Chci zeptat v kolika měsících vám vyrostli zoubky nebo celkově jak jste na tom se zoubkama?

sofik
10. pro 2007

Ahojky! Nam zacali prve zubky v osmich mesiacoch a teraz nam lezu dalsie a to mame devat mesiacov. O prvych som ani nevedela ale tie dalsie uz idu horsie.

petris
10. pro 2007

já jsem totiž myslela podle toho co dělala, že už nám polezou před 4 měsíci a nic tak nevim kdy se dočkáme a jaký budou příznaky 😉 Hlavně nevim jestli mám čekat podle korigovaného věku nebo normoš

sofik
10. pro 2007

Moja mala mala dasienka napuchnute a stale si nieco davala do pusy a silno do toho kusala a dost pri tom aj slinila ale kazde dieta je individualne tak neviem. Ale skus jej prstom prejst po dasienkach a uvidis ci su opuchnute napr. mozes jej ich masirovat nejakou mastickou na to urcenou.

sofik
10. pro 2007

Ja sa riadim len normalnym vekom.

dashak
11. pro 2007

Ahojky, nám vylezly první zuby v nekorig. 8 měsících, lezly ji ale někdy od 5. měsíce. Horečky neměla, jen hrozně slintala, byla protivná, furt prsty v puse, řidší kakajda, ale ne průjem. V roce měla 8 zubů, pak nic, v 16 měsících ji vylezlo postupně během měsíce dalších 8, takže teď máme 16 zubů a chybí nám už jen 4.

sofik
11. pro 2007

Dashak tak to ti nezavidim, tolko zubov spolu. Ja sa toho tiez bojim ze nam pojde viac za sebou pretoze ma opuchle aj spodne aj vrchne dasienka. Mazes ich malej nejakou mastickou alebo gelom?

dashak
11. pro 2007

Sofik, jo no bez Calgelu bych to asi nezvládla, fakt byla hodně protivná. Takže jsme ji to mazali, budila se i v noci kvůli toho, takže dycky jsem jen natřela a byl zase klid. A taky jsem ji někdy dávala homeopatikum chamomilla vulgaris, to je taky fajn. Byla po něm klidnější a hlavně se dává i při horečce a průjmech - prostě celkově na problémy při růstu zubů a může se dávat co půl hoďky, takže na horečku je to fakt super, jinak se vlastně paralen nebo ibalgin můžou dávat s odstupem několika hodin.

Těch 8 posledních zubů ji začlo lézt zrovna na dovolené v Chorvatsku, takže to byl opruz a málem jsme hned 2. den jeli domů. Měla horečky kolem 39°C, tak jsem předpokládala, že to jsou zuby, pak se ještě osypala (byla to asi šestá nemoc), ale já myslela, že má alergickou reakci na krém. No naštěstí jsem byla vybavená, měla jsem i diazepam i zyrtec na alergické reakce, takže jsem ji to dala a pak už to bylo v pohodě, jen byla teda hodně nevrlá a to horko k tomu. Lezly ji zrovna stoličky a špičáky, normálně ji až tekla krev z pusy a vytahovala kousky dásní 😝 Teď už čekáme jen na ty 4, zatím to ale nemá ani oteklé. Doufám že ji zas nebudou růst na dovolené 😅 😝

sofik
11. pro 2007

A to homeopatikum sa da kupit v lekarni a kolko asi stoji?

dashak
11. pro 2007

jj homeopatikum normálně v lékárně, u nás se musí většinou objednat na druhý den, ale někde ho mají hned. Je to taková malá tubička, pár bobulek (takové antiperle) a stojí kolem 60kč. Je jich více druhů, podle ředění. My kupujeme vždycky chamomilla vulgaris 15CH a tam se právě můžou dávat ty tři bobulky co půl hodiny, ale nebylo to moc potřeba. Dávala jsem ji to jen před spaním a nebo když měla horečku.
A ten calgel by měl být na předpis, ale v naší lékárně ho v pohodě prodávají bez receptu kolem 80kč.

janina77
11. pro 2007

Ahojte maminy.

Chcem sa opytat, ci niektoremu z vasich deticiek, hlavne tie skor narodene (30.tt a menej) davali injekcie CEREBROLYSIN. Ak s tym mate niektora skusenost, prosim, ozvite sa mi.
Vdaka.

sofik
11. pro 2007

Dashak diky.