Nedonošeňátka a jejich vývoj a trápení. Je jejich vývoj zpomalený?

moncicik
24. zář 2007

Ahoj chci si jen tak popovídat s maminkama co se jim miminka narodila předčasně zda je to znát že jsou dříve nebo zda je ten vývoj pomalejší než u donošených dětiček.
Rodila jsem na 36. týdnu a malý měl nezrálé plíce , to jsme dohnali v porodnici ale díky tomu že je nedonošenec tak teď lítáme po doktorech a po vyšetřeních a pořád ho pozorují zda se správně vyvýjí a tak, no není to nic příjemného.Takže bych ráda kdyby jste se podělily o vaše zkušenosti .Moc děkuji.Mona

lululu
7. bře 2008

zabudnut to, co sa uz naucili 😒 akootocit a tak, bo sa to stava, ze sa tak babo niekedy zasekne.. ale ja som stresor 😉

janina77
7. bře 2008

ja mam s tym "zabudanim" tiez skusenost. Domi uz krasne drzal hlavicku v polohe na brusku, ockovali sme hexu+prevenar a akoby utal. Nechcel byt na brusku, hneval sa, nezdvihol, iba lezal a otocil zo strany na stranu. Trvalo to 4-5 tyzdnov, uz som bola z toho na nervy, ale potom sa zas chytil a bola pohodicka. A po druhej hexe sa to nastastie nezopakovalo 🙂 . Pytala som sa na to aj lekarok, a povedali mi, ze to sa nestava 😒 . Ale videla som 😕

A vacsinou staci ked poviem, ci to alebo ono vie alebo nevie. Ale pri malickych babetkach je to poriadnemu neurologovi aj tak jedno, co mama povie, lebo tie vysetruju roznymi uchopmi a pretacaniami a sleduju reakciu.

lululu
8. bře 2008

nam sa to stalo po ockovani, aj po infekcii..aj po operacii, narkoza vyvoj zastavila na 2m.. 😒

susika
8. bře 2008

elinka27-to s tou hlavičkou zasa pri mojej bola neurologička šokovaná ako ju v troch mesaicoch super dvíhala a aký mala pevný chrbát.na to len čumela.a všetko kontrolovala ako vek-2 mesaice a hovorila, že malá je síce vo vývoji pozadu ale sedí to akurát tie dva mesiace pozadu.takže ona to berie ako OK.ostatní len, že už by mala vedieť toto a toto.
kili-niektorí si overujú, napríklad to lezenie, že dajú hračku a malá sa má priplaziť. ona je potvora, ona sa tak natiahne, že má ruku ako Saxana a tú hračku si pekne pritiahne k sebe🙂)sa na tom bavím🙂
malá je tiež niekedy taká zatajená. ale u neurologičky nikdy nie, tá sa s nou rozpráva, tak malá tam začne výskať a robiť taký humbuk, že z nej majú dosť.aspon tá je snami spokojná.
inak moja dokina sa len pýta a ked poviem, že to robí, tak mi verí.píše si taký zvlášť papier do karty pri každej dvojmesačnej kontrole.
baby, naposledy sa ma pýtala, to bolo pred 3 dnami,ked som bola a 7 mesačnej kontrole, že či sa malá za hračkou naťahuje jednou rukou.to som nepochopila, nie je to jedno, či oboma alebo jednou. a že či sa posaví na obe nohy. doma stojí ako stlp a tam jej začala poskakovať ako Jánošík🙂)bola zlatá.
na konci marca ideme na rizikovú poradnu, som zvedavá, ako ma sprdnú tam.chodí niektorá Oblokovej do MT?

kili
8. bře 2008

u nás Samko sa plazí tak, že sa pri zdvýhaní na 4 vždy pritiahne smerom v pred, potom si zas ľahne a naťahuje sa dopredu a takýmto štýlom sa dostane k cieľu (je ako malý hip-hoper 😀 ). Dnes ráno prvýkrát zdvihol jednu ručičku, keď bol na 4, teda potom bol len na 3. Potom sme ich zaniesli k svokrovcom na stráženie a oni hovorili, že normálne sa snažil loziť, aj keď ešte tak traslavo. U nás doma to ale bohužiaľ nezopakoval 😔 .
Najzlatší je, keď si strčí hrkálku do pusy a postavý sa na 4 a tak sa kýve a tým pádom hrkálka hrká 😵 , je na zežranie (mám takú fotku v albume)

lululu
9. bře 2008

susika- ja chodim 😀 nas tam vzdy zotrie ako chudakov a vzdy,ked odtial odchadzam, tak sa citim ako totalny idiot 🙂 a k Vam je aka?

sarahxa
9. bře 2008

děkuji za zodpovězení ohledně naušniček 🙂
občas vám sem nakukuju a porovnávám

susika
9. bře 2008

lululu-ahoj, ale si ma potešila.aj mna vždy zvozí za čokolvek. doma som vytešená, že aká je malá šikula a tam nás total "zhodia".idem odtial total s nervymi v kybli a je mi do revu.
a to otačanie, tak rozmýšlam, že malá prestala, od kedy sme boli na posledmom očkovaní na synagis.ale vraj to neni vakcína, kde si telo tvorí protilátky.tak neviem, ale je mi z toho nanič.ale už sa teším.tento týžden mi má dojsť domov polovička.baby, po 2 mesiacoch. konečne, už som taká unavená, že by ma niekto mohol konečne zaskočiť aspon na prechádzku, lebo tá moja malá potvora nechce spávať.a trcohu aspon, ked je vonku, sa jej vozí riťka.takže je to o držku.
kili-malá je tiež taká-je na štyroch, vyhliadne nejakú hrkálku, si ju pritiahne, trafí do pusy a potom ju na štyroch olizuje🙂)alebo ked leží na chrátiku a na hrazdičke má zavesenú nejakú hračku, "pririťkuje" sa knej a olizuje ju🙂)leňoška🙂)

kachnickapalicka
Odpověď byla odstraněná
Zobraz
kachnickapalicka
Odpověď byla odstraněná
Zobraz
elinka27
10. bře 2008

no my mame rizikovu poradnu a striedaju sa tam viacere dktorki, a tiez som tam natrafila na jednu,co povedala ze maly je zaostaly,tak som jej povedala, ze zaostala je ona a nie maly,on sa len skor narodil 😀

susika
10. bře 2008

elinka-to fakt?ty máš ale odvahu.)))to by osm ja nedokázala🙂
ale teraz je to asi prvýkrát čo sa tam teším.na máj máme objednaný pobyt na cvičenie a naša dokyna nás chce očkovať prevenarom.takže to 10 dní nebudeme moc cvičiť. a malá ma 10 mesiacov akurát po pobyte.tak to tam ani nemusím ísť, ak sa má po očkovaní vrátiť späť.
baby, aké máte skúsenosti?ja som to nejak nesledovala pri predcházajúcich dvoch dávkach.mali sme ich po prepustení z nedonoseneckého a potom 6 týždnov po tej prvej. a tá tretia má byť v máji akurát ked bude mať 10 mesiacov

janina77
10. bře 2008

baby, ako sa da dostat na taky pobyt s cvicenim? To vas odporuci lekarka, alebo si to vybavujete sami? A platite si to?
Ja o tom nic neviem, tak ma prosim poucte 🙂. Dakujem.

kili
10. bře 2008

jani, zavoláš do rehabilitačného strediska, oni ti pošlú papier, ten ti potvrdí obvodná a potom potrebuješ aj odporúčací lístok od neurologičky.

janina77
10. bře 2008

kili, to akoze do rehabilitacneho strediska, kde chcem ist na pobyt? Vy tu vacsinou spominate Martin. Je aj niekde inde?
A cca kolko vyjde taky tyzdnovy pobyt?

kili
10. bře 2008

neplatíš nič. Ja som bola v Dunajskej lužnej a tam je strava pre matku povinná a to 180/deň

tamia
11. bře 2008

kili,
čítam, že si bola v dun. luž. Bola si spokojná?

elinka27
11. bře 2008

susika, no nemala trepat take blbiny, nedam si nadavat na dieta.Ked sa o neho jedna som ako dracica 😀
A inak nas ockovali Prevenarom teraz ked mal maly 3 mesiace a teraz nas budu 6 tyzdnov po.Potom mi tusim hovorila dokina ze az ked bude mat rok,ale uz si to presne nepamatam.

susika
11. bře 2008

elinka-a nie ked bude mať 10 mesiacov?nám to totiž vychýdza v máji

susika
11. bře 2008

elinka-a nie ked bude mať 10 mesiacov?nám to totiž vychádza v máji

susika
11. bře 2008

nás na stredisko poslal rizikáva, aby sme sa šli dať skontrolovať a že sa máme aj na pobyt objednať.tak sme tam boli.v MT je to zadarmo,deti tam majú zadarmo aj stravu, podla toho čo papajú a kojaca matka má tiež stravu grátis a ostatní si stravu platia. myslím, že baby platili 50sk na den, ale sú to len obedy.ja som vtedy kojila, tak som sa priživila

kili
11. bře 2008

tamia, spokojná som bola, až na to, že ma ubytovali na prvom poschodí bez výťahu 😝 ale s tým sa nedá nič robiť, keď majú plný stav.
ale bolo to aj tak na nič, keďže som prestala cvičiť, lebo Adamko asi kôli tomu nechce jesť a Samko to ževraj nepotrebuje, tak ho nechcem zbytočne týrať.

janina77
11. bře 2008

susika, vdaka za info. (IP)

elinka27
11. bře 2008

susika,moja doktorka sa drzi korigovaneho veku, tak ked ho maju zaockovat ako 10mes, potom by mal vakcinu podla korigovaneho veku dostat az ako 11,5 mesacny 😲

tamia
11. bře 2008

kili,
určite to na niečo bolo dobré. Moja malá tiež prestala jesť, dokonca sme hned po pobyte skončili v nemocnici zato, že nechcela papať. Samko je ne tom dobre ked nepotrebuje cvičiť. Ja som si myslela, že s každým nedonos. bábom treba cvičiť. Neťahá ti ani hlavičku dozadu?

janina77
11. bře 2008

tamia, a kde ste bli vy na tom pobyte?

tamia
11. bře 2008

janina,
v dunajskej lužnej, ako kili. 1x na 2 týždne to bolo moc, a potom na jeseň an týžden ale v stredsu sme dostali nádchu ako hrom a vo štvrtok sme šli domov, takže intenzívne cvičenie bolo len 1x v pond, 2x v utorok a 1x v stredu lebo sestra mala volno :o(. To na čo sme boli my malej pomohlo. Inak sa mi tak veľmi nepáči prostredie, strava vôbec, a funguje to na takom vzláštnom štýle. Ale reh. sestry sú veľmi super.

aký ma tvoj malý problémik? nestíham čítať všetko - je narodený predčasne?

kili
11. bře 2008

tamia, ako by mal ťahať hlavičku? nič som si nevšimla a neurologička povedala, že je v poriadku.

a tvoje (neviem, nemáš v pase) nechcelo tiež jesť kôli vojtovej metóde?

janina77
11. bře 2008

tamia, je predcasne narodeny (24.tt), ale nalez zatial len hranicny skrizeny hypertonus lava ruka a prava noha. Ine na nas zatial nevymysleli. Cvicime vojtovku len reflex. otacanie, a inak stimulujeme takou hravou formou.

Dnes som sa informovala u rehabilitacnej sestry na tieto pobyty, tak mi skor odporucila Martin, a pripadne BA Harmony. Neviete ako to funguje v tej BA, neboli ste tam niketo?

tamia
11. bře 2008

kili,
neviem presne či to bolo kvoli vojtovke ale vzniklo to v dunajskej lužnej. Ona mi aj tak slabo papala ale tam odmietala úplne. to bol horor...

Deti tým že ležia v inkubátore sú zviknuté vystierať hlavičku a zakláňať ju dozadu. Neviem to presne popísať.