Nedonošeňátka a jejich vývoj a trápení. Je jejich vývoj zpomalený?

moncicik
24. zář 2007

Ahoj chci si jen tak popovídat s maminkama co se jim miminka narodila předčasně zda je to znát že jsou dříve nebo zda je ten vývoj pomalejší než u donošených dětiček.
Rodila jsem na 36. týdnu a malý měl nezrálé plíce , to jsme dohnali v porodnici ale díky tomu že je nedonošenec tak teď lítáme po doktorech a po vyšetřeních a pořád ho pozorují zda se správně vyvýjí a tak, no není to nic příjemného.Takže bych ráda kdyby jste se podělily o vaše zkušenosti .Moc děkuji.Mona

ivanka85
7. čer 2012

@blahova_andrea ani my sme necvicili

bonfazulka
7. čer 2012

@hula ale veď to je super že ste už na predčastnackom 😅 a neboj sa veď ťa pozná podla hlasu a určite si si ho poriadne za ten mesiac vyhladkala tak ono bude vediet že je pri milujúcej maminke a k tomu plaču veď všetky detičky si poplačú 😀 ale neboj ak bude ako moja Ivka tak sa na rukách bude chcieť nosiť dlho dlho dlho najmä v noci 😀 😝

blahova_andrea
7. čer 2012

@ivanka85 a všechno je zatím ok?

renata9
7. čer 2012

ahojte,mne sa malá narodila v 28tt,mala 1100g,v nemocnici bola 80 dní,lebo pomaly priberala,má reflux a tiež ešte necvičíme,teraz má 2 mesiace korigované a dr.sa nijako nevyjadrili,či máme alebo nemáme cvičiť.........inak hlavičku už udrží celkom dobre,aj na brušku ju dvíha,tak sme sa s mojou detskou dr. dohodli,že cvičenie ak by malo byť,tak to budeme riešiť až ked bude mať korigované 3 mesiace,lebo zatial to nevyzerá,že je hypotonická

ivanka85
7. čer 2012

samozrejme🙂ked ste sa narodili v 36.tt nejake komplikacie by ani nemali byt si myslim, chodit sme zacali ako 13.mesacny, lozil od 8.mesiaca

lenocka84
7. čer 2012

@blahova_andrea myslim ze mozes byt kludna, mali ste uz 37tt zacinajuci, to je uz super,
co sa tyka vojtovky, vobec sa toho netreba bat, su to nebolestive ale neprijemne cviky. rozhybu sa svaly ktore su "lenive"
moj krpec sa narodil 34tt+1d a dnes je z neho chlap ako hora, a ked niekde poviem ze je predcasniatko, tak na mna pozru ci si robim srandu.

@ivanka85 ako sa mate?

hula
7. čer 2012

baby tak mi povedali ze maly ma retinopatiu,boze ja uz to asi fakt nezvladam je to este len v 1.stadiu ,ale ked sa to bude zhorsovat tak mi ho budu musiet previest do BA kde to operuju formou lejsru,som z toho hotova boze mam neskutocne depky .

ivanka85
7. čer 2012

@lenocka84 ahoj, mame sa dobre, sme zdravi, tesime sa na druhe narodeninky, torta bude vlacik Tomas, behame stale vonku, jazycek sa nam rozvazuje stale viac a vy?

vanule
7. čer 2012

Ahoj maminky, můžu k vám do diskuze? Dnes jsem rovné 4týdny po porodu - akutní císařský řez, pro těžkou preeklamsii ve 34tt . Zajímal by mě vývoj miminek dříve narozených...

evusaa
7. čer 2012

@hula ahoj, aj jedna moja dvojicka, dievcatko mala retinopatiu, tiez 1 stupna a uz stresovali laserovou operaciou a nakoniec sa to hned na dalsej kontrole upravilo. Oni hned spominaju ten najhorsi scenar a nakoniec to vobec tak nie je, takze ziadny stres a hlavne ty bud kludna lebo babo bude s teba ten stres citit a to nechces vsak 😉 urcite sa to do najblizsej kontroly upravi uvidis

lenocka84
7. čer 2012

@ivanka85 my tie 2. narodky uz mame za sebou, jazyk tak pomalsie, zato je pohybovo akcny az moc 😉 ale da sa to prezit.a tak pomalicky 😉 este plienkujete? ci sa dari bez?

@vanule gratulujem ku slecne, ste na tom podobne ako moj krpec 34tt+1d s mierami 2200g 44cm
boli ste v inkubatore? alebo stihli pichnut kortikoidy?

karmenta
7. čer 2012

Ahoj, dlouho jsem tu nebyla, nyní se vracím pro malou radu. Byly jsme s dcerou v nemocnici kvůli rotavirové infekci, tak jí Dr. spočítali že je výškově a váhově pod 3.percentil, ale já zas myslím (a všichni Dr. zatím říkali) že na tom tak špatně nejsme. Dcera má 19měsíců, váží přesně 8kg a měří 80cm (narodila se ve 30tt s váhou 730g a 32cm). Můžu se zeptat jaké míry (výšku a váhu) měly vaše děťátka cca v tom roce a půl? Díky moc, docela mě tam vyplašili, dělali i odběry na štítnou žlázu (dopadlo dobře), ale červíka pochybností mi do hlavy dali :/

bonfazulka
7. čer 2012

@karmenta takže určite sa nestresuj mierami od doktorov moja malá sa nar.v 31t.t a mala 960g a 35cm 😢 v 19mes mala 9,5kg 😀 ale mieri tu nemám každý nám stále rozprával aká je drobučká a maličká a či papá atď.... teraz má 7r. 22kg a 129cm a nieje v triede najmenšia 😅 takže si myslím že je to u týchto detičiek individuálne a každé si ide svojim tempom čo sa týka váhy 😵

hula
7. čer 2012

@evusaa dakujem uz som sa trocha ukludnila a pevne budem verit ze sa to upravi aj jemu dakujem

vanule
7. čer 2012

@lenocka84 děkujeme, my byli v inkubátoře jen 2dny, pak už jen na vyhřívaném lůžku, jeden den pod světlem (žloutenka). Kortikoidy mi píchli jednu injekci (úplně jsem se z ní osypala, nějaká reakce, takže jsem znovu v pubertě, ještě teď po měsíci) zítra jdeme do poradny, tak jsem zvědavá jestli pěkně přibíráme

lenocka84
8. čer 2012

@karmenta vobec sa nestresuj, co by chceli, ved je predcasniatko, ie miery sa dobiehaju predsa do 5roku zivota, takze bud v klude, tes sa zo zdravej dcerky, kym pribera a postupne rastie nerob si vrasky 😉


@vanule tak s tym vysypanim ma to mrzi, ale evidentne aj ta jedna zabrala, kedze ste nemuseli v inkubatore dlho lezat 😉 nas to nastastie uplne obislo, dostala som 3 zo 4, takze iba vyhrievane lozko.zato pod svetlom bol tusim 4dni, velmi silnu zltacku chytil ☹ vdaka nej som ho vobec prvykrat dostala do ruk ked mal 6dni, takze tam kde iny uz idu domov, my sme sa zacali spoznavat.
dnes ma 2r, a je to fakt chlap ako hora.

vanule
8. čer 2012

@lenocka84 já si v prvém momentě (když to bylo tak nečekané) a vlastně ani teď neuvědomuju, že jsme nedonošení...Dnes jsme byli v poradně a malá nám za týden přibrala 200g, takže celkově už máme 2,4kg 😵 tak snad půjde vše i nadále OK
Natálka byla pár dnů na JIP a měli tam tak úžasné sestry, že už druhý den mi jí vytáhli z inkubátoru a mohli jsme klokánkovat, nosit, přebalovat, krmit tohle mi strašně pomohlo. Jediné co mě mrzí, že kvůli té preeklamsii (měla jsem hooodně vysoký tlak) mi nasadili léky a já nemůžu kojit 😒

lenocka84
8. čer 2012

@vanule u nas tiez uplne necakane, z nicoho nic sa zacal spustat porod.
som odcestovala ku rodicom, lebo tam som chcela rodit.
v stredu som pricestovala, vo stvrtok prva poradna u gyndu noveho, piatok zmluva s pediatrickou, v sobotu mi odisla hlienova zatka, a pondelok bol maly na svete. uplne nechapacky

vanule
8. čer 2012

@lenocka84 to ti věřím, já šla na úplně běžnou kontrolu do poradny a s tama už jsem mazala rovnou do nemocnice talk 230/120 bílkovina v moči a přibytek na váza +7kg za 14 dnů

lenocka84
8. čer 2012

@vanule ale aj tak si myslim ze maly je na tom dobre, a tesim sa z neho. este ani chory nejako extra nebol, chytil ho rotavirus, a teraz angina a inak nic. tak sa tesim lebo to aj tak beriem ako uspech, napriek tomu ze nebol kojeny

ivanka85
9. čer 2012

@lenocka84 plienkujeme, nechavam to na leto, skusili sme v aprili, neslo to velmi, este nie je jeho cas🙂teraz statnicujem, takze to nechcem rozbiehat, v priebehu leta sa nam to hadam podari🙂

ivanka85
9. čer 2012

@vanule netrap sa kvoli tomu, ani my sme sa nekojili, teda aby som povedala pravdu prve dva tyzdne som poctivo odsavala, takze moje+beba HA, ale bolo menej a menej az odislo uplne, maly bol na ATB len 2x a to ma v piatok dva roky, nic mu nechyba🙂

lenocka84
9. čer 2012

@ivanka85 jeeej tak drzim prsty na statnice, nech je to ok 😉

@vanule a z kojenia si vobec nerob tazku hlavu, mozno by ma zato niektore matky zahlusili, ale netreba kojit za kazdu cenu ked to nejde tak to nejde. priroda vie preco to tak je 😉

ivanka85
9. čer 2012

@lenocka84 dakujem, budem sa snazit🙂

vanule
9. čer 2012

@ivanka85
@lenocka84 určitě máte pravdu, ale cítím že někteří se dívají "skrz prsty" (hlavně starší ženy - matky, naštěstí nikdo z rodiny) když řeknu, že nekojím, někdy se mi nechce pořád dokola vykládat proč, jaký to má důvod!!! a nakonec si řeknu, co je komu do toho, malá přibývá, vypadá spokojeně - třeba zrona teď krásně spinká,tak určitě nestrádá. Akorát jsem neměla ani tu možnost vyzkoušet si to, mít jí přiloženou u prsu, ale jak říka manžel třeba u druhého 😉

lenocka84
9. čer 2012

@vanule overena odpoved na toto je, len papa dobre. ked sa budu pytat na kojenie, len tolko povedz, vacsinou to zabralo 😉

dadkav
10. čer 2012

ahojte dievcata 🙂 tiez mame malinku Sašku narodenú 22.5. v 31+1tt, 1600g a 39 cm....10 dni bola na JISke, ale ako mi bolo povedane, uz tam len zbytocne zaberala miesto detom, ktore pristroje potrebuju 🙂 teraz je na oddelení rizikovych novorodencov, sice v inkubatore ale spokojnucka 😀, vcera pozeram a ani sondu na papanie nemame, ze uz papa z flasky...a zacala pekne priberat, juuuj kolka to radost...na dnes sme sa dohodli ze po prvykrat si ju pridem prebalit, nakrmit a vsetko tak tesim

vanule
10. čer 2012

@dadkav hodně štěstíčka a hlavně zdravíčka. Když mi malou nechali poprvé přebalovat bylo to něco úžasného, konečně jsem byla máma na plný úvazek... mohla jsem se o svojí holčičku starat se vším všudy.

dadkav
10. čer 2012

tak prve prebalovanie a krmenie z flasky mame za sebou, ze parada 🙂 az na to, ze Saske sa z flasky nechcelo, tak sa islo sondou....bola som trosku sklamana, ale sestricka sa vyjadrila, ze je este malinka /teraz by sme koncili 34tt/ tak ze sa asi vcera unavila....aj sme klokankovali, uz aby sme boli doma 🙂

vanule
10. čer 2012

@dadkav rychle to uteče a budete mít holčičku pěkně doma v postýlce. my dnes bojujeme s bolestí bříška 😒 😒