Nedonošeňátka a jejich vývoj a trápení. Je jejich vývoj zpomalený?

moncicik
24. zář 2007

Ahoj chci si jen tak popovídat s maminkama co se jim miminka narodila předčasně zda je to znát že jsou dříve nebo zda je ten vývoj pomalejší než u donošených dětiček.
Rodila jsem na 36. týdnu a malý měl nezrálé plíce , to jsme dohnali v porodnici ale díky tomu že je nedonošenec tak teď lítáme po doktorech a po vyšetřeních a pořád ho pozorují zda se správně vyvýjí a tak, no není to nic příjemného.Takže bych ráda kdyby jste se podělily o vaše zkušenosti .Moc děkuji.Mona

lenocka84
21. únor 2011

@barchee ahoj, vedome az cca okolo toho 4-5 mesiaca, gestacne, teda u Vas cca 5tt neskor
aj moj syn sa tak nejako zacal, a je narodeny 34tt+1d

barchee
21. únor 2011

@lenocka84 hej, my sme 34+4 🙂 hlavu dvíha a drží pekne pevne, aj pohľad upiera, ruky už začína naťahovať tak nemotorne a opatrne 😅 ale úsmev furt nič... 😕 😅

lenocka84
21. únor 2011

@barchee teraz sme mali 10m gestacne, maly uz krasne plazi, s pomocou vie urobit par krokov
do 5m sme cvicili vojtu, a nejake dalsie cviky, v ramci hry, a v pohode
takze sa hlavne nezostresuj keby nieco slo pomalsie.
boli ste v inkubatore?

barchee
21. únor 2011

@lenocka84 hej, 2 týždne bol v inkubátore. našťastie mal všetko v poriadku, aj pľúcka, nič nepotreboval, len slabo papal a mal aj žltačku, to po týždni opalovania na uv lampe prešlo a krásne začal papať aj priberať, domov sme išli po 2,5 týždni s 2450 g 🙂

olifcek
21. únor 2011

@barchee my sme sli dom po 23dnoch... nastastie sme mali skore 10/10/10, cize ziadne hadicky, nic, len... aby sme nechudli kvoli udrzaniu si tepla, tak bola oliv v inkubatore skoro cely cas a zltacku... mali sme ju 4x... 3x po 1 dni pod uv, a 4.x 2dni, paq uz bolo ok... 😵 😵 my sme tiez vsetko robili podla tabuliek i bez odratavania... s odratavanim mame velikansku sikulku doma

barchee
21. únor 2011

@olifcek hadičky nemal ani malý nijaké, teda ak sa infúzia v prvé dni neráta ako hadička 😀 svietil sa 77 hodín kvôli žltačke...mal ju necelý týždeň.

olifcek
21. únor 2011

@barchee no, infuzku sme mali i my, obe, dva dni, lebo ja som mala akutny zapal, tak malickej dali preventivne a mne, kedze sme nakoniec museli cisarakom, i ked to v den poropdu este vyzeralo na klasicky porod, tak mi vnutro, ked malicku vybrali, vystriekali antibiotikami a paq dali este do infuzky...

dnesne deticky su silne 🙂

lenocka84
21. únor 2011

@barchee my sme boli v nemocke dokopy 14dni, v inkubatore, vobec, len na tom vyhrievacom lozku. potom chytil zltacku, takze 4dni pod lampou. potom ete 4 dni na oddelenia aby sme si poslu zvykli a sli sme domov 🙂
kde v ba byvas?

barchee
21. únor 2011

@olifcek hej sú 🙂 Rišík mal infúzku lebo slabo papal, vela vygrckal, šak ale ho krmili takým dudlom s dierou jak hadica, že sa nalogal za pol minúty a bodaj by potom negrcal chúdatko ☹ Narodil sa spontánne, som bola v poradni v stredu a som bola otvorená na 1,5 cm, hneď ma hospitalizovali s podozrením na predčasný pôrod, lebo som mala tehu cukrovku a vo štvrtok v noci som už mala kontrakcie, tie som ale prespala 😀 a v piatok ráno som už krvácala, bola som na 6 cm otvorená a o 11:54 sa malý narodil, ani epidurál mi nestihli pichnúť 😝 akurát som dostala oxytocín, lebo malý sa mi neposúval dole, potom som len 4x zatlačila a bol vonku 🙂 apgarko mal po 1.minúte 6 a po 5.minútach 8, dýchal sám, všetko bolo ok našťastie 🙂 len glykémiu mal strašne nízku, lebo som od štvrtku večera nejedla a v piatok mi už nedovolili, museli mi na pôrodnom boxe dať infúzku s výživou+inzulínom, lebo som išla do mdlôb od hladu, na druhý deň mal už cukor ok 🙂 v 3 rokoch akurát máme ísť detskému endokrinológovi kvôli tej mojej tehu-cukrovke.

barchee
21. únor 2011

@lenocka84 bývam v Bratislave v Ružinove , rodila som ale na Antolskej.

olifcek
21. únor 2011

@barchee my sme dva dni cakali na porod s odtekajucou plodovkou... za 24hodin mi pichli 3xkortikoidy, a dalsich 24hodin sme si este mohli dovolit dopriat malickej v brusku, po 48hodinach uz musel byt porod...

olifcek
21. únor 2011

ja som bola stastna, ze bola olivka v inkubatore, lebo 23.12. na par dni vypadlo v nemocke kurenie, bola tam strasna kosa, bolo i obdobie chripky, nik nesmel na navstevy ale viete ako sa to dodrziavalo, najma u pocernych... takto bola olivka chranena 😉

barchee
21. únor 2011

@olifcek mne voda neodtiekla, museli mi ju pichnúť, aj placenta sa mi zle odlučovala, ani po 2 infúzkach oxytocínu mi nevyšli tie zbytky, museli ma čistiť.

olifcek
21. únor 2011

@barchee no... ja som bola na kontrole u gyneko.. ten ma pozeral aj palpacne... bolelo to strasne... povedal, ze jo, ze to kvoli kratkemu krcku.... no a krcok nakoniec nepovolil, neotvaral sa.... ostal na par palcoch... ale v ten den kontoly u gyneko mi vecer zacala odtekat voda x;o(((

barchee
21. únor 2011

@olifcek fiiha 😖 ja akurát hľadám nejaké info o možnostiach odmietnutia očkovaní...TBC som nestihla zaraziť, lebo mi ho zaočkovali deň pred odchodom z nemocnice, nepovedala som tam, že ho nechcem dať zaočkovať, lebo som nepredpokladala, že ho ako predčasne narodeného budú tak skoro očkovať, takže to je moja chyba 😠

lenocka84
21. únor 2011

@barchee joooj ja som rodila v ziline, nie v ba
a som aj rada

gretkab
21. únor 2011

Baby, ja sa vam sem trosku "vterknem" - netusite, kde je prestahovala JIRSka zo 4. poschodia na Antolskej? Maly sa tam narodil pred skoro 5 rokmi (v 29. tt, mal 1150 g) a kazdy rok na narodky tam chodievame odniest tortu, ale dnes som nahodou bola na Antolskej pozriet kamosku a po JIRSke na 4. poschodi ani chyru - su tam zvonceky na lekarov. Viete mi niekto poradit? (akoze este mame do narodenin cas, ale nech som "pripravena")

ivanka85
22. únor 2011

@barchee maly sa zacal vedome usmievat okolo 4.mesiaca

hlavinka
8. bře 2011

hezky den holky, omlouvam se, ze sem vstupuji, ale zacala jsem pro Nedoklubko hackovat cepicky. Nemam vubec zadnou predstavu, jak maji byt velke (tedy spis male). Myslite, ze byste mi mohly poradit? Pokud si jeste budete pamatovat, napiste mi do IP obvod hlavicky a treba i vysku cepicky, jake se hodily pro miminka. Moc dekuji a nezlobte se, ze Vam touto prosbou pripominam nevesele chvilky Vaseho zivota. 😔
Vsem maminkam moc a moc drzim pesti, detem preji hodne zdravi a stesti! 😉

rohacka
8. bře 2011

Ahoj,
toto su sice pletene, ale mas tam rozmery
http://www.mimibazar.cz/navod.php?id=5931

hlavinka
8. bře 2011

@rohacka dekuju🙂

zebra41
20. bře 2011

ahojte, nam sa narodil Kubko v 35. tyzdni. viete mi povedat kedy dostaneme prvykrat pozvanku do rizikovej poradne? a ako casto sa tam chodieva?

lenocka84
20. bře 2011

@zebra41 ahoj, my sme prvu dostali uz v porodnici, a dalsiu cca v 3m, 6m a teraz az 12m, korigovane

zebra41
21. bře 2011

@lenocka84 mne povedali, ze nam poslu pozvanku postou..tak by zrejme mala kazdu chvilu prist. vdaka

lenocka84
21. bře 2011

@zebra41 no ano, dalsiu sme dostali postou aj my, len tu prvu sme sa objednali hned z nemocky.

oktavia
28. bře 2011

Ahojte, trošku sa Vám sem votriem 🙂 Chcem sa spýtať, má tu niekto narodené dieťatko v 27tt? Priebežne som čítala o čom píšete, len som nenašla maminu s podobne narodeným dieťatkom ako sme my.

argousek
28. bře 2011

@oktavia zajdi do diskuse na extrémních nedonošencích https://www.modrykonik.cz/diskuse/tema/extremni...

misha8
1. dub 2011

@zebra41 ahoj aj my sme v 35 T narodení , boli sme teraz prvýkrát v 3 mesiacoch

misha8
1. dub 2011

@gretkab ahoj ak myslíš rizikových novorodencov tak sú v tej časti ale na prízemí keby si sa zviezla výťahom na O a ideš doľava tam kde su tie druhé výťahy a po pravej strane za sklenenými dverami aspon v decembri tam boli v provizornych podmienkach

misha8
1. dub 2011

baby nemáte niekto skusenosť s predčasne uzatvorenou fontanelou ???