Nejí, nepije, má průjem. Co to může být?

sonije
29. únor 2008

Dobrý den, moc potřebuju radu ohledně 7 měsíčního mimča. Ve středu mi přestal jíst, vypije tak max půl litru tekutin a po mlíčku má průjem (nekojíme od začátku, dáváme Bebu). Doktorka nám dnes sice řekla, že musí minimálně litr tekutin vypít, ale jak to do něj dostat nevím. Zkusila jsem sladké šťávy, mrkvovou od hippu, popíjí jen trochu čaj. Doporučila nám koupit Alfaré mlíčko na průjem, ale je tak hnusný, že ani přislazený ho nechce. Z jídla do něj max nacpu 100 g přesnídávky za celý den. Zoubky to nejsou, na to nám koukala, že to nemá naběhlý a ani u prvních dvou zubů tak nevyváděl. U spousty jídla má dávivý reflex, jen co to dostane na špičku jazyka. Jinak ale nevypadá, že ho něco trápí, směje se, leze si, ale bojím se dehydratace. Poraďte. Děkuji

adrianav
29. únor 2008

ahoj, ted mela kamaradka ten samy problem.jeji 9. mesicni prcek mel prujmy a malo pil i papal.jeli do nemocnice a tam si je hned nechali prave kvuli dehydrataci.-hned ho napojili na kapacky ☹ ..nakonec zjistili,ze to zpusobili rotaviry( virus ktery napada miminka do 2 let a zpusobuje prujmove onemocneni ,ktere muze vezt k dehydrataci a celkovemu oslabeni organismu)..jestli ti bude prcek porad tak malo jist a pit tak ja byt tebou tak s nim jedu i do nemocnice.u takovych malyckych miminek to neni zadna sranda!!!....tak se drzte a at se ti Adámek brzy uzdravi!!! 😉 drzim pesti!!!......

gabca1
29. únor 2008

zkoušej alepoň ten čajík, pokud ho chce. Zkus jí dát to mlíčko Alfaré do kašičky nebo do něčeho co trochu papá.

zero
29. únor 2008

Ahoj,
my to měli minulý měsíc.Taky si nás nechali v nemocnici, ale kapačky nám nedali.Docela jsme to zvládli.Byla jsem taky zoufalá, když mi nic nechtěla.Docela nám pomohlo míčko NUTRILON LOW LACTOSA.Je to proti průjmu a na chuť je dobrý.Proti dehydrataci jsem dávala od HIPPU - ORS 200.A na průjem jsem ještě dávala ENTEROL.Obsah kapsle vysypat na lžičku a aspoň trošku zapít.Je to volně prodejný a fakt to pomáhá.Všechno nám poradili v tý nemocnici.Hylak ani Smectu jsem do ní nedostala.

leni96
29. únor 2008

Ahoj, tak my jsme pár dní po střevní chřipce. Taky jsme nevěděli co malé dávat, nechtěla nic pít. Poradili nám rýžový odvar, osladit ho Glukopurem a hlavně vynechat mlíčko (dáváme Bebu1HA), jinak jsme ještě dávali 2xdenně Hylak. Jěště říkali černý slazený čaj, ale ten vypila jen jednou. Ale ten rýžák jí docela šmakoval 😉 . Tak ať se z toho brzo dostanete 😉 .

Lenka

petraluk
29. únor 2008

Sonije zkus koupit v lékárně Kulíšek. Je to prášek, který se rozpustí ve vodě a užívá se u průjmových onemocnění nebo dehydrataci. Pomáhá k zavodnění 😉

sonije
autor
1. bře 2008

Ahojky, děkuji za rady, dnes se mu trochu vrátila chuť a vypil kolem 600 ml a snědl trochu přesnídávky. ORS mu nechutnal, s Nutrilonem máme špatné zkušennosti, tak jsme ho raději nekoupili, hylak nám nezabral, když měl Adík naopak zácpu ve 2 měsíci (holt si užíváme☹). Koupili jsme ten kulíšek, ale taky mu nešmakuje, ale snad to bude už lepší, dnes srajdil jen dvakrát.. Dávám mu méně mléka a doufám...

iza
2. bře 2008

ahoj zkus dávat rýžovou nemléčnou kači(např. Nestlé), nebo přímo od Nestlé rýžovo-mrkvovou kaši proti průjmu a pokud nebude chutnat zkusi jí přisladit glukopurem...Kulíšek je hlavně jako prevence dehydr....ale dětem taky moc nechutná...nebo zkus přisladit i tu vodu...rozhodně nedávat UM..a raději na chvilku vynechat i příkrmy..možná jen dávat rozmix banán..