Neklesající horečka. Může být ze zoubků?

kopcik
22. zář 2009

Dobrý večer,
chtěla bych poradit - uklidnit - ohledně horečky mého 14-ti měsíčního chlapečka. má až 39.4 už od včerejšího večera. kolísá to od 38.3 - právě těch 39.4. nepomáhá neurofen, panadol ani pararel čípky. po ničem to neklesne pod 38.3. doktorka neví - žádné příznaky nemoci nemá. poslali moč do laborky, výsledky budou zítra. může být až taková horečka ze zoubků? aniž by klesla? máte nějaké zkušenosti? 6. nemoc už jsme měli...

davdan
22. zář 2009

ahoj kopcik, tak mi jsme si horecek taky uzili, pres prazdniny jsme co 14 dni meli vysoke horecky az 40st., ktere trvaly i tyden. Horecku vetsinou srazis tak nanejvis o 1 stupen. Nad 39 stupnu muzes davat i zabaly, zchlad hrudnicek, poloz na nej mokrou zinku, omyj mu oblicej, proste ho osvez. Zabaly by se nemely davat jestlize ma dite studene koncetiny. Stridej nurofen s panadolem po 4 hodinach dokud teplota neklesne pod tech 38,5st., pak davej po 6 hodinach. moji znami s kazdym zubem meli 39 st. teploty. Jeste musis vydrzet, muze to trvat i 3-4 dny. Hlavne pit a pit a pit at vas neskoncite v nemocnici s dehydrataci. Tak bojujte papik 😉

sajmon113
23. zář 2009

Ahoj kopcik, nám když rostly zuby taky nás trápily takové vysoké horečky. Dr. brala odběry moči a krve, taky nic nezjistila. S námi se to táhlo přes čtvrt roku než vyrostl první zub. Dávala jsem nurofen, ale taky to nikdy moc nekleslo a když tak jenom na chvilku. Jak radí davdan hlavně pít a pít. Každopádně věřím, že se o něj bojíš, já z toho byla taky na nervy. Jenom ležel jako placka, celý rozpálený oči mu svítily a já nevěděla co s ním. 😕

many
23. zář 2009

ahojky, taky jsme měli při zoubkách vysoké horečky ☹ jednou měl 39.5 a nešlo to vůbec dolů ani po čípkách ani po sirupu a já byla hotová, tak jsem volala kamošce co je zdravotní sestřička a ta mi řekla ať mu dám třeba jen mokrou plínu na hlavičku a to nechtěl a sundaval a plakal a plakal, tak pak mi řekla jen na hrudníček, taky plakal, ale pak byl klidnější, zrovna i usnul a teplota mu klesla na 38 a něco 😉

many
23. zář 2009

fuj, ale už to teda zažít nechci 😖 ale to asi ještě zažiju

many
23. zář 2009

držím pěstičky a jak píše sajmon - hodně pít hlavně a né moc sladký

kopcik
autor
23. zář 2009

díky moc holky
dneska už lepší, výsledky moči ještě nejsou, ale vážně to vypadá na zuby.... studené zábaly u nás nehrozí - to byly záchvaty pláče. my totiž měli tu horečku už před 14-ti dny a mudr. řekla, že má angínu - samozřejmě neměl a cpal do sebe antibiotika. pak se osypal a další mudra řekla, že prý to byla šestá nemoc - ale tu už jednou měl... kde jste dobří doktoři??? no ale každopádně díky za uklidnění - nikdy bych si nemyslela, že zuby můžou způsobit až takové horečky....

eppik.m
23. zář 2009

kopčik: nám zabrali Nurofen čípky a studené zábaly a spracha 😉

eppik.m
23. zář 2009

sprcha

romankav
24. zář 2009

kopcik: okolo prázdnin byla vlna viróz, která se projevovala velmi vysokou teplotou (nad 39) a dětem jinak nic nebylo. My jsme kvůli tomu byli na pohotovosti (panadol ani nurofen nezabíral, doktorka nám řekla, že už jsme za ten den asi pátí). Nejvíc nám pomohlo koupání ve vaničce s vlažnou vodou, syn si tam hrál, za pár minut se mu udělalo líp, nechávala jsem ho tam 10min. Doktorka taky radila neutírat, ale nechat uschnout dítě na vzduchu (jak se voda odpařuje, tak se dítě ochlazuje). Zuby to nebyly, těch máme už teď dost 😉

kutcher
25. zář 2009

My ted srazime nurofenem sirup a 3h na to panadol cipky - lekar potvrdil, ze to jde v tehle kombinaci po 3 hodinach a rikal, ze zabaly se nedavaj, kdyz maj studeny nohy nebo mramorovanou pokozku, ale kdyz ma 40-tky tak se zabal dat muze 3x do 1h s vodou o teplote 30st, zabira potrit i dlane a chodidla citr. stavou z 1/2 citronu, tvaroh na nozky, baleni lytek, obklad na brisko i celo, ledovani trisel a podpazi... hlavne zadny ocet a nezapomen si poridit diazepam do konecniku, nebo tablety.. zabrani to krecim. ted jsme to meli stejne jako vy a nasli nam zapal plic, tak snad vy na tom budete lepe!

loretka1
26. zář 2009

maminky prosim vas mozna jsem blba 😀 ale muzete mi nektera z vas vysvetlit co je to ta 6.nemoc?vsude o tom pisete a ja to vzdy koukam jak na drat a nevim o co se jedna.dekuji

kutcher
26. zář 2009

Ja o tom vim taky prdlajz, vim jen ze priznaky jsou jako u nachlazeni, jen se vysejou cervene fleky a pak to mizi

jakoubka
26. zář 2009

loretka-vysoké teploty jen tak,za 3 dny vyskáče vyrážka a pak ok.
😉

natalka1234567
26. zář 2009

jeee ta horečka mi připomína dcerku když ji rostl 1 2 3 4ty zoubek 🙂 🙂
měla horečku 39,4 i tyden v kuse a doktorka nic 😝 😝
nam pomohl studeny obklad na nohy a ruce

aji81
4. led 2010

Holky poradte prosím, malá má od včera 39 asi od zubů pač jí jinak nic není. Nufofen nezabírá, střídám i s Panadolem ale taky nic moc. Tady píšete, že se nemají dávat zábaly pokud jsou studedené nohy a mramorová kůže, toho jsem si všimla až když jsme zábal udělali. Proč se nemají dávat zábaly z jmenovaných důvodu? Děkuji moc Alena

musko
5. led 2010

aji, zábaly len, keď sú aj končatiny horúce, ak je to tak ako píšeš - studené a mramorované, tak to znamená, že na periférii - nohy + ruky, už je tzv. vazokonstrikcia - čiže stiahnité cievy a obmedzené prekrvenie a tým zábalom ho blastne ešte znížiš....
Malá má už vyše roka, takže to chce silné nervy - u Teba - a hlavne kľud. Drž ju v kľude v posteli, alebo tam, kde je rada - s Tebou, hlavne dodávaj tekutiny - vlažné, ovocné šťavy, ovocie alebo presné dávky. Ak jej nechutí jesť, nevadí - telo potrebuje energiu na to, aby bojovalo s tou teplotou. Kým ide teplota hore - to znamená, že dieťaťu je teplo, tak ju moc nenavliekaj, nechaj, nech má pohodu a ochladzuje sa prirodzene, ak už začne triaška - to značí, horúčka kulminuje, tak ju zabaľ a zabezpeč teplo, prepotené veci prezleč. Lepšie ako zábaly mi príde vlažná sprcha, alebo kúpeľ.... Ak to netrvá viac, ako 3 dni, tak k dr netreba - a Ibuprofen, prípadne Paralen - striedať, ale až, keď bude teplota nad 38,5 C ( osobne som nedávala ani pri 39,5 - ale chcelo to fakt pevné nervy - ak sa bojíš, tak daj pri tých 38,5 st C) - nech sa telo bráni samo. Ak by si mala nejaké otázky, napíš IP, Držte sa!
Andrea

iloha
5. led 2010

Aji81, my měly horečky týden bez zjevné příčiny, dr. chtěla dát atb, ale nakonec vydržela bez atb. po týdnu se nám přidala teprve rýma a kašel. Začaly jsme srážet při 38,9, výsledek sražení po panadolu byl za tři hodiny 39,5, daly jsme nurofen a srazily na 38,5.......jen přes noc se nám dařilo sráže, to se i potila, musela jsem dvakrát převlékat a do čaje jsem přidávala šalvěj.
Jinak u zubů jsme nejvíce měli 38,5 a to jen tak 2 max. 3 dny, ale dařilo se většinou srazit nuforenem, ne úplně ale šlo to. Jo, ale teploty měla jen u špičáků, ani u stoliček (ty trvaly nejdéle --2 měsíce byla megaprotivná) a jiných zoubků, většinou jen mrzutost a lehký průjmík, max. 37,5 po 3 dny a pak pohoda.

aji81
5. led 2010

děkuji holky. Byla to hrozná, noc spala jsem na zemi u její postýlky pač ke mně do postele nechtěla. Dala jsem jí jen tričko a kalhoty bez ponožek a přikryla. Nejvíc má 39,1 a už má očíčka takové divné, unavené jiné rve mi to srdce. Včera právě měla 39 a tak jsem dala nurofen a po třech hodkách zase to samé, nechápu. Jako má studené jen nožičky ruce teplé, jestli to má po mne, já mám nohy taky furt ledové, nevím. Jako ta mramorová kůže ted si nejsem jistá, to je jak? měla na hrudníčku a ručičkách jakoby trošku vylezlé malá žilky nevím jak to popsat. Ona je docela snědá po mně, není to žádná bledule tak nevím zda je to ono. A sprchu vlažnou dát mohu? ikdyž by se jednalo o to co píšeš Musko?. No usnula až ve čtyři hodiny, jsem taky ko, furt jsem si řídila budík ob hodinu a sahala na ní. Ted spinká ale už je zase teplejší, až vstane tak raději půjdeme k doktorce. FUrt si sahá prstíčky do pusinky a strká si tam vše možné,ač to dříve nedělala. Ani svůj milovaný rohlíček nechce ale mlíčko a třeba kaši chce, tak jí to asi vevnitř bolí. Ona se nepotí, vůbec to asi bude mít taky po mě, se nepotím ani v sauně 😒 .

luca76
7. led 2010

aji81: my jsme to měli podobné. najednou 39,1 horečka, po čípku to kleslo ale jen na chvíli. taky si dával pořád ručičky do pusinky, nevěděli jsme, co s ním, protože jiné příznaky neměl, takže to byly fakt ty zoubky. dávali jsme ho sednout do vlažné vody ve vaničce, pomohlo to taky společně s čípkama.

minnie77
12. bře 2012

@aji81 A ty jsi dávala po 3 hodinách opět Nurofen? My to střídáme Nurofen a Panadol po 3 hodinách, tedy pokud horečka neklesá (Nurofen většinou zabere rychleji a na delší dobu). Jinak k té vlažné sprše - dr. mi vždy říká, dělat koupel 37°C a studené obklady na čelo, zátylek a třísla. Jinak podávat také po lžičkách studenou kojeneckou vodu.

aji81
14. bře 2012

Ahoj, jj díky za radu. Taky střídám panadol a nurofen. Je to kolikrát síla, dvě hodiny má třeba v sobě panadol a 39, takže koupel. No, je to docela psych.vysilující. Holt, děti mají tak velké teploty kolikrát z ničeho. Tak se měj a at jste, jsme zdraví!!!! 🙂

mamazuzana
18. bře 2012

to uz bych se tak nebala. Kdyz nema 38,5 tak nezasahuji. Ale jakmile je teplota nad, tak to resim Nurofenem. A od zoubku to byt muze, to je normalni.