Nekonečný kašel, co s tím? Na jakých vyšetřeních trvat?

dukie
17. led 2014

Zdravím všechny maminky 🙂 a prosím o názory, rady, zkušenosti...

Syn má už druhou zimu prakticky neustále kašel. Vždycky třeba přijde rýma, soplíkuje 2 - 3 dny, pak je O.K., ale přejde mu to do kašle. Ale takového divného. Během dne kašle většinou jen když se zadýchá, když běhá, blbne s bráškou, jinak nic. A v noci se třeba jednou nebo dvakrát vzbudí a třeba 5 minut prokašle (v podstatě ve spánku) a zase spí. A take to trvá třeba 14 dnů. Pak je týden klid a pak znova, někdy bez těch pár dní rýmy, někdy s rýmou.

Lékařka to vždycky vyhodnotí jako takový ten vlhký kašel, konstatuje, že je zahleněný, že máme dávat Mucosolvan a hodně tekutin, a má vyřešeno. Upřímně ale, nepřijde mi to takhle v pořádku, přece nemůže prochrchlat celou zimu. 😕 Začíná to v listopadu, končí v květnu.

Máte nějaký nápad, co s tím? Na jakých vyšetřeních třeba trvat nebo tak?

kay
18. led 2014

a ještě bych změnila pediatra teda.. 😅

ludva
18. led 2014

@nellisek Ano, pokud je přemnožený, tak ano 🙂 Aerius není na tlumení kašle, ale na splaskutí otoku sliznic 🙂

nellisek
18. led 2014

No to nám porad dávala doktorka. Stejně to nepomohlo. Ze tem breberkam se u nas tak libi? 🙂 asi by byla potřeba poradna zima at to ty bacily zničí.

fiallinka
18. led 2014

Taky řeším kašel u syna už dlouho, teď jsme se konečně dočkali alergologie, ale stejně výsledky asi nic neprokážou, navíc teď ten kašel nějak ustupuje...
¨
Nicméně, z toho, co jsem pročetla, je dobré se přece jen na alergo objednat, on ten kašel, kór v noci, po ránu a po námaze může svědčit pro to začínající astma, může tam být nějaká alergie....

A vlhko a plísně v bytě jsem teď aspoň trošku řešila zakoupením sušičky - už aspoň nevěšíme všude prádlo... to jde poznat.

kocicinka
19. led 2014

@ludva Karlín. Ale za dobrým doktorem pojedu klidně světa kraj, pediatričku máme v Černošicích 🙂
Za kontakt budu moc ráda🙂

1000
Odpověď byla odstraněná
Zobraz