Nekoordinované pohyby u mimča. Je to normální?

lela11
25. dub 2009

Dobré ráno maminky,máme 4,5 měsíční holčičku...a zrovna řeším jeden problém.Nevím,jestli je to v tomto měsíci ještě normální,ale maličká má pořád takové neřízené škubavé pohyby ručičkama a nožičkama.I při kojení je taková neklidná,trhá hlavičkou,bouchá rukama a kope nožičkama,přitom je jakoby zaťatá.Kolikrát mám co dělat,abych ji oblékla,jak má "zaťaté" ruce u těla.Těmito nekoordinovanýma pohybama se ruší i ve spánku.Usne a do půl hodiny začne máchat rukama a je vzhůru.Někdy zase třeba začne mávat ručičkou nahoru a dolů a dělá to i 10x za sebou.U miminek je to asi normální,ale nevím,jestli je to normální i v tomto věku?.....

dvojka
25. dub 2009

lela-my to měli pomalu do pátého měsíce,škubala teda jen rukama.V noci to jistila zavinovačka.
No a zbavila jsem jí toho cvičením.Malá mi chytla palce,já jí svými prsty chytla za předloktí a aniž by kladla odpor,ruce jsem jí natahovala do stran,nqahoru-říkala jsem přitom jak je veliká,na hrudníku jsem jí ručičky překřižovala.A do týdne s nima už tolik nemrskala.I doktorka koukala jak se zadařilo 🙂

vejinka
25. dub 2009

aj nas maly to robil..skoro do siesteho mesiaca ono to postupne vymizne..tiez som noci mala prebdene ...no nieze by som teraz spala celu noc...neboj sa nieje to nic nezvycajne robia to asi vsetky babatka..a tiez som s malym cvicila..pritahovala ho za rucky a potom to uz nebolo take zleee kazdym dnom sa to zlepsovalo 😉

momin
26. dub 2009

Holky nam to dela Danecek uz ted.. 😒 Myslela sem ze je to normalni.. ma strasnou silu nekdy je fakt problem ho oblect... Snazi se i porad drzet hlavicku a docela mu to jde... Na brisku nechce lezet-skoro leze... Doufam ze to neni problem.. asi na to ma jeste cas..ale snad to nevadi...

dvojka
26. dub 2009

momin-myslim,že u Danečka je to úplně normální 😉

momin
26. dub 2009

Jee to je dobre... znami mi rikali ze je to divne. Ale znami nemaji deti 😅

dvojka
26. dub 2009

víš,jestli Tě to trápí,tak se na to poptej v poradně,ale já myslim,že to bude v poho 🙂

momin
26. dub 2009

joo j

momin
26. dub 2009

joo ja ti budu asi verit.. Taky sem si myslela ze je to normalni.. jenom me trosku postrasili.. 😒

ssaara
26. dub 2009

Ahoj! Náš malej měl to samý,když byl miminko. Rozhazoval ručičkama i nožičkama,neurolog nám diagnostikoval hypertonii (zvýšená svalový napětí). Trochu se to zklidnilo,ale na nožičkách to přetrvává ještě teď po roce,kdy je neustále propíná a stoupá si na špičky.

peta.cz
27. dub 2009

Momin, mě to dělali obě děti - už v prvním měsíci se snaží držet hlavičku, když ho dám na bříško, tak už jí zvedá a vypadá to, že se snaží lézt,pořád sebou mele... myslím, že se bát nemusíš, některé děti jsou prostě víc pohyblivé než jiné...

lela11
autor
27. dub 2009

Ssara-a cvičili jste Vojtovku?Mám taky takové podezdření,že se bude jednat o hypertonii.Malá má těch příznaků víc a co jsem hledala na netu,tak by to odpovídalo.Cvičíme už přes měsíc jeden cvik z Vojtovky,malá zakláněla hlavu dozadu,ale cičíme jen ten jeden cvik,na RHB nám bylo řečeno,že to stačí,že se malá viditelně zlepšila....Chodíme tam na kontroly 1x za 14 dní,tak mně teď vrtá hlavou,že by si toho fyzioteraputka nevšimla(myslím té hypertonie) a nepřidala nám třeba nějaký další cvičení?Ve čtvrtek tam jdeme zase,tak se musím podrobně na všechno,co se mně nezdá,zeptat.

ssaara
30. dub 2009

lela : my jsme nejdřív byli u neurologa a ten diagnostikoval hypertonii,na rehabilitaci se tím pouze řídili a plánovali cviky. Šli jsme tam až v 10ti měsících,ale spíš kvůli tomu,že malej ještě nelezl. Vojtovku nám nedali,páč v tomto věku se prý tomu děti hodně brání. Takže jsme cvičili formou hry na míči,měli jsme cvik na podporu lezení a kvůli té hypertonii nožiček jsme dělali masáže chodidel,to děláme dodneška.
Já si myslím,že fyzioterapeutka by si toho nemusela všimnout,na té neurologii jste nebyli? My chodíme i tam na pravidelné kontroly a lékař nám vždy určí na co dalšího se na rehabilitaci zaměřit.

lela11
autor
30. dub 2009

Ahojky,tak jsme dneska byli zase na rehabce a já jsem o svém podezdření fyzioterapeutce řekla.Ta s ní,jako již tradičně,vyzkoušela všechny ty různý polohy z Vojotvky(svislá poloha za jednu nohu,za obě,horizontální poloha.letadlo.....),zkouší nám to tak vždycky a řekla,že je malá naprosto v pořádku,že hypertonické dítko by v těchto polohách reagovalo úplně jinak.Navíc už malá ani nezaklání hlavičku,tak jsem ráda.Na neurologii jsme nebyli,naše pediatrička posílá k této fyzioterapeutce,je uznávaná a má praxi přes 30let ,Vojtovou metodou se zabývá detailně.jináč díky moc za příspěvky.

lily1983
18. dub 2010

Ahojte maminky. pripajam sa k teme, nic podobne som tu nenašla.ak je tu podobnejsia tema, odporucte mi prosim.

chcela som sa spytat, či ste už zažili, že vam miminko pri zaspavani, lozilo po posteli? take pohyby, že gymnastika.
dva dni nelozila, to je pravda, lebo mala problemy s bruškom a zubkami, horučky. ale je možne, že preto, že nelozila, môže toto robiť? len posledne dva dni..keby sa hybala, že viac trochu, ale toto ..normalne sa šlahne o postel...ale možno je to normalne..nejake zbytky fyzickej energie..co myslite??
dakujem