Nemoc a odsávání nosu. Je normální, že u toho tak pláče až se dusí?

10. zář 2021

Ahoj holky, moje dcera 11 m Elizabetka, byla od úterý lehce naschlazená, měla max 38 teplotu asi první 2 dny a pak už pohoda, ale strašně ji teklo z nosu. Apatická nebyla, stolice, moč vše plně v pořádku. Jen chtěla víc spinkat, ale jinak si i normálně hrála a papala (je plně kojená+ prikrmy) no ale, včera a dnes už je mnohem lepší, žádná teplota je jako vždycky, nos ji už taky tolik neteče, ale když ji chci odsat, tak není jiné řešení než ji chytit nohy a ruce, ona se strašně kroutí a řve, u odsavani řve tak, ze se začne dusit.. je to normální? Já vždy přestanu, ale houby ji odsaju zejo a pak chodí a trosku ji to teče (teď jak říkám už mnohem lepší)
+ zitra máme jet k moji mamce na otocku má narozeniny, bude to jen v okruhu rodiny tudíž já, el, mamka, taťka a moje segra. Nevadí to? Můžeme už? Cely týden jsme ležely doma, protože jsem byla taky nemocná, tak zda to ještě není brzy. Děkuji Pavlao

mamikry
10. zář 2021

Ja bych nejela. Ted neco radi, nase deti taky stonaji a docela nam to dalo zabrat, tak at to nepredate dal.

lenulacek
10. zář 2021

Nejela bych/ je nemocna/něco se rozjíždí/po nemoci.
Oslava se dá vždy odložit.
A k tomu odsavani, to tak proste je. Moje mladsi má teď taky rýmu a je nachlazena a odsavame tak, ze už si to chytne sama a odsaje ale je větší, už měla rok a půl

autor
10. zář 2021

@mamikry
@lenulacek
Tak zrovna k mamce se nebojím. Byla u nás před 2 dny, potřebovala jsem nakoupit. Není to tak, že su tam budeme hrát atd. malá normálně muze hajat a odpocivat 🤗
Hlavně taťka jede pryč, vrací se déle, jezdí kamionem, proto jsem si říkala když já už jsem fit a malá už nemá ani teploty, jen ji trosku teče z nosu, jinak je vše v pohodě, tak v tom nevidim problém 🙂

Děkuji za tu odsavacku

marge_s
10. zář 2021

Tak pro vás je to v pohodě, ale ohled na rodiče bys mohla brát 😉 kor v dnešní době, ale...vaše je věc, jen námět k zamyšlení. I když...ani pro to dítě to není asi úplně terno

marge_s
10. zář 2021

Já chápu, že táta jede pryč, ale zvážila bych situaci, že pokud to od vás chytí (děti obecně jsou delší dobu infkčnější než dospělí), tak bude určitě při tom několikahodinovém řízením kamionu s rýmou v očích moooc rád.
Ad odsávání - byla jsem nekompromisní, zalehnout a hotovo za pul minuty, ono se to občas jinak nedá a je to pro jejich zdraví. Odpor považuju za normální, je to nepříjemný

autor
10. zář 2021

@marge_s děkuji za upozornění, vzhledem k tomu, že mamka chtějí abysme tam šli, tak bych se ani neptala. Oni nám sami řekli, že máme přijít, šlo mi jen o malou, zda je to v pohodě, když už je ok. Nic víc.

marge_s
10. zář 2021

To z otazky nebylo zřejmé 😉 a ne, nejela bych ani kvůli dítěti. 😉

autor
10. zář 2021

@marge_s děkuji za názor

lenulacek
10. zář 2021

Tak proč se ptáš když píšeš nevidím v tom problém ? 🙈 hlavně ať je malá brzo zdravá 😊

autor
10. zář 2021

@lenulacek Myslela jsem to tak, že rodina ví o tom, že jsme byly nemocné, tak že v tom nevidim problém.
Děkuji, ona už je v pohodě, jen ta rýma trošku ještě teče, ale to fakt minimálně 🙂

chumlee71
10. zář 2021

Já bych normálně šla. Teď taky starší syn přinesl že školky rýmu a chytil to i mladší a normálně jsme jezdili po výletech. Byla to jenom rymicka. Děti se uzdravuji rychle 🙂,Joo kdyby měla teploty tak bych nikam nejela, ale tahle je to v pohodě.

autor
11. zář 2021

@chumlee71 moc děkuji ❤️❤️

cekypetra
11. zář 2021

@chumlee71 skvele, jezdit s unudlanejma detma na vylety...👏 cira ohleduplnost vuci vsem ostatnim, hlavne detem, ktere s vama prijdou do kontaktu....

marge_s
11. zář 2021

@cekypetra presne 😂 ja uz nemela silu to komentovat, tohle je na prd pro deti i okoli.

leymea
11. zář 2021

Momentalne odsavame 19 mesicniho syna a je to stale peklo 😀 holt se neda nic delat, lepsi chvile revu nez pichani usi (u nas bohuzel i pres odsavani). A ohledne oslavy. Rodina s tim nema problem, mala nema teplotu, ja bych jela.

ajja87
11. zář 2021

@cekypetra jj přesně, a nejlepší jsou takové maminky, které jsou doma na md a pošlou uslopeny dítě do školky, kde to chytne celá třída...,, vždyť je to jen rymicka,,

autor
11. zář 2021

@leymea Děkuji moc, s tou odsavackou je to tedy fakt boj, ale přesně, nedá se svítit. A jeli jsme, bylo to super, malá dnes ani nepotřebovala odsát, rýma nějak ustoupila a teplota nebyla, takže to bylo super ❤️

cikitkapb
11. zář 2021

Já bych jen doplnila, že čím víc se odsává, tím víc je co odsávat, protože se dráždí sliznice. Tak to s tím odsáváním nepřehánět. Jinak pokud Vašim nevadí, že jste po nemoci a ne úplně fit, a ty jsi s tím taky v pohodě, tak jeďte. 🤷🏻‍♀️

autor
11. zář 2021

@cikitkapb Ty brďo🤔jsem prvorodicka, tak jsem toto vůbec nevěděla… já myslela, ze to prave pomáhá, aby ta rýma zmizela.. moc děkuji 🤧
Byli jsme tam na 3 hod a bylo to super ❤️