Nemoc. Jak to udělat?

jana31990
30. říj 2021

Ahoj před se jistak omlouvám za blbý dotaz. Ale od pondělí mi marodí děti 3,5 a 1 rok. Je to pouze rýma a kašel ale ten se vůbec nelepší spíš je to u obou horší že mi přijde jako by to měli na pruduškách. Ale hlavní dotaz samozřejmě v pondělí budu volat k doktorce co a jak jestli by jim nenapsala nějaké pořádné léky ale s největší pravděpodobností jsem to chytla od nich (bolest v krku,kašel ale já mám hlavně rýmu) s nakažených jsme se určitě nesetkali. Ale vezme nás dětská doktorka jistak na kontrolu když všichni takhle prskame? Nebo bude chtít abychom šly nejdřív na testy co kdyby náhodou. Jelikož toho se obávám ta starší už jednou musela na testy jít a byl to horor🥺😳. Předem díky za info jde mi jen o to jestli tohle někdo řešil a jak to bylo. Mi tohle máme poprvé od začátku toho covidu takže vůbec nevím jak to udělat když marodime všichni

krisstina93
30. říj 2021

Záleží na vaší Dr. Někdo testy vyžaduje, někdo jim je udela přímo v ordinaci, někdo to neprožívá a vezme vas i bez toho.

areh
30. říj 2021

@jana31990 normálně vás vezme. My se v tom doma plácáme už 3 týdny 🙄 doktorka normálně řekla, že když budu potřebovat, ať přijdeme a děti poslechne (kvůli nemoci jsem rušila očkování). Mají teď toho plné čekárny

jana31990
autor
30. říj 2021

@areh no právě že naše doktorka pokud to dítě opravdu už na tom není hodně blbě tak vždycky jen řekne něco jim kupte v lékárně a hotovo že pokud takhle prska tak ho do ordinace vůbec nezve 🤷‍♀️. A kord právě že nevím jak by to bylo když jsem to chytla i já od nich. Tenkrát dceru jen bolelo bříško a okamžitě ji poslala že ji máme právě nechat udělat test jestli nemá covid. A az pak se na ni teprv podívala a to jsem se k ní musela ještě předem objednat

areh
30. říj 2021

@jana31990 tak tam zavolej a uvidíš. Ale pokud bude chtít test, tak bych po ní chtěla žádanku, abys to nemusela platit.

jana31990
autor
30. říj 2021

@areh u dětí se ale nic neplatí ne?

vendes
30. říj 2021

Lékař nemůže vyšetření podmiňovat testem. Udělala bych si doma v klidu antigen, ať víte na čem jste (aspoň přibližně) a máte pro ni nějaký argument, když se zjevně bojí nemocných, a normálně se objednala.

areh
30. říj 2021

@jana31990 máš pravdu, děti to mají vlastně zdarma

barmil
30. říj 2021

@jana31990 dělala jsem dceři antigen, abych věděla, byla negativní, pak jsem teprve volala pediatra a resila, co a jak. Řekl nám, kdy přijet, aby tam nebyly miminka a zdravé deti na očkování. Vzal nás na čas, vyšetřil, předepsal léky a hotovo. Jen tak naslepo bych tam určitě nesla, buď můžeš někoho nakazit, nebo si taky můžeš počkat.

felixfelicis
30. říj 2021

U nás už je standard s čímkoliv volat dopředu. Domluvte se, kdy máte přijít, není důvod, aby vás nevysetrila.

petrasipkova1
30. říj 2021

Naše MUDr nic nechtěla, děti normálně vyšetřila, ja jsem si delalal antigen doma, a jinak se stejnými příznaky se ji nelíbil poslech, poslala nás na rentgen a postupně jsme všichni tři měli zapal plic, takže bych se odbyt nenechala.

jana31990
autor
30. říj 2021

@barmil jenomže nejhorší je to že ona si nic nenechá stcit do nosu že bych jí třeba udělala ten antigen. Jak jsem psala cca před půl rokem musela mít test a držel ji manžel a dvě sestry a až na podruhé se jim to povedlo

jana31990
autor
30. říj 2021

@petrasipkova1 tak hlavně jestli jste se z toho dostali v pořádku. A upřímně bych souhlasila se vším ale tohle by naše doktorka neudělala. Přes čtvrt roku jsme řešily bolest bříška jen ji ho tenkrát prohmatala dala léky na odčervení a to bylo vše nakonec mi dceru vedla do nemocnice sanitka když se mi svijela v křečích že mě ani nevnimala. A doktorka jen pořád mlela to svoje že to nic není že nás nebude zbytečně hnát do nemocnice. Tu bezmoc už nechci v životě zažít že svému dítěti nemůžu pomoct od bolesti

ladyhacek
30. říj 2021

záleží na vaší dr. Mě starší 6let kašlal 5 týdnů, začátek byl u obou horečky, kašel a rýma, mladší pak laryngitída. Obou dělala stěr na streptokoka jinak nás nikam neposlala. po 3,5 týdnech šíleně kašle (na průduškách to nebylo) zjistila angínu a nasadila antibiltika.

Bývá dětská nás posílala na testy i při průjmu jinak ho nechtěla vyšetřit a udělat mu jen "blbý" stěr ze zadečku.

takže jde o doktora