Nemůžu dále kojit a malý nechce žádné umělé mlíčko

betty85
1. kvě 2016

Dobrý den, mám 8mi měsíčního chlapečka a stále plně kojím. Se zdravotních důvodů musím co nejdříve přestat kojit, abych mohla užívat léky, u kterých se nesmí kojit. Malému jsem už vyzkoušela všechny možné druhy UM (nutrilon, Sunar, Sunar komplex, Hipp, Beba, Hami) vystřídala jsem několik lahví (Avent, Nuk, Mam, obyčejnou), ale malý prostě nechce a nechce. Zkoušeli jsme různé polohy, I tu stejnou u které ho kojím. Zkoušel to i dědeček, celý den mu to nabízel. Já jsem byla mimo, protože jsem slyšela, že dítě ze mě to MM cítí a nebude chtít UM. Už si nevím rady. Máte nějaké rady prosím. Děkuji

zuzapra
1. kvě 2016

Zkuste to nejdriv jen v noci. Mimco je v polospanku a lahev spis prijme. My to meli takytak. Jeste jsme misto silikonovych savicek meli ty obycejne, "hnede". Hodne stesti.

kaccistar
1. kvě 2016

dívam sa, že už má ale 8 mesiacov, takže okrem toho normálne má už príkrmy? Čo tak mu ten UM miešať s mixovanou zeleninou? neviem ale, či to je blbý nápad.. my máme ten istý problém.. malý nechce absolútne fľašu, takže musím kojiť.. ale príkrmy už má, len nechce piť, takže kojím stále. Ale ja nemusím prestať, tak je to samozrejme iný prípad. Držím palce!

betty85
autor
1. kvě 2016

@zuzapra myslíte dudlíky na láhve s pryže asi, že?

betty85
autor
1. kvě 2016

@kaccistar bohužel bojujeme i s příkrmy. Nechce nic. Ani zeleninu, brambor, ani kašičky...

zuzapra
1. kvě 2016

@betty85 Ano. To jediny mala vzala do pusinky 🙂.
A zacala jsem davat v noci (taky kvuli lekum), dcerka byla v polospanku, polozila jsem ji k sobe na postel, jako bych kojila v leze, i jsem k ni to prso jakoby dala a sup lahev. 😉

viridie
1. kvě 2016

@betty85 Ahoj..🙂 A co mu zkusit UM nabídnout do hrnečku ? To by nevzal ? Bohužel kojené děti někdy odmítají láhev i UM, je to zapeklitá situace. Zkus se podivat na tyto stránky http://www.mamila.sk/pre-matky/dojcenie-a/lieky/ , drtivá většina léků jsou s kojením kompatibilní, možná by to šlo ještě přehodnotit ? Každopádně držím palce.

betty85
autor
1. kvě 2016

@viridie určitě si to přečtu, děkuji. Já potřebuji užívat léky, kde je kojení přímo v kontraindikaci. Už jsme to nahrazovali s dr lékami, při kterých kojit můžu, ale nezabírají ☹ chtěla jsem kojit co nejdele. U prvního dítěte jsem kojila pouze 4 měsíce, protože mi umírala maminka (56) na rakovinu. Starala jsem se o ní až do poslední chvíle a jak zemřela, tak to byl i konec s kojením. O mlíko jsem přišla a moc špatně jsem to nesla. Ale teď mlíčko mám, ale už je mi tak zle, že musím přestat.

viridie
1. kvě 2016

@betty85 Rozumím Ti a je mi moc líto, čím procházíš, takhle končit s kojením musí být hrozný. Jak jsem psala výše, zkusila bych ten hrnek, nebo láhev zn.Medela o které je známo,že dobře imituje bradavku a přisypávala UM třeba do jogurtů, pokud baští. Drž se...🙂

betty85
autor
1. kvě 2016

@viridie děkuji moc. Do jogurtu? Mě bylo řečeno, že jogurt může dítě až po roce. Jsou nějaké jogurty pro 8. měsíční děti?

bobulinka
1. kvě 2016

Alžbětko, nemám s kojením zkušenosti, takže spíš zprostředkovaně. Vím, že se dělá při odstavování kojení, že láhev musí nabízet někdo jiný. Táta - děda či tchýně. Ale den, dva. Aby dítě vyhládlo a ty nesmíš být v blízkosti. Dítě to vycítí, že tam to mlíčko někde je. Je mi jasné, že to zní hrozně, ale je to účinné. Bohužel nefunguje, že jsi vedle a tatínek mává flaškou.

Jinak je spousta případů, že dítě třeba od roka odmítá kojení či mlíčko vůbec, dá se to už dobře nahradit jogurty, kaše....ale když tohle všechno odmítá, tak je to průšvih, protože z něčeho růst musí.

Obě děti měly rády od tuším Hami, mlíčko s kaší. Je to mléčná konzitence, ale je to zase jiná chuť. Nemusí se ohřívat, takže ho vozím na cesty, ale to je spíš takový náhodný typ než řešení.

Taky mi umřela máma na rakovinu, bohužel ani jedno dítě neviděla. Je zvláštní jak všichni kolem berou tu mámu za samozřejmost, která pomůže, pohlídá... Když není, je to veliká díra v srdci i v životě 😨

bobulinka
1. kvě 2016

@betty85 Dávali jsme Hollandii bílou na radu Mudr. od sedméno měsíce.Přidávám přesnídávku do jogurtu jinak to moc nejí 🙂

viridie
1. kvě 2016

@betty85 Moje dcera baští jogurty právě již od 7-8.měsíce, samozřejmě čistě bílé-např.choceňský,selský. Já také četla x tisíc doporučení,ale brala jsem to intuitivně a myslím,že právě čistý zakysaný výrobek je ok. Být Tebou bych opravdu začala zkoušet i různé obilné kaše, rostlinná mléka, mák, zavádět semínka, ořechy, ovoce, různá masa,ryby....prostě co nejvíce obohatit jídelníček a po 12m věku a pestrou stravou si již UM může trhnout nohou..🙂

zuzajda20
1. kvě 2016

@betty85 Zkuste tu láhev od medely, je podobná prsu, první dcera mi um taky odmítala, ale pak jsem koupila z příchutí a to jako jediné pila, tak jsem střídala vanilkové s jahodovým a šlo to, je to sice sladší, ale třeba to vezme

kaci11
1. kvě 2016

@betty85 Me dcera taky nechteka flasku a zjistila jsem, ze ji vadi ten silikon. Zkus lazexove savicky. rika se, ze jsou nejvice podobne prsu. Par dnu to odmitala ale pak to prijala v pohode. Uz se blbe shaneji ale nekde je jeste maji a na netu. Ja pouzivala od NUKu. Preju hodne stesti.

svija
1. kvě 2016

Poradit nedokážu bohužel, jen podpořit. Před pár lety jsem byla ve stejné situaci, kdy jsem potřebovala přejít na UM a synovi bylo 6m. Zkoušeli jsme hromadu různých lahviček, nejrůznější polohy, krmení lžičkou, hrneček. Příkrmy taky ještě jíst neuměl. Zkoušela jsem to já, i manžel a jak píšeš, i když jsem tu celé den nebyla, tak si prcek nedal víc než úplné minimum. Vždycky už pak určitě hlad měl, i žízeň, už i pak pomalu neměl co čůrat, ale prostě se to ne a ne zlomit. Radila jsem se s dětskou doktorkou, laktačními poradkyněmi, zkoušela jsem všechny jejich rady a nic. Nakonec jsem pak kojila i s léky, které byly ve skupině C, tj. rizikové použití při kojení a nutnost sledovat dítě. Léky se rozdělují podle bezpečnosti při kojení od skupiny A, která je bezpečná při kojení, až po skupinu D, která je kontraindikovaná. Záleží, co bys brala za léky. Držím palce

petma112
1. kvě 2016

@betty85 Neporadím, ale pokud by jsi chtěla, mohu nabídnout tu lahvičku, jak tu holky zmiňují, od Medely. Nová je drahá, my ji využili asi 2x a přešli na klasickej Avent,

betty85
autor
1. kvě 2016

@petma112 škodáá, před chvíli jsem ji objednala a zaplatila online ☹ a proč jste přecházeli na avent, když jí přijal?

jujatko
1. kvě 2016

@betty85 Mne malá z Medely neumela pit ☹. Sestrenky mala z ni take dva dny prskala, ale pak ji prijala. Ale ja bych mozna uz neresila UM, ale proste bych davala dostatek jogurtu, pripadne kase atd. Kamaradka prestala kojit cca v 9. mesici a UM davat nezacala - i na zaklade domluvy s mudrou. Jinak ja obdobne bojovala s malou s cajem. Ve finale pak zacala pit z lahvicky, kterou mi na zacatku odmitala. Jinak, hodne taky maminy doporucuji dat do mlika treba jednu lzicku kase (toho prasku) a nebo se jim osvedcil ochuceny sunar.

jujatko
1. kvě 2016

A jeste mi napada - zkouset davat na zacatku po lzickach a pak zkusit ty flasky. Ale jsou deti, ktere opravdu neprijmou zadnou lahev. Kamaradky malej take zadnou neprijal. Zkousela mu do flasky i odstrikavat MM a proste ne.

stesil
1. kvě 2016

Ja som mala ten istý problém a nakoniec sa mi naučil na plnotučné kravské mlieko. Kupujeme albert Bio plnotučné z klasickej flase

stesil
1. kvě 2016
petma112
2. kvě 2016

@betty85 Právěže ji nepřijal.. ☹ Nenaučil se z ní pít, v době, kdy jsme ji potřebovali, jsem přicházela o mléko a on byl zesláblý, takže potřeboval nabrat sílu.. Nechtěla jsem ho trápit, tak jsem mu vyhověla Aventem..

im4fun
2. kvě 2016

@betty85 zkusila bych ted odsat co nejvic MM a zacit do toho postupne michat i UM, aby si na nej zacal postupne zvykat

kaci11
2. kvě 2016

@betty85 ja jsem taky kupovala ruzne lahvicky se savickama ve tvaru prsa a pod a pak jsem zjistila ze silikon ji vadi nejvic. Zkus ten latex. Moc nestuji a jestli mas od nuku lahvicky ten je prodava. A nejdrive dala MM a pak az UM. Hodne zdaru.

lucizal
2. kvě 2016

Ja jsem maleho prestala kojit v 8 mesicich - doslo mi mleko. Jenze maly mel (a teda jeste ma) alergii na bilkovinu kravskeho mleka. Nutrilon Alergy care mi zvracel obloukem. Jediny co mu nevadilo bylo um (a ted si nevzpomenu na nazev),co se davali na predpis - jenze nam ho dr.nenapsala a vazne jsem nemela na to,davat 1800,- za krabici,co vydrzela sotva 14 dni. A pak jsem nasla tento clanek: http://www.jimejinak.cz/obilne-mleko-pro-nekoje... . A od 8,5 mesice dostaval maly toto ryzove mleko. Sice to byl obcas opruz to pripravovat,ale co by clovek pro ty deticky neudelal. Je zdravy. Krasne prospiva. Nic mu nechybelo. (Od 15 mesicu je teda bez mleka z flasky a pije ryzove/kokosove ci makove mleko z hrnku)

bobulinka
2. kvě 2016

@lucizal 1800!!! za krabici. A já si myslím, že HIPP je drahý za 220 😠

lucizal
2. kvě 2016

@bobulinka to je specialni mleko a je jen na predpis. Maly dobre prospival,tak nam ho dr.nechtela napsat,ze muze mesicne predepsat jen urcite mnozstvi. Kdyz se na nej dostane recept,je zadarmo. Ale ani za boha si ted nemuzu vzpomenout jak se jmenuje,preci jen uz je to rok :D ale to ryzove malemu chutna dodnes a nemyslim si,ze by byl necim ochuzen. Dokonce se mu upravilo i zelezo v krvi,ktereho mel malo. Delam mu i kokosove a ryzove. Ja sama nejsem moc nadsenec do kravskeho mleka :D

bobulinka
2. kvě 2016

@lucizal To je hezké, takže bys měla dítě nechat vyhladovět a zhubnout aby ti ho předepsala. Logika věci je jasná 🙄 . Jinak neznám rýžové, hoď sem odkaz, to mě zajímá. Na to obilné kouknu. Ono kravské mléko zahleňuje, já jsem ho jako malá začala vynechávat, když jsem měla chronickou rýmu a myslím, že to pomohlo. Ale jsem zase zastánce zlaté střední cesty, protože to by se člověk zbláznil - skoro všechno něčím škodí od bílé mouky po šunku to bychom museli žít z prány 🙂

daisy181
2. kvě 2016

Malá se odstavila, když měla rok. Zkoušela jsem všechny druhy umělého mléka od SUNAR přes BEBU po NUTRILON, různé příchutě, ale malá vše odmítala. Zkusila jsem jí dát pít z flašky, i když spala, vše jen plivala. Kaše taky nechtěla. Teď už pije normální mléko, jí jogurty, takže to bylo jen takové odmítací období(trvalo asi půl roku). Krupici ale do dneška nechce 🙂

tehulka1167
2. kvě 2016

@bobulinka 1800 žádný mlíko nestojí. To je asi překlep.