Neotvírá pěstičku při lezení. Co myslíte?

nikkos
8. čer 2008

Maminky, můžete mi prosím poradit? Všimla jsem si, že když malý leze, má pravou ručku zavřenou v pěst. U druhé má normálně otevřené prstíkya chodí po dlani, ale pravou chodí jakoby po prstech. Nevíte jestli to je normální? Jinak tu ručičku normálně používá, dokonce bych řekla že i více než levou, ale tohle mě zarazilo, aby to třeba nebyl nějaký varovný signál nějakého špatného vývoje... co myslíte? Moc děkuji!

ronie
8. čer 2008

většinou je to opravdu malinká nezralost nějaké nervové dráhy, dělala to i při pasení? No až půjdeš k doktorce, řekni jí to, možná tě pošle na neurologii a rehabilitaci-bude to nějaký malinký lehký cvik, možná ale řekne, že to nemá cenu, a že se to samo upraví a to určitě ano-zkoušela bych stále tu pěstičku otevírat, ale ne moc násilím a hladít a masírovat, možná tam byla nějaká predilekce od malinka-jen nepatrná a tak se to projevuje trošku i teď, ale není to určitě nic vážného 😉

megee
8. čer 2008

já to teda u malýho neřeším dělá to občas i u pasení i při lezení, ale jinak moc dobře ví jak ručičky používat přijde mi že mu to tak vyhovuje.... 🙂

ronie
8. čer 2008

nevyhovuje-není to moc pohodlný, ale je to opravdu malá nezralost, která se spraví, v 6 měsících je to ještě normální a obvyklé, v 9 už méně a určitě bych na to upozornila lékaře 😉

megee
8. čer 2008

no mýslím kdyby chtěl tak si ji klidně rozevře s tím problémy nemá 😉 umí to moc dobře 😀

moncicik
8. čer 2008

nikkos: náš malej má pestičky při plazení pořád, sice je to i proto že má uzké poutko na šlaše u jednoho prstíku a tak neroztáhne prostředníček a jelikož to má na jedné ruce ,má v pěst obě.A nijak mu to nevadí.
Naopak když potřebuje něco chytit dokonale tu ručičku roztáhne i přes ten jeho prostředníček.Nám doktorka řekla že tím jak poroste a bude s těmi ručičkami manipulovat,pracovat,vše prohlížet a zvedat sám si na to přijde a časem se to srovna.

womenne
8. čer 2008

Ahoj to že ma zatvorene pestičky pri lezeni aj pri inych polohach znamena že svoju silu si sustreduje na ruky-menši svalovy tonus.Moji drobci to maly,zdravotna terapeutka s ktorou sme cvičili vojtovku nam kazala im ručičky stale otvarat.Keby sme to nerobili by si na to zvykli a neotvarali skoro vobec .V pohode sme to napravili v priebehu jedneho tyždna.Inač moja susedka to zanedbalůa a jej ročny syn si nezoberie hračku ked muju podaš.pestičky ma stale zovrete.

megee
8. čer 2008

tak s tím problám nemáme, hračky umí brát krásně....

nikkos
autor
8. čer 2008

Díky všza všechny názory 🙂
Hračky také do rukou bere v pohodě, dost tu ručičku používá, jen ta pěstička při lezení mě zaráží. No já to doktorce raději řeknu, snad to nic nebude. Jestli to dělal i při pasení si nějak nevybavuji. Ale je fakt, že jednu stranu vždy maličko preferoval, ale opravdu nepatrně.

sue
8. čer 2008

...no my pri pasení a počiatkoch lezenia, máme tiež pästičky zavreté 😒