Neštovice: chytili to sourozenci? A za jak dlouho?

veruska007
25. kvě 2015

Dobrý den, maminky a tatínkové. Nejstarší má 6 a o víkendu se u něj objevily neštovice. Chytili to vždycky všichni sourozenci? A za jak dlouho?

janinkaves
1. čer 2015

V případě že to pochytají od sebe tak v rozmězí 10-14 dnů se začnou postupně vysázet, ale nemusí to od sebe chytit, spoustě mojím kamarádkám to chytil nejmladší a starší od něho ne a opačně a nebo to chytli dva a ten jeden to nechytil a pod. Moje sestřenka to nechytla nikdy, ani teď v 35 letech od svojí dcery ne 🙂

nessik
1. čer 2015

@ebra01 neboj se, chytit je takto nemůže 😉
Ad otázka: mladší se osypala za 15 dní od starší, starší 3 dny horečky a celá osypaná, mladší bez teplot, taktéž hodně osypaná.

zzuzinda
1. čer 2015

I u nás máme na návštěvě neštovice. Adam byl na škole v přírodě - od 11.5. do 15.5., odtud poslali 3 děti domů s neštovicemi. A minulý týden ve čtvrtek byl Adam unavený, spavější a večer jsem na rameni našla pupínek. Ale nevěděla jsem, co to je, on byl fit, tak šel v pátek do školy. A když jsem ho vyzvedávala, byl uplakaný, unavený a měl flekaté ruce a na bříšku mu rašily pupínky. Do odpoledne už je měl i na obličeji, zádech a dnes to má zatím nejhorší. A já doufám, že to lapí Bára. Jen si nedovedu představit, jak budeme s Bárou a neštovicemi vyzvedávat Adama ze školy. Tak doufám, že to chytne co nejdřív.