Neštovice. Je možný jen tak malý výsev bez teplot?

gabuscha
26. pro 2019

Ahoj všichni, v jedné domácnosti s námi bydlí neteř, která v minulých dvou týdnech prodělala neštovice s velmi lehkým průběhem - byla sice posetá, ale bez teplot. Předevčírem se několik pupínků ukázalo na mých dcerách - mladší (20 měsíců) má asi 5 pupínků po těle, ve vlasech jsme nenašli žádné, starší (3 roky 4 měsíce) má tři pupínky nateklé vodou a zaschlé, 7 vypadá, že vzniká. Mohou to být neštovice, i když jsou vyseté tak málo? Ani jedna nemá teploty.
K lékaři bych samozřejmě zašla - ale naše má dovolenou až do konce roku a na pohotovost se mi jen nechce - jestli to jsou neštovice, tak jsou holky infekční a navíc já sama jsem dva týdny před porodem 🙂 děkuji za odpovědi.

kejt29
26. pro 2019

@gabuscha jak dlouho maji tech par pupinku? U nas trvalo 3 dny, nez se vysev rozjel. Zacatek je pomaly, pak uz to jde rychle...

jjasmina
26. pro 2019

@gabuscha Já bych řekla, že neštovice to být mohou, já bych asi radši zajela do nemocnice. Když u nás byly neteř se synovcem, tak synovec už měl prakticky po neštovicích a pak je chytla Rozárka. Myslím, že vy pokud ste neštovice proděla , tak ste chráněná, ale raději bych se taky zeptala v nemocnici.

jjasmina
26. pro 2019

@kejt29 jj přesně tak, neteř začala taky na pár pupínkách , pak už byla posetá a ktomu horečky skoro 40

lilian2111
26. pro 2019

Jj podle mě to budou neštovice, u nás to bylo stejné 🙂

kejt29
26. pro 2019

@jjasmina no do nemocnice bych s nestovicemi opravdu nejezdila. Jsou vysoce infekcni a jeste nakazi dalsi lidi...

eva118
26. pro 2019

Proč hned do nemocnice? Do zítřka se ukáže, jestli to ty neštovice jsou a pokud holky nemají těžký průběh, tak bych s nimi k dr nešla, jenom pak nahlásila, že je prodělaly.

kejt29
26. pro 2019

@jjasmina my to ted mame potreti behem mesice (3 deti) a kazdy ma jiny prubeh, ale ten pomaly start meli vsichni 😊

gabuscha
autor
26. pro 2019

@jjasmina na tu ochranu sebe sama jsem se uz ptala, kdyz mela nestovice neter. Jen ona mela ten vysev docela rychly, moje dcery maji sem tam pupinek. Neter u doktorky nebyla vubec (prave kvuli te infekcnosti), bylo to konzultovano jen po telefonu. Jsem docela rada, ze to i prislo ted nez za tyden/dva, protoze opravdu nechci prijit domu do nestovic s cerstvym miminem. Dekuju za rady 🙂

gabuscha
autor
26. pro 2019

@eva118 ja si taky myslim, ze je zbytecne kamkoli jet. Jen jsem se chtela zeptat na ten pomaly rozjezd 🙂 s nestovicema doma jsem pocitala 🙂

gabuscha
autor
26. pro 2019

@kejt29 taky proto se mi jet nechce 🙂

gabuscha
autor
26. pro 2019

@kejt29 dneska treti den

kejt29
26. pro 2019

@gabuscha on doktor stejne nijak nepomuze. Masti na mazani jsou volne dostupne a na predpis se nic moc nedava. My mame tezky prubeh, kluk mel teploty 39,5 a stejne nezbyva, nez srazet a mazat. Jeste pockejte, zkus se poradne podivat, jestli nemaji takove malicke cervene, ze zacatku nejsou tolik videt, vecer uz toho muze byt o dost vic 😉 Preju, at jich mate tak akorat, protoze kdyz jich je extra malo (fakt jen par pupinku), muzou se nestovice jednou vratit.

eva118
26. pro 2019

Pokud s vámi bydlí neteř, terá neštovice má, tak to velmi pravděpodobně ty neštovice budou. Snad se jim to rozjede více, aby měly imunitu do budoucna. Můžeš pupínky vyfotit a dát sem foto. Jak je to dlouho, co se vysely neteři?

gabuscha
autor
26. pro 2019

@eva118 Neter se osypala 11.12.

eva118
26. pro 2019

@gabuscha to vypadá na neštovice v začátku. Myslím, že se ti ještě osypou.

gabuscha
autor
26. pro 2019

@eva118 no, uz aby to bylo 🙂 a ja porodila nejdriv v terminu...

kejt29
26. pro 2019

@gabuscha urcite nestovice, neboj, infekcni ted budou jen kolem 7 dnu, pak uz to bude dobry 😉 Tak drzim palce 😉

skraska
9. dub 2020

Dobry den, mela bych dotaz ohledne nestovic. Synovi (4 roky) zacali nestovice v pondeli. To mel vecer 7 pupinku, druhy den jich mel 36, treti den 70 a ctvrty den 57. Je mozne aby mu po 3 dnech uz odchazeli? Mazeme gelikem co mi dorucili v lekarne. Mazu kazdy flicek co se objevi.
Dekuji za jakekoliv info 🙂

werik153
28. únor 2023

Maminky, jsou to prosím neštovice?

iva_kucerova
28. únor 2023

@gabuscha Jako dítě jsem měla taky jen pár pupínků a žádnou teplotu.

kajuska22
6. srp 2023

Mohu prosim radu, zda takto vypadají neštovice po tydnu? Nevíme zda to jsou nebo ne...ma jich tak 20- jen hlava, krk a záda, jinde ne, žádné teploty, nic...jen to hrozně svědilo.. můžou to být spíš stipance ?