Neštovice. Je tohle ještě normální?

jeyre
18. kvě 2022

Dámy, minulý čtvrtek se dceři vysely první neštovice. Nad kotníkem je tahle hnusná, dceru i hodně bolela. Včera praskla a vytekl z toho tmavě žlutý hnis, dnes už víc do zelena. Pediatře jsem poslala fotky a prý je to normální, chodit nemáme. V nemocnici na pohotovosti mi řekli, ať nechodíme, ať to řeší pediatr 🤷. Mně už to teda přijde dost ošklivé... plaším, nebo už to fakt není normální puchýřek? Že začátku jsem mazala Tanno-Hermal, teď už ničím a koupeme v hypermanganu.

denninka22
18. kvě 2022

@jeyre jestli se to nezanitilo a proto ten hnis. Ale jen tip. Zkusila bych Betadine na dezinfekci. My jsme tyhle velké vysusovali Imazol krempastou.

pe_tu_ss_ka
18. kvě 2022

@jeyre my ťupali dětem betadin desinfekci a občas měli rychlou koupel v hypermanganu. Nedávala bych žádný pudr ani tu krém pastu, ucpává to pak ty neštovice a pak hnisají -na to nás upozorňovala dětská hned, jak jsem volala, že je má syn.

treasurka
18. kvě 2022

Jojo, bývá to i takhle. Dezinfikuj to, ať se nezanítí. Hlavně kdyby se jí udělaly takovéhla na obličeji, ať nemá jizvy...

jeyre
autor
18. kvě 2022

@treasurka Na obličeji naštěstí má jen malinké a už zasychají, takovéhle má jen na nohou a dvě na trupu. A čím desinfikovat? Mám doma nějakou klasickou desinfekci ve spreji na drobná poranění...

jeyre
autor
18. kvě 2022

@pe_tu_ss_ka Ničím už to mazat nebudu, přijde mi, že se jí to právě zhoršilo po tom Tanno-Hermal, i když mi ho doporučila sestřička a i lékárnice...

zmrzlinka
18. kvě 2022

@jeyre syn měl ošklivé neštovice ....pediatr nás poslal do háje ,tak jsem volala na kožní....vzala nás po ordinační době a nasadila ATB....měl je zanicene...

lenulen
18. kvě 2022

@jeyre starsimu synovi se do toho dostal nekaky bacil, streptokok tusim, mel tri velke puchyre, ktere se odlepovaly. Dostal tehdy antibiotika a antibiotika mast. Tohle vypada na trochu vetsi pupinky, asi horsi prubeh.

klpoiu
20. kvě 2022

Tanno-Hermalje tekutý pudr a upřímně na neštovice to nejhorší!! Jelikož se na neštovici udělá z pudru tvrdá slupka a neštovice pod tím začne hnisat. Nechat dýchat.

veronikav31
20. kvě 2022

@jeyre dcerka si neštovicemi prochází od úterý,kdy se jí vysely, kromě jazyka je má všude 🤦nemazu ničím. ty hodně ošklivé jsem namazala fialkou a super, pár jich má na zádech, na břiše,bohužel i na prcince..., ale naštěstí už mizí🙏 Tak doufám, že mladší syn bude mít lepší průběh

jeyre
autor
20. kvě 2022

@veronikav31 Dcera je měla úplně všude, i v očích a puse 😢 Tyhle velké mě děsí, jak nechtějí už týden prasknout a když, tak z nich teče fakt zelený hnis...

veronikav31
20. kvě 2022

@jeyre ten zelený hnis není moc dobrý. Nemá teploty?

jeyre
autor
20. kvě 2022

@veronikav31 Teploty nemá, jinak už se cítí dobře. Taky mi ten hnis nepřijde ok,ale doktorka mi tvrdí, že je to normální...