Neštovice. Lze takto chytit?

24. únor 2023

Neteř má neštovice , může syn chytit neštovice přes jejího 10 letého bráchu ( synovce) který už neštovice měl ?

1pomnenka
24. únor 2023

Ne. Synovec by musel od své sestry chytit pásový opar, což je možné, když už neštovice měl a pak nakazit tvého syna.

slecnami
24. únor 2023

Tak já myslím, že TEORETICKÁ šance tam je - pokud by měl na rukách sekret z rozškrábaných neštovic, ale pokud normálně dodržuje hygienu a myje si ruce, mělo by to snad být ok...

autor
24. únor 2023

@1pomnenka
@slecnami děkuji, jelikož je už druhý den synovec u druhý sestry tak ta hygiena za tu dobu snad byla.🙂 Pásový opar nikde nemá .

konidana
24. únor 2023

hele, neštovice jdou chytit i z ničeho😂 nebo ať mi nekdo vysvětlí, kde jsem je vzala já, když jsem byla s chrchlajícíma dětma tak měsíc doma, a pak jsme jely na týden na hory, když už jim bylo líp. A na těch horách mne začlo všecko svědit a byly z toho neštovice. Jestli jsem je nechytla doma přes otevřený okno (v 5.patře), kde přes ulici má vchod a okna v přízemí dětská doktorka, tak teda fakt nevim... A děticky to chytli ukázkově asi 2 až 3 týdny po mě , hezky oba najednou🙂

normalnimatka
24. únor 2023

@konidana hustý

normalnimatka
24. únor 2023

@konidana to docela dobře zapadá do teorie o neexistenci virů. takovejch příběhů jsem slyšela už hodně, i co se týče toho slavnýho C19.

konidana
24. únor 2023

@normalnimatka jako jo, chodila jsem normalne nakupovat (rychly nakup v supermarketu) , tak treba v krame od nekoho, nebyla jsem v izolaci, ale stejne...

pabka
25. únor 2023

@konidana supermarket je líheň nemocí… včera jsem zrovna byla v Albertu a slyším vedle maminku na dceru - vím, ze je ti špatně, ty antibiotika zaberou až tak za dva dny..

eviicka
25. únor 2023

@konidana u nás se neštovice taky objevily záhadně, ale doktorka říkala, že klidně v obchodě.
Jinak když už jsme u toho buď já nebo starší syn jsme v létě (o prázdninách) chytli vši a to byla teprve záhada 😲 (dosud neobjasněná).