Neumí polohu na bříšku v 3 měsících. Vadí to?

grisgot
8. srp 2007

Ahoj! Akorát se vracíme od doktorky a ta mě malinko vyděsila. Protože můj 3 měsíční Štěpánek nezvládá polohu na bříšku, musíme na neurologii! Prý má opožděný psychomotorický vývoj a nechtěla ho kvůli tomu ani naočkovat. Máte s tím prosím někdo zkušenosti? Co mě na té neurologii čeká???? 😖

bubinko83
1. únor 2009

a my ked sme na brušku tak maly mi kpoke nohami až tak že ma celu ritku hore 😉

dnada
1. únor 2009

tak to je jenom dobře,že je takový šikulka 😉

bubinko83
1. únor 2009

dnada,ja myslim,že keby to nieje poriadku tak by na dr, z rizikovaj poradne určte niekde poslala s tym.On na tom brušku nechce byt proste.Aj ked ho tak dam tak vydrži 5 min. a spusti rev. ☹ Ale snad sa to už polepši.My navštevujeme aj psychologa a fakt absolvujeme rozne vyšetrenia,takže dufam že sa to spravi samo a nebudeme musiet cvičit vojtovku.Ty ako maličkeho motivuješ aby sa mu ta poloha pačila?

dnada
1. únor 2009

bubinko - jak sem už psala... vemu si ho na sebe a děláme blbinky... nebo si ho vemu do ložnice na postel a válíme sudy,s mojí pomocí a pokaždé když se naše oči setkají udělámna něj nějaký ksichtík nebo baf nebo kukuč nebo cokoli jiného 😀 Nebo si ho vemu na postýlku kde ho přebaluji a dám před něj krémy a složené plíny a čepičky a různé věci které normálně nesmí a on kouká a snaží se je sebrat a jak se mu to povede tak ho pochválím jak jo hooodně šikovný a povalim ho na záda a zase děláme blbinky a pak zas na bříško... je jedno ,jestli tam vydrží 100x za den minutu nebo 3x za den 10 minut nebo jakýkoli jiný čas ,hlavně že tam i tu chvilku je 😉 Jo ,a ještě dělám i to ,že ho položím před telku a on je zvědavý,tak tu hlavu prostě zvednout musí,aby na ní viděl...ale to už v tom případě,že už nic nezabírá,ta zabere na stoprocent 😉 Taky si ho beru na gauč na přebalovací podložku a na té se mu už kolikrát povedlo se otočit s bříška na záda 🙂 Snad ti to trochu pomůže 😎

tinka19
2. únor 2009

Dnada...nám to lekárka odporúčala,aby sme ju dávali na ten druhý bok ale len ako taký doplnok. Na rehabko nás poslala aj tak.

monika22.2
11. únor 2009

ahojte...chcem sa vas opytat- vacsinou uz mate vacsie deticky ako ja tohto maleho krpca...ma 2 mesiace aj 5 dni, pred 2 dnami sme boli v poradni a dr. nas poslala na neurologiu, lebo ked ho dvihla z lahu do sedu padala mu hlavka...ked je na brusku vydrzi cca 10 sekund mat dvihnutu hlavku, potom si lahne a znovu skusa...myslite, ze na jeho vek je to naozaj malo??!!

scharfinka
11. únor 2009

Ahoj Moni, no ja nevim, mam teprve jedno dite, ale ve dvou mesicich mi tu hlavu tez moc dlouho neudrzel, taky tak tech 10 sec a pak zuch zpatky a znovu.....nam dokina nerikala na to vubec nic a za rucicky ani nezkousela tahat(vsadim se, ze by mu ta hlava visela dole jako hadrove panence), ale mozna proto, ze kdyz jsme byli na kontrole, tak se drobek fakt snazil-videl v ordinaci totiz tolikych novych veci, ze drzel a drzel🙂Kdyz jsem ji o tom rikala, tak mi jen poradila, ze ho mam davat casto na brisko a nejake zajimave veci pred nej jako motivaci, ze si ty krcni svaliky posili sam. A co se tyka te neurologie-tak mas proste jen peclivoui mudru,coz je vyhoda.....Neboj se, vse bude urco v poradku a Tvuj drobecek bude brzo hlavu tak vykrucat, ze se nebudes stacit divit🙂

monika22.2
11. únor 2009

scharfinka....dufam, ze mas pravdu....vylakalo ma to...o tyzden ideme, tak uvidim co bude...zdalo sa mi to trosku skoro v tomto veku, ze ho uz taha hore a on ma drzat hlavku

berenika39
11. únor 2009

monika: to je fakt brzo, dej mu čas, nám tohle zkoušela v celých třech měsících a říkala, že není kam spěchat. Na tu neurologiii zajdi, nic to není, aspon ti ověří, jak na tom jste a poradí, jak postupovat. Na škodu to není. Ale rozhodně se nenervuj, je ještě maličký. Nám moc pomohlo: na letišti jsem si lehla na záda, přitáhla kolena k hrudníku a na holeně si malého položila, koukal mi do obličeje, houpala jsem ho na těch nohách a to se chechtal jak bálzen, hlavu držel nahoře, jen aby mě viděl. Tak to zkuste.

alishia
11. únor 2009

monika: je to o pravdu brzy....davej ho co nejvice na brisko, a kdyz se zacne vzteka tak ho obrat zpatky. Neboj se u deti se to zlepsuje z niceho nic. My zas cvicili pred zrcadlem na gymnastickem mici , byl zvedavy a chtel se videt tak se snazil tu hlavicku drzet, ale tomu myslim byli uz tri mesice....ale hlavicku vzprimene drzel velmi brzy. tu drzi ne?

missymici
13. únor 2009

ahoj,náš malej šíleně břečí když ho dám na bříško,takže se vůbec nesnažá zvedat hlavičku.Ale vím,že mu to jde když chce, no to je jen jednou za čas.Nevíte jak to změnit,aby u toho nebulel?Nebo mu to vadí a měla bych raději skusit jinou polohu,... ale jakou?

skalnicka
13. únor 2009

inu ako polohu na brusku nevymyslis...je to velmi dolezita poloha vzhladom k dalsiemu vyvoju...inak, na zaciatku sa zlosti vacsina babatiek, treba to len prezit, davat ho casto ale netrapit, vzdy len na chvilku, ale davat aj nadalej hoci aj pri kazdom prebalovani.....alebo uz vyssie spominana fitlopta, prip. nosenie na tigrika - to znamena na predlakti bruskom dole, alebo blbnut tak, ako spominala berenika 39...

missymici
13. únor 2009

skalnicka: Díkes.

2010kacenka
27. pro 2010

@ronie
Ahojky , prosím tě chtěla bych se zeptat , které oddělení neurologie v Praze by jsi doporučila ? Jsem ze Znojma a nevyznám se tu. Kde a jaké reference tu jsou. Mockrát děkuji a přeji krásné prožití svátků.

ronie
9. led 2011

@2010kacenka ahojky omlouvám se-skoro sem nechodím..Pokud jde o nemocnice tak určitě Thomayerka v Krči🙂 Tam chodíme my a moje mamča se tak se všema zná🙂)) Jsou tam moc schopní lékaři a milé sestry,ale samo výjimky se najdou všude