Neumí polohu na bříšku v 3 měsících. Vadí to?

grisgot
8. srp 2007

Ahoj! Akorát se vracíme od doktorky a ta mě malinko vyděsila. Protože můj 3 měsíční Štěpánek nezvládá polohu na bříšku, musíme na neurologii! Prý má opožděný psychomotorický vývoj a nechtěla ho kvůli tomu ani naočkovat. Máte s tím prosím někdo zkušenosti? Co mě na té neurologii čeká???? 😖

androna
22. srp 2007

jajaalf skus ho na tom brusku zabavit dat mu okolo seba hracky ale to je asi este nanho skoro.tak trpezlivost kazdym dnom to bude lepsie 😎

jajaalf
22. srp 2007

dik za radu hadam to chce len cas 😉 😉 😉 poculasom ,ze je to dobre aj n abrusko ked ho boli

valy
22. srp 2007

jajaalf, asi to tak je, v nemocnici to tak robili, ze ked babatko bolelo brusko, polozilo ho na neho a tak nechali spinkat a ono sa ukludnilo. ale musi byt stale pod dozorom, ked spi na brusku, nemoze sa tak nechat na noc.

androna
22. srp 2007

ked su na brusku tak si krasne odgrcnu i vyprdia sa takze dost dobra poloha. 😎

zdenka821
23. srp 2007

Ahojky, kedy, ako často a na ako dlho dávate bábo na bruško?

androna
24. srp 2007

ahoj zdenka.moj maly zdviha na brusko uz i hrudnik a vydrzi tam i 30min.takze zalezi na tom ako mu to ide.ale v kazdom pripade musis byt pri nom a ked zacne plakat tak uz asi nemoze.urcite davaj az tak 1hod po jedle a na tak dlho jak to Petrikovi bude vyhovovat.zo zaciatku mu musis pomahat.mal by sa pri paseni konikov opierat o lakte.

ronie
24. srp 2007

zdeni co nejčastěji-po tom jídle to nemusí být hodina pokud ti extrémě neblinká a přibírá-já Olívka překulim na bříško hned jak se napapa a odkrkne a je moc spokojenej, vydrží zatim tak 5-10min a taky už zvedáme i hrudníček 🙂 a koukáme kde co lítá takže se snažim aby koukal před ssebe a ne nahoru, pak totiž přepadává na jednu stranu 😀 semtam se poblinkáme , ale to nevadí aspon nás přebytek netlačí v bříšku 😉

ingridp
24. srp 2007

prosim vas, nemohli by ste niektore odfotit, ako ma vyzerat ta poloha tygrika, o ktorej tu pisete? ako mam pri tom drzat malu? dakujem pekne

ronie
24. srp 2007

to je děs že se to nedá nikde najít na netu až přijede manža tak uděláme fotku na tygříka-zatim sem našla tohle:
http://horolezci.cz/maruska/article/13/poloha-t...

ale je lepší mít mimčo obráceně-hlavičkou k lokti a drže za nožku nebo zadeček, takhle dochází k manipulaci s hlavičkou když se teda rodič naprosto nesoustředí aby dlaní nepohyboval a vůbec ve ě měsících takhle leže na ruce nebude a le bude chtít koukat a zvedat hlavičku..

androna
25. srp 2007

ronie tak to mas fajn ze mozes davat hned po jidle na brusko ja mozem na chvilku odrihnout a otocit inac by mi vyzvracal uplne vsetko. 🙂

ronie
25. srp 2007

andora jo jo je to v pohodě ted už se mi nepoblindil ani nepamatuju, ale samo když hodně blinkáte tak musíte počkat to je jasný 😉

ingridp
25. srp 2007

ronie, super, veelmi ti dakujem. ako si poslala tu fotku, tak odvtedy si tak malu vkuse davam na ruky, inak ju ani nenosim a vlastne tak pasie konicky na rukach a ani o tom nevie, takze vobec neplacka.🙂

zdenka821
26. srp 2007

Aj ja skúsim túto polohu pri odgrcnutí, lebo Petrík stále keď ho dvihnem po papaní na rameno, hrozne plače. Uvidíme.

petaska
26. srp 2007

Zprávička pro ty, které cvičí Vojtovku a mají z toho řevu hlavu jako balón:
Holky vydržte, stojí to fakt za to! S malým cvičím asi 14 dní a už se začal krásně převalovat na bříško sám, otvírá ručičky a zapojuje je na bříšku čím dál víc 😉 Jen je fakt, že čím je má silnější, tím je cvičení těžší-brání se fest a oba se u toho pořádně zapotíme 😅

amira55
31. led 2009

ahojte příští týden mám jít s malým na rehabilitace. Nepase, těžko zvedá hlavičku, má pěstičky a preferuje jednu stranu.Jsou mu tři měsíce, ale narodil se o měsíc dřív. Nevíte co nás čeká????

lendy1
31. led 2009

amira, budete cvičit nejspíš vojtovku, mrkni do volné diskuze téma: cvičení vojtovou metodou 😉

bzucinka
31. led 2009

Ja uz neviem ako motivovat malu :( A to ma uz cez 4mesiace. Strasne mi vresti na brusku. Ani 5minut nevydrzi. Pritom hlavku drzi...ale potom ju to rozculuje..zabori nos do podlozky a rici ☹ Ale to je taky rev,ze sa az zachadza 🙄 Ked lezi na mne,tak nieje problem...ale to nieje uplne rovno 😖 Chyba je,ze od mala nieje navyknuta. Ma reflux...aj ked uz sa to zlepsilo. Ked bola mensia tak bol problem,ze v tej polohe grcala,vrestala a dusila sa..tak si nemohla na tu polohu zvyknut ☹ ...

euphoria
31. led 2009

Moja mala ma takmer pat mesiacov a tiez nie je rada na brusku.Velmi dufam, ze je len leniva, no pre istotu nas doktorka poslala na neurologiu. Hlavicku pekne drzi, ked sa jej chce, vydrzi aj 15 minut, ale ked nie, tak len place..No vraj by sa uz mala pretacat.Narodila sa o styri tyzdne skor...

bzucinka
1. únor 2009

Je tu este niekto kto ma take babo co v tomto veku nechce byt na brusku?

bzucinka
1. únor 2009

Co pomaha? ..... ☹ (okrem hraciek a podobne..)

lendy1
1. únor 2009

bzucinka, mrkni i do těchto diskuzi, určitě tam najdeš nějaké tipy. Nejlepší je asi jakákoliv motivace, dávat na bříško co nejčastěji a gym.balon:
https://www.modrykonik.cz/forum/show.php?vThrea...
https://www.modrykonik.cz/forum/show.php?vThrea...

a jinak pokud se ti to nezdá, tak na to upozorni pediatričku, že ještě malá pořádně nepase 😉

ilci
1. únor 2009

amiro, máme to samé, taky jdem na rehabilitaci

dnada
1. únor 2009

bzucinko,málo kterému mimi se líbí na bříšku,my sme už starší ,ale s bříškem bojujeme vlastně pořád,chce to nepolevovat a dávat na bříško co nejčastěji.Já teď třeba nemůžu donutit malého k nějaké akci na břiše,už by se měl pokoušet plazit aspoň po zpátku a pořád nic,tak to zkouším pořád,na bříško a povídám si s ním ,lehnu k němu na zem a podávám mu hračky,děláme blbinky. A ještě když ji nosíš,tak ji nos na tygříka,taky posiluje zádíčka a i když je na Tobě ,tak posiluje zádíčka i ručičky😉 vůbec nevadí,že není na rovině. Nebo si s ní zkuz lehnout do postele a dát si ji na holeně(když skrčíš nohy) a povídat si s ní nebo dělat blbinky. Každá chvilka na bříšku je dobrá a pomůže,aby cvičili svalíky 😉

bubinko83
1. únor 2009

ani naš maly nechce byt na brušku a kedže chodime aj do rizikovej poradne(sme o 5tt skor narodeny)tak nam kazali cvičit.Ale on velmi plače ak ho tak dam,takže ja ho moc ani nenutim.Moj nazor je že všetko sa nauči len to ma svoj čas.On zvlada, uplne všetko a hlavičku drži krasne vzpriamenu,al.e bohužial na brušku sa mu nepači.No a čo?Ani mne sa v niektorych polohach jednoducho nepači tak si tak nelahnem. 😉 To je moj nazor a myslim,že na to niesu žiadne tabulky.Každe dieta je ine,ale každe to raz dokaže.Ja som ako mala chodila už 9 mesačna a sestra sko 15 mesačna a teraz chodime obe rovnako. 😀

dnada
1. únor 2009

bubinko - poloha na bříšku je velmi důležitá ppro další vývoj mimča.To že si dopělý člověk nelehne tak jak se mu nelíbí je něco zcela jiného. Mrňata se vše učí a posilují svalíky aby se mohli plazit,lézt,ssedět,chodit. Chce to najít způsob,jak to snese a dávat co nejčastěji třeba jen na půl minutky,ale dávat.Jak říkám,nosit bříškem dolů,dávat na sebe,prostě mrně tak trochu oklamat a donutit. Já malého taky "nutím" aby lezl,dávám mu hračky těsně na dosah,když si ji odpinkne,musí se natáhnout nebo převalit aby se k ní dostal a já ho povzbuzuju a když to zvládne pomuchlujem se,dostane pusinku,pochválím ho jak je straaaašně šikovný 😉
Závěrem,polohu na bříšku bych rozhodně nepodceňovala a to že drží hlavičku není vše co by měli mimča umět a tvůj malý by se měl už i přetáčet ze zad na bříško 😉 Nebo se o to pokoušet a v pohodě by měl zvládat polohu na boku 😉

euphoria - některá mimča se přetáčí už ve 4tém měsíci,jiná v 6-7mém ale kolem toho 6tého by to měla zkoušet většina miminek a měla by být úspěšná aspoň občas 😉

tinka19
1. únor 2009

Ahojte...tak aj my ideme zajtra na rehabilitaciu.Aj naša malá preferuje pravu stranu a ma trochu tuhsie svaly. Takže budeme cvicit vojtovu reflexnu metodu a dr. nam odporucila aj bazen. Robila nieco aj pred nami...stlacala nejake body na tele a potom dala malu na brusko a drzala jej hlavicku najprv na jednu a potom na druhu stranu...z toho nebola dvakrat nadsena. Tak uvidíme ako dopadneme zajtra...

alishia
1. únor 2009

A neprehani se to trochu? Treba zacne byt rad na brisku pozdeji? PRoc hned na rehabilitace?

bubinko83
1. únor 2009

dnada,Filipko sa nepretača ,iba sa dava na boky .Ale nemyslim,že sme nejaky važny pripad,kedže nam rizikova dr. nepovedala o žiadnych cvičeniach.Proste ona sa vyjadrila tym sposobom,že on je šikovny ale lenivi.A ja ho nebudem do ničoho nutit.Ja viem že pride čas a všetko zvladne.Možno trošku neskor ale predsa 😅

dnada
1. únor 2009

tinka - dr vám nedoporučila dávat spát na druhou stranu na bok? Můj malej preferoval levou stranu,tak semho dávala spát v zavinovačce převážně na pravou stranu(poradila Dr.) a nosit tak,aby se snažil otáčet hlavu na tu stranu co moc nemusí 😉 a ve 3měsících bylo po preferování.Ze začátku dělalo problém spaní na pravém boku,ale zvykl si😉

bubinko -- . pokud se převrací na boky je to ve vašem věku v poho 🙂 jak sem psala výš... můj je taky lenoch,proto motivuju a dávam na bříško abysme nemuseli cvičit vojtu.Chodíme i na plavčo,to taky hodně posiluje svalíky 😉 A u vojtovky mimča hodně brečí,protože je opravdu nutíš dělat to co je jim nepříjemný a pak opravdu musí cvičit,tak si myslím,že je lepší tomu předejít,pokud to aspoň trošku jde 😉 A jen tak mezi námi,Tvou jistotu o tom co zvládne až přijde čas Ti upřímně závidím 😉 Já osobně nikdy nevím co přijde a co a jak zvládne nejen on,ale i já 😉

bubinko83
1. únor 2009

dnada,my sme o 5tt skor,takže mne to na tak neprekaža.Neni pozadu,je len trošku lenivši 🙂