Neumí polohu na bříšku v 3 měsících. Vadí to?

grisgot
8. srp 2007

Ahoj! Akorát se vracíme od doktorky a ta mě malinko vyděsila. Protože můj 3 měsíční Štěpánek nezvládá polohu na bříšku, musíme na neurologii! Prý má opožděný psychomotorický vývoj a nechtěla ho kvůli tomu ani naočkovat. Máte s tím prosím někdo zkušenosti? Co mě na té neurologii čeká???? 😖

ronie
15. srp 2007

grisgot z toho si nic nedělej u nás to táta spíš nestíhá takže taky toho moc nenanosí, ale aspon o víkendech na nákupu si ho hrdě nese a ten balon fakt zvládneš si kdyžtak dej kolem deku nebo jestli máte velikou postel tak na ní a když by ti náhodou hapal, ale věř že se to nestane, tak do měkkýho 😀

petaska
15. srp 2007

Grisgot-na míči taky cvičíme, i když to nám spíš pomáhalo zezačátku na posílení zádových svalíků a při držení hlavičky-neboj, je to docela prima. Aspoň malýmu se to celkem líbilo-pohupovat se "sám" na tak velikým balónu 😉
Jinak na další kontrolu jdem v pátek a čeká nás prý nový cvik, tak jsem zvědavá. Oficiálně bysme měli cvičit třikrát denně, ale snažíme se víc-před každým kojením, kromě večerního. tak snad to půjde rychle a dobře.
Tak ať vám to jde co nejlíp!

androna
15. srp 2007

ahoj dievcata.tak my sme boli vcera tiez prvykrat na rehabilitacii. mame trosku prelezanu hlavicku na pravu stranu.tak tiez musime cvicit 4x denne po 5min.tak sa snazime. 😎

ikka
15. srp 2007

Tak to je divne, ze nas detska doktorka nikam neposlala 😠 Povedala, ze mame prist o mesiac a uvidi sa. Tak to mi teda pride hrooozne dlha doba. A ako na potvoru mi praskla fit lopta 😠 ked sa dari, tak sa dari. No nic kupime novu, vsak to nie je az take drahe.
Nedaju sa nejak opisat cviky na pasenie konikov?

shiju23
15. srp 2007

-
mne poradili,ze ked ho dam na brusko,tak mu mam hrkat s niecim, napr s klucmi nad hlavou,aby dvihal,co najviac ide po zvuku, potom som mu davala hraceho maco a dvihala ho, pacilo sa mu to a chcel ho chytat, teraz ma 7mes ,ale tiez plakal,ked mal 3m

ronie
15. srp 2007

shiju23 jojo něčim upoutat, ale neměl by koukat moc nahoru spíš jakoby do dálky, záklon nahoru není ok-Olívek to dělal-moc se zakláněl tak sem mu rukou udělala jakoby kšilt, že tam nahoře nic neviděla a už kouká krásně dopředu..držim palce at se daří!

grisgot
autor
16. srp 2007

Ronie+Petaska Tak jsem to zkusili s tím balonem! A je to prima! Je to jednodušší než to vypadá 😀 Jen mi ještě řekněte, jak tam má být prcek správně nainstalován? Štěpí se totiž neuvolní..má tendence prohýbat se v zádech, jak zvedá tu hlavičku a tím pádem nemá vůbec stabilitu..zkrátka nekopíruje zakulacení toho balonu..to asi tak nemá být, že?

grisgot
autor
16. srp 2007

Ikka..tak asi Mudr usoudila, že zatím žádné jiné vyšetření nebo rehabilitace nepotřebujete. Nevím, každý doktor je strašně jiný..nelam si s tím hlavu, určitě ta tvoje Mudr ví, co dělá..

petaska
17. srp 2007

Grisgot: Já se s ním na tom balónu snažím jen tak lehce pohupovat dopředu a dozadu, ale né moc, jen aby měl hlavičku jakoby v prodloužení těla. Jak se začne víc zvedat, je to špatně, protože zapojuje nesprávné svaly-na krku-a to ho bolí a tím pádem se mu to začne zas protivit. Aspoň takhle nějak mi to vysvětlila mudra.
Jinak jsme dnes byli zas na rehabce a prý děláme pokroky-tak ten řev přeci jen k něčemu je. No ale cvičit musíme samozřejmě dál. Ale už je to fakt lepší-ani už u toho prdík tolik neřve...
Ikka: mě teda doktorka poslala na neurol. když byly malému tři měsíce, ale kdyby nebylo před prázdninama, asi by taky počkala-nechtěla to podcenit, aby jsme pak o dovolených vůbec nějakýho odborníka zastihli...

ikka
17. srp 2007

Ja sa snazim teraz malu davat vela na brusko a promenadujem sa popred nu 😀 , aby sa na mna divala a celkom jej to ide. Tak uvidime za 3 tyzdne, co nam povie dr.

nikka.vo
17. srp 2007

nedočítala jsem všechno, tak tu možná budu opakovat už něčí radu....

já jsem ta kamarádka, co psala Papaya, že nám radili na rehab

ještě co nám pomáhalo dát ho na polštář, který je do kopečka. Třeba ten polštář podložit menším polštářkem a jde to líp... nebo na sebe na hrudník aby to měl dokopečka...důležité je dát před mimi hračku, ale to už tu někdo psal na tuty 😉

úplně nejvíc pomahají ručičky pod hrudník...tak pasení zdar 😀 😉

nikka.vo
17. srp 2007

a nezoufejte, jestli se vašim miminkům na bříšku nelíbí, ono začne, až začnou víc koukat co se děje všude kolem...

Mě Domča nejdřív pořád brečel a teď to má rád. Naopak když začne brečet, tak ho dám na pupíka a je rád za změnu, že pořád neleží, chce to čas 😉

neznám v mém okolí žádné mimi, co by později nesnášelo ležet na bříšku 🙂

danca81
17. srp 2007

Nikka.vo, jak píšeš o tom, že na zvedání hlavičky je dobré si položit malého na hrudník, aby to měl do kopečka, tak máš pravdu. On mi na hrudníčku pěkně hlavičku drží, ale když ho položím na rovnou plochu, tak jen leží, hlavičku otáčí ze strany na stranu, ale jen ji tak jakoby po té ploše sune. Prostě pást koníčky mu ještě nejde.

nikka.vo
17. srp 2007

já si takhle na hrudník dávala Domču hned od narození...možná proto má teď ty svalíky vymáklí 😀

musíte to trénovat několikrát denně a hlavně ty ručičky pod hrudníček

mám fotku v albu, když to chtěli vidět holky od nás z Května 2007, jak by to mělo vyadat...

Dominik měl zase jiný problém, že se opíral víc o pravou ruku a levou dal od těla a začala mu padat hlavička, páč neměl stabilitu,tak jsem mu ty loktíky fixovala a držela, aby se nerozjeli.Svým loktem jsem držela prdýlku, aby nepřepadával... 🙂

hned bylo zlepšení 😉

grisgot
autor
21. srp 2007

Ahoj všem! Tak jsme byli poprvé na rehabilitacích a musím říct, že jsem to včera večer oplakala ☹ Musíme cvičit minimálně pětkrát denně takový krkolomný cvik, při kterém musím tlačit dost silou a Štěpánek pochopitelně řve jak kdybych ho vraždila. Vlastně od té rehabilitace řve pořád..nevím, jestli ho to tělíčko prostě nebolí?!? Ronie? Asi je to bolí, že? Jsem už tak dost přecitlivělá a koukat na moje zlatíčko, jak se mi brání v tom cviku a pláče a pláče a pak ho ani nemůžu uklidnit..to je teda síla. Já vím, že jde asi o zvyk..ale ačkoliv jsem tušila do čeho jdu, docela mě to vyděsilo 😢
Doporučila nám Mudr ještě nějaká homeopatika (Chamomilla) na zklidnění, máte s tím někdo zkušenosti?

ronie
21. srp 2007

grisgot neboj nebolí!!!Ale chápu tě taky by to pro mě bylo těžký..vydrž bude to pár týdnů a i když se to zdá strašně moc tak to uteče a malej na všechno zapomene..Homeopatika neznám, ale určitě nemůžou ublížit tak to zkus. No já zas teď trpím že už nekojíme, ale odsáváme ☹ ☹ ale to sem nepatří..
Nicméně jesli kojíte tak tím se určitě dá malej uklidnit a při kojení se mazlinkujte at z toho nejsi tak smutná a neboj věř že to za chvíli bude opravdu dobrý. Moc na tebe myslím a držim všechny palečky at to máte vše brzy za sebou-hlavně vydrž at je to rychle a tatka by teda měl pomoct to at se na mě nikdo nezlobí, at se taky naučí cvičit at si od toho sem tam odpočineš-aspon jednou denně at cvičí on..

grisgot
autor
21. srp 2007

Já vím Ronie, musím si zvyknout..teď je to všechno ještě hrozně čerstvý..fakt jsem ani ve skrytu duše nepomyslela, že to bude tak brutální. Člověk si ještě silněji uvědomuje, jak moc to dítě miluje! ☹
Kojíme a budu hodně smutná, až s kojením jednou skončím..asi si pak rychle pořídím dalšího drobečka 😉 Proč vy nekojíte? Kolik Vám je vlastně??

androna
21. srp 2007

grisgot i my chodime na rehabilitaciu a musime cvicit kazdy den 4x ale neboj fakt ich to neboli iba placu ze musia robit nieco co nechcu.moj maly raz place inokedy sa smeje ale zvladame to v pohode a krasne sa pri tom uvolni a potom mi pekne cez den spinka.je to neprijemny plac ale ked vidis ja sa to zlepsuje tak to potesi.robis to pre nho nie?

androna
21. srp 2007

no a fyzioterapeutka ma nepotesila ze to takto mame cvicit este 2mesiace az do 6mes.ale je fakt ze po 1tyzdni sa to vyrazne zlepsilo a aj my dvaja sme si uz nato zvykli.tiez mi bolo vselijak ked sme to zacinali cvi 😎 cit.

grisgot
autor
21. srp 2007

Androna : Díky za podporu, já vím, že jde o zvyk..vlastně se ani nedá nic jiného dělat. Samozřejmě, že chci, aby byl v pořádku. Jen jsem prostě asi moc přecitlivělá a když vidím, jak pláče..hmm.. 😒
A vy cvičíte na přeleženou hlavičku, že? My máme hlavičku zase na levou stranu..a ten cvik spočívá v tom, že dám Štěpího na bříško, jednu ruku podél těla, druhou nahoru podél hlavičky a svojí rukou tlačím na jednu polovinu jeho zad a hlavičku přitom natáčím, aby neležela na boku, ale jakoby na čele..neděláte něco podobného??

kamiska
21. srp 2007

zdravim vas, vystudovanou fyzioterapii nemam, ale studuju specialni pedagogiku. to, proc miminko u cviceni breci je zpusobeno tim, ze bylo do te doby zvykle nejaky pohyb provadet po svem - bohuzel spatne. Vojtova metoda ho uci provadet spravne. Jak by se vam libilo, kdyby vas nekdo nutil stat porad na hlave? Asi taky ne - protoze na to nejste zvykle. http://www.rl-corpus.cz/vojta.htm - moc hezka stranecka na pochopeni.

petaska
21. srp 2007

Grisgot: malej taky vříská a mě to rve srdce, ale je fakt, že už během toho prvního týdne se fakt zlepšil, tak mě to nutí pokračovat a vydržet. Tak to se taky drž-obrň si dušičku proti breku a ty výsledky ti to vynahradí 😉

androna
21. srp 2007

grisgot ten cvik co popisujes nemame.podla terapeutky sme motoricky dost napred tak nam ukazuje co s nim robit a ako mu pomahat a cviky mame cvicit vzdy na obidve strany a tiez vidim dost viditelne zmeny po 1tyzdni.ja mu na brusku s rukou podel tela a druhe rameno je hore a tam mu stimulujem bod pod loketni jamkou.a iny cvik na zadech stimulujem bod po bradavkou asi5cm a tom namaha brusne svaly a zveda nozicky a smerujem to kolmo k ramenu aby zvedal rameno.

grisgot
autor
22. srp 2007

Kamiska : Já mám specku vystudovanou, ale se zaměřením na psychologii a arteterapii..takže v tomhle trochu plavu. Moc díky za odkaz na článek..
Kde studuješ?

grisgot
autor
22. srp 2007

Petaska : Jojo..dneska už je to lepší..byl to jen takový první šok. Dokonce jsme ho ráno přistihla jak usíná na té své neoblíbené straně a to mě strašně potěšilo..tak snad to půjde. Já jsem pracovala v kojeňáku, ale to prostě není nic proti tomu mít vlastní dítě. Sama jsem ze sebe překvapená, jak až extrémě ho ochraňuju..

grisgot
autor
22. srp 2007

Androna : jo jasně, u nás je taky důležitá loketní jamka..jen mi přijde ten náš cvik strašně těžký na obratnost, potřebovala bych ještě minumálně jednu ruku 🙂 Cvik na břišní svaly bychom taky potřebovali..hmm..

androna
22. srp 2007

grisgot to i mne obcas chybi ta 3ruka a k tomu mam 8kg cvalika a toho sa fakt tazko zvlada.ale vecsinou po tyzdni uz ten cvik a tie tahy mam v ruke.horsie je ze ja mu stimulujem ten bod a on sa u toho smeje a nic.je to proste expert.

xsipm04
22. srp 2007

Ahojky holky, tak tohle je přesně téma pro mě 🙂 Mě totiž naše Nellča na bříško taky solidně prdí. Nejdřív na něm děsně řvala, takže když byla mladší, to bylo, šup na bříško, chvíli bořila hlavu, pak děsněj řev, půl hodiny uklidňování a zase šup na bříško a pořád dokola 🙂 No, to trochu přeháním, většinou jsem to vydržela jen párkrát a pak jsem jí nosila na tygříka a uklidňovala se, že aspoň něco 🙂 Teď jak už vidí je to sice lepší, ale stejně se neumí pořád zapřít o loktíčky a i když hlavičku zvedá, rukama většinou plácá kolem sebe, místo aby udělala vzpor. Na plavání ke mě ale chodí paní, která má mimo jiné i poradnu psychomotorického vývoje a ta říkala, že zatím to nic není, že jen ať jí na to bříško pořád dávám a rovnám jí ty ručky. Tak doufám, že tomu přijde na chuť. Nejlepší ale je, že se pořád snaží ze zad na bříško otočit (samozřejmě špatnou technikou zakánění ☹ ), takže mi paní poradila, ať kdykoliv jí vidím tohle dělat, ať k ní přijdu a pomůžu jí s otočkou, ale ať jí vedu správnou technikou. Hm, takže mě teď Nellča pořád nutí, abych jí otáčela na bříško a když se na něj dostane, chvíli se plácá a pak se začně rozčilovat. Tak nevím, proč tam chce, když jí to tam neba 😀

androna
22. srp 2007

ale ono to deticky na tom brisku bavi akurat sa rychle unavi a aspon nas maly by sa chcel uz plazit a nejde to tak spusti rev nieje zeby ho to nebavilo.no a xsipm vy mate este casu dost sa otacat.takze pomaly a opatrne.

jajaalf
22. srp 2007

caute mamicky...tak mojmu sa vobecnepaci lezat na brusku ☹ ☹ snazi sa hned otocit a to takym sposobom,ze zdvyhne jednu ruku a nohu a hadze z hlavicku a ked zisti ze sa neotocil ,lebo mu pomaham ja,zacne byt nervozny 😅