Neumí polohu na bříšku v 3 měsících. Vadí to?

grisgot
8. srp 2007

Ahoj! Akorát se vracíme od doktorky a ta mě malinko vyděsila. Protože můj 3 měsíční Štěpánek nezvládá polohu na bříšku, musíme na neurologii! Prý má opožděný psychomotorický vývoj a nechtěla ho kvůli tomu ani naočkovat. Máte s tím prosím někdo zkušenosti? Co mě na té neurologii čeká???? 😖

macu.k
8. srp 2007

Ahoj, neboj to nic není. My taky byli na neurologii, Kubík se nepřitahoval za ručky do sedu, tak jsme začali cvičit Vojtovu metodu, ale on to začal z ničeho nic v 6 měsících dělat, takže jsme stihli jen jedno cvičení a pak jsem ukecala doktora aby se na něj znovu kouknul a cvičení nám zrušil 🙂 Kluci jsou někdy trochu línější a třeba náš Kubík vždycky dělá že je lenoch a pak z ničeho nic začne třeba pást koníky nebo se plazit... 😀 Tak se neboj! A tu Vojtovu metodu cvičí spousta miminek a je to hodně účinný a dobrý cvičení!

ronie
9. srp 2007

ahojky jak už tu většina ví tak moje mamina je dětská neuroložka🙂 Ale asi není co bych ještě dodala macu to všechno řekla-ta vojtovka je nepřjemná, protože u toho mima dost ječej(sice je to nebolí, ale musí makat a to je nepříjemný takže si obal nervy případně doporučuju koupit špunty do uší, ale hlavně cvičit a cvičit-několikrát denně-to ti všechno na rehabilitaci ukážou. Samozřejmě ten neurolog udělá pořádný vyšetření, aby nebyl zakopanej pes někde jinde-ale neboj to nebude. Bude to srovnaný jedna dvě🙂Nevím odkud jsi ale v případě potřeby konzultace nebo kdyby ti dr.nevyhovoval tak v Praze můžu pomoci. Hodně zdraví a úspěchů!

milhaus
9. srp 2007

to sa neboj, moja mala začala sama sedieť až v 7. mesiaci, po styroch ešte poriadne nechodi a ani plaziť sa nevie poriadne, ona sa posuva na zadku alebo sa hodi dopredu a zasa si sadne ale stoji už na nohach i ked ešte ma problem kračat ale občas to spravi

nenka83
9. srp 2007

ahojky.kazde babo je ine.moja mala hlavku drzi pekne, ale su dni proste ked sa jej nechce, tak ako mne, tebe a inym.a tiez sme mali ist k neurologicke.no zacali sme s nou denne 3 krat cvicit, len take zakladne cviky.tahat za rucicky do sedu, na brusko davat co najcastejsie... a sama sa zozbierala a neurologiu sme ani nesli!

ronie
9. srp 2007

TEda musim varovat-netahejte děti za ruce do sedu!-to oddaluje samotné posazení, protože dítě se nikdy samo do sedu nedostane tak, že si z lehu si sedne, ale musí přes bok a na tomusí přijít samo, případně pomoci můžou cviky z rehabilitace-radši se poraďte, tohle je fakt špatně jako třeba vodění za ruce stylem dítě se na vás věší.
To posouvání po zadku většinou způsobují hladké podlahy -zjistí, že to klouže tak jedou, doporučuje se pořídit si na přechodnou dobu koberec nebo podložku, která neklouže.

macu.k
9. srp 2007

Ronie - to je jasný, že se dítě za ruce do sedu netahá, jen se mu ruce nabídnou a ono se za ně SAMO přitáhne ne 😉

kacka79
9. srp 2007

ronie - mám na tebe prosbičku - náš Filípek - 6 týdnů - vůbec nechce v poloze na bříšku být.. jak ho dám na bříško, po cca minutě děsnej řev - mám ho chvilku nechat nebo ještě počkat.. někdy hlavičku zvedá, někdy jen leží jako valach 😀

ronie
9. srp 2007

kacka no když už se jen válí a hlavičku nezvedá a jen pláče tak ho zas obrať zkus ho uklidnit a pak znovu. Nejlepší je zkusit si povídat a hrát na zádech a pak na chvilku obrátit na bříško-ta minuta je dost to stačí spíš mín ale opakovaně a když je unavený tak už honem spinkat. V 6 týdnech máte spoustu času takže pozitivně motivovat a nepřetěžovat zas moc..

dashak
9. srp 2007

To tahání za ruce do sedu mě taky vždycky rozčílí. Vždyť to je jen vyšetřovací metoda pro doktory, jinak se to nemá vůbec dělat 😉
Dítko si nejdříve sedne tzv. šikmý sed - jak psala ronie, přes bok. A až když se umí takhle samo posadit, tak můžem mluvit o tom, že UMÍ sedět. A pasivně se vůbec posazovat nemá 😒
Vojtovku jsme cvičili do 9. měsíců a k neuroložce chodíme na pravidelné kontroly pořád, protože malá je nedonošená.

zuzlyk
9. srp 2007

no aj moj maly ma nervicky,ked ma lezat na brusku. Aj sa s nim hram, aj mu hladkam chrbatik,ale aj tak ho to nebavi. Ked mal jeden mesiac vedel pekne drzat hlavicku,ale potom sa nam nakopilo vela chorob (zapal stredneho uska, crevny katar, prievan na ocku, nadcha...) a ked sa vyliecil, tak sa mu uz hlava nechce vobec zdvihat. Dufam, ze ho to nejako nepoznacilo 😕

ronie
9. srp 2007

zuzlyk to je spíš tak, že oni maj děti ze začátku reflex, kdy tu hlavičku zvedaj od podložky a pak ten reflex zmizne a musej pracovat sami, ale přiznám se nevim kdy ten reflex mizí možná dřív než v jednom měsíci.. 😒 asi mu trošku ochably ty svalíky tak mu to dá ted větší práci a nebaví ho to 😉

grisgot
autor
9. srp 2007

Děkuju Vám všem za rady! Už se slova neurologie tolik nebojim! 😕
My jsme to měli stejně jako ty Kačko..jakmile jsem ho položila na bříško byl to jako čudlík na spuštěný šílenýho řevu! A hlavičku zaryl do podložky a nehodlal se hnout. Teď už tolik neječí a hlavičku zvedá, ale zase kolem sebe máchá rukama i nohama..vypadá jak velryba na suchu..válí se po břiše s hlavou nahoru..Vůbec ještě nepochopil, že když si dá ručky pod sebe, půjde to všchno líp. Tak snad to brzo zvládne..a vám všem taky budu držet palce! 🙂
A Ronie? Prosím tě, ještě nám řekli, že má na svůj věk tří měsíců můc velkou hlavičku! Tím mě taky vyděsili. Má 44 cm a to je prý moc. Tak i kvůli tomu je ta neurologie nezbytná. Co to může znamenat? 😒

papaya
9. srp 2007

Grisot já teda ty ručičky ze začátku dávala Hugovi pod něj sama a ještě jsem mu držela zadeček (zvedal ho totiž místo hlavy). I teď potřebuje s těma rukama pomoct,ale hlavu už zvedá krásně.kdybych to asi nechala celé na něm,kdo ví jak by to dopadlo 😀
jinak držím palce,ať vám to dobře dopadne 😉

grisgot
autor
9. srp 2007

Papaya, já se přiznám, že jsem zpočátku nevěděla, jestli mu tam ty ručky můžu cpát..všude se píše, jak dítě nemáš k ničemu nutit..ale máš pravdu, že by to nemuselo dopadnout ☹ Tak mu je tam teď dávám, ale jen lehce. Radši počkám na to vyšetření u neurologa, aby mi řekl co a jak. Díky za podporu 🙂

papaya
9. srp 2007

Grisot já taky ze začátku nevěděla a nechala ho na tom břiše jen ležet,ať se snaží,ale tohle mi poradila kamarádka,které to poradila sestra na rehabilitacích,tak jsem tomu věřila a začlo se to rapidně zlepšovat,do týdne tu hlavičku začal zvedat a teď jí pěkně drží.
no uvidíš co ti řeknou u neurologa 😉

kacka79
9. srp 2007

jéé, holky jsem ráda že nemám jen já lenocha - nejradši se teď nosí s hlavou na rameni - jako když říháme.. to má rozhled

grisgot
autor
9. srp 2007

No přesně Kačko! To naše štěstí taky! Už se nechce nosit jako miminko, ale jako velkej kluk 😀 Rád pozoruje lidi, už se těšim až bude sedět, ve sporťáku mu bude fajn 😉

ronie
9. srp 2007

grisgot ty ručičky mu naopak můžeš do správné polohy dát a případně je trochu za lokýtky podržet a zadeček taky aby nezvadal moc nožičky. to ti ukážou. Jinak s tou hlavičkou-on si jí neurolog přeměří a zjistí jak moc se odchyluje z tabulky-záleží na genetice-jestli máte někdo v rodině velkou hlavu a na spoustě dalších věcí, někdy s pošlě na další vyšetření-dokud nemá uzavřenou fontanelu tak se tam hezky vidí. Nejsem ale mudra takže dost mých moudrostí 😀 😀 jen se neboj a držim palce pak dej určo vědět jak jste dopadli!!

grisgot
autor
10. srp 2007

Díky moc Ronie..jdu tam hnedle v pondělí ráno, tak pak dám určitě vědět 😉
Začínám být spíš zvědavá než abych měla strach..díky vaší podpoře je mi vážně líp!!!!!! 😀 Hezký víkend..

tiki
10. srp 2007

Nase Zdisa taky na brise vriskala jak pavian, ne teda uplne dycky, ale vetsinou jo, pak se teda zacala vzpirat na rucickach, ale taky dost casto s placem. No, a kdyz se ted naucila prevracet na brisko sama, tak je to najednou uplne vpohode, objevila, ze je svet takhle sice jinej, ale taky hezkej 😉

zevina
10. srp 2007

grisgot, držíme palečky 😉 jinak náš malý si ty ručičky taky neuměl naštelovat sám a já netušila, že mu mám pomoct, ukázala nám to až rehabilitační sestra (loktíky by neměly směřovat dozadu, ale být v lini s ramínky) a ejhle, na bříšku se mu začalo líbit, jak psaly holky, hlavičku začal krásně zvedat a během 2-3 týdnů jsme byli ve vývojových tabulkách vzorňáci 😉

petaska
10. srp 2007

Grisgot: my taky momentálně chodíme jak na rehabku, tak na neurologii-malej sice hlavičku udrží, ručičky ovládá na jedničku-bere si věci kde dosáhne, drží je a cpe do pusy, ale na bříšku se na nich prostě nezvedne 😒 A hlavičku máme taky krapet větší-45,5 cm, ale táta je taky trochu hlavounek 😅 a nikdo se nad tím zatím moc nepozastavil...
Nejdřív jsme jenom rovnali ručičky-od těch tří měsíců, kdy jsme tam byli prvně. Ale teď od středy už cvičíme Vojtovku a musíme dávat pořád na bříško. Sice se mi teď zdá, že mě malej začíná nenávidět, jak ho furt strkám na bříško-už stačí jen náznak převrácení ze zad a je zle-ale snad se to spraví...I když jsem teď na vážkách-14 dní už se mi sám točil na bříško, ale jak jsme začali cvičit, tak nic-asi se mu to fakt úplně zprotivilo ☹
Tak se obrň trpělivostí a držím palečky, ať vám to dobře dopadne! 😉

romana
11. srp 2007

holky, nemáte prosím nějaké tipy na cvičení na míči? mylého to na bříšku moc baví, ale v pasení je taky trošku pozadu, ale na rehabku ještě nemusíme. jen máme trochu polohovat, tak hledám další možnosti, jak mu to zpestřit. předem díky 🙂

ronie
11. srp 2007

ahoj na balon mimčo položíš-držíš za kyčle a pomalinku s nim kutáliš do stran-jak se mímo vychyluje musí udržovat a vyrovnávat rovnováhu a tím zapíná svalíky-ze začátku vychylovat trošinku a postupně přidávat až mimi přepadává, ale jinak na míči můžete válet jakkoliv, toto je takovej cvik na to pasení tak hodně zdaru!

grisgot
autor
13. srp 2007

Ahoj, ahoj! Tak jsme po vyšetření! Brouček prý používá špatné svaly..respektive..nepoužívá ty, které jsou potřebné k pasení a ještě k tomu má tendence nahybat se jen na levou stranu..cituju : mírná predilekce hlavy doleva, hraniční vývoj vzpřimovacích mechanismů, nedokonalá opora o lokty..hmm 😖 😖
Dělala s prckem vyloženě vylomeniny! Koukala jsem na ni asi dost vyděšeně, když ho vzala za jednu nohu do vzduchu..uff! Taky jí to Štěpánek poté dokonale vysvětlil 😀
A tak máme napsány rehabilitace a já jsem docela klidnější, že už vím, na čem jsme. Hlavičku kupodivu vůbec neřešila!
Cvičení na míči jsme taky dostali jako doporučení, ale mám trochu strach, aby mi z něho neslítnul! Asi to chce cvik..
Jo a dostala jsem zakázáno nosit ho svisle..což ho hrozně baví. Nehledě na to, že když ho vezmu "normálně", tak okamžitě hledá bradavku..a navzteká se, když nic nedostane..máme totiž velkho jedlíka, závisláka na bradavkách. Takže nejdřív budeme plakat na bříšku a pak i v náručí..čekají nás asi perné týdny 😒
Každopádně ještě jednou děkuju všem, moc jste mi pomohly! 🙂

grisgot
autor
13. srp 2007

Petasko? Kolik vám teď je? A jak často a jak dlouho už na ty rehabilitace chodíte??

ronie
13. srp 2007

grisgot-to je asi nejčastější diagnoza 😀 Doporučuju nosit na bříšku v poloze tygříka ne levé ruce,aby ho to nutilo koukat doprava-nejdřív se mu to možná nebude moc líbit, ale rychle si zvykne a tatínka taky tak nech nosit to tatínci rádi. Že spadne z míče se neboj a doporučuju fakt přenechat tuto činnost chlapovi-ty se nebojej a baví je to. Jinka ty vyšetřovací metody jsou pěkná makačka-máma má strašný svaly na rukou, ale ještě v životě jí mimčo nespadlo ani náznakem-to nechápu jak to může zvládnout, když má třeba 10 vyšetření za den 😝 😝

Jinak fakt cvičte hodně spíš klidně kapku víc a budeš to mít rychle za sebou 🙂 😉

petaska
13. srp 2007

Gisgot: Jsou nám čtyři a půl měsíce a na rehabku chodíme teprve necelý týden. Ale už dneska nás kapku pochválili, že už aspoň začal na tom bříšku otevírat pěstičky a trošku už i sám pochopil, že ruce nejsou jen k tomu, aby do nich furt něco bral a cpal do pusy...
Ale s tím nošením to máme stejné-lépe vůbec-a furt na břicho. No ale snad to pomůže...

ikka
13. srp 2007

Ahojte, my sme dnes prisli od doktorky po 3 mesacnom vysetreni a tiez nas nezaockovala. Napisala nam neusporiadany svalovy tonus ☹ Ale na neurologiu nas neposlala. Ukazala mi ako mam malu nosit a na brusku presne ako pisete lakte pridrzat a zadocek tiez. Mala sa totiz rozne kymaca, hlavicku drzi pekne, ale o lakte sa neopiera. Dokonca sa pretocila aj na chrbatik, ale to teda bola skor asi nahoda 😒

grisgot
autor
15. srp 2007

Petaska: No vidíš, to je přeci za pouhý týden obrovský pokrok! Doufám, že nám to půjde stejně rychle 🙂 My to máme teď trochu zkomplikovaný, že nespíme přes noc, přes den jsem potom strašně unavená..ale snažím se s prckem cvičit jak to jde..
Ronie: On se náš táta moc neangažuje, víš 😢 Nenosí ho prakticky vůbec, tudíž ani s cvičením na balonu asi těžko uspějeme ☹
Ikka: Nám to očkování nakonec neuroložka dovolila. Takže jdeme už zítra.. Prcek se taky kymácí..a ještě moc nepřišel na to, k čemu lokty jsou 😉 Držím Vám palec..