Neustále plačící díte. Máte s tím zkušenost?

misellll
15. říj 2009

Dobyrý den mam dotaz,mam pomalu 3 měsíční dceru.Narodila se 24.7.09.porod byl celkem rychlý,ale malé na konec přeci jen museli pomoct kleštěma.Do třetího dne po porodu bylo vše vpořádku,ale pak se mi zničeho nic malá začala kroutit a neustále plakat a trvá to do teď.Když ji byl týden byly jsme přijaty do nem. na dětské odd-podle lékařů pro neklid,nic závažného na ní nenašli-dělali vyšetřeni na ionty a zánětlivá onemocnění,vše vpořádku,takže nás po třech dnech propustili s tím,že jde tedy jak už jsem psala o neklid.Nejhorší však je,že malá se kroutí od ránna do ránna,den co den a stále pláče.Večer spí max. 4 hod a když konečně usne stejně se ze spaní kroutí a poplakává.Naše pediatrička určila diagnosu dětská kolika.Okamžitě jsem začala shoromažďovat vše o tomto problému a dozvěděla se,že přichází většinou večer a pozdě odpoledne.Jenže malá mi propláče v klidu celý den a na čtyry hodiny nočního spánku i noc.Takže jsme pak obě pěkně vyčerpané.Jde na ní vidět,že by spinkala,ale bolest bříška jí to nedovolí.Zkoušeli jsme snad už uplně všechno,sab simplex,baby clam,probio. kapky tři balení,rek. trubičku,pupík,nahřívání bříška,pokládání na bříško,polohu na tygříka či letadlo,cviky na prdíky a proti kolice,fenykl čaj piji já i malá,ale žádný ani minimální učinek.Stále vytrvale pláče už tři měsíce a nespinká.Naše pediatrička říká že prospívá a zatím na ní nic nevidí.Ale to že mipláe celý dny od ránna do večera a stahuje se bolestí nevidí.Mám o ní takový strach tak moc bych jí chtěla pomoct,ale nevím jak.Na víc pokud vím kolika kolem třetího měsíce odeznívá,když neykončí ůplně,ale nám se to jen zhoršuje.Už jsme s přítelem zoufalý.Já si připadám jak neschopná matka protože nedokážu svému dítěti pomoct.A tak se ptám nemáte někdo zkušenosti z něčím podobným?Pokud ano budu vděčná za každou radu.Už jsem psala do příspěvku bolest bříška,ale přišla mi jen jedna odpověd.Tak prosím pište pokud něco víte:Děkuju

lienka79
17. říj 2009

ahoj
tak nas syn mal koliky a plakal od rana dovecera...par hodin pospal v noci..
Jedine, co zaberalo..spal v kociku..v case, necase, zime ,mraze..to je jedno...doma inak stale plalakl...bolelo ho brusko
neviem,co je podla teba krutenie..ale nas maly sa stale "pucil"..hlavne po jedeni...Odgrgnuty,zabaleny,na rukacha stale reval
TRvalo to nastsatsie len do 2 mesiacoch a to sme uz padali s muzom na hubu od unavy, striedali sme sa v noci pri postoelke...no horor
Ale po 2 mes..ako zacal hyybat nozkami...o preslo, zo dna na den//...
Ale viem,ze u nhiekt. deti trvaju koliky aj dlshie....mozno ste ten pripad...aj do pol roka a viacv...Takze ak mate vsetky vysetrenia v poriadku...tak asi len treba preckat toto obdobie...pretoze u nas nic nezaberlo
Maly inak stale po papani dlho potreboval odgrgavat..niekedy aj pol hodku a este aj pred dalsim jedenim kolkokrar odgrgol...s tym mal dost velke proble,y
Takze drzim palcxeky

lenka1smejka
17. říj 2009

Ahojky misellll-ja som raz citala v casopise clanok-jedna mamicka pisala,ze jej neustale plakal chlapecek a stale jej vsetci hovoruli,ze je placlivy ale nakoniec v 8smich mesiacoch zistili,ze ma plesen na brusnej strane a podavali mu na to lieky a od vtedy je malicky len usmevavy a teraz ma rok a je zdravucky...

mneme
17. říj 2009

miselll, niektore babatka su spokojnejsie a ine zase placlivejsie, zivot fakt nie je spravodlivy. ja som si myslela, ze jednoducho mame to placlive dieta, ale zistili sme, ze to je refluxom - problem moze byt aj v tom (dietatko s refluxom nemusi nutne grckat.) Boli ste aj na gastre? Kazdopadne z vlastnej skusenosti mozem povedat, ze najlepsim liekom na vsetky bolacky babatka je nosit ho, nosit ho, nosit ho 🙂 . Zaobstaraj si satku alebo ergo nosic - dcerka sa u teba bude citit v bezpeci a lahsie sa prenesie cez kazdy problem ci bolest. takto si aj pospi a bude menej podrazdena, ty ju budes mat na sebe a vselico porobis alebo sa v ramci moznosti zrelaxujes. drzim palce 🙂

makoush
18. říj 2009

ahoj mis..nase mala taky ze zacatku silene rvala, kroutila se a skoro vůbec nespala, jen kdyz byla uz uplne vycerpana,tak padla na cca 20minut. My ji jen nosili sem a tam po byte, na chvili se ji podarilo zabrat na me, kdy jsem byla jakoby v pololeze a ona briskem na me. Nakonec to u nas bylo refluxem. Po apnoe pauze ji ve spitale udelali utz briska (ale musi se to delat hned po jidle) a tam bylo videt,jak se ji to nepretrzite vraci. Takze u nas byla tohle pricina neklidu. Ted, co objevila palec, tak je to trochu lepsi..kdyz ji pali zaha, tak si zaduda a tim da signal na noseni..my ji ponosime a ona si odkrka..to trva tak hodinu,hodinu a půl po jidle..pak tak 30min.spi (zase diky ududani, kdy si tak splachuje zal. stavy) a tak porad dokolecka... btw. dudlik nechce,ale uz to neresim,hlavne,ze je ji trochu lip

miskachrumka
18. říj 2009

lenka 😕
a to mu zistili odberom krvy alebo ako?

lenka_66
18. říj 2009

misellll,
sme na tom rovnako.nam dr.povedala ze je to ta tazsia forma koliky co trva cely den a noc.no musim povedat ze asi 2 tyzdne nam to polavilo.aj pospime cez den po jedeni tak do 30 minut.v noci sme uz 3x potiahli 7hodin.snazime sa o rezim.denny nie je pravidelny ale cca sa opakuje.kupeme priblizne o 19 ako kedy vyjde.no a odkedy je zima tak aj spanok v kociku zabera.doteraz sa nam darilo v kociku spat max.hodinu.aj to sme nesmeli zastat.ziaden balkon.zastala som len na ceste a uz kukuckoval co bude dalej ak som sa do minuty nepohla ta plac.teraz ho dam na balkon a taha aj po 3-4 hodiny.v byte nehrozi.a tak vidim ze je ako tak vyspaty tak je kludnejsi .
skus pozriet link , nam to podlatoho ide.najma tu cast Budovanie zdravých spánkových návykov.
http://www.koliska.sk/Vychova\nespokojne.htm

este vie zaspat v momente ak mu davam jest v lehatku , no nedviham na grgnutie lebo sa preberia a uz nezaspi.do kazdeho jedenia mu davam espumisan 5 - 8 kvapky.ak idem krmit v lehatku dam ich kludne viac.

celine
18. říj 2009

misellll- pisala si, ze pijes feniklovy caj a davas aj malinkej taky cajik. Bacha na to! Nie vsetky deticky znesu tento caj. Pisem z vlastnej skusenosti. Synceka pobolievalo brusko, ale nebolo to take hrozne, tak som si navarila liter fenikloveho caju(ten som pocas dna chlipkala), jemu som uvarila detsky feniklovy caj a koliky sa mu strasne zhorsili. Az po tyzdni mi trklo, ze to je asi z toho caju, tak som ho prestala pit a ani malemu som ho nedavala. Koliky mu ustupili. Asi pred tyzdnom som zasa skusila uvarit cajik(po trojmesacnej prestavke), tentokrat tam nebol len fenikel, ale aj harmancek a malinkeho zasa bolelo brusko. Skus ho vysadit aj ty, mozno to pomoze. Drzim palce.

anicka077
18. říj 2009

nam lekarka kazala varit na koliku ryzovy odvar. no nevieme to do maleho dostat,lebo v kuse spi. na pol litra vody dat dve lyzice ryze a varit do rozvarenia. davat malemu 5x denne 10 az 20 ml. len neviem ci zakazdym alebo je to denna davka. a mam vylucit mlieko, mliecne vyrobky

diddi
18. říj 2009

mliecne vyrobky treba vylucit ked su hnacky 3 a viackrat za den a trvaju 2-3 dni,neviem ako male dietatko mas....ale ak hnacky trvaju dlhsie ako 3 dni,tak treba spravit vyter a rozbor,lebo je mozny aj virus a to treba liecit...proti hnacke je aj banan,mrkva...dalej smecta a biogaia na crevnu floru...ale to zalezi od veku dietatka...ked ma male babo koliky,pomoze jemna masaz bruska,skrcat k hrudniku nozicky, fenyklovy caj /pri kojeni ho pije matka/, rektacna rurka na vetry-to ti musi ukazat lekar,aby si neublizila babu

susik77
18. říj 2009

Ahojte, moja ma koliky uz od 2.dna, ale teraz 2.den ich ma silene 😖
myslite, ze je normalne, ze ma tvrde brusko? teraz v piatok sme boli na 6-tyzdn. kontrole a Dr. len poznamenal, ze ma brusko plne plynov ale vobec nepovedal co s tym mame robit. inak tiez robim vsetko ako misell, probiot. kapky, sab-simplex, masaze bruska+ tiez skoro nic nejem len nedrazdive jedla, z ovocia osupane jablka, zo zeleniny mrkvu a zemiaky, ziadna cibula, cesnak ani ziad. korenie okrem rasce.

susik77
18. říj 2009

este vcera mala 2x zelenu stolicu-rozmyslam, ci nemoze mat nej. crevny zapal...inak prospieva pekne, takze od hladu to nebude...

diddi
18. říj 2009

susik,na to je ta rektacna rurka - pichne sa do zadocku....to ti musi ukazat lekar

sunea
18. říj 2009

susik, rektalna trubicka by vam velmi mohla pomoct.. a zelena stolica moze mat vela pricin, od infekcie, momentalnej reakcie na nieco v jedle (ak kojis), tzv. hladova stolica byva zelena, atd...

akras
19. říj 2009

Susik,
tu rektální trubičku zvládneš i bez porady s doktorem. Já ji vždycky namočila do oleje nbo do krému, aby pěkně klouzala a zasuneš do zadečku. Nejdřív jsem se bála jak daleko, ale pak jsme leželi 4 dni v Motole a tam teda strkali hodně hluboko a ještě takovou delší, než koupíš v lékárně. Takže pomalu zasunuješ - mužeš otáčet nebo jezdit dopředu a zpět, dokud ti to půjde. Někdy to třeba dál nejde, ale když se svaly povolí, tak už to jde. naší Barče to bylo většinou docela příjemný a pak se krásně vykakala i vyprdíkovala. Jeden čas jsme kakaly jen s trubičkou, ale jak se začala víc hýbat, tak už to šlo bez toho.
Tak ať vám to pomůže - nám jinak nepomáhalo nic, ani ty kapky, ani nahřívání, masáže bříška, ale zase jsme na to tolik netrpěly. Jen právě, po šestinedělí malá přestala úplně jíst, měla zelený průjem a pak už jen spala a byla apatická, jak nejedla. Tak jsme skončily v Motole - tam nic nenašli, jen, že je taky hodně nafouklá a asi se to spojilo s bojkotem kojení (ten řev, když jsem ji chtěla kojit byl šílený)...několikrát jí dali papání sondou, vytáhli z břicha vzduch, ale teda skončili jsme na láhvi s mým mlékem a dokrmem.

susik77
19. říj 2009

ahojte, dakujem za radu, skusime to.inak v noci spala super, najhorsie je to poobede.

zuza.m
19. říj 2009

baby čo mate neustale uplakane detičky ....
nečitala som všetko nemam tolko času ale aj moj malinky byval maximalne uplakane dieta pravidelne revaval a revaval.bol na UM,prospieval nemal hnačku,nevracal ale mal obrovske bolesti bruška,zastavene vetry.raktarna rurka bola na dennom poriadku..na moj natlak a stažnosti mi doporuičili testy na alergiu BKM a laktozu.vyšli pozitivne a od toho času mam najusmievavjšie dieta na svete.
tie čo kojite vylučte všetko z kravskeho mlieka.možete akurat aktiviu aktimel a tvrdy syr,tie čo nekojite zmente mlieko na bezlaktozove a na alergiu BKM.popripade si žiadajte vymeny listok na gastro.tam robia odber krvi a z toho do troch dni vedia či je alergicke alebo nie.
je vela dovodou prečo dietatko palčka ale ked ide zjavne o to že dieta ma bolesti tak sa snažte čo najrychlejšie najist pričinu.ušetrite si vela uplakanych dni,viem to z vlastnych skusenosti.

susik77
21. říj 2009

Ahojte, tak mala sa po tom ako som jej to prevrtala tou rektalkou strasne moc vykakala a odvtedy az doteraz nekakala uz vobec-jeden den je to normalne?inak prdikuje v pohode .

cestovatelkaandrea
21. říj 2009

Ahoj, a skusila si sa nakontaktovat na nejakeho osteopata. Je dost mozne, ze mala moze mat zablokovany nejaky nerv po porode. A to moze sposobovat ten neklud. Raz tu o takom pripade pisala Roka69. Jej maly bol presne ako tvoja mala. Stale plakal cele dni. Po navsteve osteopata sa jeho stav vyrazne zlepsil. Osteopat mu ostranil bloky. Na tvojom mieste by som sa skusila na nejakeho v tvojom okolo nakontaktovat, nakolko mala bola porodena pomocou kliesti.

sunea
21. říj 2009

Susik77, ked je len kojena, kakat nemusi aj tyzden... ked bol moj maly vo veku tvojej slecny, tak kakal raz za 2-3 dni, ale to sme mali vtedy prevahu UM. Pokial prdikuje a nema ine vyrazne problemy, tak netreba riesit. (este nam dr. vravela, ze sa da kako "popohnat" stvrtkou glycerin. cipku alebo strcenim teplomeru do ritky, ale to len keby bolo vidno, ze fakt tlaci a tlaci a neda sa nic vytlacit).

susik77
21. říj 2009

sunea: mne len bolo divne, ze dovtedy kym som jej dala tu rekt. rurku, kakala aj 4x denne. A teraz den nic...
Uz mi kamaratka -detska dr. hovorila, ze nemusi kakat kazdy den-len som nevedela, ci som jej to nemohla rozhodit tourekt. rurkou...

perla200
21. říj 2009

susik tak my sme 3 týzdne kakali s rr, ale to sme mali nanič mlieko, odkedy ma UM dobre tak kaka sama... neboj nerozhodila si jej to

susik77
2. lis 2009

ahojte, tak mala kaka raz za tyzden. koliky ma stale, ale pomaha nosenie v satke, hned sa upokoji a zaspi. v noci nastastie spi dobre, budi sa len na kojenie.

janca.mareckova
26. únor 2010

Ahojky.
Kubíčovi jsou 2 měsíce a 14 dní a pořád máme večer příšerný hysterický záchvaty. Neusneme dřív jak v 1 v noci.........někdy i ve 3. Prý je to večerní dysrytmie- miminko čisté , suché, napapané, není mu horko ani zima a přesto ukrutně pláče a není k utišení Vydrží plakat i hodinu a půl v kuse! Úplně se zalyká a já si beru do uší špunty a jen drncám a drncám........ nechce dudlíček, kočárek nepomáhá..... a nepomáhá opravdu absolutně nic Tohle máme vždycky tak ve 23:30 do té 1 ráno.... Je vidět, jak je unavený, ale prostě nemůže zabrat. Zkoušela jsem unavit přes den.....bez výsledku. Taky jsem zkoušela naopak nechat ho co nejvíce spinkat.......taky nic Máte některá podobný problém? Kdy tohle skončí?? Dnes jsme například usnuli v 0:30 a v 1:30 se zničeho nic vzbudil a začlo to nanovo
Prdíky to nejsou....... to bych poznala. Zažili jsme si to. A ještě problém, že jakmile je v postýlce i během dne, řve a řve....jakoby postýlku nesnášel ☹ Ale vlastně ať ho položím kam ho položím je to to samé ☹ Musím ho uspat v náručí, nebo u prsa........jinak nemám šanci jít spát ☹

sunea
26. únor 2010

Janca, skusila si satku? Vlozit do satky a chvilu drncat na balone, u nas vzdy zabralo, ked uz nic ine. Da sa tak aj oddychnut, ked zaspi, ty si sadni do kresla, trosku sa naklon dozadu, podloz si hlavu, da sa tak oddychnut si celkom fajn (ale je to zufalstvo, uznavam). Inak podla mna sa jedna o typicku koliku (kolika neznamena bolenie bruska, aj ked je to s tym casto spojene, alebo to tak aspon vyzera). U nas to povolilo po 3 mesiacoch, u niekoho po 4-5, ale bohuzial, treba len vydrz 😔 at...

janca.mareckova
26. únor 2010

a co teda znamená kolika?? Prdí a kaká naprosto normálně.....

momin
26. únor 2010

Přes rozsáhlé výzkumy není přesná příčina kojeneckých kolik stále známa. Vyskytují se u dětí kojených i u dětí na náhradní umělé výživě. Jejich vzácnou příčinou je pak alergie na bílkovinu kravského mléka.

momin
26. únor 2010

jani uz ti budu psat tady.. Kolika neni jen problemy s kakanim..............

aponchie
26. únor 2010

kolika je neco jineho nez kdyz se dite nemuze vykakat ..ono to svadi k tomu si rikat,ze ma zacpu pac tlaci rudne a trpi,ale je to spis krec ve strevech ,nezrala travici soustava,premira plynu klicky strevni atd..

janca.mareckova
26. únor 2010

No doktorka nám asi na měsíci a půl řekla, že máme koliku...... ale to bylo opravdu celý den k nevydržení. Brečel a brečel. kroutil se a rudnul........ nasadili jsme nutrilon comfort a je klid!!! Nekroutí se a je usměvavej..... takže si myslím, že tu koliku už máme za sebou.

momin
26. únor 2010

jani ono se to fakt nekdy projevuje jen vecer....
Opravdu si myslim ze je to ono! 😔

Jinak me nic nenapada.. s lekarkou ses radila?