Neustále plačící díte. Máte s tím zkušenost?

misellll
15. říj 2009

Dobyrý den mam dotaz,mam pomalu 3 měsíční dceru.Narodila se 24.7.09.porod byl celkem rychlý,ale malé na konec přeci jen museli pomoct kleštěma.Do třetího dne po porodu bylo vše vpořádku,ale pak se mi zničeho nic malá začala kroutit a neustále plakat a trvá to do teď.Když ji byl týden byly jsme přijaty do nem. na dětské odd-podle lékařů pro neklid,nic závažného na ní nenašli-dělali vyšetřeni na ionty a zánětlivá onemocnění,vše vpořádku,takže nás po třech dnech propustili s tím,že jde tedy jak už jsem psala o neklid.Nejhorší však je,že malá se kroutí od ránna do ránna,den co den a stále pláče.Večer spí max. 4 hod a když konečně usne stejně se ze spaní kroutí a poplakává.Naše pediatrička určila diagnosu dětská kolika.Okamžitě jsem začala shoromažďovat vše o tomto problému a dozvěděla se,že přichází většinou večer a pozdě odpoledne.Jenže malá mi propláče v klidu celý den a na čtyry hodiny nočního spánku i noc.Takže jsme pak obě pěkně vyčerpané.Jde na ní vidět,že by spinkala,ale bolest bříška jí to nedovolí.Zkoušeli jsme snad už uplně všechno,sab simplex,baby clam,probio. kapky tři balení,rek. trubičku,pupík,nahřívání bříška,pokládání na bříško,polohu na tygříka či letadlo,cviky na prdíky a proti kolice,fenykl čaj piji já i malá,ale žádný ani minimální učinek.Stále vytrvale pláče už tři měsíce a nespinká.Naše pediatrička říká že prospívá a zatím na ní nic nevidí.Ale to že mipláe celý dny od ránna do večera a stahuje se bolestí nevidí.Mám o ní takový strach tak moc bych jí chtěla pomoct,ale nevím jak.Na víc pokud vím kolika kolem třetího měsíce odeznívá,když neykončí ůplně,ale nám se to jen zhoršuje.Už jsme s přítelem zoufalý.Já si připadám jak neschopná matka protože nedokážu svému dítěti pomoct.A tak se ptám nemáte někdo zkušenosti z něčím podobným?Pokud ano budu vděčná za každou radu.Už jsem psala do příspěvku bolest bříška,ale přišla mi jen jedna odpověd.Tak prosím pište pokud něco víte:Děkuju

kuspitka
26. únor 2010

Ahojte.
aj vy mate ten problem,ze vam stale place babo?
nam stale aj ,ked nieje hladne.
jedno neviem ,ako ju mam uspat,ked sa neda ani na rukach nechce byt ani postielke uz neviem co mam robit a stale place ja uz nevladzem.
vcera som uz plakala co som nevedela co je snov.

katy2
26. únor 2010

kuspitka, je mi to luto... a nema kamilka koliky?

kuspitka
26. únor 2010

katy uz nemame mali sme.ona je taka od narodenia.
neviem ju uspat a neviem preco

manika77
26. únor 2010

kuspitka toto mi pripomenulo mojho syna..tiez v kuse plakal...bol hore..mne pripadalo ze to dieta nikdy nespi...koliky sme nemali...proste to bolo hrozne..poslali nas k neurologicke a tam nam zistili ze maly je hyperaktivny...nema si kde vybit energiu kedze este nic nevedel..teraz po roku sa to zmenilo... 😉 treba vydrzat..to je dieta ktore potrebuje pozornost den noc...stale sa hrat...my mame teraz 14 mesiacov..a unavime ho tak ze vsade chodime peso..bez kocika..vydrzi unavi sa a potom buva v noci aj tri hodky v kuse 😵 co je pre nas vzacnost 😉

kuspitka
26. únor 2010

manika ,ked sa snov aj hram a tak ,ale ju to po case omrzí a zacne velmi revat az je bordova.
teraz ju kolisem v autosedacke ako sprosta.a este aj na fitlopte sme jeden cas skakali co sme nevedli co je snov,
aj nam povedala lekarka,ze je hyperaktivna.

lenka_da
26. únor 2010

ahojte, trosku sa pokusim utesit maminky, ak vam babo stale place (a samozrejme, ak ste dali urobit vsetky mozne vysetrenia a babo je urcite zdrave!). Moja dcerka plakavala od narodenia, bol to priserny plac, az fialovela, po par tyzdnoch sa k tomu pridali hrosie slzy, no strasne, vidiet, ako vam dieta place az do vycerpania... behanie po lekaroch, vysetrenia, blabla... Ukludnila sa jedine nosenim na rukach, aj to som nesmela zastat ani si sadnut a behat k oblubenym miestam (obraz na stene, atd...). Trvalo to cele dni a noci, viac nez 8 mesiacov, kym nezacala lozit a stala sa samostatnou, ked sa vedela premiestnit, kam chcela, plac konecne ustal. Teraz si uvedomujem, ze asi zdedila moju prudku a netrpezlivu povahu, jednoducho, ked som nechapala, co chce, tak revala. Samozrejme, ze sa tieto crty prejavuju stale ale to je uz o inom a do inej diskusie 😀 Takze hore hlavu maminy, ak ste dali dieta vysetrit a je zdrave, obrnte sa trpezlivostou a skuste sa zamysliet, ci nahodou nemate cholericku povahu ako ja, ako mi povedala znama mudr. phdr.: dieta vzdy zdedi tie najhorsie geny, tie su totiz najsilnejsie 😉

manika77
26. únor 2010

kuspitka maly plakaval tak ze prestaval az dychat..mne to skor pripadalo ako nervy nie ako plac...ani jeho nic dlho nebavilo..o chvilu podrastie bude lepsie nebooj... 🙂

kuspitka
26. únor 2010

lenka tak nasa mala je zdrava ako repa,len ma reflux.
ale ona ma tolko energie,ze nevie ani zabuvat.
ja uz ,ked neviem co snov tak ju necham revat a ona zobuva s placom.ň
ja ju nevladzem nost na chrbticu

rimmel
26. únor 2010

nas bol kliestami a je anjelik takze to tym nebude 😉

lenka_da
26. únor 2010

kuspitka, s tym spanim mame problemy doteraz 😉 dobrovolne si nelahne ani ked od unavy pada na nos (doslova). A moja chrbtica mi to nosenie pripomina doteraz.
Drzim palce 😉

momin
26. únor 2010

Holky MUSITE zaprahnout tatinky!!!!!!!!!!!!

rimmel
26. únor 2010

lenka zaujimavy nazor s tymi genami, budem pozorovat na malom 🙂

nika
26. únor 2010

my plakali takto do 2 a půl měsíce, teď je to uplně zlaté dítě.
kamarádky malý začal plakávat od 22:00-2:00 okolo 3 měsíců, zdravý nic nenašli. pak když to probírala s jednou kamrádkou co se zajímá o bylinky, přírodní léčbu atd. přišly na to že její porod se v tuto dobu zastavil, nepostupoval a ona dostávala oxitocin an povzbuzení, takže možná to. když je dítě schopné poznat melodii kterou zná z prenátálního věku z bříška, tak proč by si bohůžel pamatovalo i třeba úzkost z porodu.
pomohly jim tzv. Bachovy esence.

nemůže to být tvůj případ?

nika
26. únor 2010

🙂 geny, je to mi mluví z duše, mamka když jsem měl aobdoví puberty tak vždy prohlašovala: po kom to ta cácorá má, tak já odpovídala jsem kombinací toho nejlepšího z vás (mamky a taťky) to ji dostávalo 🙂

momin
26. únor 2010

😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀
pardooon.....

kuspitka
26. únor 2010

momin moj manzel ju nosi stale ,ked pride domkov z prace.
tak dufam,ze sa aj nasa zmeni ku lepsiemu ,ale velmi tomu neverim.
ona sa hneva aj nato,ze nemoze lozit uz

momin
26. únor 2010

kuspitka tak mozna budete mit vzteklouna jako my.... 😎
Urcite se to zlepsi az zacne lozit. Muj maly uz zacina chodi a vsteka se porad..... To uz bude v povaze a s tim nic neudelame.... 😅 😉

janca.mareckova
26. únor 2010

NIKA: Hele, víš, že jsi na to asi kápla??? Přesně v tu dobu, kdy on má hysteráky jsem měla já hysterickej pláč v porodnici!!! Měla jsem zkaženou plodovku a doktorce se nelíbil monitor a necítila jsem pohyby.......takže jsem začla docela hystericky brečet že se o malýho bojím!! Tak mi v tu dobu píchli oxitocin na urychlení.......

kuspitka
26. únor 2010

momin ani mi nevrav.
ona ma stale ruku v ústach ako keby chcela papat,ale nieje hladna a potom sa zacne hnevat len neviem doteraz naco

manika77
26. únor 2010

ja si myslim ze ked podrastie tak ju to prejde...budes ju nosit vsade peso ona sa unavi a bude spinkat.. 🙂

kuspitka
26. únor 2010

manika uz je hore.nervozna poriadne

manika77
26. únor 2010

maly ma 14 mesiacov..on je v noci aj pat krat hore...a to ja kazdemu vravim ze my spava dobre..lebo oproti tomu co bolo do roka...tak toto je uz pohoda

kuspitka
26. únor 2010

manika neskusali ste hudbu?
nasa mala nema rada telku

momin
26. únor 2010

Jezis holky to je blbost s tim ze si dite pamatuje porod.... 😀
Snad tomu vazne neverite?!

kuspitka maly se taky nekdy vzteka uplne bezduvodne..... 😀 ja uz se ted tomu smeju-protoze to je trochu jine vztekani nez kdyz byl malicky-to jen brecel....... a vtipne to fakt nebylo....

kuspitka
26. únor 2010

ja uz nanej skusam aj hudbu co sa mi paci.

aleachim
26. únor 2010

kus a co zkusit hudbu, která se bude líbit dcerce?

rimmel
26. únor 2010

😀 😀

jaaty
26. únor 2010

kuspitka, ja si myslím, že to prejde, musíš tomu len trošku pomôcť 😉 .
Čo sa nám najviac osvedčilo bol presný režim a to od narodenia. Režim dodáva deťom pocit istoty, pretože vedia čo bude nasledovať.
Cez deň som minimalizovala spanie v postieľke. Kým sa dalo spávala v obývačke na sedačke alebo v lehátku, prípadne na prechádzke v kočíku.
Ak v postieľke, tak len trošku zatiahnuť rolety, neprezliekať do pyžamka. Takto začne dieťatko rozlišovať denný a nočný spánok. Večerné rituály pre spaním sú skvelé. Hudbu sme používali predovšetkým pri kojení.
... ja som minimalizovala aj nosenie na rukách, zato musela byť stále v mojej prítomnosti (v kuchyni v lehátku, atď).
Od 6 mesiacov sme zrušili nočné kojenia Hanka prespala celú noc.
Ak začala plakať, vedeli sme, že je niečo zlé- hlad, prípadne problémy s bruškom 😉
A keď bolo väčšia a začala sa bezdôvodne jedovať, najlepšie je nevšímať si to ( v dvoch rokoch sa stalo , že somju poslala jedovať sa do svojej izbičky) a až sa dieťa ukľudní, porozprávať sa o tom.

nika
26. únor 2010

momin já jen napsala že u známé to bylo jedinné vysvětlení, a proč by to měla být blbost, je to dost závažný předěl v životě.
ono věřit může člověk čemu chce, někdo taky nevěří že homeopatika zabíraj a fungují někdo jo.

jj pevný režim pomohl i nám, dodržovat dostatek spánku přes den, jak málo spí přes den je i noc krizová, a dodržujeme 2 hodiny vzhůru mezi spaním, jakmile si šáhne na očko, nebo třít nos, zívat jde spát, my teda spíme hlavně v postýlce, jinde nás to moc nebere, kdom kočárku.

hudbu může taky zkust my uklidňuje hudbou kterou jsem poslouchala když jsem relaxovala v těhu, to je pak zajímavé jakto že se jí líbí, 🙂 zná ji z bříška 🙂

momin
26. únor 2010

Nika promin... me to vazne rozesmalo. Ale ano kazdy veri necemu jinemu.. Ja homeo taky neverim...