Neustále plačící díte. Máte s tím zkušenost?

misellll
15. říj 2009

Dobyrý den mam dotaz,mam pomalu 3 měsíční dceru.Narodila se 24.7.09.porod byl celkem rychlý,ale malé na konec přeci jen museli pomoct kleštěma.Do třetího dne po porodu bylo vše vpořádku,ale pak se mi zničeho nic malá začala kroutit a neustále plakat a trvá to do teď.Když ji byl týden byly jsme přijaty do nem. na dětské odd-podle lékařů pro neklid,nic závažného na ní nenašli-dělali vyšetřeni na ionty a zánětlivá onemocnění,vše vpořádku,takže nás po třech dnech propustili s tím,že jde tedy jak už jsem psala o neklid.Nejhorší však je,že malá se kroutí od ránna do ránna,den co den a stále pláče.Večer spí max. 4 hod a když konečně usne stejně se ze spaní kroutí a poplakává.Naše pediatrička určila diagnosu dětská kolika.Okamžitě jsem začala shoromažďovat vše o tomto problému a dozvěděla se,že přichází většinou večer a pozdě odpoledne.Jenže malá mi propláče v klidu celý den a na čtyry hodiny nočního spánku i noc.Takže jsme pak obě pěkně vyčerpané.Jde na ní vidět,že by spinkala,ale bolest bříška jí to nedovolí.Zkoušeli jsme snad už uplně všechno,sab simplex,baby clam,probio. kapky tři balení,rek. trubičku,pupík,nahřívání bříška,pokládání na bříško,polohu na tygříka či letadlo,cviky na prdíky a proti kolice,fenykl čaj piji já i malá,ale žádný ani minimální učinek.Stále vytrvale pláče už tři měsíce a nespinká.Naše pediatrička říká že prospívá a zatím na ní nic nevidí.Ale to že mipláe celý dny od ránna do večera a stahuje se bolestí nevidí.Mám o ní takový strach tak moc bych jí chtěla pomoct,ale nevím jak.Na víc pokud vím kolika kolem třetího měsíce odeznívá,když neykončí ůplně,ale nám se to jen zhoršuje.Už jsme s přítelem zoufalý.Já si připadám jak neschopná matka protože nedokážu svému dítěti pomoct.A tak se ptám nemáte někdo zkušenosti z něčím podobným?Pokud ano budu vděčná za každou radu.Už jsem psala do příspěvku bolest bříška,ale přišla mi jen jedna odpověd.Tak prosím pište pokud něco víte:Děkuju

nikollette
15. říj 2009

Miselll, hm no neviem my sme kolkiku nemali nikdy, klop,klop...
tak neporadím, ale baby určite poradia...

Ale si písala na začiatku že ti ju museli ťahať kliešťami, myslíš že by to malo s tým nejakú spojitosť?
mn malého ťahali zase VE... 😒

andilek
15. říj 2009

ahojky,
já ti asi moc neporadím, ale mám kamarádku a ta si prožívala s chlapečkem to samé, proplakal jí celé dny, stále si myslela, že je to kolika, ale nejspíš nebyla...prostě byl asi plačtivější než jiné děti...neustále ho musela chovat a hopsat s ním na balonu, jinak nebyl klid, jakmile přestala, on začal...trvalo to dost dlouho, možná do té doby než se začal trochu víc pohybovat (už si přesně nepamatuju) 😔
držím place, aby to co nejdříve odeznělo a byli jste s malou v pohodě 😉
snad ti někdo poradí 😉

nikollette
15. říj 2009

Baby, ale podľa vás je normálne, ked je bábo spokojné, prebalené, napapané, odgrgnuté, nie je unavené, a má všetko čo potrebuje, aby v kuse plakalo? 😕
Niektoré maminy, to berú tak že asi je plačlivejší, ale veľakrát, sa za tým skrýva niečo iné....

petja
15. říj 2009

řekla bych,že je tu určitě nějaké trauma po porodu,které mi ani nemůžeme vnímat a pochopit.Z tohoto často pramení již zmiňovaná 32 měsíční kolika,která ale nemá za následek pouze zaražení větrů,jak si spousta lidí myslí! Obzvlášť,když všechna možná vyšetření neukázala nic na těle,příčina je na dušičce!Vůbec nevíme,čím je to mrně poznamenané,přece ho neznáme,je tolik vystrašené tím novým světem,postupně musí vše pochopit a vstřebat!Určitě je zbytečné,že už tak dlouho trpíte celá rodinka! Obrátila bych se rychle na zkušeného homeopata,který by právě té dušičce pomohl

andilek
15. říj 2009

nik, nevím, ale jejímu chlapečkovi nic jiného nebylo, ani dr. na nic nepřišli a prdíky mu šly pěkně a bříško měl měkké...
kolikrát mi přijde, že i maminky, co měli více stresu v těhu nebo byli hodně vytížené (třeba pracovně), byli furt v poklusu, tak jsou ty děti živější ...já jsem proležela 3 měsíce těhu v nemocnici a měla jsem naprosto klidné a tiché dítě a troufám si říct, že ho mám i dodnes...neřikám, že sedí jak zařezanej a nic z něho nevypáčím, ale je fakt v poho..brečel jen při kolikách, jinak pláč neznám 😉

u mojí kamarádky jsem to přikládala k tomu hopsání na balonu, jakmile se přestalo, on začal.. ona na tom balonu hopsala i celé těhu, měla stresy se svým přítelem...myslím, že se to na miminku projevuje taky ....ale nemusí to být pravidlem 😉

andilek
15. říj 2009

fuj ty hrubky, sorry ..píšu v poklusu 😝

perla200
15. říj 2009

no misell mala by si trvat na testoch...napr. nasa tiež bola plačlivá a zistili nam intoleranciu laktozy...mala koliky a ako sme zmenili mliečko tak prestali...ani koliky sú neni normalne podla mna...my sme ich mali 7 týždnov ale ako sme vymenili mlieko po 5 dnoch prestali....a papa UM alebo MM?

bibi78
15. říj 2009

miselll, kolika moze v extremnych pripadoch trvat aj do jedneho roka a do pol roka v castejsich pripadoch, takze vylucit sa to tym, ze ma mala 3 mesiace, neda. Takisto niektore koliky su serioznejsie a neprichadzaju len vecer a v tu istu hodinu, ale mozu trvat pocas celeho dna. Myslim, ze spojitost s kliestami to nebude a mozno je Tvoja mala prave ten extremnejsi pripad so silnejsou kolikou. Kazdopadne, ak prospieva, myslim, ze sa nemusis strachovat. Mozno je placlivejsia a mozno ma naozaj velmi silnu koliku... Kamaratka je na tom podobne a ich mala ma uz 5 mesiacov, place cele dni a este k tomu ma reflux. Tak vela sil a dufaj, ze sa to skoro zlepsi 😵 .

andilek
15. říj 2009

a suouhlas s bibi, na to jsem zapomněla, u nás kolika taky neskončila úderem 3 měsíce, řekla bych, že to byl spíš její vrchol 😝

womenne
15. říj 2009

suhlasim s petju nieje normlane aby dieta stale plakalo a ani ked ma koliky,tiež si ymslim že to bude traumou z porodu..

jabera
15. říj 2009

mis, ja som mala podobny problem a vyriesil sa tym, ze sme maleho staaale nosili na rukach. kupil asom si satku a naozaj skoro cele dni bol v nej-. aj si o mna tlacil brusko, poprdkaval a aj si pospal. a casom sa to velmi zlepsilo a je schopny sa normalne aj sam zabavit, pohrat a tak. a satku s nim mam aj teraz, lebo by rad spal a nejde mu to... a viem, ze takto zaspi.
a robili malej testy na alergiu na mliecnu blielkovinu? vraj aj vtedy bolieva velmi brusko...

jabera
15. říj 2009

ono sa mi potvrdilo, co mnohe mamicky poznaju, ze ked spi cez den, tak je pokojny a spokojny a spi mi dobre aj v noci..

amy14
15. říj 2009

miselll-skús si dať vyšetriť mliečko....mojej kamarátke malý takisto neskutočne plakal a tiež si mysleli,že sú to koliky a nakoniec jej vyšetrili mliečko a mala nejaký bacil nevyliečený,ktorý prenášala na bábo,tak jej hned zakázali kojiť a teraz je to iné dieťa....ajnaša mala neskutočné koliky od 3týždňa do 3mesiaca a ja som potom začala s UM a dieťa sa zmenilo na nepoznanie,,ale mne sa mliečko strácalo a potom ked už bola malá v pohode,tak som sa ho nesnažila zachrániť....dovtedy plakala bolestivo a potom už len ked sa chcela nosiť,prebaliť...a takisto prospievala a skúšali sme všetko,tak ako ty....nie je normálne takéto plakanie,nezávidím ti to,viem čo to je,prežila som si to....fakt skús otestovať svoje mliečko čím skôr....

kirkee
15. říj 2009

Misellll, nepises to nejdulezitejsi, jestli je to kolika, tak jak se stravujes? Muj synek (ma neco pres dva mesice) trpel ze zacatku strasnymi kolikami, prorval chudacek cele dny a kroutil se bolesti, tak jsem take hledala o kolice kde co a pomohlo mi az opravdu radikalni omezeni jidelnicku.
Treba mleko nesmim vubec - jakmile jsem ho uplne vyradila, bolesti jak zazrakem zmizely. Smim jen kvalitni kysane jogurty - jim pouze bilou activii, ta nam nevadi.
A piji pouze ryzove ci ovesne mleko.
Jim cerealie - ale pouze ciste, stoprocentni obilne, bez prichuti.
Z ovoce snesu pouze jablka (pozor treba na hrusky, strasne nadymaji!), a jakekoliv jine je u nas vylouceno.
Ze zeleniny jen mrkev, nic jineho.
Dale jim ciste libove kureci maso - bez prichucovadel, a ciste rybi maso, taktez bez prichucovadel.
A to je vsechno, nic jineho nejim, stridam jen tyto veci porad dokola, ale koliku jsme uz pres mesic nemeli vubec!
Pozor treba take na orechy, strasne nadymaji!
Je to velke omezeni a je potreba silne sebezapreni, ale co by clovek pro toho prtouska neudelal, kdyz potom drzi v naruci krasne se usmivajici miminko 🙂

strunka
15. říj 2009

Ahojte,
miselll moj maly bol minimalne do troch mesiacov kazdy vecer placlivy, chodili sme s nim po dome ako vojaci, kym sme ho nenaucili na kolisku a nehojdali tam, ale potom to ustalo a cez den bol relativne v klude , aj si dobre pospinkal, potom mi poradili aby som pila teda ak kojis, co predpokladam, ked si pisala ze pijes feniklovy caj, ja som pila rascovy a to minimalne 2 litre pocas dna, zevraj niekomu robi lepsie rasca , najlepsia bola klasicka z coop jednoty, a potom sa to trochu ukludnilo a pomahalo aj nosenie na ruke, ako preveseny uterak 🙂)), proste maleho sme si dali na predlaktie dolu bruskom. a infacol kvapky si skusala? ja som mala dobre referencie prave na ne. a dalej u nas zaberalo este potom v krizovych situaciach najlepsie kludne tichsie spievanie a maly na hrudi, myslim, ze je to i o klude maminy, cim je kludnejsia tym lepsie, i ked viem samozrejme ze je to tazke byt v takej situacii kludna, sama som si to prezila, vtedy ked som bola mimo s nervami som ho dala tatinovi on je lepsi flegos, a to dieta to citi, skor sa ukludni, a este existuje taky sirupcek na spanok, maju ho v lekarnach vyrobca Tilman a vola sa to spánok a pokoj junior 0-10, stoji okolo 5eur.
ak som aspon niecim pomohla budem rada, drz sa.

amy14
15. říj 2009

kirke-aj ja som takto jedla a koliky boli ah tak strašné....ja si myslím,že to bude mliečkom a možno aj technikou dojčenia...
miselll-najprv skús otestovať mliečko a ked bude ok,tak kontaktuj laktačnú poradkyňu,nech ti pomôže pri dojčení....

misellll
autor
15. říj 2009

moc vám všem děkuju.Vyzkoušíme všechno jen už aby malinká měla klid.Jste moc hodné tolik rad a odpovědí jsem ani nečekala

gabinaf
15. říj 2009

Jenom v rychlosti bych chtěla říct, že moje kamarádka na tom byla se svým synem podobně. nedělal nic jiného než brečel, přes den, v noci, u jídla, po jídle, ze spaní, prostě pořád. Neustále s ním běhala k doktorovi, různá vyšetření, všechno vždycky bylo v pořádku, nic nenašli. A pak jednoho dne asi v 9ti měsících ze dne na den přestal. Byla tentkrát tak vyplašená, že letěla zase za doktorem 😀 ten jí jenom řekl, že prostě přestal brečet. Možná je to taky "jenom" tohle. Její porod byl dost komplikovaný, po nějakých 16ti hodinách tlačení atd, šla na CS.

onlika
15. říj 2009

miselll, nenapisala si, ci aspon pri noseni, hojdani a tak nie je kludna. Lebo ak by pomahalo nosenie, tak by stalo za to skusit satku alebo nejaky ergo nosic. Nam to pomohlo, maly neplakal az tak strasne ako pises, ale dost rad sa nosil, tak sme to vyriesili takto a bol klud, castokrat si na mne aj posinkal. Drzim palce, verim, ze to musi byt na hlavu. A tak, ako Ti tu uz radili, skus obmedzit jedalnicek.

veronika.h
15. říj 2009

miselll - nám pomáhá nošení v manduce - kontakt s tělem maminky dělá zázraky 🙂

bibi78
15. říj 2009

veronika.h manduca sa moze pouzivat uz od 3 mesiacov? myslela som, ze je to skor pre vacsie babatka...

berus222
15. říj 2009

aj nam maly stale plakaval, krcovito kopal nohami a nespal. a nie len vecer, ale stale. okolo 3 mesiaca to na stastie prestalo, lebo som bola na prasky. poriadne nespi ani teraz, ale uz ho tak neboli brusko. trosku pomahalo, ked ho nosil niekto iny, kludny. asi vycitil, ze ja som bola na konci s nervami.

dukie
15. říj 2009

miselll: My měli přesně to samý!!! Malej nám celej den řval v kuse, vůbec nespal, po půlnoci padl vyčerpáním, spal 6 hodin, probudil se a řev začal nanovo... 😝 Poprvé nám během dne spal koncem 5. měsíce... a to ještě jen 20 minut za den a po předchozím 40-ti minutovým uspávání... 😝 Byla jsem naprosto zoufalá a taky s ním lítala kdovíkde (taky jsme absolvovali vyšetření v dětské nemocnici) a načítala kdovíco, hledala radu... ale objektivně byl zdravej a naše pediatrička nakonec s úsměvem krčila rameny, že holt musíme počkat, než z toho vyroste...

A bojím se, že to bude i Váš případ... 😒 To Tě asi nepotěšilo, to je mi jasný... snad Tě alespoň utěší, že v tom nejsi sama a že minimálně já Tě ze srdce lituju, protože moc dobře vím, jaký to je... 😝 U nás se to začalo zlepšovat s lezením (8. měsíc) a dobře si připadám (jako klidná a dobrá máma, co má miminko, který jí furt nepláče) až od tý doby, co se naučil chodit (začátkem 12. měsíce). Dám Ti jednu jedinou radu:

Zkus na chvíli zapomenout na koliky a myslet jiným směrem. Bříško to být může, ale jestli jsou to koliky, tak ty prostě netrvají celý den... a je to víc věcí současně. Já při svým pátrání došla na jediný uspokojivý pojem "dráždivé dítě" (bohužel, nenavedli mě na to lékaři, ale moje kolegyně, která si to samé prošla se svou dnes 11-ti letou dcerou). Na syna to naprosto sedělo a vysvětlovalo to vše... Tyto děti obvykle bývají kolikáři a dřáždiváci v jedné osobě. Zjednodušeně řečeno je problém v tom, že tyto děti rozruší cokoliv (stačí třeba špatná barva v jejich okolí, moc světla, málo světla, moc hluku, málo hluku, jídlo o půl hodiny dřív nebo později, procházka v jiný čas, návštěva... prostě cokoliv), podráždí je to a nejsou schopni se uklidnit a usnout. Tím pádem pláčou, protože jsou prakticky přetažení, což jim ale opět brání usnout. 😝 Takový začarovaný kruh. No a často právě bývá problém i v tom, že trpí na ty koliky, takže je bolí bříško, což je další z podnětů, které jim v tom spánku brání... takže nejdřív pláčou, že je bolí bříško... a pak pláčou, protože se jim nedaří spát.

Metoda "nechat je vyřvat" na ně neplatí, oni prostě nemůžou usnout a ani kvalitně spát, protože jsou prostě tak moc utahaní (když dospělej 3 - 4 dny nespí, taky hrozí podobný stav...). Z našeho života: Všechny ostatní děti, když pláčou, tak roztomile "kňourají", náš syn - s vytrénovanými plícemi za prořvaných 8 měsíců - prostě řve. "Kňoural" naposled snad v porodnici...

No a pomoc? Ta, bohužel, není snadná. Doporučuje se navodit naprosto pravidelný režim (což se u takovýhodle mrněte řekne snadno, ale jak ho k tomu donutit, to už žádná moudrá kniha neříká...), snažit se kojit (krmit) ve stejný čas, na stejném místě, s minimem podnětů (tj. v klidu, tichu, v místě, kde není mnoho dráždivých barev a předmětů...), pomáhá nošení v poloze "na tygříka" (ta je výborná pro kolikáře), pomáhá nošení v šátku nebo babyvaku (miminko se sklidní - a světe div se, dokonce třeba i usne), pohupování na míči, ve stejný čas chodit na vycházky (často pomáhá pobyt na čerstvém vzduchu, ale to na našeho syna moc nezabíralo, prořval mi klidně celou cestu městem...), ve stejný čas se vracet, omezit nepravidelné návštěvy, omezit přítomnost většího počtu lidí... prostě všechno dělat každý den naprosto stejně a za co největšího klidu.

Jako je to děsná představa to takhle všechno dodržovat a nosit ho a tak... ale věř, že se to vyplatí, přinese to své ovoce. Dokonalý to nebude, ale zlepší se to. Pak budeš klidnější i Ty, a to miminko pro svůj klid taky potřebuje. 🙂

Dobrý na tom je, že z toho fakt dítě vyroste. Zvýšená dráždivost je totiž spojena s nezralostí centrálního nervového systému... takže je to otázka času... většina dětí to má za sebou ve 3. měsíci... další velká část v 6. měsíci... no a těch pár "zoufalých" si to odbude v průběhu 1. roku a pak je obvykle klid. 🙂

No a taky existuje Poradna pro rodiče nadměrně plačících kojenců (Centrum komplexní péče pro děti s poruchami vývoje FN Motol, V Úvalu 84, 150 06 Praha 5, Tel. 224 433 790-91), což jsem já v té době, bohužel, nevěděla. Dá se tam i volat o radu, pokud to má člověk z ruky. Víc se o té poradně dočteš např. v článku http://www.rodina.cz/clanek6104.htm .

Moc Ti držím pěsti. 🙂 Když se budeš cítit zoufale, klidně pisni do IP, můžem pohovořit, fakt jsme si to "vychutnali" taky. Jo a taky nepíšeš, jak často kojíš... to je taky důležitý - jednak pro koliky (odstup mezi jednou a druhou baštou by měl být min. 2,5 hod. - nejlépe ale 3 - 4 hodiny, aby miminko zvládlo první dávku vytrávit ještě před tím, než dostane druhou...), druhak proto, že třeba my taky báječně prospívali, ale kojila jsem co 2 hodiny (později dokonce co hodinu) a po zapůjčení váhy se ukázalo, že malej sice za 24 hodin vypije to, co vypít má (vzhledem k věku a hmotnosti), ale v malých dávkách (moje prsa prostě nezvládla vydat víc najednou...), takže byl vlastně pořád napůl hladovej. 😕 To určitě celý situaci taky moc nepřidalo... 😝

A rozhodně zapomeň, že bys byla špatná matka!!! Jsi určitě skvělá máma, jen máš prostě náročnější děťátko, nic víc. 😵

dukie
15. říj 2009

Šmankote... omlouvám se za tak dlouhý příspěvek... 😕 😒

martulikk
15. říj 2009

Ahoj holky, my si prožíváme totéž ☹ Šestinedělí byl děs, byly dny kdy jsem spala 3-4 hodiny a to ještě ne v kuse... Malá přes den téměř nespí, stačí jí dvakrát 15 minut přes den a má hotovo... Taky už jsem párkrát měla krizi a cítila se jako mizerná matka, když jsem jí prostě nedokázala pomoct... Vím, že je to hloupost, ale v danou chvíli to člověk prostě tak cítí, je to taková bezmoc... Teď už je to u nás trošku lepší (myslím s tím spaním), zabraly nám docela ty probio kapky, před 3 týdny díky nim (si tedy aspoň myslím) začala spát přes noc. Hurááá! I když teď od víkendu mi zase dává zabrat, uf... Budíček např. ve tři ráno a spát už se nebude, tak asi tak nějak... Naštěstí se naučila jezdit v kočárku, tak tam dokáže usnout a někdy spinká už i přes den 1-2 hodinky (ale to také není pravidlem). Co mě ale hodně trápí je to, že neustále - nebo teda hodně často - pláče. Není to miminko, které po krmení spokojeně usne, nebo si jentak brblá v postýlce a člověk o ní neví... Jo a když už pláče, tak je to takovej ten vzteklej hysterák. Je mi jí hrozně líto, ale taky už jsem vyzkoušela kde co, ale nic nepomáhá... Můj závěr je, že máme dráždivé dítě a holt si musíme přetrpět než krapet povyroste. Po pravdě, na psychiku mi dost pomáhá, že v tom nejsme sami, jinak bych se asi už utrápila, že nejsem schopná s tím něco dělat, že je to mnou. Tak všem co jste na tom podobně jako my přeju hodně sil, musíme to zvládnout! 😉

zukab
15. říj 2009

viem si predstavit, cim asi prechadzate, my sme mali to iste.
mala zacala s placom zhruba 2 tyzdne po narodeni a skoncila nieco po piatom mesiaci.
boli to koliky spojene s celkovym nekludom a bohvie cim este.
dcera je aj bola (klop klop) uplne v poriadku, je zdrava, vesela, ziva, nesmierne aktivna, ale prve mesiace boli ocistec.
tiez sme skusali absolutne vsetko, co sa dalo. nezaberalo vobec nic. chodili sme sa baby osteopatom a musim povedat, ze po niekolkych navstevach sa mala skludnila a bolo jej trocha lepsie.

JEDINA vec, ktora u nas zabrala bolo, ze som malu neustale nosila na rukach. od rana az do vecera. ked ma citila, tak bola kludna a pokojna.
drzim palec 🙂

karelka
15. říj 2009

misell my sme mali a este stale mame nieco podobne,mala som dost divoke tehu,stale v robote a v pohybe,pomaly som isla rodi z prace,potom zly porod a potom este komplikacie a z nemocnice som sa vyhrabala skoro po 3tyzdnoch,ja som vyskusala asi uplne vsetko,najvacsie peklo bolo vecerne krmenie lebo co nastalo potom...ja si myslim ze to je tym porodom a viac ludi a dokonca aj lekarov mi povedalo ze to moze este byt stres z porodu,maly ma teraz uz skoro 16mes a az teraz sa to zacina pomaly zlepsovat,ale do nedavna sa budil aj niekolko krat za noc s neuveritelnym revom ktory sa nedal nijako utisit,niekedy som mala pocit ze spi a musela som ho uplne prebrat aby som ho mohla utisit.poviem ti bolo to peklo,este aj teraz sa budi veeela krat za noc ale taketo stavy uz nastastie mavame stale menej a dufam ze to uz tak zostane.a to ze nespi skoro vobec to je uz len taka pohodicka,v pohode si vystaci so 6hodkami prerusovaneho spanku a cez den mozno hodinu,mam take akcne dieta,ale vsetci mi tvrdia ze to mam za to ze ja som bola taka v tehu a ako dieta o nic lepsia 😀 tak len cakam kedy to uplne prejde,asi to chce len cas a snazit sa byt kludna aj ked to bohviako nejde,prajem vela sil a nervov

misellll
autor
16. říj 2009

všem vám stašně moc děkuju za vaše rady!Moc si vážím toho,že se někdo snaží pomoct.Nečekala jsem tolik odpovědí a rad.A každopádně dám na vaše rady a vyzkouším ve co píšete.Protože pro malou bych udělala cokoliv.Doufám,že už byudeme mít za chvíli tohle za sebou.\přeju vá všem krásná a hlavně zdravá a spokojená miminka.Míša a Bára

evuse
16. říj 2009

Misell taky mě napadlo, jestli to nemůže být alergie na mléčnou bílkovinu, nebo nesnášenlivost laktozy .

jeudi
16. říj 2009

a co zmena mleka?pokud nekojis..mi meli take trimesicni koliku u filipka vim jake to je ale tohle mi uz neprijde normalni..co zavinovacku ..nam ze zacatku pomahalo brat si malyho do postele..no urcite bych navstivila nakeho odbornika na detskou vyzivu nebo alergie ..normalni to neni..drzim pesti take bych mela strach