Neustálé říhání a propínání do luku, máte zkušenost?

jammiee25
23. pro 2012

Ráda bych se zeptala, zda některá z Vás nemá zkušenost s velmi častým říháním u mimča. Malá má 8měsíců, papala Bebu HA, následovalo zařazení příkrmů a Beba HA2. Nikdy jako miminko neblinkala, trápilo ji ovšem hodně bříško. Od té doby co jsme na pokračovacím mléku a příkrmech neustále říhá. Nejčastěji když ji mám na rukách, nebo když si hraje na bříšku. Opravdu není pomalu čtvrt hodina, aby si neříhla. Navíc ji to říhnutí vyvolá až kašel, mám pocit, že ji to dráždí jícen. Navíc se mi začala strašně propínat do luku, nemohu ji pomalu už ani přebalit, nebo vykoupat, jakmile ji chci položit, začne se vzpouzet, je jakoby v křeči a propíná se strašně do luku. Bolívá ji hodně i bříško, trpí spíše na zácpu. Má velké záchvaty pláče, boří hlavičku do postýlky a myslím, že ji to občas bolí, když má větry. Nejhorší to bývá odpoledne po obědě - masozel. příkrm. V noci spinká ale hezky, budí se brekem, ale stačí dát napít a spinká dál. Stále si říkám zda nemůže mít ABKM, nebo nesnášenlivost laktózy, doktorka mi ovšem tvrdí, že by byla v jiném, horším stavu. Na tvářičkách měla taková suchá místečka, vznikla po střevních potížích mám pocit, objevila se ji už i na kolínkách a ručičkách. Na tvářích ale poslední dobou po nich není ani památky. Mudr tvrdí, že půjde nejspíše o reflux, měli jsme Nutrilon AR, ale malá nekakala, bříško ji bolelo ještě víc a to propínání do luku bylo strašné, navíc říhání trvalo dál. Dostali jsme Bebu AR a stejný scénář. Navíc strašně hrudkuje a malé se stále ucpával a to hustější zůstávalo ve flašce. Dnes jsem nasadila Nestlé AL110, je to moje vlastní rozhodnutí po příspěvcích co jsem pročetla zde. Stále si říkám, zda ji nevadí opravdu ta laktóza, nebo BKM. Jen jsem se dočetla, že nejlepší varianta jak to zjistit je Nutrilon Alergy Digestive Care. Mám jej zítra zakoupit, nebo už by to bylo pro malou moc za tak krátkou dobu, tolik nových mlíček. Neucpe ji to AL110, když se doporučuje při průjmech? Malá má už takhle co dělat a má tužší stolici. Po jak dlouhé době bych měla vidět nějakou změnu? Rostou ji i zoubky, dávají ji zabrat, myslíte, že to velké propínání do luku může být i tím? Díky za příspěvky a rady!

katyxq
24. pro 2012

Doktorka nemá pravdu, přízanaky ABKM můžou být i docela nevýrazné, nespecifické, jako to, co popisuješ. Já bych na 2-3 týdny přešla na Nutrilon allergy care (nebo allergy digestive care), plus z příkrmů vyřadila vše, co pochází z kravského,kozího a ovčího mléka, sóji, karobu. hovězího masa. Po těch 2-3 týdnech bych AC nebo ADC mléko vysadila a přešla na dosavadní UM, tomu se říká eliminačně-expoziční test, což je jediná spolehlivá metoda diagnostiky potrainových alergií, krevní testy jsou spolehlivé nanejvýš na 50%, ani kožní testy nejsou na potraviny spolehlivé.

svija
25. pro 2012

@jammiee25 - náš plně kojený prťous má taky nejspíš ABKM, projevovalo se mu to taky celkem netypicky zácpou (kakal tak 1x týdně), bolestmi bříška a taky se mu hodně vracelo mlíčko zpátky do krku a dráždilo. Na zádech měl cca tři suché fleky, co šly do červena, ale jako ekzém bych to na první problém nenazvala. Přesto se to po vysazení všeho mlíka ze stravy radikálně zlepšilo a teď po nasazení zase zpět se to bohužel vrací. A to mi taky doktorka říkala, že spíš bývají průjmy a u kojených dětí to spíš nebývá.

buldok
25. pro 2012

Já bych normálně nechala udělat testy z krve. Odeberou krev a budeš hned vědět, na čem jsi. A to, že jsou testy z krve takto málo spolehlivé nic nevím...a to sama řeším obdobné problémy od osmi let...

gabriella84
28. pro 2012

Testy z krve jsou nejlepší. Ale pokud máš takovou dr. tak bych asi první udělala ten tes s mlíčky sama. taky jsme to tak dělali, malý do půl roku neměl problémy s říháním ani s blinkáním pak jako by se to zvrtlo a konec začal blinkat po všem museli jsme zahuštovat stravu. do ted a to mu budou 4 reaguje na jinou stravu tim že říhá až se mu vrací štávy do pusinky takže má nejspíš reflux ale kvuli celkem zátěžovým testum chceme ještě počkat na to až bude trochu starší. Nám z testu z krve zjistily inhalační alergeny jinak nic ted jsme byli na kožních testech a tam se mu prokázaly pyli na jarní stromy jarní kvítí hlavně pampeliška a roztoči.od neceleho roky mu musím dávat dýchat kortikosteroidy denně 2x2 pak bere antihistaminika a různé mastičky na promazáváni kuže + kortikoidy na kůži. a ještě bere na noc prášek proti astmatickým záchvatum.Takže bobek od malinka na lécích ☹ Hlavně čím dřív se začne léčba tím lépe. My byli nemocní skoro furt tím že bere léky pravidelně je lepší.

tymothy
29. pro 2012

@buldok @gabriella84 Krevní testy u alergie na mléko jsou opravdu hodně nespolehlivé a zbytečné - vyzkoušeno i na mé starší dceři (projevy má dost silné a testy jí přesto vychází negativně), mladší dceru už jsem netýrala. 😉

gabriella84
29. pro 2012

@tymothy Tak nám testy dělali v necelem roce a vyšli nám inhalační alergeny ktreré se ted potvrdili i testy kožnímy. Já mám také projevy alergii a nikdy mi nic nevyšlo. Je to individualní ale já bych do testu šla protože když jsem nevěděla co mu je měl neustále záchvaty kašle bylo to děsné přestávál dýchat a od doby co má léky tak musím zaklepat je celkem klid pokud tedy není nemocný. A já se bez zodaku a spreje na astma + ventolínu nehnu na krok ☹

buldok
29. pro 2012

@tymothy Jaké týrání? Že vezmou trošku krve? Promiňte, ale já mám celiakii od osmi let a s tím jsem měla spojenou i alergii na laktózu... Takže vím o čem mluvím... V tomhle se prostě neshodneme...

tymothy
29. pro 2012

@buldok Ono záleží také na tom, jak to prožívá konkrétní dítě - pro některé je i pár kapek krve docela trauma (o tom, že pár kapek krve jsou ve zkutečnosti 3 velké zkumavky raději psát nebudu) 😎 . U první dcery jsem si na testech právě trvala, přestože naše dětská mi říkala, že nejsou v tomhle případě spolehlivé a jsou úplně zbytečné - no měla pravdu. Protilátky žádné, ale po půl lžičce jogurtu zvracela jak alík a průjem měla ještě 3 dny. Takže za mě jsou testy na potvrzení nebo vyloučení konkrétně alergie na BKM naprosto zbytečné. U mladší dcery jsem se spolehla jen na expoziční test, bylo to bez slz a pro život nám to úplně stačí.
U celiakie důležitost mnohem horšího vyšetření chápu (taktéž máme za sebou s pozitivním výsledkem).
A jen pro info: Alergie na BKM je něco jiného než nesnášenlivost laktózy. Tam věřím, že budou mít krevní testy větší vypovídající hodnotu. 😉

jammiee25
autor
31. pro 2012

Díky holky za příspěvky 🙂 . Na Nestlé AL110 jsme asi 2týdny, říhání stále trvá, ale bříško myslím bolí méně. Má daleko lepší náladu. Tak to vidím jako takovou poloviční úspěšnost 🙂. Až dojde mlíko, koupím ten Nutrilon Allergy care a uvidím zda se to spraví ještě více. Říkám si, že kdyby to byla ta přecitlivělost na laktózu, tak by vymizelo přeci i to říhání 😒 . Jinak doktorka nám testy dělat nechtěla, říkala že bývají buď falešně pozitivní, nebo naopak. Do toho je malá opět nastydlá, rýmu nemá, jen to v ní chrčí. Už jednou to měla, nemohli jsme se toho zbavit, nakonec nějakou záhadou to přešlo. Teď je to tu zpět. Možná si přeci jen vydupu žádanku na alergo. Na gastru jsme byli a vlastně se nic nového nedozvěděli. Jde prý nejspíše o reflux, může prý vzniknout kdykoliv. Doporučili nám ty AR mlíka a pokud se to nezlepší, znovu zavolat. Tak zítra budu žhavit dráty 😒 .

kittyh
27. únor 2013

@jammiee25 ahoj muzu se zeptat, jak to u vas dopadlo? Resim ted uplne stejny problem. Nas honzik to ma na chlup stejny jako tvoje mala. Hledam na netu nejake info a narazila jsem na tvoje tema a je to , jako bych to psala ja ;) pomohla vam zmena mleka? Muj honzik ma ted 6 mesicu a ja resim, jestli prejit na pokracovaci mleko ( mame hipp bio combiotic), ale bojim se, aby to nebylo jeste horsi.

jammiee25
autor
28. únor 2013

@kittyh ahojky, dopadlo to vlastně ani nevím jak 🙂. Zkusila jsem dát AL110, bezlaktózové, říhání zůstalo. Potom jsem přešla na Nutrilon alergy digestive care, nasadila probiotika Infants Dophilus plus a pomalu říhání ustupovalo a teď už není vůbec. Pomalu přejít na normální už jsem chtěla, abych věděla to bylo opravdu tím, ale abych Ti pravdu řekla, nějak se mi do toho nechce, teď když je takový klídek 🙂. Možná má na to vliv i to, že už papá hlavně příkrmy, mlíčko má pouze na spaní, občas v noci, když se vzbudí a potom ráno. Ráda bych Ti konkrétněji poradila, ale nevím ☹. Určitě to s tim mlíčkem ale zkusit můžeš, malému tím nijak neublížíš. Za takových 14dní bys měla pozorovat změnu k lepšímu. Ty probiotika jsou taky fajn, upravily ji zažívání a bolesti bříška už téměř neznáme, to na něj dřív trpěla moc po zavedení příkrmů. Tak moc držím palce!!!

kittyh
4. bře 2013

@jammiee25 diky za odpoved! Tak ja jeste uvidim, jestli vyzkousim to nove mleko. Mne nejvic vadi, ze se mi krouti a propina pri piti mleka. Nekdy to dela vic a nekdy min. Je videt, ze ho neco boli... A taky nekolikrat denne skyta po tom co si odrihne. Tak uvidim, no ...

jammiee25
autor
4. bře 2013

Při pití mléka mi to dělávala taky, bolelo ji bříško, plakala, vzpínala se. Škytala mi taky hodně, ale u ní to bylo i slyšet jak se ji to jakoby i vše vrací nahoru :-/ . Škytání ji jako jediné zůstalo, ale to má spíš z toho, když něco rychle zbaští, nebo já se to do ní snažím rychle narvat 😀. My máme teď opravdu klid, ani bolení bříška už neznáme a to baští fakt všechno a dřív na to trpěla hodně. Myslím, že hodně pomohla ta probiotika a možná i ta změna mléka. Jak píšu, pořád se odhodlávám zkusit nasadit zpět to obyč, ale když ono je to taková krása, jak je malá spokojená, nic ji nebolí, nebrečí. Ale pomalu se do toho pustíme, v dubnu ji bude rok, tak třeba to vše chtělo jen čas a to bříško si na to vše nové muselo zvyknout. Moc držím palce ať i u Vás brzy najdete řešení 🙂. Ještě mne napadlo, nech se od pediatra odeslat s Honzíkem na gastro, třeba tam poradí.

petanek1
3. dub 2014

Dobrý den,chtěla jsem se zeptat, zda někdo nemáte zkušenosti s neustálým krkáním...náš malý má 6 měsíců a s krkání máme problémy od malinka...bývalo to po mateřském mléko, po UM, ted už dávám příkrmy a krká jak po zelenině tak po ovoci, tak po vodě...po jídle si brkne, pak po chvilce zase, pak zase, pak třeba na půl hodiny usne a pak krkáme třeba hodinu i dokonce dvě...a pak je tak unavený, že brečí...už nevím co dělat...jestli máte někdo nějakou radu, budu moc ráda...