Neustále se opakující teplota. Máte zkušenost?

kayia
8. pro 2011

Dobrý večer, chtěla jsem se zeptat, jestli některá nemáte zkušenost s tím, že by vaše dítky mělo neustále se opakující teploty bez dalších příznaků nemoci? Náš tříletý klouček poslední tři měsíce dostane teplotu, většinou tak kolem 39, tři dny to trvá a pak nic. A zase za nějakou dobu se to opakuje, bez příčiny a už několikrát za sebou. Už jsem z toho nešťastná, nemá k tomu ani rýmu, ani kašel. Dr mu brala krev a v testech mu vyšly vyšší jaterní testy a EB virus - mononukleoza. Do toho, aniž bychom někde byli, chytil angínu a dostal atb. Ty včera dobral a dnes odpol mu zase vylítla teplota k 39, přitom poslední krevní testy před dvěma dny ukázaly úplně normální obraz, žádné zánětlivé markery, po EB virech ani památky. Nechápu to. Nevíte prosím, oč by mohlo jít? Na nic si neztěžuje, akorát mu přestalo poslední dva měsíce chutnat, aby něco snědl, tak je to celkem boj. A to byl předtím docela jedlík, nejsem zvyklá, aby byl takhle hubený a bledý. Jinak aktivní je pořád dost. Poradíte?

ivett
29. kvě 2012

@kayia ahoj, můžu se zeptat, jak to s váma dopadlo? dcera má krevní testy taky na mononukleozu, v pondělí jdeme na krev znova, protože je po očkování priorixem a mohlo se to nějak přidružit dokupy,týden měla horečky, od včera je naštěstí už nemá, ale ty výsledky vyšly takhle, prý to nemá moc nějakých těch lymfocitů či co, dr. by se neznepokojovala, ale určitě nás pošle znova v pondělí na odběr, malá je jinak v pohodě, jí, pije jako doteď, je rozverná, čilá, žádné příznaky mononukleozy pokud nepočítám ty opakující se teploty, ale bylo to jen týden, tak mě zajímá jak se to vyklubalo u vás...díky