Neustálé svědění, kůže vysušená. Poraďte

jankanej
3. dub 2010

Milé maminky mám problém....třeba mi někdo poradí nebo máte někdo zkušenosti, jsem už bezradná 😒 Mám skoro 5.měs.holčičku a asi cca od 2.měsíce nám začla hrubnout kůže, pořád je pokožka taková vysušená a poslední dobou velmi podrážděná. Vím, že to měla moje první dcera také, vyzkoušeli jsme na to fakt všechno a nakonec to samo odeznělo, ale problém je v tom že malou to hrozně svědí,nejvíce se škrábe na večer a při kojení a mám co dělat abych to uhlídala aby to neměla do krve podrápané. Kožařka mi řekla že žádný exzém či nemoc to není, že to nesmím vůbec mazat což paradoxně si myslím že ta suchá kůže to prostě potřebuje. Vůbec mě nevyslechla a furt si mluvila svoje že to má jen podrážděné. Je mi jí hrozně líto jak jí to svědí a vůbec nevím co dělat. Hodně nám pomohly výrobky od Cannadermu (což nám mudra zatrhla, že bude zfetovaná 😀 ) tak už nevím, moc moc prosím o radu...dííííky 🙂 🙂

jana.sun
3. dub 2010

Janka - nechceš vyzkoušet jinou doktorku? To musí být nějaká kravka, když tě ani nevyslechne!!! 😠 😠 😠 Taky se mi zdá divné ničím nemazat suchou kůži!! tak jak to popisuješ mi to zní jako atopyk, ale když mudra říká, že ne. No asi bych fakt zkusila jinou.
Malé je mi moc líto - snad to u ní brzo odezní. 😔 😔 😔

jankanej
autor
3. dub 2010

atopik není to vímjistě, u malé první mi to řekli taky a není samo to zmizelo...tak doufám že se brzo dočkáme taky i u barunky já jí mažu konopnou mastíá a moc jí to pomáhá, je to kráva ale podle mý obvodačky je to pržý výborná dr na dětský kožní nemoci...ani mi neva že má hrubou kůži jako to svědění berem fenistil kapky a přijde mi že jí to zatím moc nepomohlo tak nevím. a kožařky v mém okrese jsou všecky na h... nebudu sprostá 😒

kijonkova.k
3. dub 2010

jankanej,určitě bych zašla za jinou Dr. A pokud né,mazala bych,klidně obyč.modrou indulonou,excipialem,nebo něčím,co znáš a máš vyzkoušené.Naše malá taky měla ekzém,podrážděnou,červenou,suchou kůži,mazala jsem,kožní mi napsala Fenistil v kapkách na zklidnění,to pomohlo.Ale takový přístup,hrůůůza.To raději zajdi za pediatričkou.

jankanej
autor
3. dub 2010

děkuju za radu, určitě mažeme canndermem pořád to pomáhá excipial to zhoršil tak už se ho bojím...no moje doktorka to nechala na mě poradila mi ale taky se bála co to je tak mě poslala na kožní právě...furt si říkám že trpělivost růže přináší a určo to bude ok 🙂

jankanej
autor
6. dub 2010

Neznáte maminy reakce na citrovital kapičky? Chtěla bych to zkusit na ty naše potíže.... 😎

modrofuzik11
11. zář 2013

dobry den, nas kubko mal atopicky ekzem od cca 3 mesiacov. s postupnym vekom a zlepsujucou sa imunitou mu postupne ustupoval. ked bolo naozaj zle, lekarka mu predpisala antibiotikovu mast. ta nam pomohla. teraz ma stale pokozku suchu ale uz iba natierame dobrym kremikom - bepanthenom. je bez alkoholu a pokozka dostane co potrebuje. velmi nam zabera. drzim palce