Nitky krve ve stolici jako reakce na železo?

jaynee
21. kvě 2013

Moje tříměsíční dcera má od narození nízké hodnoty červených krvinek a železa, musí brát kapičky. Jenže je nesnáší. Nejprve měla 3 týdny Aktferrin, zpočátku ok, po 10 dnech začala mít průjem, cca 12x denně, kakala pořád, strašně opruzená atd.To trvalo víc jak týden. Doktorka mi nevěřila, že to má z kapek, nicméně jsme je na týden vysadili a rychle se to srovnalo na 1-2 za den. Po týdenní pauze dostala Maltofer, zpočátku dobrý, po 3 dnech se jí poprvé objevily asi 3 červené nitky v plence. Další stolička v pořádku. Tak to pokračovalo 2 týdny, že zhruba jednou za 3 dny měla pár nitek, jinak dobrý. Jenže se to začalo zhoršovat, tď po 3 týdnech užívání má stopu ktve v plence už čtvrtý den za sebou. Volala jsem doktorce, ale ta mi zakázala železo vysadit, prý (už zase) se to takhle projevovat namůže, mám držet dietu kvůli možné alergii na BKM. Jenže já jsem přesvědčená, že to má zase z toho železa. Navíc proti ABKM mkuví i to, že jinak je spokojená, nepláče, dobře spí, prospívá, nemá žádný ekzém ani nic jiného. Prosím vás, kdo jste dávaly dětem železo, neměl někdo podobné problémy? Variantu ABKM tu řešit nechci, to je mi všechno jasný. Jen hledám, zda někdo nemá podobnou zkušenost. Díky.

luthien.k
21. kvě 2013

@jaynee určitě by chtělo zjistit, zda ty nitky jsou opravdu krev. Braní preparátů s železem může zbarvovat stolici a nemusí jít o krev. V lékárně se prodávají sady na zjišťování krve ve stolici, jsou určené hlavně pro zjištění okultního krvácení při rakovině tlustého střeva, ale dá se tím zjistit přítomnost krve i z jiných důvodů 😉 Od toho bych se odpíchla.

jaynee
autor
21. kvě 2013

@luthien.k Díky za tip.

luthien.k
23. kvě 2013

@jaynee určitě by mě zajímalo, jestli to krev byla nebo ne... 😉

jaynee
autor
24. kvě 2013

@luthien.k Byla ☹

luthien.k
24. kvě 2013

@jaynee to je blbé. Já bych to mléko na 14 dní vysadila, ať je jistota, že to není z toho. @josefka, viděla bys jinou cestu, jak tříměsíčnímu miminku doplnit železo, než preparáty, které možná způsobují krev ve stolici?
Jinak určitě obě berte dobrá probiotika, aby se železo dobře vstřebalo, musí být zdravá střevní flóra, malá ji má jak z kojení (na základě střevní flóry tvé), tak je možné ji podpořit i navíc (i když základem je vždy zdravá flóra matky, to je rozhodující). Ono když měla špatné zásoby Fe už hned po porodu, zřejmě ani Ty jsi je neměla v pořádku a budeš potřebovat Fe doplnit - takže probiotika, zelená listová zelenina, semínka, dieta bez mléka také pomůže vyčistit střeva, omezit sladké... Víc snad napíše @josefka.

josefka
24. kvě 2013

@jaynee (@luthien.k) nevim, jak jsi na tom s alergii, co hovezi, muzes?

josefka
24. kvě 2013

@jaynee ja bych znova zasla za doktorkou a trvala bych na svem. I kdyby to nebyly kapicky, prekvapuje me, ze to tak odmavla. Krev ve stolici neni zadna legrace. Pokud chces mit jistotu, zkus na par dni kapicky vysadit. Take bych trvala na stanoveni hladiny zeleza u male. Zkus ji davat BioGaia probioticke kapicky a urcite bez zpatky k doktorce.

jaynee
autor
24. kvě 2013

@luthien.k
@josefka
Diky za moc rady. BioGaia kapicky davam male uz od tech prujmu pri Aktiferrinu, nic moc efekt, ale kdo vi, jak by to bylo bez nich. Na kontrolni odbery krve jdeme pristi tyden, tak uvidime, jak na tom mala je. Dietu drzim pet dnu, urcite vydrzim ty 2-3 tydny, at je ve veci te alergie fakt jasno. Pokud tedy se mezitim neco nestane nebo nezhorsi. A potom tedy to zelezo minimalne na zkousku vysadim, at si o tom mysli kdo chce co chce. Ted by to byla blbost, nevedela bych zda je pripadne zlepseni diky vysazeni mleka nebo zeleza. Doufam, ze se s doktorkou nejak rozumne dohodneme, pripadne bych musela hledat pomoc jinde. Ale jsem nervozni ze je to jeste na nekolik tydnu, nez bude jasno, , tak fakt nevim, jak to bude dal...mam strach aby to mala meztim zvladla a moc ji to neublizilo. Navic i pokud se potvrdi ze je to zpusobene zelezem, tak jestli bude mit ty hodnoty porad nizke

josefka
25. kvě 2013

@jaynee neboj se, pak se da vymyslet neco jineho. Ted hlavne musis zjistit pricinu. Dej nam vedet, prosim

luthien.k
25. kvě 2013

@jaynee jinak ta dieta, aby byl vidět efekt, to chce opravdu 14 dní a dávat si pozor na všechny skryté formy mléka, jako je sladké pečivo, sušenky, řada uzenin obsahuje BKM atd. (prostě u všeho pečlivě číst složení) a taky ne sóju, bohužel ani hovězí maso.

jaynee
autor
26. kvě 2013

@luthien.k Ja vim, diky.

jaynee
autor
21. čer 2013

@luthien.k
@josefka
Tak pro poradek pisu pokracovani (a snad i konec) naseho pribehu. Dietu jsem drzela 3 tydny, ale situace porad stejna, i pak po mem navratu k mliku, zadna zmena ani k lepsimu ani k horsimu. Mezitim odbery krve ukazaly zlepseni krevniho obrazu a bylo nam dovoleno vysadit uplne to ze lezo. A od toho dne je vse v poradku, krev se uz neobjevila ani jednou. Tak snad je to definitivne za nami.

josefka
21. čer 2013

@jaynee diky za zpravu. Drzim palce, at uz to brat nemusite

davavka
2. únor 2016

Mame to same :(.Davam zelezo Aktiferin,maly ma krev ve stolici,3mesice se ze vsech sil vyhybam vsemu se stopou mleka a maly stale krev ve stolici:(.Oba uz mame nedostatek vapniku.Maly ho dostal sypat do mleka michany a pripraveny specialne pro nej a ja s bolavymi klouby ho beru v tabletach take. Nezda se mi,ze je krev po BKM nebo laktoze,nebot opravdu studuji co jim.Navic stolicka s krvi silne zapacha zelezem.Uz druha lekarka mi odmitla udelat testy,z ceho ta krev je.Nejradeji bych to zelezo vysadila,abych zjistila,zda je to po nem.Uz jsem zoufala. :(