Noční bolesti nožiček. Máte zkušenost?

eloana
6. pro 2009

Ahoj holky rada bych se zeptala zda s tim nemate netera zkusenosti?
Mam 3,5 letou dceru a trapi ji to uz neco pres rok.Byi jsme u ortpeda -ten nam rekl rustove bolesti.Jenze po roce jsme s detskou prisli na to ,ze to na rustove nevypada -spise nas krece u rustovych by krece byt nemely.
dale ji zjistili spatny pomer mineralu, takze bere magnezium. ale bohuzel prijde mi to stale horsi.
prijde mi hrozny davat kazdou noc panadol,ale nic jineho ji na to nezabere.
diky za nazory

svoja
6. pro 2009

Ahoj EL,
ja sice detatko jeste nemam, ale s nocnimi bolestmi nozicek jsem si uzila sve, tedy respektive nasi, kdyz jsem byla mala. Bylo to sileny. Cely noci se mnou byli vzhuru, chovali me, masirovali, chodili se mnou (drzeli me v naruci)...to bylo probrecenych noci....jeste ted, v dospelosti, me to obcas chytne. Uplne presne nam to nikdy nikdo nerekl, ale zrejme to byly rustove bolesti. Nejvic na to pomahalo masirovat a mazat francovkou!!!
Preju hodne klidnych noci!

lenkavano
6. pro 2009

eloana tak bolesti měl můj syn ale to mu bylo v té době kolem14let.taky mu mudra předepsala magnesium a pomáhalo mu to.ted iuž ho dlouho nebere,ale občas třeba při chůzi ho veme křeč do lýtek nebo i stehen.

eloana
autor
6. pro 2009

holky diky ja mela taky v puberte krece....
male se to ted neja zacina stupnovat -ma to temer ob den a to se snazit ji nejak nezatezovat chuzi...
svoja to je presne ono -vzdy ji bolest probudi breci pokud bych ji nedala panadol nevim jak dlouho by brecela pak uz jen masrujeme a cekame az to zabere vetsinou to je tak do pul -az hodiny

lenkavano
6. pro 2009

eloana já nevím ale rsději bych šla s malou ještě na nějaké vyšetření,od růstu mi to taky připadá že to není.ale nevím který z lékařů odborníků by vám mohl ještě pomoct,snad třeba na ultrazvuku,že by skoukli malé nožičky,žíly a tak nebo já nevím.určitě to ale nenechávej.a to magnesium bere už jak dlouho?

eloana
autor
6. pro 2009

leni byli jsme u ortopeda a u detske -ta ji udelala rozbor ze sberu 24 hodinove moci a z krve a zjistila ,ze malo pije a ma spatny pomer mineralnich latek hlavne malo magnezia. jenze probllem s pitim je stale nejak to do male nemuzu dostat:((( magnezium bere asi 3 nedele . Nyni byla nemocna a nejak se to zhorsila ma to temer kazdou noc. nevim ke komu jeste zajit , jestli k neurologovi.............

lenkavano
6. pro 2009

jo vidíš no určitě bych za šla tam,nervíky to je ono.neboj bude to dobré ,ale zajdi s malou tam.věřím že tam vám pomůžou.

eloana
autor
6. pro 2009

no mozna to bude i tim ted mame jit k detskemu psychologovi -pac mala place u pohadek u knizek a temer u vseho z to je vse smutne -tak se ji tam zkusim zeptat

lucisa
6. pro 2009

ahoj, holky, obě mé dcery s tím také bojovaly, resp. mladší 5letá občas pořád. taky nám dr. řekla, že jsou to růstové bolesti, trpěl tím manžel i můj brácha. obecně tím víc trpí kluci, hlavně v pubertě, protože rostou skokově, ale malé děti mají také takové růstové skoky a mohou tím právě trpět.
nevím, jestli jste si toho všimly, ale nejvíce to bolí v noci, tak po půlnoci a je to od kolen ke kotníkům, někdy malou bolí jedna nožka, někdy obě, takže také masírujeme alpou, pokud ale pláče i po 20 min., většinou to řeším půlkou 125 paralenu, což zabere a je klid.
mívali jsme období, kdy se střídaly holky obden, ta starší dnes 7letá už tyto bolesti neměla, ani nepamatuju, ale ta 5letá zrovna dnes v noci.
také jsem si všimla, že se častěji bolesti objeví, když jsou holky celý den na nohou a nelehnou si aspoň na chvilku po obědě.
podle dr. to časem odezní samo, což u starší mohu potvrdit, naštěstí jsme neměli žádné vedlejší nebo doprovodné příznaky, takže jsme to dál neřešili nějakým spešl vyšetřením.

lenkavano
6. pro 2009

eloana já ale nemyslím nervíky jako psychiku ale ty v těle víš.určitě s ní zajdi.Linduška je asi hodně citlivá když brečí u pohádek.ale to děti bývají,není to nic neobvyklého.neboj. 😉

eloana
autor
6. pro 2009

jasne ja vim jak jsi to myslela🙂 ja to nebrala jako desnej problem ,ale mam peclivou detskou a jen jsem se o tm zminila a hned nas poslala no pro jistotu tam skocime neb si mala zacla jeste kousat do krve nehty co je ve skolce,ale jinak ji zvladla z naseho pohledu v pohode

eloana
autor
6. pro 2009

lucisa diky a prosim te jak cato to holky mely? mala to ted ma tak ob den. Jinak presne jak rikas nejcasteji ji to budi v 1 rano je to temer presne. jednou za uhersky rok to rozezeneme bez prasku ,ale obvykle musim dat panadol a uz jen cekame az to zabere.a take jak rikas miva to vetsinou po tom kdyz vice chodi -do nedavna jsme ji vozila na golfkach, protoze bych ji jinak musela nosit. dlouho sama nevydrzi chodit.
Jen me znepokojuje,ze to ma tak casto

lucisa
6. pro 2009

eloana, abych ti řekla pravdu, tak já už si tak zpětně nevybavím, jak dlouho to měly, ale vím, že to bylo nárazově, třeba čtvrt-půl roku téměř nic, jen 1-2x a pak jeden měsíc i obden. Já si to vysvětlovala právě tím, že dětem kosti jakoby "stojí", pak se najednou rozhodnou růst a to vytahování do délky je pak bolestivé. ale je fakt, že nejhorší období bylo právě mezi těmi 2,5 - 4 lety. mladší Aňa teď měla 5, a má tyhle bolesti jen výjimečně, jestli 1x měsíčně ....
ale hned mě zaujala tvoje diskuse, protože dnes v noci ji to chytlo a já si zrovna říkala v duchu, to už tu dlouho nebylo 😉
a také jsem si všimla, že na to holky více trpěly v zimním období, kdy už nebylo tolik sluníčka a dětská mi to taky potrvdila, proto přes zimní období přidávám holkám kromě klasického ovoce i dětské vitamíny (marťánky, cem-m apod.), ale přes léto, tak cca od dubna, května vysazuju, prostě dobereme balení a začínáme zase až někdy v říjnu, dětská mě na to upozorňovala, jinak by mohly být holky převitamínované a to také není dobré.
ono na tom asi něco bude, ze sluníčka je tuším vitamín D a ten je právě na tyhle bolesti dobrý, ale nerada bych dělala chytrou, když to přesně nevím 🙂

eloana
autor
6. pro 2009

to je pravda v lete to mela obcas a ted na zimu se to zhorsilo . a prosim te jeste se zeptam mely holky krece -mala ma v nozickach krece

lucisa
6. pro 2009

ano, i křeče. starší, si vzpomínám, úplně nožičky kroutila, měla jsem strach, jestli nemá třeba revma nebo to nejsou nějaké příznaky dětské obrny, prostě jsem také panikařila, nikdy před tím jsem to nezažila, ale je fakt, že to nebylo tak často, u mladší ještě míň.
ale u starší mám podezření spíš na - jak to napsat, povahu? abych to vysvětlila, je od mala velmi "živá", zjišťovala jsem, jestli nemá ADHD, ale není to ten pravý typ, spíš jen nevydrží chvilku v klidu, od 2 let nespala po obědě vůbec, usínala až kolem 22 hodin i později, přesto, že chodila do postýlky po Večerníčku, ráno už bylo v 5 na nohou - šílené. taky jsem to řešila, s dr., ale řekla, že někteří lidé jsou prostě takoví a dítě nemůže trpět nevyspáním, když by to na něj přišlo, zalomí kdykoliv. díky tomu si myslím, že měla i horší průběh růstových bolestí, než mladší. ta je taková pohodářka, ráda si polenoší, ve školce po obědě v pohodě usne, takže ona takové křeče nemá, resp. ani si nevzpomínám, kdy je měla naposledy v takovém stavu jako starší.
tak jestli je Lindula takový čertík neposeda jako naše Nelča, tak si to bohužel budete muset chvilku protrpět 😒 😖

eloana
autor
6. pro 2009

🙂 po obede uz taky moc nespi,ale rani vstavani nastesti neznam🙂))) ziva je tak asi akorat.prave ,ze mi odmitala chodit -bala jsem se jak zvladne ve skolce prochazky,ale docela v pohode. ale ku prikladu pokud jedu nakupovat do mesta beru golfky sice na me lidi koukaj divne, ale co lepsi nez pul noci probrecet.
ted mela nestovice a temer vubec nechodila.... a presto to mela ob den.tak nevim zda to bylo tou nemoci......

lucisa
6. pro 2009

eli, mi nepřijde až tak divné, když ve 3 letech vezeš dítě v golfkách. vždyť to není zase až tak velké dítě, aby musela pořád chodit. je dříve unavené a když si vezmeš, kolik je ve městě lidí, mezi které může vběhnout a ztratit se.... Nevím, jak komplikovanou máš dopravu do města, my jedeme městskou necelých 10 min. a určitě se mi nechtělo vláčet na jedné ruce dítě a na druhé tašku. zvlášť teď, když je člověk i malá navlečený 😒
my jsme dokonce v jejich necelých 3 letech jeli na dovču k moři a tehdy už jsme měli jen obyč. golfky bez polohování a spešl na dovču jsme koupili trojkolku, která se dala dát do lehu, právě abychom mohli plantat po pobřeží a nemuseli já nebo manža tahat malou, zvlášť když i ta 5letá se za chvilku ucapkala a občas chtěla poponést 😉
a než potom půl noci nespat a cpát do malé léky, raději, pokud to jde a aspoň trochu pomůže, tomu předcházet.
držím palečky, ať vás to dlouho netrápí 😉

svoja
6. pro 2009

Jezisi chudinky deticky...ja si na to vzpominam u sebe a teda obdivuju nase, ti si uzili. U me to byly zrejme rustove bolesti, krece jsem nemela. A jak jsem rikala, pomohlo masirovani a francovka. Zridka kdy se me to objevovalo i v puberte a nebo pri dospivani potom, ale to uz bylo treba zpusobeno i unavou nebo necim jinym. Drzim pesti!

eloana
autor
6. pro 2009

holky diky🙂) svoja my pouzivame zas nejakou special masticku -ale musim rict ,ze fakt zabere jen panadol masticka je spis takovy oblbovak nez zabere panadol.
lucisa me to taky prijde normalni,ale nektere maminy fakt na me koukaly. ja jezdim do mesta autem a pak malou posadim na golfky a je to. A jak rikas je to lepsi na hlidani proste sedi 🙂

lucisa
6. pro 2009

tak to neřeš, pořád lepší sedící 3leté dítě v golfkách, než uřvané ztracené dítě uprostřed města, nebo nedej bože v horším případě, někde v cestě 😖
a pak nikdo nemůže vědět, jestli nemáte nějaký zdravotní problém. a věř, za unavené a bolavé nožičky to fakt nestojí.
a co se týče mastičky, ani nevím, že na to kromě nějaké tabletky existuje, ale je fakt, že jsem to nezjišťovala.

renatalen
21. led 2010

Jsem ráda, že jsem našla tohle téma. Taky máme problém s bolestmi možiček, většinou jen jedné. Začne to večer když se jde spát, brečení, masírování, chování, pak teda malý usne, ale tak za hodinu dvě znovu, většinou to trvá do rána. Pak je vše v pořádku. Já občas trpím bolestmi nohou ještě teď a manžel tím v dětství taky trpěl.

lucisa
21. led 2010

renatalen: tak vydrž, časem to přejde, i když u kluků to je prý až do puberty ve skocích, kluci nerostou, tak jako holky postupně, ale skokově. ale když bude větší, už tomu bude aspoň rozumět a nebudou tyhlety noční eskapády. 😉

doli1
23. bře 2010

ahojky musim napsat že muj syn taky trpí-trpěl bolestmi hlavně nočními.je teda velký aktivec tak nohy hodně namáhá. dr nám dost pomohla dala nám vigantol a šumiví vápník malej po této kombinaci vyrostl a je klid.
při těchto bolestech je potřeba pozorovat kdy naposledy dítě vyrostlo.někdy je potřeba tomu růstu trochu pomoct, hlavně přes tu zimu.vápník je základ ale pokud neni sluníčko tak tělo vápník vyloučí bez využití proto ten vigantol co se dává miminkám.
přeji všem aby už byli klidné noci.
my masírovali,mazali olejíčkama,nosili,utěšovali a nic nezabíralo jen utěšijící léky 😖 já jsem ted těhu a taky mám bolesti ne růstoví ale prostě s námahy a je to fakt děs i pro dospělého.

klar_jana
26. bře 2010

Ahoj, Matěje (4) taky bolí v noci nožičky, většinou teda jedna, ale musím zaklepat, už přes měsíc je klid. On sám si vždy řekne o studenou žínku a okamžitě usne. Nám doktorka asi třikrát předepsala myslím vitamín K, tříměsíční dávku a je fakt, že opravdu tři měsíce se bolesti neobjevily, nikdy jsem mu na tohle utišující léky nedávala. a o těch těhu bolestech taky vím své, někdy je to příšerný, nepomáhají mi ani nohy nahoře nic...v lékárně mi lékárnice doporučila Venoruton, akorátže jsem líná si mazat lýtka ráno i večer...bolí jenom ty, otoky nikde, bolest děsná...

doli1
27. bře 2010

klar-jana já použivám ice gel pro sportovce.jak to začne bolet namažu a fakt to pomahá jen ten mentoloví smrádek 😀

eloana
autor
28. bře 2010

Ahoj holky🙂 tak musim rict ,ze malou boleji nozicky stale....Ted, jak zacalo lepsi pocasi a mala lita venku, je to tak jedenkrat za 3 dny. Nam zabira jen panadol jinak rve jak tur

mamkamarketa
21. dub 2012

@eloana
@lucisa
ahoj,
chtela bych obnovit diskuzi...
syn (temer 3,5) dnes v noci strasne spatne spal. budil se,narikal,plakal.bylo to desny a stupnovalo se to. kdyz se vzbudil naposledy. klepal nozickama ze strany na stranu a kricel. byl uplne v tranzu. nevnimal me,ptala jsem se,zdali ho boli brisko,ousko... jen kricel at mu pomuzu. pak me napadly rustove bolesti a ptala jsem se ho zdali ho boli nozicky. narikave ukazal na holeni kost. dostal nurofen a spal az do rana.
muze ho bolet jenom jedna noha? rano si na nic nepamatoval...
mela bych jit za detskou kdyby se to opakovalo?
diky moc za odpovedi. v noci me to hodne vystrasilo ☹

lucisa
21. dub 2012

@mamkamarketa ahoj, to by mohlo být ono, měli jsme s holkama stejný průběh, v noci, většinou až po půlnoci do cca 3-4 hodin, nejdřív s těmi nožičkami jakoby šily, takový neklid, pak se to stupňovalo, plakaly, že je to bolí, někdy pomohla masáž - tření holenních kostí, ale na moc dlouho ne, zkoušela jsem i různé masážní gely, třeba Fastum gel, ten taky zabral, ale perfektně většinou nějaký ten paralen nebo brufen.
A měla jsem vypozorováno, že je to víc trápilo ve dnech, kdy celý den lítaly a neměly nějaký odpočinek, třeba odpolední spánek nebo odpočinutí, pak je to v noci víc bolelo.
Taky si to nepamatovaly, jen já z toho měla nervy. U dr. jsem se zmínila, tehdy mi to vysvětlila a pak už jsem jí to ani neříkala. V poslední době už je klid, a abych řekla pravdu, ani si nevzpomínám, kdy to bylo naposledy, takže asi rostou pozvolna a ne skokově. Ale u kluků to bývá prý horší, hlavně pak v době puberty, dlouho nic a pak třeba vyrostou během roku o 10-15 cm a to potom ty nohy bolí.

mucu
21. dub 2012

ahojky mám synka 3 roky a taky se mi párkrát vzbudil že ho bolí nohy řekla bych že to bude tím jak děcka rostou 😉 a taky říkal kolikrát že ho bolí jenom jedna..nurofen jsme taky dala a mudry se zeptat můžeš třeba poradí něco jinýho 😉 já si pamatuju když jsem byla malá že mně bolely hodně paty a mudra taky říkala že je to tím jak rostu a dostala jsem tenkrát nějaký kapky 🙂

mamkamarketa
21. dub 2012

@lucisa diky, ja z toho byla uplne hotova. on byl uplne v tranzu. 😔
teda nurofen si mi mu davat porad taky nechce. a fastumgel muzou deti? ja mam doma voltaren, myslis,ze by to pomohlo? no pokud se to bude opakovat, tak asi zajdem za detskou. ja mam kolikrat neskutecny krece v nohach, ze ani pomalu nejsem schopna chodit. 😖
to,ze kluci vyrostou behem roku je pravda. z muzovi strany jsou vsichni kluci mali (i ten nas tomu odpoviva) a pak behem leta (vetsinou mezi 12-13 roky) vyrostou za leto treba o 10 cm a vsechny prerostou...mazec

ined77
21. dub 2012

@mamkamarketa ...ahojky 🙂 , teď přesně to samé řešila u nás v soukromé jedna maminka, prý to můžou být růstové bolesti, mají brát zase vigantol a sledovat.důležité je, aby dítko tu nožičku nepoužívalo méně a pod..
od bolesti dávat nurofen 😉 .
i nás malý se občas vzbudí a stěžuje si buď na obě nebo na jednu nožičku....růst asi fakt dost bolí ☹ .já si pamatuju u sebe hrozné bolesti kyčlí 😝 .