Noční poplach monitoru dechu u tříměsíčního dítěte

finkoka
12. črc 2014

Holky, musím se uklidnit psaním - je to asi půl hodinky, kdy se spustil monitor dechu (mám tříměsíčního syna). Hned jsem běžela k postýlce, vypnula jsem monitor a malý krásně spinkal (jeho to neprobudilo). Pořád se sama sebe ptám, co to bylo... Už se to stalo jednou - asi před měsícem a půl. Teď lovím na netu info o apnoe... Říkala jsem si, zda to není matrací (doma máme 10 cm tlustou s kokosovým vláknem), ale teď jsme u rodičů, ti mají mnohem tenčí, takže viník matrace je vyloučen. Malý se ani neodkulil z podložky - když monitor houkal, spal přímo v jejím středu. Po očkování to nebude, to měl před třemi týdny. I baterie v monitoru jsou v pořádku... Byl donošený (rodila jsem ve 41. týdnu císařským řezem, byl to cvalda - 55cm a 4725g). Má některá z vás zkušenost s takovým poplachem? Kdybych nekojila, dám si panáka! Mudře to určitě řeknu (opravdu jsem zvědavá, co mi na to řekne...). Myslíte, že jí mám zavolat hned v pondělí nebo počkat do 22.7, kdy máme kontrolu? Nechci být za hysterku... Děkuji za odpověď. Ještě poznámka - monitor by měl být funkční, kupovala jsem ho nový, není z druhé ruky (je to Nany od Jablotronu).

monihart
12. črc 2014

@finkoka Ahoj, já myslím, že to nic není. Nám se to stalo 2x, poprvé jsem byla úplně vyplašená, třásla jsem s ním, ať se probudí a nadechne. Lekl se, jak to bylo tvrdé probuzení. Myslím, že jen tvrdě spal a měl prostě hodně "plytký dech". Ale vím, že dýchal, podruhé jsem to vypozorovala a nebyla z toho už tak vyklepaná. Měl totiž pod sebou jednak celkem vysokou matraci, ale i peřinku. Určitě to bude v pohodě. Ale šok to byl děsný. Doktorce bych asi hned nevolala, možná ho trošku víc sleduj, ale podle mě jen tvrdě spal. Btw. máme taky Nany.

valik
12. črc 2014

Nám se to u dcerky stávalo tak třikrát do měsíce zhruba do půl roku věku. U syna ani jednou, má teď 7m. Mám za to, že spala tvrdě, a jak píše monihart měla "plytký" dech. V obou případech jsme měli Nanny od Jablotronu a oba vždy nové... Moc bych se nestresovala, akorát nech děťátko spát na monitoru a omez třeba dlouhé spaní v kočárku. A doktorce řekni, jak půjdete na kontrolu...

eldrag
12. črc 2014

nam hvízdal alarm často, máme v rodině něco jako je apnoe, proste se zapomenem nadechnout, cca 30 vterin pak se normálně nadechnem, syn to bude mít nejspíš také... často se ale u miminek stává , že dýchají tak lehce, mělce a klidně, že je monitor nezachytí... zkuste se podívat na nastavení citlivosti chůvičky. když alarm zapíská, proste zkontrolovat dech případně do malého trochu štouchnout.

bosoorka
12. črc 2014

Také se nám to stalo několikrát, doktorce bych nevolala. V podstatě jsem to slyšela asi od každého, kdo má malinké dítě, že se mu to stalo alepsoň jednou, děti jsou lehounké, když tvrdě spí tak dýchají slabounce...řešila bych to, jenom pokud by to bylo častejší

gepe
12. črc 2014

@finkoka pokud spinkal a dychal, tak bych to nejak neresila a az na ko u doktora bych se jen zminila.
Nam opravdu nedychala ke konci sestinedeli, skoncila jsem s ni v nemocnici. Jeste jednou se nam to opakovalo ve ctvrtym mesici.
Matraci to nebude, jako pidi nase mela cca 4cm a ted ve vetsi ma 13cm, zadne jine poplachy.

fressa
12. črc 2014

Je to v pořádku,mi i volali přímo výrobci,protože nám to houkalo každou chvilku a malý byl v pořádku a ten říkal,že je to udělaný tak,aby to radši vyhodilo,chybu,než aby se to zpletlo 🙂 Děti mají někdy v dýchání opravdu veliký pauzy ;)

lucifereeek
12. črc 2014

nám se spouštěl alarm pravidelně, vždycky jsem z toho byla na mrtvici, někdy se to stalo i 7x za noc, malá normálně spala a nevypadala, že nedýchá, dělalo nám to docela často a taky nevím čím to bylo, první alarm jsem měla už i v porodnici a taky nevím důvod. Vždy bylo vše ok. Možná měla jen mělké nádechy a ten monitor to nepobral nebo menší frekvencí nádechů.

ivasad.
13. črc 2014

Občas se to stává, že je planý poplach. Kdyby dítě nedýchalo, to bys hned na první pohled viděla, že není v pořádku - bylo by výrazně bledé až šedavé, nebo už promodralé kolem rtíků. Při poplachu jsem děti jemně probudila, abych viděla že se třeba oženou rukama nebo zavrtí. Asi mělce dýchaly. U dr to řekni, ale myslím že pokud je to jen sem tam a dítě je růžové, tak se nic neděje.

annaluciapetrzel
13. črc 2014

ahojda, nam v porodnici na nedonosencich v Brne rikali, ze ten monitor patri pod prosteradlo, nikoliv pod matraci a ze pry by to vyrobce mel takto dat do navodu.

diamanta
13. črc 2014

Máš Nany? Dokud dítě neválí sudy, do 6 měsíců klidně, má být deska na matraci, ne pod. Já na ní měla pak jen peřinku či froté ručník, a pod matraci šla až bylo dítě těžší. Je to v návodu. Pokud poplachy trvají ,vyměnit baterie. Občas apnoe být může, pískot Nanny sám o sobě dítě probere k nádechu, když ne, pak jsi tam ty.

dezyre
13. črc 2014

Hlavně se uklidni a nic nehledej. Je to naprosto normální. Monitor dechu má poplach načasovaný na určitou dobu a pokud se dítě v té době nenadechne, tak spustí. Může se stát, že usne víc natvrdo a prostě má delší pomlku mezi dýcháním. Nám se jednu dobu spouštěl monitor dechu noc co noc a celkem často a malej si naprosto v pohodě spinkal. Dělala jsem to tak, že jsem monitor vypla a vzala si ho k sobě do postele.

terezapetrova
13. črc 2014

@finkoka tohle se u monitoru dechu proste deje a prave klido bez duvodu se rozhoukají.. Ja ho z toho duvodu neporidila. Asi mozna bych si ho tehdy pořizovala jen kdyby k tomu byly nejake vazne duvody, opravdu nizka porodni vaha, problémy s dechem, srdcem apod. Nektere věci, co se dnes daji koupit pro dite privolavaji nekdy zbytecny stres. Drzim palce at se Vam tyhle poplachy bez duvodu nedeji často.