Novorozenecká žloutenka, kdy vás pustili domů?

marry16
5. pro 2016

Ahoj , chtela bych se u novorozencu se zloutenkou.. Jak dlouho jste museli zustat jeste v nemocnici s miminkem nez vas pustili domu ? Deluji vsem za odpovedi 😥😊

te_reza
6. pro 2016

Narodila se ve čtvrtek, v pondělí šla pod lampu a domů jsme mohly jít ve čtvrtek

bastamama
6. pro 2016

To je jako u nás malý se narodil 36+3 váhu měl 2830g, já po císaři ležela a on byl na nedonosencich, dohrabala jsem se za nim az druhy den v pul pate poprve prilozili a maly cucnul trikrat a usnul. Chodila jsem za nim kazde tri hodiny, pak mi ho druhy den konecne privezli na pokoj a stresovali kolik musi vypit, dokrmovali umele, ja uplne na nervy. V sobotu rano ze ma zloutenku a jde se svitit, tam jsem chodila take kazde tri hodiny, musel vypit 50ml a on vzdy tak 35ml max a to jsem ho musela porad budit stouchat pod bradou, hybat prsem, lochtat na zatylku. Ze stresu mi ubylo mlicko, tak jsem papala homeopatika a pak jsem nastesti mela mlicka dost, tak jsem zacala odsavat. No desny, orvala jsem to nekolikrat, v nedeli odpo mi ho vratili na pokoj, my se snazili sec mohli a dal vzdy tak 45-50ml, tak nas nechali bez dokrmu a v pondeli odpo sli domu 🙂 Pomahalo dat jedno prso pak zvazit on se probral a mel silu na druhe 🙂 Z te zloutenky jsou unaveni a nemaji silu no, musis ho budit, stouchat pod bradou a hlavne nehladit po hlavicce to uspava! Drzime palce! A jestli mas malo mlecka, zkus ta homeopatika a hodne pit mne se to krasne rozjelo pak.

terezapetrova
6. pro 2016

@marry16 namocit plinku do vlazne vody, vyždímat a jemne otrit po obliceji, v zatylku, lochtani zase na obliceji, ouscich 🙂 ver tomu, ze den ode dne se to bude zlepšovat, kojeni, pribirani mimimka, zloutenka bude mizet. S téma sestrama to je tak, nektere sestřičky chapajici mile a pak prijde s prominutim nejaka rasple :( Co se tyka kriceni a buzeni jinych maminek deti, jasny, ze clovek se snazi byt co nejvíce ohleduplny ale na druhou starnu mala mimimka proste placou. V porodnici by měli mit k dispozici MM jinych matek, které darovaly, prodaly. Neslo by se domluvit se sestrou, ze by třeba daly jednu davku v noci mimimku tohoto mleka ony uz vedi jak aby to nekazilo kojeni a Ty by jsi se trochu vyspala?

terezapetrova
6. pro 2016

pod tou bradickou jak pise mamimka nademnou supr typ 🙂

marry16
autor
6. pro 2016

@kami1984 tak to je super..nas asi nikdy nepusti 😞..ted mame zase problemy s kojenim..ji po trosickach a strasne pomalu,spi u toho a v porodnici vyzaduji po 3hodinach kojit..on vypije hrozne malo a pomalu..jsem z toho uz v koncich

marry16
autor
6. pro 2016

@bastamama Tak to jste to nakonec bravurne zvladli 😏.. my zase nic moc..zloutenku porad ma, mleko malo pije, ted pro zmenu zase nespi ..ja uz vazne nevim co mam delat 😖..Nikdo nic nerika..kdyby aspon rekli nejake info ,ale ono to je jako nejaka tajemstvi 😤😭😭

kami1984
6. pro 2016

@marry16 neboj, pusti🙂) Me ho nosili co 3hodiny, plus mel dokrm. jak je maly "stary".)? Me se mliko udelalo poradne za 3.den, syn zhubl snad 300g. Zloutenku mel pres 251 jednotek nejvice

marry16
autor
6. pro 2016

@kami1984 uz mu jsou 5 dni.. Jee tak to mas, ze po 3.dnu jiz bylo mleko..u me mleko je,ale velmi malo 🤕..Za jak dlouho vas pustili domu? 😇

marry16
autor
6. pro 2016

@terezapetrova Oni nektere sestricky si mysleji,ze kazda matka musi mit mleko jako od kravicky..Ja opravdu toho mleka mam malo a bohuzel nevim co jiz pro to mam vice udelat..Zitra to bude jiz 6 dni co tu budeme v nemocnici 🤒

kami1984
6. pro 2016

@marry16 týden od narození, narodil se ve strdu vecer a ve stredu po obed enas pousteli s tim, ze ob den musime rijit na vysetreni te zloutenky. Ale od nedele cca 15h do te stredy dopoledne byl pod svetlem, jen ho nosili na kojeni. Taky jsem to hezky obrecela:(( Neboj, za chvilku vas pusti🙂))

kami1984
6. pro 2016

@marry16 doporucuji Ricinus communis CH5 jsou to homeopatika, hned po porodu u 2. jsme je nasadila a kojim doted, maly ma 26mesicu.)))) u 1.syna mi taky moc pomohly..koupis v lekarne

tarien
6. pro 2016

@marry16 Žloutenka se objevila u malé 3.den, pod lampou byla 2 dny nonstop, 3.den jen na pár hodin, pouštěli nás po 7 dnech. Měli jsme pak po 2 dnech ještě jednu kontrolu na žloutenku u naší obvodní. A nepouštěli nás s porodní váhou, ani u mladší dcerky, obě mi začaly přibírat až 5.den (Mladší měla porodní váhu 2,9kg, spadla až na 2,5kg, pouštěli nás s 2,550? Ten 5.den měla na té dětské vizitě poprvé přírustek a mohli jsme domů - je to ta, co neměla žloutenku 🙂. U první mlíko bylo rychle, u druhé ne, narodila se císařem. Dokrmovali ji svým mlékem - mě to začalo téct pomalu až 3.den mlezivo. To už jsem ji pak dostala i k sobě, přes den to šlo, ale v noci jsem s ní vůbec nespala - malá byla pořád na prsu nebou rukou - jinak mrčela až plakala. Takže jsem si kolem 5.ráno o ten dokrm i řekla sama. Malá vytuhla a já s ní, dokonce jsem jednou zaspala i dětskou vizitu v 7 ráno 😉 Doma se to srovnalo během tří dní, v noci jsme se u ní střídali, dokrm jsem ji nedávala a rozjelo se to. A začala i spát, fakt jsem se děsila, že má obrácený režim. Vydrž to tam, taky nemám ráda jakékoliv nemocnice. Když ji budeš mít u sebe, přikládej ji, pokud nebude dýl spát, bude plakat, požádej, ať ji zkusí přikrmit. Ty odsávej, atd...ono doma v klidu se to rozjede líp 😉 uvidíš. Hlavně se co nejmíň stresovat, vše jde nějak řešit, musíš být v pohodě hlavně ty. Rozbouřené hormony jsou děs, to bylo na šestinedělí pro mě to nejhorší.

catf
7. pro 2016

@marry16 s tím kojením to je úplně normální, tím si projde snad každá novopečená maminka. Miminko, které má žloutenku, je mnohem víc unavené, takže je potřeba ho budit a krmit v pravidelných intervalech, aby hezky přibíralo (to je i podmínka propuštění z porodnice). Doporučuju koupit si kojící polštář. Pokud máš na to finance, tak za mě jednoznačně ergobaby https://www.kasparek-baby.cz/ergo-baby-kojici-p...
Miminko jsem budila tím, že jsem na něj celou dobu kojení mluvila, šťouchala do tvářiček, pokud usínalo. Každé miminko trochu ubyde na váze ze začátku, než se kojení rozjede, důležité je nepropadat panice a depresi. Jak začne žloutenka ustupovat, tak bude i miminko čilejší🙂

catf
7. pro 2016

@marry16 zkus hodně pít,minimálně 3-4 litry tekutin ,jíst dost bílkovin (maso, zakysané výrobky)

mcellinka
7. pro 2016

@marry16 Ahojky já jsem u prvního prcka byla 17 dní v nemocnici se žloutenkou.Měl velmi vysoké hodnoty. U druhého prcka jsme byla se žloutenkou 5 dní. Neboj určitě půjdete brzy domu 🙂
Jinak to kojení byla hrůza u nás taky. Kluci hodně spali a nepřibírali.Ale pak se to pomalinku zlepšovalo 🙂
Držím palce

vandik83
7. pro 2016

Žloutenku měli všechny mé 3 děti, ale nejvíc asi první, syn se narodil v pondělí po poledni, chvilku trvalo než se rozjelo kojení,zhubnul asi 320 g, pak ve čtvrtek konečně přibral, ale už byl žlutý, hodnota z krve 263, v pátek 283, to už ho večer dali na fototerapii a nosili mi ho jen na kojení, v sobotu naměřeno maximum - 307, v neděli 209, tak to mi ho večer v té fototerapie vrátili (takže tam byl cca 48 hodin), v pondělí hodnota 193 a to už nás konečně přesně týden po narození pustili domů.

marry16
autor
8. pro 2016

Tak Vam vsem maminkam dekuji za Vase odpovedi 😊 . Ted bych se chtela jen zeptat jak je to s nahlasenim VZP abych nemusela platit zdravotni pojisteni, ale stat ? Dekuji Vam velmi a preji krasny den 🙂

marry16
autor
8. pro 2016

@mcellinka ahoj😊 u nas zase klucik nespi a hlavne v noci neustale breci i kdyz je napapany a poblinkava se 😔..Nevis postup na to abych nemusela jiz platit zdravotni pojisteni , ale stat? Kdyz jsem ted na PPM ? dekuji 😊

mcellinka
8. pro 2016

@marry16 půjdeš na sociálku a vyřídíš si rodičovský příspěvek. Ten papír co ti dají ( o tom že schvalují příspěvek ) , ukážeš na zdravotní pojišťovně 🙂

marry16
autor
8. pro 2016

@mcellinka super dekuji moc 😊 A nejde to tak ,ze bych zatelefonovala a oni by mi to poslali postou? 🙏

bedrunka00133
14. srp 2019

Tak ja jeste lezim v porodnici ☹ maly mel hodnotu 306 pod lampu nesel ze jeste nemusi. Tak jak je slunicko svleknout do plenky a vyhrivat po hrudnicek. Jak neni aspon at je na svetle i zabaleny. Po tomhle ma dnes hodnoty 259 tak snad me pusti. Co se tyce váhy davejte casto k ceciku snizuje to zloutenku a tvori se vic mlika 🙂 jinak jsem tu sedmy den a uz mam z toho deprese ☹