Objednání na první těhotenskou kontrolu na gyndě-reakce

luj89
27. říj 2016

Ahoj,
po dnešní reakci zdr. sestry na gyndě jsem dost rozladěná... Volala jsem jí, že jsem zjistila, že jsem těhotná a ráda bych se objednala na kontrolu. Reakce byla asi taková: ,,... hmmm.... achjo... no, kam já vás napíšu... ehmmmm... kdy jste měla poslední měsíčky?" Po mé odpovědi s poznámkou, že bych se tím vzhledem k délce cyklu neřídila mi stroze, suše až naštvaně odvětila, že něčím se řídit musí. No nevím, čekala jsem něco jako gratulaci nebo aspoň normální lidský milý přístup, ale takhle už se spíš obávám reakce lékaře... Natož pak přístupu u porodu...
Jak jste to měly vy?

journals
27. říj 2016

njn,vem to z druhe strany. Takhle ji tam volaji holky x krat denne,to by se sestricka musela zblaznit. Urcite v tom nehledej nic osobniho,je to jen rutina 😉

mixinkah
27. říj 2016

Na termín poslední menstruace se zeptat musí... do 6 tt nejde na ultrazvuku skoro nic vidět, proto se ptají, aby si tam nechodila zbytečně. já byla 5+5 a musela sem za týden znova..bylo vidět "něco" ale srdíčko ještě nebylo a nic.. takže je to i kvůli tobě, ať tam nemusíš za týden cupitat znova... Každopádně gratuluji k mimísku, ať vše dopadne dobře 🙂

drzticka81
27. říj 2016

je to realita-zadna ordinace v ruzove zahrade 🙂)))

kamiska
27. říj 2016

No promin, ale to je fakt blbost, objednavat se na gyn a cekat gratulace po telefonu od sestry 🙂 no a musi se od neceho odpichnout - od terminu poslednich mesicku. Pak uz to proberes s dr., zes mela treba delsi cyklus. Ja sla u obou poprve v 9 a 10tydnu a bohate to stacilo. Na co tam strasit driv. Je-li to ok, fajn, neni-li, stejne ti nepomuzou.

luj89
autor
27. říj 2016

@mixinkah Nejde mi o tu otázku, to vím, že je rutina, ale právě kvůli té realitě jsem dodala, že ovulace nebyla +-14 DC, ale 31 DC. Podle tabulek bych teda měla mít o 2 týdny starší mimčo. Děkuju za gratulaci 🙂

@journals @drzticka81 Holky, já vím, že je tohle realita, ale nečekala jsem to - je to mé první těhotenství. Chápu, že si z toho každej nesedne na zadek, ale trochu milejší přístup bych očekávala. Asi je to i profesionální deformace :D. Pracovala jsem s lidmi, kde jsme museli být milí, slušní, neustále usměvaví atd.

puutalo
27. říj 2016

Vždyť ta její reakce nebyla ani trochu neprofesiální. Prostě se zeptala, aby jsi tam nešla moc brzo a nebyla jsi z toho zklamaná, že nic není vidět. Ber to v klidu.
Volala jsem své gynekoložce, zeptala se na termín poslední menstruace a já jí potvrdila, že mi navržený termín vyhovuje. Na shledanou v ordinaci.

ai30
27. říj 2016

Me se sestra nejdriv zeptala, jestli jsem rada a potom mi teda poblahoprala 🙂 Ale rozhodne bych se nehroutila, kdyby to neudelala. Sama jsem delala na recepci gynekologicke ordinace a ver mi, ze pokud ma doktor narvanou kapacitu, tak sestra v tu chvili opravdu spis resi problem kdy a kam te objednat a to muze lehce prebit nadseni z tveho tehotenstvi. :D
A otazka na menstruaci byla naprosto legitimni. Ona se opravdu ridit necim musi.

luj89
autor
27. říj 2016

@puutalo @kamiska Ano, otázka je vcelku běžná, ale už ne ta otrávená reakce na mou připomínku, že mám dlouhé cykly. Nevím, možná je to normální, ale mě nepřipadá moc fajn na ,,oznámení těhotenství" říct naštvaně ,,Achjo".

drzticka81
27. říj 2016

@luj89 no ja u prvniho taky cucela a chtela ovace, jake jsem znala prave z ruzovky hahaha, a ono nic 🙂)) proste sestra te objedna a pogratuluje ti mozna mudr (pokud tak cini)-me myslim, ze pak gratulovala osobne, kdyz bylo vse ok!! a nejlepsi je tam chodit kolem osmeho tydne 🙂)))

luj89
autor
27. říj 2016

@ai30 To jsi měla štěstí na fajn sestru 🙂. Znovu říkám, že nemám problém s otázkou, ale s reakcí na mou připomínku k cyklu. Dokonce chápu i tu plnou kapacitu a neměla bych problém přijít o týden dva déle (taky to znám z té druhé strany), ale ta reakce, jak kdybych něco provedla, že si vůbec dovolím otěhotnět a objednávat se v nevhodnou dobu nebyla moc příjemná.

luj89
autor
27. říj 2016

@drzticka81 Tak já ovace nečekala, ale jen minimálně stejný přístup jako když se objednávám na prevenci ;). No nic, asi si musím zvykat 😀

fallingstars
27. říj 2016

@luj89 Tak si zkus představit, kdyby se tam s každou volající pouštěla do diskuzí, kdy asi byla ovulace nebo "ten" sex. Její práce je objednat a nejjednodušší je podle menstruace, od zbytku je tam doktor.
Mně sestra negratulovala vůbec, ani po telefonu, ani na první kontrole - v devátém týdnu. Doktor mi pogratuloval až po ultrazvuku, když bylo vše tak, jak má být. Ono co se týče těch gratulací, i moje kamarádky mi negratulovaly hned, ale až po tom ultrazvuku - záměrně. Aniž bych se Tě chtěla dotknout nebo mírnit Tvoje nadšení, já to beru tak, že na gratulace je ještě brzo. Jo, je super, že jsme zapadly, ale ta cesta je ještě dlooouhá...😉 A doktor i sestra to více než dobře ví...

simone5
27. říj 2016

@luj89 A já se tě zastanu, protože si myslím, že lidský přístup rozhodně není nadstandard, ale měl by být součástí slušného chování. Naprosto chápu, že toho musí mít hodně a já osobně jsem od sestry gratulace vůbec nečekala, ale aby byla reakce na tvé těhotenství "achjo, kam vás napíšu" mi teda normální nepřijde. Respektive u nás je to asi běžné, ale norma by to být neměla.

saidy
27. říj 2016

@luj89 mě se sestra, když jsem volala zeptala taky na termín poslední MS a pak, jestli to chci nějak řešit. Pořád jsem nechápala, co tím myslí až mi nakonec došlo, že se ptá, jestli chci jít na potrat, takže to bude všude stejné 😀 ale těžkou hlavu z toho nemám 😉

1nelinka
27. říj 2016

Takhle je to asi vsude bohuzel.. :( me taky mrzelo kdyz mi mudra rekla ze se nemam radovat ze do 13tt je vse velmi nejiste a je velke procento potratu.. po 13tt mi rekla ze rozhodujici je screening ve 22tt.. Ale beru to tak ze oni tam nejsou od gratulaci a placeni po zadech i kdyz nerikam ze by to nebylo prijemne..🙂 hlavne at jste v poradku a drzim palecky at ti vse dobre dopadne..🙂

drakenn
27. říj 2016

Mozna si povzdechla spis pro sebe, kam vas proste nacpe. A ja se nedivim, sestricka se denne setkava s zenami, ktere si delaji testy uz pred ocekavanou ms a hned sprintuji k lekari..jak uz se to tu psalo, dr stejne nic neuvidi, hladina hcg nizka..takze opet objednavka na pozdeji.. Mozna to chce trochu pochopeni z druhe strany..

luj89
autor
27. říj 2016

@simone5 Přesně jsem si na tebe vzpomněla, že ti (v dobrém) závidím tvou PA. Ta má určitě lidštější přístup.
Já jsem právě nejdřív vůbec nechápala, proč sestra říká ,,Achjo" a je naštvaná, až když asi po půl minutě ticha řekla ,,Kam vás napíšu" mi to došlo.
@fallingstars To máš asi pravdu... Já jen chtěla přijít v době, kdy už bude něco vidět, ale zároveň zase ne nějak za dlouho. A osobně si myslím, že ty gratulace by teda nemusely přijít nikdy, protože stát se může vždycky cokoliv, a to i po narození miminka...

luj89
autor
27. říj 2016

@drakenn No, já začínám o víkendu 6 tt, to už je opravdu po termínu ms... A jak už jsem psala, neměla bych nic proti objednání i o dva týdny později, mám jen problém s reakcí, ale asi to moc prožívám 🙂

aneta33
27. říj 2016

Já jsem taky poprvé nadšeně volala a sestra mě bez emocí objednala až za měsíc , to bylo asi 8-9tt a byla už vidět srdeční akce a ani po telefonu ani v ordinaci mi nikdo negratuloval. Pak jsem pochopila proč, když jsem v 11tt potratila...
Tím tě nechci strašit, každé těhotné to přeji a doufám, že ti to vyjde. Doktory a sestry chápu, těhotné mají denně v práci, tak to prostě tak neprožívají 😉

laskonka85
27. říj 2016

@luj89 Ahoj ,gratuluji k tehotenstvi🙂 Me se take sestra zeptala kdy byla posledni menstruace a jestli je miminko chtene..Po tom.co jsem.rekla ze ano tak uz jen objednani a nashledanou..Gratulace budou od jinych😉 .

rickym
27. říj 2016

Tak to já mám jinak.. mám skvělou lékařku i sestřičku. Sestřička, i když se známe jen z ordinace a to jsem u nich jen cca půl roku, mi vyká, ale říká hezky křesním jménem. Je milá, vždycky prohodí pár slov jak se mám a usmívá se. Paní doktorka taky super, teď v těhu žádný spěch, v klidu mi na utz ukazovala přesně co kde vidím.. tak si myslím, že by to mělo být všude..no bohužel není :(

drakenn
27. říj 2016

Ja te chapu, clovek je nateseny a obejmul by cely svet. Preji krasne tehotenstvi a zdrave detatko!

fallingstars
27. říj 2016

@luj89 Tak jasně, ale čím později, tím větší šance 😉
Jinak mě připadá nejlepší jít na první kontrolu ten 9,10tt - buď je tam všechno nebo nic. Když jsem četla, jak se holky prakticky po tejdnu stresujou, byla jsem ráda za objednání později...

luj89
autor
27. říj 2016

@fallingstars Mám stejný názor, ale chtěla jsem se poradit se sestrou kdy je nejlepší přijít (v každé ordinaci to mají zavedené jinak). A kdyby brala v potaz mé dlouhé cykly, nemusela plašit a mohla mě objednat s klidem za 4 týdny. No nic 😀.

sunflowerr
27. říj 2016

Asi bych reakci sestry až tak moc neprožívala. Spíš bych se soustředila na to, být v klidu a v pohodě, a ne se trápit nad reakcí sestry, která tohle slyší dnes a denně.
A gratulovat k těhotenství ti budou později jiní, neboj... Třeba později i sestřička 😀 😉 Zbytečně se v tom nepitvej a nehledala bych v tom ani nic osobního... ne každý musí mít vždy dobrou náladu a perfektní den, i když pracuje s lidmi... Užívej těhotenství 🙂

luj89
autor
27. říj 2016

@sunflowerr Máš pravdu, děkuju 🙂. Teď s odstupem už to taky tak vnímám, ale v tý chvíli mi to bylo fakt líto. Prostě na tom, co si myslí sestra nezáleží.

sunflowerr
27. říj 2016

@luj89
Myslím, že každý člověk je rád, když na radostné události v životě i jeho okolí reaguje pěkně 🙂 když tomu tak není, je pak člověk zklamaný, a přijde mu líto, že reakce od někoho je jiná, než čekáme... tak to asi prostě je. 🙂

svetlanalana
27. říj 2016

Mně doktor, který prováděl screening na otázku, jak nebezpečná je diagnóza, kterou mi sdělil, s kamennou tváři řekl: "Velice nebezpečná. Buďte vůbec ráda, že se na to přišlo. Kdyby se nepřišlo a rodila byste přirozeně, dítě by u porodu za minutu vykrvacelo". A nic nedodal. Žádné uklidnění. Když viděl, jak brečím a klepu se strachy, vůbec nereagoval , jen ještě přidal:" Kdyby bylo krvácení, hned jeďte do nemocníce, budete mít na to nějaký čas, maximálně hodinu". A tak náš rozhovor skončil. Nádhera. Byla jsem tak mimo, že jsem odjela na špatné místo, ne domu, sptletla jsem si zastávky a vystoupila jsem v sousední vesnici a pak večer mi bylo moc blbě, hak psychicky, tak následně i fyzicky. Někteří doktoři se chovají nelidsky.

aiva01
28. říj 2016

Nepreji ti to a zadne nastavajici mamince ale mozna si behem tech 9 mes.prozijes vice neprijemnych situaci nez byla prvotni reakce od sestry. Nic si z toho nedelej. Me nez zvazi zmeri tlak, zkoukne moc a zapise novinky do tehu prukazky tak ma 3 telefony a 4x ji vola jeji sefova s pozadavky: prines podej zarid.... tak se ji nediv. Take velka gratulace at je vse ok😆

wosk
28. říj 2016

Vzhledem k mym zkusenostem s delsimi cykly a ovulaci po 20dc jsem si prizpusobila (postupem casu) datum posledni menstruace, aby to odpovidalo 😉 jinak gratuluji a preji pohodove tehotenstvi.

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru