Obloukovité zvracení - co to je?

brigule
21. únor 2013

Ahoj, chtěla bych se zeptat, co je to "obloukovité zvracení", jak vypadá. Nikde jsem nenašla vysvětlení tohoto pojmu, jen že je příznakem jakýchsi problémů s přijímáním potravy. Díky!

vendullka
21. únor 2013

Obloukovité zvracení bývá příznakem refluxu = http://zacpa-kojencu.cz/dalsi-potize/reflux/
Pokud jde o reflux a nebylo to jen jednou náhodně, takje na to dobrý nutriton, ten mlíčko zahustí a miminko si s tím líp poradí. KAždopádně kdyžtak zajdi k Mudr. ta Ti řekne co a jak🙂

brigule
autor
21. únor 2013

@vendullka ale mě by zajímalo, co je to OBLOUKOVITÉ zvracení. Na netu se píše jen čeho je to příznakem, ale nikde nemůžu najít, co to vůbec je.

evlyn
21. únor 2013

@brigule obloukovité zvracení je (pokud se teda nepletu) zvracení obloukem 😀 prostě není to takové to decentní ublinknutí, ale regulérní šavle s dlouhým doletem - není možné si to splést...

vendullka
21. únor 2013

Přesně jak píše evlyn , je to většinou skoro celý obsa žaludku co jde najednou ven tlakem a tvoří oblouk....

loafeer
21. únor 2013

to je takzvná šavle- šavle je zahnutý jako by oblouk a stejně tak vypadá i to zvracení...

stavba
21. únor 2013

@brigule pokud ti někdy nebylo dobře a zvracela jsi, tak to bylo obloukovité zvracení 😉

zamilovanadonej
21. únor 2013

Jj, zkus po pořádné opici vypít litr vody na lačno a poznáš jak vypadá správný oblouk 😀

brigule
autor
21. únor 2013

aha, takže to musí letět ven doslova obloukem, už je mi to teda jasný. Ale jako naučnej termín mi to přijde trošku srandovní.
@loafeer tak od "obloukovitého zvracení" se vzala ono "hodit šavli" 😀 tak to je dobrý. Proč tedy není rvnou naučným termínem ona šavle? vypadlo by to stejně přiblble.

loafeer
22. únor 2013

@brigule no ono se tomu tak rika...obloukovite zvraceni neboli šavle, to jsem si nedělala srandu:o)

speedygon
22. únor 2013

@vendullka obloukovité zvracení není příznakem refluxu. U refluxu je převážně to ublinkávání. Velké zvracení může mít podstatně závažnější příčiny. Sice jsme to u malé taky zažili(refluxem trpěla do 1 roku), ale spíš to bylo ublinkávání.
Tady je to pěkně vysvětleno: http://www.babyonline.cz/nemoci-deti/ublinkavan...