Odchlípení nehtu na rukách, máte zkušenost?

lusy82
23. srp 2012

Ahoj maminky, chtěla bych se zeptat na jeden problém. Malýmu se odchlípuje vrchní vrstva nehtu na rukách a to od místa, kde nehet vyrůstá směrem k venkovní části nehtu. Na palci se mu to už oloupalo a na třech je jen lehce nadzvedlí a dostává se mu tam špína. Doufám, že jsem to dobře popsala. Máte s tím někdo skušenosti?
Děkuju moc za každou odpověď.

sarinka123
24. srp 2012

A preco mu to manekyrom neostrihas a neopilnikujes ? Robíme to malej aj narodenia. Nechty su krehucke, lamu sa.

lusy82
autor
24. srp 2012

@sarinka123 Asi jsem to napsala špatně. Oni se mu odchlipují na té straně odkud rostou. Ne jako že se mu třepí na koncích, ale přímo v místě kde začínají růst. Jako kdyby chtěli odpadnout ale jen v té vrchní vrstvě.

veruska007
24. srp 2012

Mně se občas odchlipuje kvůli ekzému celý bok nehtu, přilepím to náplastí bez poštářku. A pak se mi odloupává vrchní vrstva na nehtu, ale od konce, tak to odtrhnu, nevadí to.

lusy82
autor
27. srp 2012

@veruska007 My ekzém nemáme. Jemu se spíš udělají takové jako bubliny a pak se mu to odloupne. Nevím jestli s tím mám jít k doktorce nebo ne. Jestli mu třeba něco nechybí. Jeho srava je teď taková nic moc na vitaminy a tak.

veruska007
28. srp 2012

@lusy82 Můžeš zkusit se poptat na kožním.