Okluzor. Jak syna naučit nesundávat si ho?

side
2. zář 2009

náš synek dostal okluzor kvůli šilhání a taky kvůli tomu, aby se naučil dívat jedním okem a mohl jít na další oční vyšetření. Bohužel se mi nedaří ho přimět k tomu, aby si to z očíčka nesundaval. Zkoušela jsem to formou hry, ale bez úspěchu. Vydrží mu to na oku tak 2 minuty a pak to sundá 😖
Máte někdo nějaký fígl,jak na to?

ludva
17. zář 2010

@rozarka65 děkuju ti za vyčerpávajcí odpovědi 🙂
Náš doktor se chová úžasně k dětem, ale maminkám toho moc neřekne. Asi bude trvat nalepovacím okluzoru. Už proto, že budeme očíčka střídat ☹

To je potomý s tím vaším očařem, ach jo.

Našla jsem docela hezké stránky o tupozdrakosti
http://www.ottlens.com/nase-clanky/tupozrakost

ludva
17. zář 2010

@rozarka65 Zase když si malá na tu kontaktní čočku zvykla, tak mi taky přijde lepší než okluzor 🙂

rozarka65
17. zář 2010

@ludva zvykla si na to, protože o ní neví...teda ví, že nevidí,ale nic ji nepřekáží....ale nevím, jestli si zvykne na nandávání čoček....musím ji držet ruce...

jososo
28. říj 2010

My máme úžasné látkové okluzory z e-shopu www.okluzory-latkove.cz. Můžu jen doporučit...

xbatulkax
30. říj 2010

Je to pohoda, když se nemusí lepit. My máme okluzor z http://www.okluzoryprodeti.cz a syn ho nosí rád. Teď jsem mu objednala ještě jeden se sloníkem. Dík za typ na stránky o tupozrakosti.

2910
26. srp 2011

@ludva

Dobrý den,

mohu prosit mám 14. měsíčního synka a musíme lepit očíčko a nosit brýle. Má ale záchvat pláče jen když je vidí. prosím poradíte jak jste donutila svého synka? jak dlouho trvalo, než si zvykl? prosím o písnutí : veselacka@seznam.cz. Moc děkuji, jsem zoufalec 🙄

ludva
26. srp 2011

@2910 Dobrý večer,

bohužel Vám neporadím. Snad poradí @rozarka65 😉
Matýsek zatím okluzor nedostal, zatím stačí jen brejličky, tak uvidíme, jak dál...
Snad jen trpělivost, trpělivost... Sama se bojít toho, že okluzor dostaneme 😔 😔 😔

jososo
9. zář 2011

Našemu malému dost pomohl látkový okluzor, snáší ho moc dobře. Nejprve jsme ho kupovali v optice Anděl v Praze, ale za strašně draho, vyšel nás kolem 700. Podobné jsme pak našli na internetu, stojí kolem 200 a jsou perfektní, je to na www.okluzory-latkove.cz. Nemohli jsme se pomalu rozhodnout, jaký objednat, co maj obrázků, takže během roku, co je nosíme, jsme už objednávali třikrát🙂. Radši jsme ještě vše probrali s našim Dr. a neměl námitky, naopak je taky začal doporučovat. Tož to tak u nás🙂

jososo
9. zář 2011

Máme doma ale ještě i lepicí a někdy se malému zachce je zase vyzkoušetm takže tak nějak průběžně střídáme oba typy, nemá problém ani s náplastí. Myslím, že pokud děcko náplast dobře snáší, bude asi opravdu nejspolehlivější, je absolutní jistota, že oko nepodkukuje. Pravda je, že když má brýle s látkovým, má někdy dny, že si brýlky často sundavá, s náplastí to nedělá. 😉

terka987
4. lis 2012

Moje Terezka nosí brýle od 1 roku teď jí je 12 nosit brýle jí nevadí.Ale v roce a půl měla nosit okluzor to bylo řevu

zojina
19. únor 2013

🙂 Chtěla jsem se zeltat zda máte některá dítko které nosi okluzor🙂

76petra
24. čer 2013

Dobrý den,
tak si čtu zde vaše příspěvky a rozhodla jsem se také napsat.
Dcera 3 roky dostala nyní také okluzory, máme lepit oko. Bohužel jí to moc nevyhovuje a mám pocit, že pod náplastí se jí dělá vyrážka. Je i problém jí to sundat, chápu. Sama jsem jako dítě to měla a vím, jak je to nepříjemné.
Chtěla jsem se zptat, kdybych chtěla používat látkový okluzor, musím jít za Mudr. aby nám dala brýle, nebo jak to funguje? nepředepsala nám je z duvodu, že to nejdříve chtěla zkusit, jestli se jí to nezpraví bez brýlí.
Dcera má slabší oči bohužel po mě.
děkuji za radu a pěkný den Petra

meriva
7. říj 2013

Moje 2 leté dítě, Dianka, má oční vadu, která se léčí okluzorem. Informací k učení nošení okluzoru u malinkých dětí je na internetu nebo u samotných lékářů tak málo, že rodič je na začátku absolutně bezradný. Založili jsme proto s manželem stránku www.mojeditenosiokluzor.cz, kde jsme se snažili popsat náš problém a naše řešení. Tak třeba to pomůže právě vám..

ined77
22. kvě 2014

Dobrý den maminky,

do naší Wiki knihovničky byl právě přidán nový článek Okluzor https://www.modrykonik.cz/okluzor/.
Budu moc ráda, pokud najdete chviličku a podělíte se i Vy o Vaše zkušenosti s okluzorem, ať už vlastní nebo přenesené od dětí. Vaše rady, tipy a postřehy jistě ocení i ostatní maminky, které se třeba právě zrovna dnes dozvěděly, že jejich děťátko bude muset okluzor používat.
Své příběhy můžete psát přímo pod článek do okénka " Moje zkušenosti s ...".
Předem Vám velice děkuji za Váš čas a také za to, že pomáháte Wiki knihovničku tvořit a rozšiřovat o nové zkušenosti 🙂 .

Krásný slunečný den všem 🙂 .
Denisa

@meriva @76petra @zojina @terka987 @jososo @ludva @2910 @xbatulkax @rozarka65 ... a další 🙂 .

teeda
6. únor 2023

Řešení: U 11 měsíční holčičky jsme dostali kvůli šilhání náplasťové okluzory, měli jsme dát vždy na hodinu denně na posilování očka. Taky si je sundavala a bylo to zoufalé. Pak nás napadlo jí na tu hodinku dát rukavičky, aby to nemohla uchopit prstíkama a strhnout. A to pomohlo. 🙂 #lifehack