Olejíček pro citlivé děti se sklonem k atop. ekzému

theresa
18. lis 2008

Prosím o radu jaký jiný olejíček než olivový používáte pro miminko, které má sklon po matce k atopickému ekzému.

luthien.k
27. kvě 2012

@olusenka červené chce léčit, červená znamená zánětlivou změnu kůže - na ložiska se používají léčebné pasty (zinková, ichtamolová, taninová...), nejběžnější a osvědčený je Sudocrem nebo zinková mast HBF. Vždy podmáznout hydratací (Exomega), až odrudne, možno více promazat. Jinak tedy jen mazání nestačí, ale to asi víš 🙂

olusenka
27. kvě 2012

@luthien.k Nevím, co se s tím má dělat, že jen mazání nestačí. Když já měla atop.ekzém, byly mi asi tři roky, to už si nepamatuju, Honzík ho zatím od dr. protvrzený nemá, ale myslím, že je to ono. Dosud ho měl jen na tvářičce. Teď má už asi 3 týdny suchá místa na těle, někdy občas červená. K dr. jdeme ve čtvrtek, tak uvidíme, má být i očkování 2x, z toho mám strach. Jestli nebude lepší ho odložit nebo rozdělit. Co se týče péče, fakt toho moc nevím. Když nestačí mazání, myslíš dieta? Zatím jsem nepřišla na to, že v okamžiku, když se mu to zhorší, že bych snědla něco, co se nemá, dávám si pozor.

luthien.k
28. kvě 2012

@olusenka to právě nezjistíš, zda vadí, když něco sníš, když ty podezřelé věci nevyřadíš alespoň na 14 dní z jídelníčku. Doporučuju pročíst toto: http://www.proalergiky.cz/magazin/specialy/jak-...
Kdyby sis s aplikací toho postupu nevěděla rady, tak se na mě klidně obrať 🙂 I autorka toho postupu, moje kamarádka Věrka, na těch stránkách vede diskuzi...

Očkování odložit! Nikdy dvě vakcíny najednou! V blogu mám článek, mrkni do něj...

olusenka
28. kvě 2012

@luthien.k No, minule už právě dvě najednou dostal, ale to to ještě neměl po těle. Taky se mi to moc nelíbí. I když to pak bylo dobré. Ještě se zeptám, opravdu zinkovou mast na to červené, i když je to suché? Zinek přeci vysušuje? nebo když to dám přes sebe Exomegu a Sudocrem, tak to tak jde? Děkuju moc za rady.

luthien.k
28. kvě 2012

@olusenka nejdřív Exomegu a pak tu léčebnou pastu, určitě je to třeba hydratovat, ale i léčit. Na červené, i když je to suché, nesmí mastné, ale hydratující a léčivé.
Dvě vakcíny fakt nee.

jarka082
28. kvě 2012

Dobrý den, my na to také používáme nějaké kvalitní koupelové olejíčky z lékárny, taky máme rádi Oilatum, nebo B. Hermal..a na mazání je taky strašně fajn jak tady už někdo psal cannaderm třeba, nebo si nechat poradit v lékárně.

luthien.k
29. kvě 2012

@jarka082 s radami lékárníků mám celkem špatné zkušenosti... 😅

kozous01
30. kvě 2012

@alexkvet Jak je čím dál více teplo tak bojujeme s obruzeninama a suchou kůží. Trochu se bojím těch mazacích věcí a tak používám jen olejíček do koupele. Nejvíce se mi osvědčil Oilatum, ale jen tak 2x týdně a ono to stačí. bohužel krém zatím nemám, možná ho časem pořídím. 🙂

semula
30. kvě 2012

@luthien.k Ahoj. mám dvoměsíčního chlepečka a z ničeho nic se mu udělala krupička v obličeji, která teda ted trochu vymizela ale pořád tam má málé pupínky a na dotek je pokožka hrubá a suchá. Do ted sem používala jen slunečnicový olej. Ale po tom co tady čtu nevím jestli nezkusit něco jiného. Co třeba tu konopnou kosmetiku cutishelp mimi? Navíc se mu udělaly žluté šupiny ve vláskách. To bude asi seborea, co myslíš? S tím si poradit jak? díky.

luthien.k
30. kvě 2012

@semula a jaká je barva té vyrážky a kůže kolem? Máte v rodině nějaké alergie (jakékoli), ekzém, astma? Ono cca do tří měsíců věku je hodně kožních projevů u prcků z různých příčin (hormálních atd.) a časem se to upraví, do těch tří měsíců ani kožní obvykle nevyřknou jasnou diagnózu. V každém případě - žádné oleje, co je červené, na to nesmí přijít mastné, ale hydratující (emolient - Bioderma Atoderm PP, A-Derma Exomega, z těch levnějších například Babylove mléko bílá řada - sensitive) a na to léčebnou pastu (Sudocrem, zinková mast...). Na seboreu se naopak olejíček hodí, změkčí šupiny (alespoň tři hodiny nechat natřené) a ty pak lze šetrně odstranit například i super měkkým kartáčkem na zuby (Curaprox utra soft například) nebo dětským kartáčkem na vlasy (to jde hůř). Když je víc vlásků, tak umýt šamponem, například CutisHelp lupénka-seborea.

semula
30. kvě 2012

@luthien.k No ted je to stejné barvy jako pokožka okolo. Možná na jedné straně má to trochu červené ale to spíš jak se dycky o mě opře, když ho chovám. a na pár místech je to takové tmavší. v rodině jsem alergik já (rýma) a možná manžel taky, ale u něj se to neví, doktory nemusí jako každej chlap. zkusím tedy nějaké to mléko. co třeba Indulonu, měsíčkovou? ta by nešla? Ohledně těch vlásků, tak těch mámě opravdu hodně už od narození takže dostat se tam s olejíčkem je složitější. Vyzkouším teda ten šampon. díky za radu.

luthien.k
30. kvě 2012

@semula indulonu měsičkovou určitě ne. Nemám ráda indulonu 🙂 Raději třeba Bepanthen mast, pokud to není červené. Pokud je alergie v rodině a po 3. měsíci by to nemizelo nebo se zhoršovalo, tak na kožní. Atopie (jejíž projev je i alergie - senná rýma) v rodině je. Tak je to třeba pohlídat.

semula
31. kvě 2012

@luthien.k ted ráno to trochu červené měl. ale napadlo mě jestli to není rekce na to, že sme ho měli u nás v posteli. tak jestli mu nevadilo naše ložní prádlo. to máme teda vyhlídky, pokud se to potvrdí. 😔 ale díky za radu.

luthien.k
31. kvě 2012

@semula v naší populaci je 40% atopiků (co mají atopický ekzém nebo alergie nebo astma nebo kombinace těchto atop. projevů) a číslo stoupá. Takže mít doma atopika není opravdu nic výjimečného.
Ložní prádlo, pokud je prané v klasickém prášku nebo dokonce aviváži může vadit.

peroli
31. kvě 2012

já mám oba kloučky nejspíš atopiky, i když jen slabý (ťuk ťuk ťuk) a co jsem začala používat Manufacturu tak je to úplně o něčem jiným.. od té doby ekzém víceméně vůbec neměli, jen na pár malinkých vyjímek.. napřed jsem je v tom jen koupala, teď jsem vyzkoušela namazat i tím olejíčkem a super!!! nám fakt vyhovuje!! 😵 😵

peroli
31. kvě 2012

..před tím jsme používali Sebamed, pak Kulíška od Missivy a to nám nevyhovovalo.. 😒
a na mazání po koupeli nám ještě pomáhal leniens (slabou vrstvičku) a na to ichthamol (taky slabě)..

slundo
31. kvě 2012

Linola a taky nám sědčila koupel od Sebamedu

semula
13. čer 2012

@luthien.k tak sem pořídila krém na ekzém od Cutishelpu pro miminka a zabralo to. ještě má trochu hrubší krupičku na tvářičkách ale jinak je to pryč. tak se mi to osvědčilo. doktorka mi napsala Lipobase ale to ho svědilo takže sme to zavrhli. na vlásky ten konopný šampon pomáhá ale tam to ještě chvíli bude trvat než to zmizí.