Opakující se kašel. Má jít na test na cystickou fibrózu?

amalko
25. kvě 2012

Holky mám problém malá od minulého pátku je nemocná kašle a blinká hleny teploty nemala v sobotu jsme sni bili na pohotovosti dostala lontermin.V pondelí a ve středu jsem bila u naši doktorky pokračovať s Lonterinom chěla jsem aby nás poslala do Brna na testy Cystickej fibrózy a pri bych tam jezdili zbytečne.Když se malá narodila bili jsme lebo bilo na tuhle nemoc podezření zistili ji žé ma jenom jeden gén zdedení i to jenom DELTU 508.Jenomže malá má rok a tenhle kašel aj s blinkám hlenu máme už asi po 7x mala bych to risknout a jít tam na vlastní riziko.Jak by ste to řešili vy

luthien.k
25. kvě 2012

Já osobně bych šla a nechala si udělat testy znovu.

petrusew
25. kvě 2012

pokud máte podezření tak bych šla na testy znovu.

bohuli
25. kvě 2012

Dneska se děti testují - vrámci vyšetření krve z patičky jí musela být dělána a u cystické fibrózy se c´výsledek časem nemění, prostě to buď má nebo ne, ale cystická fibróza je jen jedno z mnoha vyšetření navíc pokud nemáš doporučení, tak to může být problematické - si myslím, vím, že je to poměrně drahé vyšetření ( kamarádka ho absolvovala vrámci centra asistované reprodukce a jeden test vycházáí kolem 8000) takže si myslím, že by vám to mohli dát uhradit. Osobně bych se domluvila s pediatrem a nechala se přeposlat k imunologovi/alergologovi - ten by měl navrhnout jaké testy je potřeba udělat, že se to malé pořád vrací, může mít jen narušenou imunitu nebo určitou formu astmatu. Pokud nad tím pediatr mávne rukou doporučuji jako první změnit jej.

lojzina
25. kvě 2012

My sli na ty testy na dopor.dets.dr.-maly mel opakujici se zanety HCD a kaslal asi 6 tydnu v kuse,tak sme sli kvuli vylouceni teto nemoci...

sarihy
25. kvě 2012

Určitě bych si být tebou zažádala o opakované provedení potního testu...po jistotu...Pokud jí našli jen jeden gen, je přenašečem této nemoci, a nějaké projevy mít může...každopádně by to mělo být bez fatálních následků...
Jinak @bohuli - nevím, kde jsi vzala, že v při odběru z patičky se testuje i cystická fibroza ?? Dělá se jen fenylketonurie, hyperplazie a porucha štítné žlázy, ne ?!...