Opakující se průjem u 4leté dcery, máte zkušenost?

misellll
23. pro 2013

ahojky potřebovala bych poradit.Nebo zjistit jestli někdo neměl podobné problémy a jak to řešil a jak to dopadlo.Dcera 4 roky.Před měsícem zničeho nic průjem...Kašovitá stolice 4x denně.Dieta,probiotika po dvouch dnech bez potíží.Pomalu zařazeny mléčné výrobky a normální starva(v probiotikách se stále pokračovalo)...Průjem se znovu objevil.Nasazeno černé uhlía pak i hylak(smectu mi nevypije)průjem opět po dvouch dnech ustal.Odjela k našim na týden...Dohromady 12 dnní klid bez průjmu.strava po celou dobu normální(již bez hylaku).Vrátila se domů první den stolice oki.Druhý den stolice odpoledne oki.Večer mi lump chodila tajně do lednice na salko-takové to kondenzované mléko-dělám z něj vaječný koňak.Pak do půl hodiny opět průjem.Je to trošičku napěněné s hlenem a kašovité-barva hnědá.Stolice potom 3x.Jako kojenec opakovaně vyšetřena na ABKM,intoleranc. laktozy a celiakii.Vše oki tenkrát.Je možné,že by se některá z alergií objevila až ve čtyrech letech a mám opět požadovat všechna vyšetření.U pediatra jsme byli dnes ránno.Opět bezmléčná dieta,nějaké léky na průjmy.Výtěry nedělal prý až po svátkách.Vůbec nevím co si o tom myslet.Proč se ten průjem takhle vrací.Myslíte,že by do půl hodiny mohlo způsobit ten průjem to salko????Vánoce na pytel jsem z toho na nervy...Myslela jsem že je již vše oki.Musím podotknou,že při prvním projevu průjmu o pár dní měla průjem i sestra a celkem to tady lítalo,tak jsem si myslela sřevní viroza,ale že by se jí to takto vracelo???Máte někdo podobnou zkušenost.Prosím jakékoliv tipi rady.Děkuju

zuza01
23. pro 2013

To je těžké posoudit, chce to vyšetření... Může to být počasím, jsou teploty lehce nad nulou, infekcím se daří. Může to být prostě takové období. Alergie se může rozvinout kdykoli, taky možnost. Já tím trpívala jako dítě z důvodu poruchy fce štítné žlázy, ale nechci strašit, může to mít tisíc důvodů. A salko by prohnalo i dospělého 😉

misellll
autor
23. pro 2013

zuzo moc děkuju taky doufám v to,že to zapříčinilo to salko🙂

nae
23. pro 2013

ahoj,moj starší mal teraz podobné cyklicky sa opakujúce problémy. Dali sme mu robiť odbery na rozne potrav. intolerancie, alergie, či neprekonal salmonelu apod., ale výsledky ešte nemáme. Mlieka moc v strave nemá, len občas jogurt, inak nič. Tak som sama zvedavá. U vás by sa mohlo jednať o problém s laktźou, to sa v nízkom veku (kojeneckom) v podstate neá inak dobre preukázať, len eliminačnou diétou. Celiakia detto, kamoškine deti sú všetky celiatici, ale výsledku z krvi mali pozitívne až vo veku okolo 10 rokov. Držím palce.

misellll
autor
23. pro 2013

nae:děkuju moc hlavně aby to nebylo nic,vážného,já jsem strašný pesimista.jak tak koukám tak si ty vánoce ani neužiju.Jako malá je jinak čilá,bez teplot,nezvrací,bříško jí bolí vždy jen při tom průjmu a jak se vykaká,tak je to po chvilku dobré.Ten průjem není nějaký urputný....ale jak říkám stále se vrací ☹ tak snad bude vpořádku...a už malého ten průjem přešel

dlabinecka
23. pro 2013

Mě to bohužel přijde jako ABKM - přesně tyto projevy měl syn a propukla mu ve více, jak dvou letech -do té doby bez sebemnšího problému... Nicméně nechávat vyšetření až po svátkách mi přijde jako velmi neštastně řešení :-/ U nás to jen z nevědomosti dospělo k zánětu tlustého střeva...

lucka662006
23. pro 2013

@misellll ahoj, my měli něco podobného, ale jednalo se o batole 20 měs., nakonec to byla podle všeho získaná intolerance laktozy. Pomohlo cca týden nedávat nic mléčného a potom postupně mléčné výrobky (jogurt, tvrdý sýr, lučinu), až nakonec zase mohla i mléko. A UM jí to zhoršovalo ještě více než kravské, myslím, že je UM ještě doslazované právě tou laktozou, ale nejsem si jistá.

misellll
autor
23. pro 2013

dlabinecka:no nevím tahat jí teď o svátkách po vyšetření...hlavně všude kam jsem volala mi bylo řečeno,že pokud nemá průjem takový až by z toho byla dehydrovaná,tak že to vydrží až po svátcích.hlavně dnes už kakala pouze jednou...včera jsem jí dala živočišné uhlí a už po něm měla načernalou stolici a už více konzistovanou.Jako taky mi pediatr říkal,že by to mohla být ta intoleranc. laktozy...ten průjem se objevil po 12 dnech klidu.Půl hodiny po požití toho salka.Tak nevím uvidíme.Jinak je čilá a živá.Každopádně moc děkuju holky🙂

dlabinecka
23. pro 2013

@misellll No počkej, to přeci není žádné tahání po vyšetřeních -to je jeden odběr krve!!! Je to tvoje věc, ale já teda neměla klid, dokud jsem nevěděla, co přesně vyloučit.

nae
23. pro 2013

@misellll áno, malého ten průjem prešiel, ale mal k tomu aj teraz pri poslednej epizóde zvracanie, a to oblúkom, hrúúúza... ☹ Boli sme na odberoch, vyšli mu zlé hodnoty, tak sme ešte museli na došetrenie a aj sono bruška. Druhý deň už bol výsledok základných parametrov ok. Tie ďalšie výsledky budú až za 7-14 dní. Tiež mám nervy na špagáte... Má diétu, ešte tak týždeň ju mať bude, a to nám aj odporučili - žiadne sladkosti, žiadne mliečne výrobky, žiadne dráždivé jedlá, len neprelivé nápoje.
AKo tvoja malá tolerovala materské mlieko, keď bola malá? Ono intolerancia laktózy sa može "vyvinúť" aj postupne (niekedy sa prejaví až v dospelosti). A naopak, pokiaľ je nejaké dieťa na mliečny cukor citlivé ako mimino, može z toho vyrásť. Tiež ako @dlabinecka by som ti doporučila zájsť ku dr. aspoň na tie odbery. Chápem, že to je nepríjemná záležitosť, ale lepšie prežiť jeden odber, a mať jasný výsledok, ako sa utápať v neistote, či niekedy zase človek nespraví diétnu chybu alebo čím to može byť sposobené. Moj syn teda prevrieskal celé odbery, až sa okná triasli, veľmi sa bál, a na druhý deň sme museli zase na odbery na iné pracovisko, takže záhul na nervy jeho, aj moje. ALe aspoň mám pocit, že som niečo nezanedbala. Už som z toho častého průjmovania mala zlý pocit, aj keď inak je zdravý, aktívny, nestráca na váhe apod.

speedygon
24. pro 2013

@zuza01 mně Salko neprohání a že ho dokážu spořádat celou plechovku za chvíli 😀 Mně prohání leda tak neustále ho upíjet 😀

speedygon
24. pro 2013

@misellll to fakt vypadá na intoleranci laktózy nebo ABKM...ségřina maličká měla mega problémy a nejdřív dr myslela, že to je jen ta intolerance laktózy, ale jelikož se potíže zhoršovaly a pomohlo nasazené speciální mléko, tak je to ABKM....a taky to došlo až tak daleko, že malá měla zánět střeva....teď už to ustalo, ale zas pro změnu rostou zuby, tak to má ségra opět divoké...ségra sama nesměla kojit 2 týdny-začla o 2 dny dříve, jelikož byla nachcípaná, tak aby malá měla protilátky a vše je ok...ale mezitím teda měla drsnou dietu, aby se jí vyčistilo mlíko a malé střeva....v dietě teda pokračuje, ale co by pro malou neudělala....

lucka662006
1. led 2014

Existuje i speciální bezlaktózové UM, je to AL110 od Nestle, tím jsme začínali, když měla malá získanou intoleranci laktozy, projevovalo se to právě kakáním 4x denně, ale na mléko bylavelmi zvyklá, nemohla bez něj usnout a být (19m měsíců), také jsem se bála, že by jí chyběl vápník. Toto mléko snášela a pak už i mléčné výrobky.

lidi
23. bře 2014

Tak máme to samé...jen malá kaká už týden v kuse. Po diete a enterolu se to trochu uklidnilo, ale včera jsme dali jogurt a odpoledne už byla řidší a kašovitá stolička. Dneska opět jogurt a začátek kakání OK a na konec to z ní vyprsklo jako každý den před tím. Kaká opravdu max. 2x denně, ale zato vždy kašovitě a napěněněné. V pondělí musím zajít k Dr., třeba nám udělá stěry. ☹