Opakující se zánět prsu

giovik
21. bře 2017

Ahoj holky, vim, ze je tu spousta diskuzi na toto tema, ale neda mi to a musim se zeptat znova. Proste uz si nevim rady. Zacnu od zacatku. 1. zanet jsem dostala v 1.t po porodu, teploty 38, zabraly zabaly z tvarohu, masirovani pod teplou sprchou, studene zabaly. 2. zanet prisel za dalsi tyden, nic nezabralo a teplota sla rychle nahoru, 38, 39, 40,5. Skoncilo to antibiotiky, kt zabraly. Pri 2. zanetu me navstivila laktacni poradkyne, s kt se vidím skoro kazdy tyden, takze jsem hlidana. Ted ma maly 2,5 mesice a dostala jsem dalsi zanet, 39 teplota, velka bolest, a zase to skoncilo antibiotiky 😒 uz si nevim rady, i prestoze maly pije a pak jeste odstrikam, tak v prsu zustavaji tvrda mista. Uz nevim, cim by to mohlo byt, jedine co me napadlo, ze jsem v posledni dobe zacala obcas ven nosit beznou, vystuzenou podprsenku, teda kdyz vim, ze nebudu nikde kojit. Doma chodim bez. Diky za rady. Dr. mi rekl, ze kdyz to do 3 dnu neuspouti, tak me posle do nemocnice. Mohli by mi to prso i kuchnout. 😖 Nedokazu si predstavit, ze se rok nedostanu poradne z domu kvuli neustalemu kojeni a odsavani. Holky, kdy se to upravi? Diky

monaluza
21. bře 2017

K pravemu zanetu jsem se nikdy nedopracovala, vzdy se mi to podarilo rozehnat ve fazi zatvrdliny, ale jednou z veci, co mi vadily, bylo spani na brise. Dal mi u nas v nemocnici laktacni poradkyne rikaly, ze je dobre pravidelne menit pozice mimina pri kojeni, vzdy saje nejvic tam, kam smeruje jeho brada...

soyevita
21. bře 2017

@giovik Ahoj,já si teda se záněty užila 9týdnů,z jednohu prsa do druhého a pak v obou.
Měla jsem to nejspíš z tahání těžké korbičky do schodů a ze zklamání.
Taky jsem měla 40C u prvního a pak vždy kolem 39C .Začalo to zatvrdlinou.Pak rudý flek a pak vysoké teploty.Zatvrdliny jsem měla obrovské.Ty jsem rozmasírovávala prsním olejem-Welleda,Saloos.Nahřívala jsem před kojením a po kojení chladila.Dávala jsem obklady z tvarohu a slivovice.Ta mi snad pomáhala víc jak tvaroh.Pak jsem si dávala kopce calciovky ,aby bradavka byla i s dvorcem ponořená v masti.Důležitá je poloha dítěte,aby bradička směřovala k zatvrdlině a střídat je.Mě s tím malá pomohla nejvíc.A při kojení jsem masírovala
Vyměň podprsenku,ta může ty problémy vytvářet.Musí být pohodlná a nesmí Tě tlačit.
Dále užívej Lecitin 1000(snadněji po něm vytéká mm) a Feminella Hereditum.
Teď už jsem 4měsíce bez zánětů a zatvrdlin.
Držím pěsti,ať je brzy po problému

soyevita
21. bře 2017

@giovik Jo a zvládla jsem to bez antb.ty jsem měla předepsané,ale v šuplíku,kdyby mi nic stav nezlepšil ,jako pojistku

giovik
autor
21. bře 2017

@soyevita tak Lecitin 1000, ani Feminellu jeste neznam, dik za tip. 🙂

giovik
autor
21. bře 2017

Holky, nejvetsi problem bude s polohou, zatvrdlina je tak blbe, ze by maly musel levitovat hlavou dolu 🙄

dokument
21. bře 2017

@giovik no jeste nez jsem docetla k te podprsence, tak jsem se chtela zeptat, jestli nosis podprsenku. Je to z ni. Mela jsem to taky, dvakrat a vzdy pote, co jsem mela na ven podprsenku takovou lepsi pevnejsi a taky jsem v ni mela vlozky. Takove co se prodavaji, papirove a uvnitr cosi saveho. Takze jsem kdyz uz, nosila takovou tu sportovni, ale byla mi spis volna, mela jsem obrovska prsa, stejne mi nedrzela - bavlnenou. Od Vietnamcu. Tehdy jsem chodila na masaze zad a maserka porad proc nenosim normalni pevnou podprsenku, tak hanlive, opovrzlive. Ale jak jsem si ji vzala, mela jsem 40 horecky a zanet. Takze na to ji s... pardon. Dal, usila jsem si z latkove pliny vlozku do podprsenky. Ta mi nedelala zadny problem, salo to dobre, bylo mi to prijemnejsi. Jestli uz mas zanet, tak mne osobne bylo uplne jedno, kam smeruje bradicka ditete, proste jsem kojila a to mi pomahalo. Kojit a kojit a kojit. A pod pazi jsem nosila teply termofor. To mi hodne pomohlo. Za den a pul bylo po zanetu.

A doma jsem chodila bez. Ven potom taky, kdyz jsem mela treba bundu. To se osvedcilo uplne nejvic. A prsa svesena nemam, mam o tri cisla vetsi, nez driv a uz mi to asi zustane. Kojila jsem 19 mesicu a ted uz skoro dva roky nekojim. A porad obr prsa. Zhubla jsem a prsa porad o tri cisla vetsi a nepovadla! Podprsenkou to proste neni 🙂

rosnickah
21. bře 2017

Nahodou to sani miminka bradou k zanetu dost pomaha uvolnit zatvrdliny, jestli ji mas nahore na prsu, tak mimi poloz na zem a ty se nad nej zkus sehnout podle potreby... Nebo mozna lepsi treba v posteli oba na bok, jen mimi jakoby vzhuru nohama, hlavy u sebe, ale nohy kazdy na jinou stranu... Taky jsem si se zanety uzila sve ☹

dokument
21. bře 2017

ano, lepsi to asi je, ale kdyz to nejde uskuktecnit, tak koj jakkoliv, tak jsem to myslela

giovik
autor
21. bře 2017

@dokument tak to zase muzes dekovat bohu, co by za to jine daly, kdyby jim zustaly hezky prsa 😇
S tim kojenim jsem to pochopila 🙂
Taky si rikam, ze ten previt bude podprda, nosila jsem ji v tehu a vzala si ji znova az nedavno, coz by tak odpovidalo.

giovik
autor
21. bře 2017

@rosnickah to si predstav, ze dr mi rekl, ze z toho prsu nemam kojit vubec a jenom odstrikavat

soyevita
21. bře 2017

@giovik to nemyslí ten dr.vážně??😑
Ach jo

tulena
Autor odpověď smazal
Zobraz
sarad
22. bře 2017

Ahoj, v prubehu 13 mesicniho kojeni jsem mela zanet 7x. Doktor nechapal, sla jsem i na ultrazvuk a nic se tam v klidnem stavu nenaslo. Vzdycky cerveny flek, zatvrdlina, obrovska bolest a vysoke teploty. Zabaly nepomahaly, jen kojeni a antibiotika. Ja dosla k zaveru, ze to bylo psychikou, muz v tu chvili byl bez prace a nemocny a ja si casto nevedela rady. Ale nevedela jsem to s tou podprsenkou, co tady pisi holky.

soyevita
22. bře 2017

@sarad U mě to bylo taky psychikou a taháním toho těžkého.První zánět jsem měla z pevné podprdy😉

mrskato
22. bře 2017

@giovik ahoj, mě se udělal zánět taky po klasické podprsence s kosticema,kterou jsem vytáhla, když jsem měla všechny kojící v pračce, přesně jak píše @dokument

dokument
22. bře 2017

@mrskato ano, presne - podprda s kostici, napred jsem taky nevedela, ale vzdy napadne pote se mi to delo, moozna ta kostice tam vadila, ja jine ani nenosim, a vlastne jsem to mela jako by na boku, na te strane. Vidis, to me vubec nenapadlo, ze to mohlo byt kvuli kostici, ale asi to tak bylo

mrskato
22. bře 2017

@dokument mě to došlo až už u druhýho dítěte, u prvního jsem mívala záněty taky a teď u druhýho mi to docvaklo, myslím, že to bylo vážně tou kosticí - škoda, ty prsa bez těch kostic nedrží tak dobře 😀 😀

giovik
autor
22. bře 2017

@soyevita ono je to pekny pako a to jsem jeste slusna, sestra tehotne upozornuje, ze pan primar nema rad blby dotazy, kdyz jsem se zeptala, kt to u prvorodicky jsou, tak sklopila zrak a radeji mi neodpovedela a jeho oblibena hlaska v poradne byla: ja nebyl nikdy tehotny, tak nevim, jak vas to boli.

giovik
autor
22. bře 2017

@sarad psychika ma celkove na kojeni velky vliv, to se vi, ale my doma zadne velke probleny nemame.

giovik
autor
22. bře 2017

Holky, tak me to nedalo a koukla jsem na kojici vystuzenou a nema tak silne kostice jako ta bezna vystuzena, no jsem krava, priste uz to pohlidam. 😉 a mate pravdu, vzniklo to na strane, co je kostice.

giovik
autor
22. bře 2017

Jen by me jeste zajimalo, jak je to s tou nabidkou a poptavkou, kdy prestanou fungovat hormony?

soyevita
22. bře 2017

@giovik do 3.měsíce to řídí hormony

mrskato
22. bře 2017

@giovik dobre ma M&S nebo Lindex👍 tam kupuju ja...

giovik
autor
22. bře 2017

@soyevita tak snad to u nas bude presne a uklidni se to

giovik
autor
22. bře 2017

@mrskato ani jedny jsem nezkousela, ja koupila H&M a zatim dobry, ale nemam s cim srovnavat 😀

mrskato
22. bře 2017

@giovik v HM na me namaji velikost,jinak bych tam nakupovala jak diva👍😂

giovik
autor
23. bře 2017

Holky, jeste mi poradte jednu vec, vsimla jsem si, ze maly uz nekolik dni ma malo pocuranych plen. Bavime se o treba i 2 denne, rikam si, ze to bude tim mim zanetem, ale ted me napadlo, jestli jemu se nemuzou poskodit treba ledviny, co myslite, jit k dr.?

soyevita
23. bře 2017

@mrskato Taky jsem spokojena s Lundex a M&S

soyevita
23. bře 2017

@giovik To ji divné,ona se sníží laktace,ale ne takto.Jako že má jen 2 plenky denně?

giovik
autor
23. bře 2017

@soyevita jj laktace se snizila, to uz znam, odsate mleko ma pekne oddelenou vrstvu tucneho, proto se tomu divim, kojim casteji, pri prvnim se pocet pocuranych plen nezmenil. Proto se ptam?

Stalo se Vam to nektere pri zanetu taky?