Opakující se zvýšená teplota u kojence, máte zkušenost?

ajinkafo
7. bře 2013

Holky, máte někdo zkušenost s opakujícími se teplotami u miminka? Malá má už přes měsíc co 2.-3. den zvýšenou teplotu, tak do 37. 6 stupně - s odečtem. Doktorka ji dvakrát vyšetřovala, dělala crp testy, na nic nepřišla. Ještě nás čeká jedno vyšetření, ale o tom dost pochybuji, že by něco prokázalo. Poslední, co mi doktorka poradila, bylo, ať ji neměřím. Tím se problém ale nevyřeší, že... Nezdá se mi to už normální 😖

petulka002
7. bře 2013

Ahoj podle toho kde se teplota měří ale 37.6 není nic hrozného, jestli nevyskočí na 38 tak bych to neřešila🙂 Většinou jsou teploty tři dny jestli trvají déle pak je lepší zajít si k lékaři a možná bude lepší pro tvůj klid zeptat se jiného lékaře na jeho názor 🙂

maruja
7. bře 2013

@ajinkafo nedávno tu byla stejná otázka.
Proč jí měříš?? Já děti měřím jen když se mě nezdají. U někoho je taková teplota normální, hlavně večer

ajinkafo
autor
7. bře 2013

@maruja Měřím jí, pokud se mi zdá horká nebo nechce pít a je protivná, což je u té teploty vždycky 😖 Tu otázku jsem tady nenašla..
@petulka002 Ta teplota není nijak vysoká, ale když se opakuje už tak dlouho, tak mi to v pořádku nepřipadá..

anina32
7. bře 2013

@ajinkafo 37,6 není nic hrozného, i u dospělého člověka se počítá zvýšená teplota až od 37,5 a některá miminka mají normální tělesnou teplotu vyšší. Třeba podle naší doktorky se má teplota u dítěte řešit až od 38,5. Neměla by si se tím zbytečně stresovat a zbytečně měřit teplotu.

pismenka
8. bře 2013

@anina32
@ajinkafo
nemyslím si, že je pravda to, že by se teplota měla řešit až od 38,5. To rozhodně ne, mám vlastní zkušenost a byli jsme i hospitalizovaný v nemocnici a právě tam ležela maminka s 3měs. chlapečkem, který měl někdy 37,5 - 38 horečku a nemohli ji za boha srazit dolů, kašel, rýma.....tak že nakonec po týdnu inhalací apod. antibiotika. Primářka říkala, že teplota se musí řešit a zvlášť u takhle malých dětí. Jinak se to může vyvinout v mnohem horší situaci.....to asi není tvůj případ, kašel así nemá a rýma také ne, ale chtěla jsem sem napsat jen s čím mám zkušenost. Dále nám sdělila, že CRP není jediným ukazatelem, že se na něj nedá 100% spolehnout. Tak že pokud máš pochybnosti, nech si udělat podrobnější vyšetření z krve,moči apod. Náš chlapeček kdyby měl pořád teplotu 37,5, tak by byl asi pořádně otrávený. I já když mám 37 jsem KO

ajinkafo
autor
8. bře 2013

@pismenka děkuju, po přečtení předchozích příspěvků mi začalo připadat, že řeším blbosti. Neříkám, kdyby při těch teplotách byla v pohodě, tak to asi neřeším, ale bývá dost protivná, nechce jíst, takže problém někde bude. Jen přijít na to kde 😖 😖 Doktorka teda říkala, že zná jeden podobný případ, dokonce s tím byli v nemocnici a na nic se nepřišlo 😕 Uvidíme, pokud to bude pokračovat, tak budu trvat na dalších vyšetřeních..

eficenka
8. bře 2013

@ajinkafo
dovolím si oponovat, takto jee teplota cca do půl roku normální... většinou se pohybuje od 36,9 - 37,5... a záleží kdy ji taky měříte - jestli ráno ,dopoledne, odpo, nebo večer....

ajinkafo
autor
8. bře 2013

@eficenka teplota do 37, 5 je normální pro novorozence,ne? Jinak by to se mnou doktorka asi neřešila.. 😕 I z nemocnice nás nechtěli pustit dřív než když jsme byli celý den bez teploty, což pro ně bylo pod 37 stupňů..

eficenka
8. bře 2013

@ajinkafo
čtu ted nějaké odborné články ( pubmed medicínská databáze) a uvádí se to až u dětí do 6 ti měsíců...
A kdy teplotu měříš? zkus hned ráno po probuzení...

ajinkafo
autor
8. bře 2013

@eficenka S tou teplotou nevím, když jsem projížděla net, tak v drtivé většině byla teplota udávaná do 37 stupňů.. záleží taky asi na tom, jestli s tou teplotou má dítě problém, u nás to problém je. Dnes máme za sebou opět prořvanej den, dostat do ní mlíko bylo umění 😖
Ráno ta teplota teda bývá nižší, to je fakt a v noci většinou nebývá vůbec..

eficenka
9. bře 2013

@ajinkafo
no na netu nenajdeš to, co na medicínské databázi,...
měř teplotu ráno, pokud je ráno normální, tak to neřeš - je jasný že teplota dítě se zvýší po jídle, při nějaké aktivitě ( i jen při otáčení na bříško) mě se to zdá uplně normální....

ajinkafo
autor
9. bře 2013

@eficenka Tak mám na tebe ještě otázku, hodně tu řešíš očkování.. myslíš si teda, že když bude mít malá v den očkování teplotu 37, 5, bude to v pořádku a mám ji nechat naočkovat?

eficenka
9. bře 2013

@ajinkafo
no jde o to, z čeho ta teplota je... pokud má tvoje dcera "normální teplot 37,5 " tak bych naočkovala....
teda pokud ještě není očkovaná, naočkovala bych porpvé až v půl roce....
Zkus měřit teplotu jen ráno, přes den se určitě zvyšuje 🙂

pismenka
10. bře 2013

@ajinkafo promin, ale ať tady píšeme každá cokoliv, DĚLEJ TO CO TY CÍTÍŠ A VIDÍŠ U SVÉHO DÍTĚTE. Může ti tady eficenka psát, naočkuj ji.........ale já už se tady tolikrát setkala s tím "neřeš to, to je normální" a pak to normální nebylo. Pokud je mimčo nervozní, nevrlé, možná mu něco bude,ale nevidím ho, každý vnímá určitou situaci jinak, tak je to z porodama (každý má práh bolesti jinde, některé mamky jsou hysterky, pak píšou že tohle je hrůza apod. To jen dávám příklad a pak je to i s těma dětma, některé neřeší nic, některé všechno)

měřila bych teplotu průběžně celý den (jako je např. v nemocnici) ve stejnou dobu, jak radí holky, i po tom jídle a uvidíš, když to bude pořád v tu dobu stejné a napořád..............držím palce, ať jste fit

ajinkafo
autor
11. bře 2013

@pismenka neboj, určitě se rozhodnu podle sebe a své intuice, jen mě zajímal názor 🙂

barchen
11. bře 2017

Tohle jsem řešila s malou několik týdnů, když jsem jí někdy ve dvou měsících jen tak pro jistotu změřila teplotu. Zvýšenou měla pořád, ráno, přes den i večer. Po odečtu vždy kolem 37,3. Výtěr ani CRP nic neukázalo, malá byla zdravá, žádné jiné problémy, v té době nebyla ani očkovaná, ani neměla ekzémy. Na radu doktorku jsem vyměnila teploměry, oba digitální jsem odložila a vytáhla starý rtuťový. A světe div se, žádná zvýšená teplota od té doby nebyla. Je to sice složitější a musím ji víc zabavit u měření, třeba vytáhnu hračku, kterou jí běžně nedávám nebo jí u toho zpívám nebo povídám a pak v klidu měříme.