Operace mandlí. Mám jí dát udělat i drenáž středouší?

aponchie
15. čer 2008

Ahoj,
zitra jdeme na vytrzeni nosni mandle(celkem beznej zakrok)nicmene dle jedne blbe sestry ,ktera se zrejme upsala a do papiru automaticky zaskrtla i drenaz stredousi ,jsem trochu na rozpacich..mam ji to nechat dat nebo ne?Znamena to cele leto bez vody!spis dele..na ORL mi lekarka dala doporuceni na Adenotomii a sli sme se objednat do nemocnice nacez sestra to tam automaticky zapsala a ja sem volala nasi lekarce co s tim a ona jen hm tak asi ji to prej udelaji pri jednom..nevim no zda se mi podle toho co ctu ,ze zvetsena nosni mandle zapricinuje spatnej sluch..ona totiz nema vzduch v usich a tim padem hur slysi ..prijde mi to skoda ji to delat pres leto pac ta voda do ,ktere nebude moct jit ji zabije 😅 si rikam,ze ta mandle snad staci a pokud by to pretrvavalo muze jit na tu drenaz v zari ..jenze...dalsi uspani dalsi zasah do tela..vim,ze je na lekari,kterej rano bude operat ,ze se rozhodne ..snad teda rozumne a neudela to automaticky aby to jako bylo pri jednom a treba by to ani nebylo treba..ale mate nekdo zkusenost s tema trubickama?dik.

ivousek
15. čer 2008

api.dost dobre nechápu jak se tak mohla sestra upsat-není to spís tak ze ti to dr.zapomela porádne ríct ze má jít i na tento zákrok?ta tycinka je prý je dobrá pokud jsou stále problém s ousky.Ale já osobne bych to nechala az po léte a udelala ji obojí zaráz.Proc ji trápit 2x ve spitále.

aponchie
autor
15. čer 2008

ivy je to tak proste sem tam dosla a rikam ji,ze si jdeme pro termin operace na mandlicku a ona vzala sesit a zacala to psat takzeee drenaz a mandli a podala mi papir s terminem ja na to cumim jak blazen a hned sem volala doktorce proc to napsala a ona fakt rekla,ze to si rozhodne lekar pred operaci sam,.a vcera sem byla shodou okolnosti na chirde sama se sebou a je to ve stejnem traktu tak kecame s lekarem a on jen tukal na celo,co si sestra dovoluje urcovat co se bude delat 😝 no a ted sem byla v ydnu na usnim znova pro jistotu a doktorka opet napsala do papiru ze doporucuje adenotomii nic o tycinkach tam nebylo!tak se ji ptam na ty trubicky a ona nic nerikal,jen nooo to je dobry at ji to udelaji pri jednom,ale fakt v papirech nic neni

aponchie
autor
15. čer 2008

btw problemy s usima mela to asi 4x mela zanet a posledni na podzim 07coz neni tak hrozny preci ,jednou ji to ruplo samo od sebe a jinak v pohode toz nevim

ivousek
15. čer 2008

No zálezí to na doktorech,ale pokud mela 4x zánet tak bych ji to zatím nedelala.malá od ségry mela asi 9x zánet(pícháni usí)a az potom ji poslali na tu trubicku,ale ségra si to mezitím rozmyslela a nakonec ji jen naockovala na pneumokoka a pocká jak se to bude vyvíjet dál.Ale to jednání tech dr.ke kterým chodíte se me teda vubec nelíbí-porádne nic nereknou asestry si písí do papíru co chtejí 😒

aponchie
autor
15. čer 2008

ivousku no praaave ja jen nechci aby mela neco jako co se dela kdyz uz ji tu mame tak to udelame ze?navic cekame uz 3mesice na to aby mohla byt operovana!!!preobjednavame termin vecne bud nemocna nebo ikdyz zdrava tak krevni rozbor silenej!takze ted!boze muj uz sme naprosto v klidu..nekuca nema sopel je relativne zdrava zadne tecky na mandlich nema krev noo v ramci sirsiho spektra v normalu takze hura na sal jinak je to horor a mam obavu,ze pokud to necham na podzim kdy ma jit do skolky zase to budeme odkladat do nekonecna takze zitra jit musi uz..a manzel rikal,ze ty trubicky ji moc ochotnej neni davat kdyz navic tech zanetu nemela tolik a vubec stejne promluvi s lekarem nakonec..no presne tak ta nase ORL lekarka neni spatna,ale zase toho moc nenamluvi to me stve..ja potrebuju vedet vsecko o dane veci nekomu to nevadi a kdyz nevi je stastnejsi ja to vedet chci 🙂 ono celkove nemocnice v Opave je desbes..

lucy81
15. čer 2008

aponchie, moja staršia dcérka bola pred mesiacom na operácii nosnej mandle a zároveň jej vybrali aj drenážky z uší, ktoré tam mala od októbra 06.. ako nastúpila do škôlky dostala silný zápal ucha, liečili sme to atb ,nepomohlo, nakoniec skončila po nožom 2x ☹ akútny hnisavý zápal stredného ucha, ložiská až pri spánkovej kosti.. hneď jej robili drenáž.. museli sme dodržiavať prísny ochranný režim na uši, v lete sme to riešili kúpacou čiapkou, vlásky sme umývali vždy dvaja a držali ušká, aby nestiekla voda dnu.. bolo to náročnejšie, ale odvtedy mala s uškami pokoj..

aponchie
autor
15. čer 2008

no prave mala nemela od zari lonskeho roku s ouskem nic jen kdyz ji merila ted tim pristrojem co se strka do ucha sluch rikala,ze v nem nema vzduch a na to jedno slysi celkem hur nez na druhe,ale zanety mela asi 4x maximalne od te doby prave nic a ja jsem ted cetla i v tech papirech co nam dali,ze ta nosni mandle zpusobuje prave jak zduri ucpani eustachovy trubice tudiz spatne slysis zaleha ti a tak..obcas dycha pusou nebo chrni a pomocuje se a to je prej z toho ..ja fakt nechci na jednu stranu to delat pac nikdo to nikdy nedoporucil jen se mluvilo o te mandlicce a navic male kolega ze skolky na tom byl ted ve ctvrtek pac on mel zhorsenej sluch o 46db na jedno ucho a taky mu nedali ty trubky prave .. 😝 a jak tu operaci mala snasela?

lucy81
15. čer 2008

tú prvú operáciu znášala veľmi zle, však bodaj by nie, keď mala plné uško hnisu.. vtedy sme ležali týždeň v nemocke na najsilnejších atb.. teraz to už bolo celkom v pohodke, trošku si poplakala keď sa prebrala z narkózy, bolelo ju hrdielko, ale večer sa už bláznila.. po týždni mala všetko pekne zhojené..

aponchie
autor
15. čer 2008

no ja vim,ze je to bezna operace,ale prece jen je to anestezie jako kazda jina tudiz rizika urco budou..navic ten pohled na to male telicko po narkoze je hroznej 😝 teda tak to jsme nikdy nemeli tak akutni zanet stredousi to ti malou lituju chuderka musela trpet jak pes ..mala to mela dvakrat po sobe v pul roce a mela na to Augmentin sirup a dobry pak ji to samo ruplo v postylce krev na polstari tak sme jeli na ORl tam uz jen dala ATB pac nebylo co pichnout a ted naposledy v tom zari takze me to neprijd enejak kriticke navic kdyz ted byvala nemocna ze skolky do usi ji to vubec neslo spis do krku na mandle takze mi to prijde zbytecne ted ji to delat ja osobne si myslim,ze ta mandle ji pomuze..

aponchie
autor
15. čer 2008

v pul roce jako v rozmezi ..bylo ji asi rok a pul max dva 😉

ivousek
15. čer 2008

api. podle toho co tady píses tak si taky myslím ze stací ta madlicka já bych ji to zatím nedelala,ale nejsem dr.zejo 😀

aponchie
autor
15. čer 2008

no jasne nikdo nejsme lekar a ja je rozhodne nechci zitra premlouvat a tak ,ale stejne si myslim,ze on to nemuze az tak objektivne posoudit pac nema jeji zaznamy o nemocech ORL u sebe ma jen papir kde je napsano doslova dop:Adenotomie..takze tak a prej je jeste pred operaci vysetruji jako asi ten krk usi a tak tak snad to rozhodne dobre..

ivousek
15. čer 2008

tak drzím palecky aby vse dobre dopadlo a malá byla vporádku 😉

aponchie
autor
15. čer 2008

dik ja uz se klepu ted ,ale nedavam nic znat aby to nevycitila spis bude rano hucet,ze chce kakao a nebud emoct 😝

ivousek
15. čer 2008

jo to vjerím s malou jezdíme od malinka po spitálech(má nemocé srdícko) ,je to trápení s prckama,ale nastestí Jolanka doktory zvládá lépe jak já s muzem 😒

aponchie
autor
15. čer 2008

fakt?chuderka mala a byla nekdy na operaci?ona nase mala je vystresovana hlavne z tech odberu krve pac poprve to slo behem par sekund podruhe hruza,trapili ju 25min 3sestry a ted potreti to byl des omdlela zvracela pot az na prdeli no hruza uz se mi nechce ji takto trapit 😝

ivousek
15. čer 2008

zatím nebyla,ale ceká ji.Ona je fakt super nato jaká je divoká tak u dr. je strasne faj a proto ze vysetreí srdícka je kldová zálezitost tak nekteré deti protoze moc brecí tak se musí uspávat aby vysetrení bylo 100% a ji jeste uspávat nemuseli.ale je to horor pro nás nebot jezdíme do Brna a naposledy az do Prahy ☹ Já jsem pred kazdou ávstevou z nervama na de jak a co nám zase rekou ao kolik se to shorsilo.celou cestu domu becím a manzel se musí soustredit na rízení takze je to vzdycky vypetí vsech sil.Nikdy jsem netusila jak to je tezké kdyz rodice mají nemocné deti a vubec uz nechápu jak se ekterí rodice hnusne chovají ke svým detem a dokoce jim ublizují.

aponchie
autor
15. čer 2008

no to je fakt!!!ja zasnu taky a desne me to trapi nekdy mam pocit,ze se ve me kumuluji vsecky detske duse ublizene..chjo..no snad to bude mit dobre nebo aspon lepsi..ja brecim po nocich z te anestezie jak male decko..proste je to zasah do tela asi ne tak hroznej jako operace srdce,ale porad je to operace zejo..konecne usnula tak se du natahnout na chvilku dik za rady 😉

nobody
15. čer 2008

dokturek rozhodne 😉

aponchie
autor
15. čer 2008

ty s tim mas nejake zkusenosti?

nobody
15. čer 2008

i když je ta mandle přičinou, tak já bych, kdybych mohl, tak bych nad drenáží neváhal ... ale poslouchej trdlo že jo
uvidíte ☺ ♥

aponchie
autor
15. čer 2008

no prave navic kdyz o tom vis stejne prd jak ja a neznas jeji zdravotni stav 🙂

nobody
15. čer 2008

Apii, nevím o tom nic
a jak se Terinka cítí taky netuším, pouze se můžu do ní vcítit (a stejně to nedokážu)

hlavně ať to je co nejlepší pro ni (ať už bude drenáž nebo ne)

aponchie
autor
15. čer 2008

jj

lekno
15. čer 2008

Ahoj. Ja som bola s Adamom vyberať nosné mandle, keď mal 4 roky. A vôbec ho neuspávali. Prišli sme a ešte vten deň mu to robili. Prišla na izbu sestrička a malému striekačkou strekla do nosa nejaké kvapky, zrejme náladovku, aby sa nebál, keď mu to budú robiť 🙂 Potom ho odviezli na operačku, spravili zákrok a neviem už presne či za pol hodinu alebo tak nejak ho doviezli na posteli na izbu. Povedali, že ju mal dosť veľkú. Po tej náladovke boli tie deti ako opité 😀 Každé stváralo niečo iné. Náš Adam sa stále smial a stále hovoril: zavri to okno". Pritom sa stále pozeral na strop 😀 Potom musel často smrkať, aby sa mu to čistilo a keď mal všetko o.k. a nekrvácalo mu to, tak sme šli na druhý deň domov. Potom sme už chodili na kontrolu k ušnému. 😉

aponchie
autor
15. čer 2008

dik..ja jsem prave slysela a delaji to i u nas,ze je normalne uspi a zaintubuji 😕

aponchie
autor
15. čer 2008

pred operaci dostanou tabletky a nejakej sirup a pak si je prej odvezou ..no a znama tady byla co ji to malemu delali ve ctvrtek a totalne me dohoukala,prej maleho dovezli az po 2hodinach ze salu,zvracel krev,z nosu mu tekla,nemohli zastavit krvaceni a prej byl uplne mrtvej a ze mi nemuze ani polovinu toho rict 😝

lukin
15. čer 2008

aponchie: Já teda s tím zkušenosti nemám, ale ten doktor, co by to měl dělat, ji přece ještě musí před zákrokem prohlédnout, ne? Takže já myslím, že to buď udělá či neudělá podle aktuálního stavu. Ale zajímalo by mě teda, z čeho je vlastně ten zánět uší. Pořád tady na koníkovi o tom čtu - teda jen nadpisy 😀 ale vlastně nic o tom nevím. Přeju ať je dcerka zdravá 🙂

lekno
15. čer 2008

Tak to neviem, nám tiež povedali, že ho uspia a nakoniec ho našťastie neuspávali. A mal tú mandlu dosť veľkú. Ale samozrejme, všade majú iné postupy a niekedy aj v tej istej nemocnici každý doktor zvolí iný postup. A niekedy si tak protirečia, že človek je celý domýlený a nevie na ktorú stranu sa prikloniť. Prajem vám aby ste to mali čo najskôr za sebou, aby to dobre dopadlo a aby bola malá v poriadku 😉

aponchie
autor
15. čer 2008

podle me je zanet stredousi zpusoben rymou..vetsinou u nas to tak bylo..poprve mela rymu a nemohla smrkat a dostalo se to do usi ..a podruhe to zniceho nic..spadla na zem ,ze je unavena a kdyz sem ji sahla na ucho bolelo ji to..takze tak..