Operace nosní mandle u malých dětí. Co nás čeká?

jankatr
20. říj 2008

Ahojky - dnes nás objednali na vytržení nosních mandlí, ale byl tam docela šrumec tak nám ani pořádně neřekli co nás čeká... - máte to už někdo s dětma za sebou???

schiferka
9. led 2016

@cacenka_d Děkuji. No malej ma od 1,5roku mesic co mesic teploty a ATB, bez rym, zadne nachlazeni. Skoncili jsme na infekcnim na pichanem menicilinu s odeslanim na ORL a hned indikace, trhani nosni mandle. Mam z toho bobany, hlavne z narkozy, no proste je malicky. Moc dekuji za informaci, doufam, ze se rozhodneme spravne.

@vercach Mame take prijem 29.1. do Detske v Brne. Kam jdete trhat Vy?

cacenka_d
10. led 2016

@schiferka Ne to bude dobry 🙂 Ono jim to opravdu vetsinou fakt moc ulevi, u nas to bylo znat uz odpoledne jak odopuchla a najednou nebyla slyset, mohla mluvit, uplny zazrak pro me 🙂

vercach
10. led 2016

@schiferka nás poslala doktorka do Svitav

mejan
10. led 2016

@schiferka Ahoj, muzu se Te prosim zeptat, jestli budete hospitalizovani nebo ta operace bude v ramci jednodenni chirurgie? Zakladala jsem diskusi, ale zatim bez odpovedi.Se synem bychom meli jit na mandle v jeden den,ale zajimalo by me,jestli muzu byt se synem na pokoji,nebo si pro nej prijit az vecer.Jestli nemas nejake informace.Dekuju

schiferka
10. led 2016

@cacenka_d Děkuji. Snad to zvladneme, teda ja 😀 psychicky a maly zdravotne 🙂

schiferka
10. led 2016

@vercach Aha, tak drzim palec, at to dobre dopadne 😉

schiferka
10. led 2016

@mejan Ahoj, ano, budeme. Jdeme na prijem v patek, ale nastupovat na oddeleni budeme az v nedeli a v pondeli maji delat zakrok a v ut domu. Je to z toho duvodu, ze malej ma 2roky a sestra rekla, ze nejaka lekarka to nema rada, kdyz jsou deti mladsi 3let samy, protoze placou a budi ostatni deti. Jsem objednana i s malym, ale clovek nikdy nevi, jestli se nebude muset prat o misto. Kazdopadne samotneho bych ho tam nenechala. Jinak co psaly ostatni maminky, tak udajne byly s detma celou dobu, od prijmu az po propusteni a tykalo se to jednodenni chirurgie.

mejan
10. led 2016

@schiferka Dekuju za info.Slysela jsem,ze v Brne jsou tam deti sami-v ramci te jednodenni chirurgie.Neumim si predstavit,ze by tam malej byl sam.At vam to v nemocnici rychle a v klidu utece

kimby
10. led 2016

Byla jsem na odstraneni nosni mandle s dcerou 3r3mes v cervnu 2013.Byla nam doporucena nemocnice Kladno,ac jsme to meli z ruky,dala jsem na radu pediatra i na jeho nazor o zbytecnosti laseru.Ze laser se hodi na odstraneni krcnich mandli,kde jde o zakrok rozsahlejsi s vetsim krvacenim(stejny nazor mi nezavisle rekl primar v Kladne).Na zakrok jsme prijeli na 8.hod ranni,dcera musela byt na lacno,probehla prohlidka,odevzdani doporuceni a predoperacniho vysetreni a umisteni na pokoj,na pokoji vice deticek,nasledne dostaly oblbovacku a na radu sly podle veku,dcera byla nejmladsi,sla jako prvni,mohla jsem ji doprovodit az k operacnimu salu.Pak cekala na pooperacnim pokoji,operace trvala 15min,ze salu mi ji hned privezli na pooperacni,brecela a byla takova zmatena,coz bylo po probouzeni z narkozy bezne(neni to klasicka narkoza),to bylo tak 20min,na pooperacnim jsme stravily spolu 2hod,chvili jsem ji nosila na rukach,chvili jsme lezely,rikala,ze ji pali v krcku,ale zadna krev nikde netekla z pusy,z nosu byla videt krev v nosnich dirkach.Pak usnula a po 2hod na pooperacnim ji prevezli na klasicky pokoj,kde nas rano ubytovali.Tam deti dospavaly.V 15hod byly deti vsechny zkontrolovany operaterem,zda nic nekrvaci a propusteny do domaciho leceni,az v tento moment se mohly napit.Doma jsme dodrzovali instrukce o chladnejsi kasovite strave,nic co by ji mohlo riznout(topinka apod) po 5dnech uz jedla normalne,jedla by i drive,ale dodrzeli jsme,po 10dnech kontrola,vse v poradku zacelene.Ze zakroku si pamatuje,ze jsme byli na odstraneni zlobive mandlicky a ze dostala od doktora diplom pri odchodu za statecnost 🙂 Odstraneni u nas melo smysl,mandle byla velka a delala neplechu.Tolik nase zkusenost.

My rano prijeli a odpoledne jeli domu,stejne tak jsem s dcerou byla az u operacniho salu,cekala u dveri a ihned po probuzeni byla s ni (po 15min)a i na pooperacnim,takze neni pravdou,ze u chirurgickeho odstraneni je nutny nekolikadenni pobyt ditete,natoz bez rodicu.

v Kladne pri propousteni jsme podepisovali prohlaseni,ze ten,kdo byl s ditetem u zakroku atd neni zaroven ridicem,kvuli dohledu. Jeste jsem chtela dodat,ze tim,ze jsme nybyli mistni,vse jsme si vyridili v miste bydliste (orl vysetreni,doporuceni k zakroku,u pediatra prexoperacni),pak se je objednali do Kladna,cekaci doba nebyla dlouha,ale uz presne nepamatuji,na strankach maji kontakt

--------------------------------------------
Zkopírovala jsem příspěvek, který jsem psala do jiné debaty kdysi. Snad někomu pomůže. Nyní je dceři bezmála 6let, rýmy v takovém rozsahu už se nikdy nevrátily, když už má rýmu, tak krátkodobou, spíše vodnatou, nechrápe, nehuhňá. Za nás dodnes nelituji.

cacenka_d
11. led 2016

@schiferka Presne tak pro matku horsi to jejich buzeni z narkozy, ale fakt vecer uz o nicem nevedela, nerikam, ze ja si to nepamatuju, ale to je hold nas udel 🙂 a byla ve 3 letech

schiferka
11. led 2016

@mejan Děkuji. Noo asi zalezi jak ktery rodic. Protoze byly maminky co psaly, ze dite tam bylo samo i na ten jeden den a jsou maminky, ktere tam byly s nim 🙂
Tobe přeji take pevne nervy a at Vám to dobre dopadne 🙂

schiferka
11. led 2016

@cacenka_d Jn, matky to maji hold malinko slozitejsi. Ta nase pamet 😀 Dekuji moc za informace 🙂 Mejte se hezky.

cacenka_d
11. led 2016

@schiferka Dokonce i v pripade fakt revu, mi dovolili dudu, jen na uklidneni, ona nedudala, rikali, ze jen nesmi proste dudlat aby nepolikala moc, ale bez nej proste rvala jak blazen, protoze chtela pit a pak si vzpomela akorat na ten jako na zachranu

schiferka
11. led 2016

@cacenka_d No tak to malej, kdyz je unaveny, tak dudu jooo, to musi byt, ale jako za duda si, ale nedokazu rict, jestli u toho slinta, snad to nejak zvladneme 🙂

cacenka_d
11. led 2016

@schiferka oni slintaji kdyz dudaji, tahaji, ona ho chctela proste jen citit ze ho ma nic vic 🙂 Ba naopak od ty doby jsme pak meli problem, ze ho zase chtela :/

pav_la
11. led 2016

Ahoj holky. přidávám se do diskuse. Nás čeká nosní mandle 28.1., ráno nástup a zákrok a druhý den domů. Syn měl během posledních 4 měsíců troje ATB, 1x bronchitida a 2x zápal plic. Do toho hodně rýma. Doufám, že zákrok pomůže. U nás půjde se synem manžel, protože nejmladšího syna kojím a s sebou ho do nemocnice nechci tahat.

cacenka_d
11. led 2016

@pav_la U nas by teda asi tatu nedala, je vic zvykla na me, tata porad v praci a myslim, ze by byl hystericky vic jak ona 🙂

mejan
11. led 2016

@schiferka taky dekuju

schiferka
11. led 2016

@cacenka_d No tak jestli nam zatrhnou duda, tak jsme v haji, protoze pokud je fakt unaveny nebo hodne velky problem tak dudan je zachrana. Ale je fakt, ze injekce jsme ted zvladli bez nej, ale toj e neco jineho.... ach jooo ☹

cacenka_d
12. led 2016

@schifera nam taky puvodne rekli ne a jeste 2x ale byla jsem neoblomna a porad se ptala a upozornovala ze kdyz bude rvat a plakat bude to horsi nez 2 dudnuti tak to pak doktor uznal ;)

cacenka_d
12. led 2016

@schiferka mala ani nevedela, ze ho mame sebou ja ho proste mela schovany v batohu pro pripad kdyby bylo nejhur ;) kazde dite reaguje uplne jinak ona bulela chvili pak na me usla a krom par fnuknuti se prospala az do nanuka a piti ;)

schiferka
12. led 2016

@cacenka_d Tak to je super, ze to zvladla takhle. To se dava nanuk jo? Nebo jenom nekde? To ja dudana uz teda sebou nenosim, ale pro tento pripad si ho schovam, protoze to bude urco potreba 😀

cacenka_d
13. led 2016

@schiferka uspali je s nama a kdyz je vezli na sal tak nas vyhnali pro nanuky abysme se tam nenervovali ty nam dali na mrazak nez mohli ;)

schiferka
13. led 2016

@cacenka_d Tak to jsem zvedava, kam poslou me 😀

cacenka_d
14. led 2016

@schiferka Pro nanuky 🙂

schiferka
15. led 2016

@cacenka_d 😀 doufam

cacenka_d
15. led 2016

@schiferka Hlavne je po ceste nesnist 😀

schiferka
15. led 2016

@cacenka_d Joo, to je fakt, musim koupit /jestli se to tady praktikuje/ zasobu 😀

cacenka_d
16. led 2016

@schiferka nam je brali v lete v tech vedrech a vecer uz byla jak kdyz se nic nedelo ;)

schiferka
16. led 2016

@cacenka_d Ahaa, tak proto ty lednacky. No ja se obavam, ze tady v detske to nebude, ale treba prekvapi 🙂