Operace nosní mandle u malých dětí. Co nás čeká?

jankatr
20. říj 2008

Ahojky - dnes nás objednali na vytržení nosních mandlí, ale byl tam docela šrumec tak nám ani pořádně neřekli co nás čeká... - máte to už někdo s dětma za sebou???

pav_la
6. bře 2017

@ivcula7 než ho vezli na sál, dostal nějaký nápoj, který ho "oblbnul", narkozu dostal na sále, zákrok trval cca 20 min. a když ho přivezli zpět na pokoj, už se probouzel. Takže ta doba nebyla nijak dlouhá.

ivcula7
6. bře 2017

@pav_la já mám takové depky z té narkózy ach joo

zmrzlinka
6. bře 2017

@ivcula7 neboj.Deti to zvládají dobře.Syn sice po narkoze zvracel,ale vyspal se z toho a odpoledne uz behal po chodbě 🙂

ivcula7
6. bře 2017

@zmrzlinka já vím že každý to má jinak no....😑😑

beruskaev
7. bře 2017

@ivcula7 já se taky hrozně bála narkózy, je fakt, že děti to snáší o hodně líp než dospělí. U nás to bylo úplně v pohodě, záleží, jak to kde dělají, u nás to probíhalo tak, že ji dala sestřička balonek, aby si schovala do kapsy za odměnu a potom jsme šli na sál, kde měli balonek, který měla nafukovat jako součást pohádky, kterou jí u toho vyprávěla a už dýchala uspávadlo a během chviličky spinkala, já to ořvala (není to příjemný pohled) a pak to trvalo cca 40 minut, než nás zavolali a to už se probírala, probrání u nás úplně v pohodě a cca za hoďku po probrání jsme jeli domů a dcerka odpoledne řádila, jako by nikde nebyla. Ale strachu Vás asi nikdo nezbaví, musí se to přežít, věřte, že pro nás je to horší než pro ty prcky, Eli na to vzpomíná jako na dobrodružství, kdy jsme byli za panem doktorem, který si vzal tu hnusnou mandlici, ale pro mě to bylo trauma, kdy jsem cca 3 měsíce nemohla pořádně spát a hrozně se bála, dnes jsem hrozně ráda, že to máme za sebou.. Tak se držte, přeju Vám, ať to všechno dobře zvládnete..

ivcula7
7. bře 2017

@beruskaev tak máme nástup 19,3 a na pravém oušku má 200mm jak mu měřil ouško snad se to s tou mandli srovna až bídě venku a nebudeme muset na uši ještě ach joo

beruskaev
7. bře 2017

@ivcula7 držím palečky 🙂

ivcula7
7. bře 2017

@beruskaev děkuji jen jsem zmatena malej má jít pak časem na krční i ale koukám teď na zpravu co jsme dnes dostali a me přijde te tam máme psané ze jde na operaci krční

beruskaev
7. bře 2017

a krční mu chcete nechat vzít celé?

ivcula7
7. bře 2017
ivcula7
7. bře 2017

@beruskaev nee má mu je jen zmenšit ale přemýšlím ze vůbec bych ho nedala

beruskaev
7. bře 2017

Eli je má taky obrovské, ale zatím jsme to neřešili a doufám, že snad řešit nebudeme muset. Máte nějaké potíže, proč mu chtějí zmenšovat?

ivcula7
7. bře 2017

@beruskaev no mi chrapeme jen ale to je asi tou nosni a vy máte nějaké potíže?

ivcula7
7. bře 2017

Holky a berou krev i v nemocnici nebo jen u dětské při předoperačním vyšetření

ivcula7
8. bře 2017

Holky a zabírá ten oblbovak před operací??Na prcky

beruskaev
9. bře 2017

@ivcula7 Eli taky hrozně chrápala, nosem nedýchala vůbec (až po operaci zjistila, jak voní kytka a byla z toho unešená), ale velký důvod, proč jsme se rozhoupali a šli do toho bylo, že hrozně huhňala, měla hrozné rýmy (bílý hustý hlen skoro celoročně) neuměla ani pořádně smrkat (po odstranění se to naučila víceméně okamžitě), mandli měla narvanou na nose a skoro žádné místo, dostali jsme snímek mandle před odstraněním a po a obrovský rozdíl. Eli před operací žádný oblbovák nedostala, šla rovnou na sál a tam jí dali dýchnout a během chvilky už spala. Krev nám brala pouze obvoďačka (a to ani nepožadovali, já jsem si to vyžádala, kvůli srážlivosti, víceméně pro svůj klid).. my byli na odstranění plazmou a to je trošku jiný postup než u klasického odstranění, krvácivost je tam minimální, ale myslím, že narkóza je víceméně stejná...

ivcula7
9. bře 2017

@beruskaev děkuji mi teď přišli z odběru noo 19,3 máme nástup už aby jsme to měli za sebou 😑😑

ivcula7
9. bře 2017

@beruskaev
@beruskaev
Brečela vám hodně když vám ji vzali na sal

pav_la
9. bře 2017

@ivcula7 synovi zabral hned, byl prý úplně hadrovy. Když ho brali na sál, nebrecel vůbec, byl tak oblbnuty, ze mu to bylo jedno.

beruskaev
9. bře 2017

@ivcula7 teď bude pro Vás nejhorší to přečkat, ale zvládnete to 🙂 my jsme šli na sál s ní a odcházeli, až když už spala..

ivcula7
9. bře 2017

Já se bojim aby se mu něco nestalo ach joo

ivcula7
15. bře 2017

Holky tak máme zvýšené jaterní testy neměli jste to taky někdo jaj samé nervy....Já se ani nezeptala co je toho pricina

beruskaev
15. bře 2017

@ivcula7 my jsme měli všechno v pohodě.. A co na to doktorka, no odstranění mandle Vás pustila?

ivcula7
15. bře 2017

@beruskaev ano pustila 😑

beruskaev
16. bře 2017

@ivcula7 Tak to bude v pohodě, ještě pár dní a bude to za vámi.. držím palce 🙂

ivcula7
20. bře 2017

Tak ti máme zasebou paráda zítra domu malej byl zlatej

beruskaev
20. bře 2017

@ivcula7 tak to je super zpráva, ten strach je horší než ta skutečnost, ale s tím nic nenaděláme 🙂 hlavně ať to synovi pomůže 🙂 mějte se hezky

nikol1992mia
9. dub 2022

Ahoj chtela bych se zeptat mam syna 3leteho k tery je po operaci nosni mandlí jsme doma uz druhy den a porad teploty vyskakuji na 37 , 38 chvilicku je klid pak znova nevim jestli je to normální nebo bych radši mela jit do nemocnice nemuze mi nekdo poradit kdo stim ma skusenosti dekuju