Opruzeniny - co pomáhá

pecinkaandulkova
20. zář 2018

Holky,co vam pomohlo na opruzeniny?
Mala se mi oprudila šílene po pemprskach..☹ uz skoro tyden delam vse mozne a nic..
Sudocrem,bepanten,hernanek,ribilka vubeecc..
Prosim poradte..

katkapavlik
20. zář 2018

@pecinkaandulkova ahoj jiné pleny a nám pomáhá obyčejná mast z dm na opruzeniny ale vím že ti může napsat recept na mast pediatr je jen na předpis nekoupíš jí volně prodejnou

vecerinka
20. zář 2018

imazol

inke29
20. zář 2018

Ahoj ja jsem malyho otirala misto vlhcenych ubrousku hermankovym cajem a 3x denně mazala infadolanem..mezitim sudocremem...a hodne nechat na volno ale to u nas neslo pac mu byly asi 2 tydny a kakal snad pořád😀ale uzdravilo se to do tydne...do ted pouzivam jen vodu na omyti a vlhceny ubrousky jen na cesty...

lidmila297
20. zář 2018

Imazol krém pasta stoji kolem 100 maly měl to samé žádné ubrousky a mazat jen kdyz už mast není na kůži. A omivej jen vodou a do 3 dnu mate po tak maly mel az krvave fleky a 3 dny a byl super ted kdyz vidim ze má nutkaní mit cervenou dupu uz mazu a do rana vse zmizne.

vzkazyzuniverza
20. zář 2018

Nam pomohl bio kokosovy olej, nebo slunecnicovy olej z lekarny, krem od weledy.

miba10
20. zář 2018

Imazol

jaja01k
20. zář 2018

Nám pomohl Imazol, stačilo jednou natřít a bylo po problému. A samozřejmě zkusit jiné plenky a nepoužívat vlhčené ubrousky.

ivaze
20. zář 2018

@pecinkaandulkova nepouzivat vlhcene ubrousky, omyvat pouze perlanem (netkana textilie) namocenym ve vode, krem weleda a pokud uz se udela opruzenina,tak potirat studenym cernym cajem a hodne vetrat

bartakova_veronika
20. zář 2018

jste si jistá že to je opravdu od pampers? nemáte navoněné vlhčené ubrousky? malá už používá 11 měsíců pampers a vše bez problému ... nikdy opruzená nebyla až jednou kdy jsem právě použila navoněné vlhčené ubrousky ještě v porodnici .. nevěděla jsem že určité pampers ubrousky jsou špatné ... už ani nevím teď přesně které jsem měla ... přešla jsem na klasické pampes sensitive a bez problému 🙂 netuším ale čím jí sestřička namazala - jaký to byl krém .. ten zabral během dne ...

zlorenka
20. zář 2018

Nebejvaj opruzeniny kdyz lezou zuby?

Pripadne co prikrm, nejake kysele ovoce?

ivankarich
21. zář 2018

Imazol je na opruzeniny ta nejlepší věc podle mě

patmouse
21. zář 2018

@pecinkaandulkova byly jsme na tom s dcerou stejne. A taky za to evidentne mohly pampersky,co jsem slysela,tak si na nenstezuje dost lidi. Taky nempomahalynzadne kremy,ani ty co predepsal doktor. Za me je zazrak mesickova weleda. Asi 3 tydny jsme marne bojovaly,mela uz na jedne pulce i bolacek,co hnisal, a s weledou to bylo po kazdym namazani tak o 25% lepsi a za dva dny byl pokoj,jen maly stroupek a ten za dalsi dva dny zmizel taky. A to fakt nekecam. Od te doby nepouzivam nic jineho nez weledu.

pecinkaandulkova
autor
22. zář 2018

@bartakova_veronika jj jsou to plinky. Vlhcene ubrousky mam stale stejne a nikdy nic. Pouzivam vzdy dady plenky ale nejak dosly..a musela jsem narychlovku koupit jine..koupila jsem prave pemprs a hruuuzaaa...
Noo nastesti uz mame zpatky dady a uz se lepsi👍😱

pecinkaandulkova
autor
22. zář 2018

@patmouse dekuji za radu,presne to mi doporucila kamaradka a mala dneska dva pupeny..pemprsky hazu pryc a zpatky dada..svata znacka..
Kazdemu sedne neco jineho ale ty pemprsky delaji jen neporadek..nejsem jedina co nadava..😂

pecinkaandulkova
autor
22. zář 2018

@zlorenkaje to. Mozne,ale my to meli z plinek. Mala basti uz skoro vse a nikdy nic. Az co jsem ji dva dny po sobe dala misto dad pempers.

bartakova_veronika
22. zář 2018

@pecinkaandulkova a jaké pampers jste kupovala? opravdu některé pampers jsou nahouby ... já od narození kupuji pampers care a ty jsou jediné dobré pro malou a teď přecházíme na pampers pants a taky spokojenost .. ale ty zelené a oranžové jsou prý nahouby .. ty jsem raději ani nezkoušela 🙂

nugetka20
24. zář 2018

Záleží, jak moc je dítě náchylné. syn měl zelené Pampersky od malička až do těch 2 let, co jsem odplenkovala a naprsto bez problémů. V porodnici mi hned od začátku zakázaly vlhčené ubrousky (takže pouze jako nouzovka na cesty, jinak hezky bavlněný hadřík, voda, žádná chemie). Když mu lezly první zuby, dostal průjem a poprvé a do té doby naposledy s oprudil - hrozně. Nic nepomáhalo. Na radu tety jsme koupili kalciovou mast a do 3 dnů byl klid. Ono totiž ty Bepantheny, Sudocrem, Rybilka apod. fungují jako prevence, ale ne jako hojící.

emilkamilka
26. zář 2018

opruzeniny jsme mívaly jenom v létě. Tehdy jsem zadeček víc větrala, umývala zadeček hěřmánkem a natírala Zitenaxem