Opruzeniny miminka (pod krkem, v podpaží). Co dělat?

pebi
18. zář 2007

ahojky, nemáte prosím, některá zkušenosti se zarudlými, mokvajícími místy v podpaží miminka? Doktorka mi poradila zasypávat to pudrem, ale já nevidím žádné zlepšení, už jsem z toho nešťastná. ☹

38blondie
19. zář 2014

Ja pouzivam pythiol mast na opruzeniny smrdi jako bolava noha ale pomaha okamzite.a jako prevenci po kazdem prebaleni sudocream

ruta12
20. zář 2014

Ahoj, zkusila bych přírodní variantu - heřmánkovou koupel, ideální pro malá miminka ;) určitě bych to ze začátku nepřeháněl s koupelema - někdy je méně více!

romiiisek
Odpověď byla odstraněná
Zobraz
kachidlo
2. pro 2014

já jsem měla tendenci malého hodně mýt a myslím, že je to na škodu, když byl hodně opruzený I krk pod bradou měl občas červený a opupínkovaný. Časem jsem ho omývala jen vodou, hodně větrala, mazala zinkovou mastí a preventivně Bepanthenem.Taky jsem měla od tchýně mrtvou vodu a tou jsem mu bolavý zadek a krk otírala tamponkem, když jsme byli venku

petka1010
21. zář 2015

Ahoj mám prosbu a moc poprosím o radu,mám čtyřměsíční dcerku a udělala se ji opruzenina pod krkem,poradí mi nějaká maminka co si mám na to pořídit. Jinak moc děkuji 🙂

princina
21. zář 2015

@petka1010 je to hodně různé.... Oplachy z černého čaje, sudocream...bepanthen... Ale hlavně do sucha vytirat... Měla jsem to samé... A zjistila jsem,že tatínek po koupání málo vytírá krček :'(

petka1010
21. zář 2015

@princina moc děkuji bepanthen mám a zkusila jsem to dát včera a dneska poprvé,tak uvidíme jestli to pomůže,protože malá má tak trochu dvojitou bradičku,tak je těžké s ní manipulovat,ale doufám,že to pomůže. Je to moje první dítko a jako každá maminka má strach co to je a jak to vyléčit,tak doufejme,že se tak za chvíli ztratí. Jinak ještě jednou děkuji 🙂

hojda
21. zář 2015

@petka1010 Slaboučká vrstva imazolu a nechat zaschnout, zmizí to skoro okamžitě.

petka1010
21. zář 2015

@hojda děkuji moc jsem ráda za každou radu. a nevíte náhodou jestli je ten Imazol v lékarně volně prodejný nebo je pouze na recept.

vondandy
21. zář 2015

@petka1010 , nejdriv bych zkusila krcek udrzovat v suchu, jak psala princina... po koupani poradne otirat a nam se osvedcil obycejny detsky pudr, lehounce poprasit..Masticky to v tehle uzavrenych zahybech jen zhorsily...

princina
21. zář 2015

@petka1010 chápu...taky jsem si tím prošla 😁 Člověk má strach,aby jim neublížil... Ale fakt to chce pěkně odhrnout...ono i jak rostou zoubky,tak slintají...hodně dávat na bříško,aby se to větralo 😉

werunqa
21. zář 2015

Ahoj, náš malý na to hodně trpěl. Pediatr předepsal Imazol a postupně to odeznělo. 😉

hojda
21. zář 2015

@petka1010 Volně prodejný, je to Krém pasta, můžeš zkusit I sudokrém, Bepanthen mi přijde moc mastný. Sudokrém a Imazol to krásně vysuší v podstatě jako pudr, ale ten má kousky, které mohou dráždit.

pajinaaa
21. zář 2015

Malý má pořád opruzený krček a teďka se mu zase něco udělalo na obličeji,takže je celý takový pupínkatý...byly jsme na kožním a paní doktorka mi řekla,že to má atopický ekzém,no jasně po dvou dnech se mu to zlepšilo,sice to ještě není ono,ale atopický ekzém se neobjeví ze dne na den a nezmizí stejně rychle ,vím o čem mluvím ,sama ho mám....takže mu to mokvalo a dal mi doktorka Tanno Hermal lotion nevím ale jestli je to na předpis nebo ne...ale už mu to nemokvá a ještě mi dala kortikoidní mast,což jsem namazala jenom jednou a končím s tím,je to svinstvo....milion mastičkem a všechny na prd ....nejlepší ničím nemazat,ale to asi nejde no...ještě je dobrý SUDOCREME ten si docela vychvaluju

pajinaaa
21. zář 2015

@petka1010 malý má taky dvojitou bradičku a pořád má pod krčkem červené,pořád mažeme a hodně slintá a ublinkne a to je všechno s tím spojené,pomáhá na ten krček SUDOCREME,je suprový 🙂 Teďka se mu i na obličeji udělolo něco červeného,takže má červené líčka,ale už je to lepší,začalo to tím slintáním a myslím,že i dětskýma hračkama co strká do pusinky ☹ je to trápení pořád...

moulinkaa
21. zář 2015

@pajinaaa Souhlas, Sudocrem je skvělý 🙂 Prosím tě, a ty pupínky zmizely úplně?

petka1010
22. zář 2015

ahoj maminky děkuji vám za rady, sudocreme jsem si pořídila a hned jsme ji to natřela,tak uvidíme jak to bude fungovat.,ale podle vašich rad a vašich zkušenosti s tímto přípravkem to bude všechno fit 🙂

pajinaaa
22. zář 2015

@moulinkaa sudocreme mi pomohl na ten krčet do tech záhybků,většinou hned na druhý den zlepšení a objevila jsem krém,to jsem dostala vzorek v lékarně je to od Avéne Cicalfate a tím potírám obličej je to super,překvapilo mě to moc...na to jak vypadal předtím....

moulinkaa
22. zář 2015

@pajinaaa Teda, vypadá to fakt už pěkně. Děkuju moc za info a doufám, že se vám to brzo ještě zlepší!

moulinkaa
22. zář 2015

@petka1010 Imazol je v lékárně volně prodejný, stojí kolem 130-150 Kč. Dej prosím vědět, co jsi nakonec natírala a jestli to zabralo... díky moc!

pajinaaa
23. zář 2015

Já si nemůžu vynachválit krém od Avéne Cicalfate je prostě boží!!! 🙂) 🙂 🙂

petka1010
26. říj 2015

ahojte maminky mám prosbu malá se mi v sobotu trošičku osypala na pusince a včera se to rozlezlo i na zádička,tak se chci zeptat nevíte jestli to můžou být potničky nebo něco horšího?

petka1010
26. říj 2015

a je možné mít i potničky na hlavičce mezi vlásky?

pajinaaa
15. lis 2015

Malý má teďka hodně opruzený obličej,líčka a bradičku,tím jak hodně slintá a rostou zoubky.Má to hodně suché a červené...co by mohlo nejrychleji zabrat...mam i Imazol krem...

avantgarda
31. pro 2015

Mě se na opruzeniny (ať už pod plenkou či na krku) osvědčil Sudocrem. A hodně větrat a omýt vodou nebo řepíkovým odvarem. Když jsou mokvající místa díky Sudocremu vysušená, tak na doléčení používám Bepanthen Extra.

lu88cie
31. pro 2015

Nam pomaha Sudocrem

lu88cie
31. pro 2015

Je fakt nejlepsi.i na prasklinky za ousky

qz
31. pro 2015

Holky, juknete zde na MK na Kvasinkova infekce u deti, vetsinou je to ono :/

elusina
23. únor 2016
Uživatel elusina je nedůvěryhodný
Je možné, že nejde o reálnou osobu, ale o profil nebo více profilů vytvořených za účelem propagovat konkrétní výrobky/služby nebo účelově manipulovat diskuzi. Podívej se na příspěvky od elusina.

Taky se nam jednu dobu delali, ale taky i pod kolinky v te jamce, tak jsem to natirala kremem co mam doma na opruzeniny a bylo to pryc

liduska66
29. únor 2016
Uživatel liduska66 je nedůvěryhodný
Je možné, že nejde o reálnou osobu, ale o profil nebo více profilů vytvořených za účelem propagovat konkrétní výrobky/služby nebo účelově manipulovat diskuzi. Podívej se na příspěvky od liduska66.

Jej koukam na ten obrazek ty pupinky na krku, to je hodne neprijeme ☹ my jsme tohle zazili v trislech a zmizelo to po namazani kremu na opruzeniny, krasne se to zahojilo