Opruzeniny miminka (pod krkem, v podpaží). Co dělat?

pebi
18. zář 2007

ahojky, nemáte prosím, některá zkušenosti se zarudlými, mokvajícími místy v podpaží miminka? Doktorka mi poradila zasypávat to pudrem, ale já nevidím žádné zlepšení, už jsem z toho nešťastná. ☹

straspipik
27. bře 2008

mkr-používám Huggies a Pampers.Od začátku toho exému jsem je měnila, používala jsem pemprsky a pak hagísky, ale po zdělání masti pevaryl, se nám to opět vrátilo. Kožní mi také říkala, že to může být plenama nebo kapesníkama, ty používám také od těchto značek a střídám je. Takže nevím. Opruzeniny to ale nejsou, prý máme jen citlivou pokožku, ale bohužel nevíme, co s tím. 😢

zdenka26
27. bře 2008

Ahojky,tak nám zabral Imazol krém pasta je super,hned zasychá a vytváří se jakoby zásyp.Poradila mi ho jedna maminka na MK a do tří dnů bylo vše o.k Není na předpis 😉

zdenka26
27. bře 2008

Jinak já přestala používet vlhčené ubrousky,jen když někde jdeme .

mkr
27. bře 2008

straspi - zkus ten oilatum cream, máme taky citlivou pokožku a ted měla potničky, takže byla vysušená a ted má po něm pěknou zase tvářičku heboučkou

astrane
27. bře 2008

Tak my jsme trpěli na opruzeniny na zadečku a v oblasti genitálií-mokvalo to do krve.Museli jsme napřed vysušit-genciánkou a zásypem-ten ale musí na suchou pleť jinak fakt žmolkovatí,a koupali jsme 2 dny v heřmánku-po koupeli namazat-my expicialem.Nepoužívat vlhčené ubrousky,jjen tekoucí vodu a až to uschne,tak pro změnu mazat,nám nejlíp vyhovoval Aviril-jak pudr,tak krém.vždyckz jedno přebalení zasypat,druhý namazat.A koupit o číslo větší plínku,aby tam byla vzduchová kapsa

pebi
autor
28. bře 2008

tak mně sice doktorka doporučila pudr, prý je jedno jaký, ale v lékárně mi řekli, že pudr v žádném případě, že je drsný (když to přeženu, tak jako písek) a tu rozdrážděnou kůžičku by ještě zhoršil.... 😕
nám nakonec pomohl Pevaryl mastička, ale myslím, že je jen na předpis

straspipik
28. bře 2008

nám právě pevaryl také pomohl, jenže než jsme se dohojili, tak došel a už se nevyrábí, nahrazuje ho imazol, který nám to jen zhoršil, jsme na začátku

pebi
autor
28. bře 2008

jak nevyrábí? od kdy? 😲

gilotek
28. bře 2008

mě také dr. řekla že se pevaryl už nevyrábí, ale před týdnem jsem ho ještě v lékárně sehnala - na předpis.... my když máme opruzeniny co hodně mokvají, tak to je jediná mast která nám zabere. Taky doporučuji nepoužívat vlhčené ubrousky, ale jen vodu. Prdelku myju při každém přebalení Oilatum mýdlem - to je super.
A když nejsme opruzený, tak nejlepší prevence je hodně větrat, nepoužívat malé plíny, raději o číslo větší a nemůžu si vynachválit Sudokrém. Vynikající !!!!!!!

straspipik
28. bře 2008

už v lednu nám kožní v Jihlavě řekla, že se nevyrábí, ten co jsme na začátku používali, jsme měli ještě od loňska
ale zlusím ten Sudokrém, píše se to takhle, ještě jsem o něm neslyšela 🙂 a ten Oilatum

gilotek
29. bře 2008

píše se to Sudocrem, malé balení stojí asi 80 kč, velké 120kč. Velké balení nám vydrží cca měsíc, mýdlo je sice dražší - kolem 120, ale už ho máme 2 měsíce. 😉

straspipik
3. dub 2008

tak pro všechny, pevaryl mast se už nevyrábí, ale začal se vyrábět pevaryl krém a ten nám zabírá, tak se snad toho exému zbavíme

frog
3. dub 2008

A není pevaryl moc drastickej,vždyť je to antimykotikum,během těhu jsem ho nesměla ani užívat a teďka se najednou smí mazat dětem na prcku..ach jo,člověk se v tom nevyzná..nám vždycky pomůže Vinohradská mast a větračka prciny 😉

lu777
3. dub 2008
ammalka
3. dub 2008

My zasypáváme dětským zásypem Aviril.

kometka5
4. dub 2008

nám dokrtorka poradila taky dětský pudr. Malá měla věčně červený krk, protože hodně blinkala, tak to pořád měla mokrý a pudr jako za našich maminek je opravdu skvělý. 🙂

janab78
4. dub 2008

Tak nám Bepanthen vůbec nezabral. Zkoušely jsme vše, ale jediný super účinny je krém od Welledy. Nedám na tuto kosmetiku dopustit. Dávám i olejíček od Welledy do vany, tělové mléko. Je to fakt bezvadná kosmetika.

pebi
autor
4. dub 2008

frog -já jsem nepoužívala pevaryl na prcku, ale na mokvající místa pod krkem a v podpaží...

endlessblue
30. lis 2011

Obnovuji toto téma. Nemáte někdo tip? Náš malej má už snad měsíc úplně červený, no spíš rudý krk. Nejsou to pupínky, je to jak červená šála kolem krku, totéž v podpaždí a pod kolínkama. Nepomáhá nic. Na koupel jsem už zkusila odvar z otrub, Linolu, Oilatum. Na noc po poradě s kožní mažeme Imazolem, ten to vysuší a přes den mažu Lipobase. Nepomáhá však nic. Jsem z toho hotová. Krk, podpaždí a pod kolínkama červené a mokvající, zbytek těla (hlava a tělíčko) suchá, šupinková. Malej má teď 3 měsíce a pořád se nějak nemůžeme dopracovat ke krásnému hebounkému miminku ☹
Zkusila jsem už i modrou Indulonu na ta suchá místa. Hlavu mám prý mazat Excipialem. Už si připadám jak lékárník s množstvím nakoupených krémů.. nicméně výsledek NULA 😕

luthien.k
30. lis 2011

@endlessblue všechno špatně 😅 Obávám se, že nejde o zapařeninu, ale s velkou pravděpodobností o atopický ekzém. Je malý kojený nebo je na UM? Máte v rodině alergie/astma/ekzémy? Při kojení máš nějaká dietní omezení nebo naopak něčeho konzumuješ hodně? V čem pereš?

endlessblue
30. lis 2011

@luthien.k šmankote nestraš. Kožní zatím říkala, že na atop se jí to nezdá.... kéž by. Malý je plně kojený. Já i manža máme sennou rýmu, můj otec měl atop. Takže v genech to je, no? Starší dcerka je bez problémů. Kožní mi poradila nejíst rajčata, nepít mléko. Nic jiného. Peru v Lovele. Ale ten krk má červený tam, kde se ho ani oblečeníčko nedotýká.. tak myslím, že práškem to nebude.

luthien.k
30. lis 2011

@endlessblue no také bych Ti přála, aby to nebyl, nicméně doporučuju se k němu jako k atopikovi chovat v každém případě, genetická zátěž tam je dost velká. Víc viz. IP.

endlessblue
30. lis 2011

@luthien.k A jak tedy léčit atop? Jsem hotová ☹

valentynkaa07
1. pro 2011

@endlessblue moje malá to měla nejvíce na krku a pomohly nám koupele v řepíku, normálně dle návodu na krabičce jsem vylouhovala řepík, dala to do lavorku a posadila ji do toho a omyla krček a celé tělo, to jsem dělala každý den.

endlessblue
1. pro 2011

@valentynkaa07 děkuju. Řepík vyzkouším také. Prý je dobrá i ta mast Robátko. Tak to koupím. Ale to už je vážně poslední, co zkouším. Pak už asi vybojuju nějaké větší vyšetření u kožařky. Tenhle styl pokus omyl už mě unavuje ☹

luthien.k
1. pro 2011

@endlessblue jestli je pod tím krkem kvasinka, což když je to hodně rudé, tak bývá, moc se jí v těchto oblastech líbí, tak Ti ani Robátko ani řepík nepomůžou, chce to nejdřív zatočit s tou kvasinou (genciána, Imazol...).

endlessblue
1. pro 2011

@luthien.k luthy, genciánu dneska manža koupí. To už mám napsané. 😀 Zkusím tu tvou dietku a jak jsem řekla....po Novém roce se ozvu. Tak či tak 😉 Buď zoufalá matka, nebo spokojenec abych tvé tipy taky ohodnotila 😉

jarka082
24. kvě 2012

na opruzeniny zkuste nějakou klasiku, Imazol, bepanthen, oilatum..... paní Luthien: poraďte, v čem perete vy? máte tip, na nějaký opravdu šetrný prášek? děkuji a zdravím

luthien.k
25. kvě 2012

@jarka082 peru v mýdlovém slizu, máchám navíc a přidávám ocet do máchání. Na opruzeniny se nejlíp mně osobně osvědčila genciána (když mají sklon mokvat) a na dohojení Sudocrem. Bepanthen je moc mastný, do míst zapářky já moc nedoporučuju.

kocour1
13. zář 2013

Nám taky pomohl Bepanthen...měla to za ouškama. Do rána se vše ztratilo. Pár dní jsem ještě mazala preventivně suchá místa Bepanthenem a máme od té doby pokoj.