Opruzeniny miminka (pod krkem, v podpaží). Co dělat?

pebi
18. zář 2007

ahojky, nemáte prosím, některá zkušenosti se zarudlými, mokvajícími místy v podpaží miminka? Doktorka mi poradila zasypávat to pudrem, ale já nevidím žádné zlepšení, už jsem z toho nešťastná. ☹

moucha
18. zář 2007

AHOJDA, KUP SI MĚSÍČKOVÝ DĚTSKÝ KRÉM OD WELEDY, STOJÍ ASI 200 kČ, ALE TEN JEDINÝ ZABRAL.

pebi
autor
18. zář 2007

a myslíš, že ten krém můžu použít i na ty mokvající místa? bojím se, že jí ještě přitížím 😒

anddy
18. zář 2007

Ahoj pebi, presne to mel nas prcek, jeden doktor mi dal masticku, ktera byla hodne mastna, a moc mu to nepomahalo. Zasla jsem za znamou doktorkou a ta mi dala masticku PEVARYL, ta vysusuje a to nam krasne pomohlo. Nas prcek to mel za usima a pod krckem. Ale vy muzete mit neco jineho, nam bylo receno, ze je to urcity druh detskeho eksemu. Ale od te doby nic tuk tuk na drevo 😀

bielanevesta
18. zář 2007

Pebi nám pomohlo kúpať malú v harmančeku, alebo jej to tým len potierať a potom dokonale vysušiť 😉

moucha
18. zář 2007

ZKUS ¨TO, NIC NEZKAZÍŠ, NÁM TO POMOHLO.

natalie77
18. zář 2007

Ahoj, malému pomohla během jednoho dne masdtička Bepanthen. Měl to na krku v podpáždí a za krkem, večer po koupání jsem mu slabý film namazala a ráno to měl pryč.....

ria80
18. zář 2007

Nejlepsi je to nejdriv vysusit,kdyz to mokva.Takze nejaky zasyp.Pevaryl dobry,ale jen na recept.Az se to vysusi po par dnech,tak pak mazat hojivou mastickou,vyborny je Bepanthen.Hermanek vysusuje,dobry,ale opatrne s nim,a s mesickem taky,muze byt alergie,nejdriv vyzkouset treba na noze,pockat 24 hodin a kdyz nic,tak teprve pouzivat.
Taky je moc dobra Rybilka.

lulucie
18. zář 2007

Ahoj, taky Imazol je dobrý. Je myslím ale taky na předpis. Ten nám pomohl. Jo, a taky se nám osvědčilo po koupání neutírat tyto místa ručníkem (to ho bolelo), ale vložila jsem tam vždycky kousek papírového ubrousku a ten to bezbolestně vysušil. Mezitím jsem ho celého naolejovala a pak ubrousky zase sebrala 😀

kupinka
18. zář 2007

Nám na to taky pomohl Bepanthen...

kacka07
18. zář 2007

Ahoj.Já jsem to samé tady řešila nedávno.Kačenka se mi osypala pod krkem.Myslím,že to bylo po tělovém mléku od johnsons baby.Nikdy dřív to neměla.Holky mi poradily depanthen.Mazala jsem depanthenem(krémem-rychle se vstřebává a není tak mastný jako mast)2x denně a druhý den to bylo téměř pryč.Teď používám staré,dobré přípravky osvědčené už z porodnice a je to v pohodě. 😉

matysi
19. zář 2007

Malý to má taky, pomohlo nám po koupání (klidně koupat v řepíku nebo heřmánku celý mimi) opravdu hooodně dobře vysušit (Lucko, papírové ubrousky jsou super nápad!!!) a nechat chviličku provětrat a namazat buď bepanthenem nebo calciumpanthotenicum (je to podobné jako bepanthen, akorát podstatně levnější). S tím pudrem nevím, kámošky malá měla mokvající místo právě pod krčkem, tak jí na to nasypala pudr, který v tom vlhku udělal žmolečky a nakonec to měla ještě horší ☹

pebi
autor
19. zář 2007

tak holky, nejnovější info...
nakonec jsem se dopátrala, že to je pravděpodobně plísňová infekce (pro představu, to nejsou pupínky, ale jednolitá červená, lesklá mokvající plocha ☹ ), mám na to ten Imazol, jde koupit i bez předpisu a doktor mi doporučil i Cenesten krém. tak doufám, že to pomůže, držte nám palce.

gabrielad
19. zář 2007

Ahoj, přesně toto jsem řešila nedávno. A pomohlo nám - umýt, natřít genciálkou (pak bude všechno barevné, oblečení i několik dní 🙂 ) nechat zaschnout a nakonec natřít Bepanthenem. No a pak už jsem to každý den jen mazala a mazala Bepathenem - 3x denně. Jo a přesně toto mi poradila dětská doktorka. Malá měla popraskanou a mokvající kůžičku pod krkem.

matysi
19. zář 2007

Pebi, prosím tě, nemáš tam překlep? Nemá to být Canesten???

kyri
19. zář 2007

pebi, my taky měli pod krkem ten "sejra" a v podpaží taky trochu, a krém od weledy zabral... ani jsem nezkoumala,jestli je to plíseň, či co...
(a jelikož má taisha pořád asi 4 brady, tak se nám to sem tam udělá znova...)

draga
19. zář 2007

pebi tak tohle přesně jsme měli my po návratu z porodnice, mě to úplně vyděsilo, mokvalo to až do krve.....doktorka řekla, že jsou to kvasinky, 3x denně (naposled na noc před koupáním setřela, po koupání natřela)jsem mu to otřela (ten bílý hnus) gázovým čtverečkem namočeným v slunečnicovém oleji, pak jsem natřela pevarylem (mast Pevaryl) a do 3 dnů to bylo pryč...ale nakázala mi doktorka to úplně jakoby strhávat malej trochu plakal ale fakt to bylo brzo úplně krásně vyhojený

draga
19. zář 2007

pebi ještě jsem chtěla dodat, že to trochu byl boj, protože nechtěl ty ruce dát vůbec od těla tak jsme trochu s manželem museli "násilím" ale fakt to bylo na to jak to bylo hnusný ryhcle zahojený...ten Pevaryl je na předpis ☹ tak moc držím palečky ať to máte brzičko v pořádku 😉

sonije
19. zář 2007

Ahojky, malej má potničky po celým tělíčku a pod krčkem mu to začalo červenat, že už to vypadalo jako opruzení. Taky mám doma Bepnaten, tak jsem ho namazala a už je to skoro pryč..

draga
19. zář 2007

sonji tohle ale fakt nebudou potničky

vrtule83
19. zář 2007

malá měla ošlivě opruzelý krček už v porodnici, sestřičky zkoušeli vše možné, nakenec zabral odvar z řepíku a mazat imazolem pastou a než jsme šli domů bylo to pryč

koc
19. zář 2007

ahojky, nám zabrala až imazol-pasta (je na předpis - vyjde cca na 17,- Kč , ale můžeš koupit volně v lékárně za cca 60,- Kč) na zadeček; v podpaží a pod kolínky mast adventan (ta je jen na předpis ale spíš na přesušenou kůži, používá se omezeně); malej má hodně citlivou pleť - pevaryl nezabral,žádný mastný krém nám neseděl - bepanthen, infadolan, dermazulen; nesmíme ani nic s heřmánkem. Neseděla ani kosmetika seba med. Proto opatrně s nimi, radím vyzkoušet třeba na ručičce.Ale co pomohlo - na tělíčko olej BATOLE, plenky pouze Pampers, Huggies a oblékat přiměřeně teplotě okolí. 😉

gilotek
7. bře 2008

PEvaryl je nejlepší na mokvající místečka, a pak jsem sto pro spokojená ze sudokrémem 😉

petra.vavra
7. bře 2008

Nám pomohl Bepanthen a krém na opruzeniny od Sebamed a je po problému 😉

bramburka
8. bře 2008

mě nic krom rybilky, za 2 dny vždy v poho!

nikkos
8. bře 2008

Nám zabíral pěkně pevaryl když už to bylo ošklivé (je ale jen na recept) a jinak pod krček a podpaždí používám Weledu měsíčkové pěstící mléko a super. A to je náš prďola extra citlivý na cokoliv.

eliz
11. bře 2008

Nám moc pomáhal Bepanthen na opruzeninky pod krčkem. Na potničky mi dr. předepsal takovou sice smradlavou,ale zato výtečnou mastičku.Jak se jmenuje to teď nevím 😅 Snad Holtův krém či tak nějak...

martik28
11. bře 2008

Ahoj, my to měli párkrát taky.. poprvé to viděla doktorka a doporučila Sudocream... Je bezva, mažeš tak 3x denně a za 2-3 dny je to úplně pryč... V lékárně ho mají asi za 80Kč. Prý je dobrý i na opruzeniny, ale to u nás naštěstí není...

straspipik
27. bře 2008

Ahoj, jsem tu poprvé, četla jsem všechny dotazy a potřebuji poradit. Mám 8 měsíčního syna a asi měsíc máme nějaký exém nebo alergii na genitálijích a zadečku, přesně tam, kde je plena. Jsou to červené fleky, které vypadají jako spálené, kde plena není, je kůžička v pořádku. Používali jsme imazol mast, ale ta nám to neskutečně zhoršila, přešli jsme na pevaryl, ten po 14 dnech pomohl, ale došel, a už se nevyrábí, a opět jsme na začátku. KOžní nám napsala endiform mast, používám ji 2 dny, ale nic moc, v příbalovém letáku je dokonce psáno, že je až od 1 roku. Používali jsme i genciálku, ale ta to jen hodně vysušila.

stovinda
27. bře 2008

Ahoj holky, já většinou na zadeček, podpaždí i podkrk používala Bepanthen. Nejdřív jsem si myslela, že je to jen reklama, ale pravda je, že nám pomáhá. pochopitelně pokud by to bylo něco horšího, než opruzení atd., tak je asi potřeba něco silnějšího. Držím palce.

mkr
27. bře 2008

straspipik - my měli opruzeniny z pampersek, takže jako první změn značku plín a pak i třeba ubrousky, nám kožařka dala endiaronovou mast sice je taky od 1 roku ale malý pomohla a ted mažem oilatem cream - dá se použít na obličej, prostě je to mastička na celé tělíčko, co používáš za pleny?