Opruzeniny miminka (pod krkem, v podpaží). Co dělat?

pebi
18. zář 2007

ahojky, nemáte prosím, některá zkušenosti se zarudlými, mokvajícími místy v podpaží miminka? Doktorka mi poradila zasypávat to pudrem, ale já nevidím žádné zlepšení, už jsem z toho nešťastná. ☹

veronika182
1. bře 2016

Nečetla jsem vše,ale nám pomáhá na zapařeniny a opruzeniny vždy po jednom mazání Imazol..je super na kvasinky, který tam většinou jsou. Takže jeden den vysušíme imazolem a pak mažu rybilkou nebo bepanthenem.

desire2015
11. bře 2016

pajinaa
Prikládám aktuální zkušenosti :( Našemu malému to začalo takhle pod krčkem a v podpaží a také za ouškama. Nejdříve jsem důkladněji párkrát denně myla a vysoušela a na radu dr zasypávala Avirilem zásypem. Poté se mu objevily červené tvářičky a na čele kůže jako struhadlo, tak jsem jela k dr a ona mi řekla, že je to s největší pravděpodobností atopický ekzém, že má hrubou pokožku s červenými flíčky místy i nožičkách, ručičkách, bříšku (což jsem přikládala teď v zimě zapařovaní v oblečení) a v rozkroku, na genitáliích a zadečku, kde se kůže dostává do styku s močí, tam je úplně OK, to že dělá ekzém, že ho urea léčí :( ... takže na atopické ekzém moc nekoupat, promazávat vhodnou mastí, já se budu snažit co nejdéle kojit, vyhodila jsem vše ne 100% bavlněné atd atd... jsem v tomto nováček a trochu vystrašený, hlavně mi je líto synka, že ho to svědí, častěji se budí v noci a to spal 4-5 hodin mezi kojením, teď jsem zombie :D .... kdybyste měla nějaká radu s atopákem, uvítám ;)

zlatkavlk
11. bře 2016

@desire2015 ahoj, mrkni sem je tady skupinka pro atopicky ekzem, moc fajn https://www.modrykonik.cz/group/6098/detail/

zuzankast.
14. bře 2016

ahojky, přidávám zkušenost : nám pomáhá na opruzeninky v podpáždí a pod krčkem večer důkladně umýt mýdlem (používám od hippu) a pak namazat sudocrémem.

hojda
14. bře 2016

@desire2015 případně na koupání ovesnou koupel.

meta123456789
12. dub 2016

Ahoj, naše malá se tím trápila taky...dělalo se jí to na faldících pod krkem, asi zapařené, jak se to moc nedalo "vyvětrat". Kamarádka mi doporučila, ať jí to několikrát denně máznu Bepanthenem. Mě to vůbec nenapadlo - Bepanthen jsem měla spojený s mazáním prdky, ne krku 🙂 . Každopádně to po pár dnech fakt zafungovalo... takže jsme do doby, než začala pořádně zvedat hlavičku a "oddělila" si hlavu od těla, mazali nejen prdku, ale i krk.

qz
12. dub 2016

@meta123456789 zrovna lezim v nemocnici s naladou pod psa, ale tim oddelenim od tela jsi me naramne pobavila 😀

meta123456789
14. dub 2016

@qz My si z toho doma dělali legraci pořád 🙂 Starší dcera byla hrozný hobeňour, takže tam jsme to neznali..no a malá byla fakt vypasenec 🙂 Držím palce, ať je nálada aspoň o chlup lepší, i když teda v nemocnici asi nic moc...

alenabl
6. čer 2016

Na opruzeniny bych poradila Rybilku Neo, nemějte strach, tato inovovaná už není tak cítit rybinou jako ta původní, je bez konzervantů, parfemace s komplexním složením Rybí olej, Mandlový olej, Panthenol, Oxid zinečnatý,vitamin E) je to český výrobek a opravdu pomáhá, i cenově je super oproti třeba Bepanthenu nebo Sudocremu.

meta123456789
7. čer 2016

Naší cácorce se taky dělalo podráždění, hlavně pod krkem, jak si tam slintala a díky faldíkům to nemělo možnost větrat. Mazala jsem to několikrát denně Bepanthenem, pomáhalo to i v tom, že se jí kůže o sebe tolik nedřela. Když bylo podráždění větší, mázla jsem párkrát Sudocremem, který obsahuje zinek -- dezinfikuje a vysušuje.

janawei
16. črc 2016

Našemu prckovi se to dělá navíc i v podkolenních jamkách. Mažu mu to krémem se zinkem - Měsíčkovým kojeneckým krémem. Je to přírodní krém od Weledy a náramně se nám osvědčil i na potničky.

desire2015
27. zář 2016

hojda a zlatkavlk ... děkuji ... malému je 9 měsíců a zhoršovala mu to hlavně bílkovina kravského mléka a i když jsem vysadila spoustu všeho (sýry, mléko, vejce, maso), tak i tak prý stačí málo a je třeba i v sušenkách, což já ke kávě :D .... no a tak máme speciální UM, ale s příkrmama už dobrý a je po atopáku ... zatím, snad ...

desire2015
27. zář 2016

no a jinak, když máme opruzeninu trošku, tak důkladněji myju i dvakrát za den a namažu Sudocu krémem a dobrý ;)

nikola_w
27. zář 2016

Za nás sudokrem nebo zinkova mast 👍 Vzdy pomohli hned

petra0212
17. črc 2017

Dobrý den chtěla bych se zeptat synovi se udělal flek pod krkem nemůžeme to vysušit ani pudrem jelikož pořád slinta od zoupku co bych na to mohla jiného použít. Jinde to nemá jen pod krkem. Děkuji za odpověď

dalja789
Odpověď byla odstraněná
Zobraz